FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hameryka
Autor Wiadomość
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-08, 06:52   

Uther Doul, prowadzisz bloga Hoplofobia? Jeśli nie, to zaznaczaj wklejane z niego słowo w słowo cytaty, bo jesteśmy gotowi pomyśleć, że sam z własnej czapy to wypisujesz. Albo, nie daj Gorku i Morku, ktoś Cię jeszcze kiedyś na tym przyłapie i wyciągnie pochopny i przedwczesny wniosek, że musisz wklejać cudze słowa, bo nie potrafisz ubrać tematu we własne. Lub wręcz o samym temacie masz powierzchowne pojęcie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-07-08, 09:34   

Uther Doul, nie mam ochoty na taką dyskusję. Zwłaszcza pisaną, bo to zajęłoby strasznie dużo czasu, a jak znam życie niewiele by to dało. Wielość aspektów tego tematu jest tak ogromna, że nawet ciężko mi sobie na szybko wyobrazić kompletny spis treści, nie mówiąc o samym rozpatrzeniu sprawy. Chcesz żyć w przekonaniu, że jesteś genetycznym suprematem? Proszę bardzo, na zdrowie. Tyle, że to kompletna bzdura.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-08, 10:43   

Romulus napisał/a:
Uther Doul napisał/a:
Od dzieł DuVernay wolę się trzymać z daleka, po tym jak zrobiła z gwałcicieli uciemiężone ofiary systemu w propagandowym ścierwie, jakiego nie powstydziłby się Goebbels (mowa tu oczywiście o When They See Us).


Ale że co, byli winni? Skąd o tym wiesz? Bo, zdaje się, zostali oczyszczeni z zarzutów.

Poza tym po latach prawdziwy sprawca przyznał się do winy, nespa?
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-07-08, 12:04   

Ale wiecie że to czy ktoś był oczyszczony z winy czy nie to nie jest ważne w ich systemie. Liczy się wykrywalność przestępstw i skazywalność. Jak prokurator nie ma odpowiedniego odsetka skazanych to mu to mocno obniża szanse na awans stąd często nawet nie przystępuje do oskarżenia jeśli czuje że przegra sprawę w sądzie. Jak policja nie ma wysokiego odsetka wykrywalności sprawców to ma obcinane fundusze i sytuacja w biednych dzielnicach się tylko pogarsza. A ława przysięgłych to może i winnego uznać nie winnym i co zrobisz taki system.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-07-08, 12:40   

Stary Ork napisał/a:
Uther Doul, prowadzisz bloga Hoplofobia? Jeśli nie, to zaznaczaj wklejane z niego słowo w słowo cytaty, bo jesteśmy gotowi pomyśleć, że sam z własnej czapy to wypisujesz. Albo, nie daj Gorku i Morku, ktoś Cię jeszcze kiedyś na tym przyłapie i wyciągnie pochopny i przedwczesny wniosek, że musisz wklejać cudze słowa, bo nie potrafisz ubrać tematu we własne. Lub wręcz o samym temacie masz powierzchowne pojęcie.

Myslisz, że wklejałbym cudze cytaty słowo w słowo, wiedząc, ze wklejenie tego w google zajmie ewentualnemu dyskutantowi 10 sekund?

Po prostu nie lubię się powtarzać. ;)
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-07-08, 12:43   

Bibi King napisał/a:
Romulus napisał/a:
Uther Doul napisał/a:
Od dzieł DuVernay wolę się trzymać z daleka, po tym jak zrobiła z gwałcicieli uciemiężone ofiary systemu w propagandowym ścierwie, jakiego nie powstydziłby się Goebbels (mowa tu oczywiście o When They See Us).


Ale że co, byli winni? Skąd o tym wiesz? Bo, zdaje się, zostali oczyszczeni z zarzutów.

Poza tym po latach prawdziwy sprawca przyznał się do winy, nespa?

Winni napaści i gwałtu, tak. Prawdziwy sprawca znalazł zmasakrowaną ofiarę juz po tym, jak biedni, niewinni chłopcy zrobili z niej kotleta.

Nie bedę już wklejal cytatów z bloga:
https://www.hoplofobia.in...-central-parku/
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-08, 12:49   

fdv napisał/a:
Ale wiecie że to czy ktoś był oczyszczony z winy czy nie to nie jest ważne w ich systemie. Liczy się wykrywalność przestępstw i skazywalność. Jak prokurator nie ma odpowiedniego odsetka skazanych to mu to mocno obniża szanse na awans stąd często nawet nie przystępuje do oskarżenia jeśli czuje że przegra sprawę w sądzie. Jak policja nie ma wysokiego odsetka wykrywalności sprawców to ma obcinane fundusze i sytuacja w biednych dzielnicach się tylko pogarsza. A ława przysięgłych to może i winnego uznać nie winnym i co zrobisz taki system.


To się akurat zdarza w wielu systemach, ale w amerykańskim do tego dochodzi jeszcze dodatkowa komplikacja: w wielu stanach (chyba nawet w większości) stanowiska/urzędy w organach ścigania i wymiarze sprawiedliwości (szeryfowie, prokuratorzy, sędziowie) są obsadzane w drodze wyborów, ze wszystkimi patologiami które to powoduje. Mamy więc kandydatów którzy muszą wziąć udział w kampanii wyborczej, pozyskać na nią środki i w jej trakcie przypodobać się elektoratowi. Hilarity ensues.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-07-08, 13:11   

Dokładnie tak, prokurator o niskiej skazywalności nie powalczy o fotel DA itd... Udział w kampanii i pozyskanie na nią środków to pół biedy ale żeby zostać wybranym trzeba się zaprezentować jako niezłomny pogromca zbrodni, czyli jak pisałem wyżej odsetek skazanych musi być wysoki a to czy to będą czarni czy biali to sprawa drugorzędna grunt żeby cyferki się zgadzały a raczej żeby cyferkami jako bronią nie mógł się posłużyć oponent w wyścigu do fotela.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-08, 13:57   

Uther Doul napisał/a:
Prawdziwy sprawca znalazł zmasakrowaną ofiarę juz po tym, jak biedni, niewinni chłopcy zrobili z niej kotleta.

To do czego właściwie się przyznał? Do znalezienia ofiary? Czy to tylko kolejna z waszych suprematystycznych teorii spiskowych?
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-07-08, 14:25   

Przeczytaj linkowany artykuł, to się dowiesz, zamiast tak pierdolić.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-07-08, 14:26   

Uther Doul napisał/a:
Bibi King napisał/a:
Romulus napisał/a:
Uther Doul napisał/a:
Od dzieł DuVernay wolę się trzymać z daleka, po tym jak zrobiła z gwałcicieli uciemiężone ofiary systemu w propagandowym ścierwie, jakiego nie powstydziłby się Goebbels (mowa tu oczywiście o When They See Us).


Ale że co, byli winni? Skąd o tym wiesz? Bo, zdaje się, zostali oczyszczeni z zarzutów.

Poza tym po latach prawdziwy sprawca przyznał się do winy, nespa?

Winni napaści i gwałtu, tak. Prawdziwy sprawca znalazł zmasakrowaną ofiarę juz po tym, jak biedni, niewinni chłopcy zrobili z niej kotleta.

Nie bedę już wklejal cytatów z bloga:
https://www.hoplofobia.in...-central-parku/

Ale wiesz, że to brednia? Czy masz jakieś dowody na to, w sensie źródła, z którymi można się zapoznać?
Bo wątpię, żeby sprawa nie była głośna gdyby okazało się, że to jednak ci czarnoskórzy byli winni, a ten morderca i gwałciciel, który się przyznał był niewinny.
Zresztą, ślady DNA wskazywały na niego. Więc nie wiem o co chodzi. Zarzuć jakimś źródłem.
https://tvn24.pl/swiat/nieslusznie-skazani-za-gwalt-na-bialej-kobiecie-dostali-40-mln-dolarow-odszkodowania-ra441745-3365124
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-08, 14:52   

Uther Doul napisał/a:
Przeczytaj linkowany artykuł

Weź Niepierdol(TM), w dużej dawce podobno pomaga. To nie żaden artykuł, tylko skrajnie stronniczy bełkot z posranego bloga.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-07-08, 16:00   

@Romulus, masz żródła w linkowanym artykule.

@BibiKing, posranego bo nie zgadza Ci się z twoją wizją świata?
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-08, 17:30   

To nie jest kwestia mojej wizji świata, tylko faktów i cherry picking w ich doborze na bloga.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-07-08, 19:30   

Uther Doul, Zacisnąłem zęby i przeczytałem to co podlinkowałeś, to jest słabe strasznie i pod tezę napisane (niezależnie zaś od wszystkiego "źródła" powinny prowadzić gdzieś poza stronę inaczej trudno je nazwać źródłami)
Nie wypowiadam się co do samego tematu tylko konkretnie o twoim linku, gdyby tam było mniej beletrystyki a więcej faktów ale wszystkie dowody na nie zbywają a dowodem na tak jest tam już nawet wypowiedź jakiegoś kolesia, słabe!!!
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-07-08, 22:15   

Ale ta wersja o wspólnym działaniu została stworzona na potrzeby NYPD, żeby nie musieli płacić odszkodowania za to, że złapali przypadkowych czarnoskórych, na których nie mieli żadnego dowodu poza tym, że byli w tym czasie w Parku.
Krótko pisząc, to pierdolet.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-17, 20:10   

okręgi wyborcze w USA

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-07-18, 15:21   

Oczywiście. :) Nie żeby Demokraci w gerrymanderingu byli święci, ale Republikanie, jak przystało na białych i bogobojnych, przed żadnym skurwysyństwem się nie cofną. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-15, 18:45   

 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-22, 21:26   

https://twitter.com/i/web/status/1557060978625286144

a potem to:

https://i1.jbzd.com.pl/contents/2022/08/AmQ4hWlZFRxUwO0FWzWOwV0qkr2TL2TQ.mp4
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-23, 18:28   

co tam sondziecie:

https://www.youtube.com/watch?v=tIT8PwkGlm8
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-24, 18:27   

Zajebisty kraj. Przechodzisz przez ulicę w niedozwolonym miejscu, policjant chce cię zatrzymać, ty masz go w pompie, wyciągasz nóż, ale nawet nie atakujesz. I bam. Nie ma cię.

Gdyby tak w Polsce było - ulice usłane trupami.

Rozmarzyłem się.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-08-24, 19:04   

Jeśli ktoś jest na tyle pojebany, że na uzbrojonego policjanta wyciaga nóż to zwyczajnie zasłuzył na śmierć.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-24, 19:23   

był pojebany, ale "to" wyszło niemal jak egzekucja.

chory kraj, i z czegoś te zachowania policmajstrów wynikają...
inna strona tego samego medalu.
1. krótki https://youtu.be/IZaUNReIfTY

2. długi, choć "akcja" zaczyna się od 15 min , to wcześniej mamy zapis zgłoszenia
https://www.youtube.com/watch?v=IUNih6CMxrU
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-08-24, 19:43   

Przemieszkałem tam dwa lata, nazbierało się historii :mrgreen:
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-24, 19:52   

miałeś broń ?
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-08-24, 20:28   

Nie, nawet jakimś cudem żadnej tam nie zobaczyłem, ale też nie szukałem żadnych sklepów z bronią. Zupełnie nie moje zainteresowania.

Jeśli coś mnie uderzyło w Amerykanach, to nie legendarna głupota a niedokładność. Np. standardem było, że dostawałem za wysoką pensję, bo ktoś w finansach zapomniał odprowadzić mi podatków. Nie było z czego się cieszyć, i tak musiałem oddać IRSowi co IRSowskie.

A teraz już trzeci rok intensywnie kocham się w krzakach z rozliczeniem podatku za 2019 rok. Najpierw nie chcieli mi przyjąć zeznania bo im się podpis nie zgadzał (słusznie, bo była współlokatorka za mnie podpisała - kwestia międzykontynentalnej logistyki i pandemii), a potem bo... zgubili moje zeznanie.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-08-24, 20:29   

Romulus napisał/a:
Przechodzisz przez ulicę w niedozwolonym miejscu, policjant chce cię zatrzymać, ty masz go w pompie, wyciągasz nóż

Po cholerę, skoro:

Cytat:
nawet nie atakujesz.

Nie wyciągaj broni, której nie jesteś gotowy użyć.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-24, 21:32   

Młodzik napisał/a:
Nie, nawet jakimś cudem żadnej tam nie zobaczyłem, ale też nie szukałem żadnych sklepów z bronią. Zupełnie nie moje zainteresowania.



łeeee.... to jakbyś w ogóle nie był w ameryce....
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-08-24, 23:25   

Trojan napisał/a:
https://twitter.com/i/web/status/1557060978625286144
luz i tak powinni być traktowani złodzieje...

Trojan napisał/a:
co tam sondziecie:
Jednego śmiecia mniej, patrząc na filmy poniżej całkiem słuszna decyzja...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13