FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-06, 21:26   

też po trzech odcinkach - jest dobrze.
8/10
Sandman oczywiście.


chciałoby się aby Netflix tak się postarał przy Wiedźminie...
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-07, 00:48   

Pierwsze trzy odcinki najsłabsze. Dotarliśmy z żoną do 8 i jest świetnie. A 5 i 6 to małe majstersztyki.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-08-07, 09:45   

Jprd...
Komiksy są zajebiście genialne.
50/10

Serial sobie dawkuję powoli.
Jestem po 1 odcinku, jak dla mnie 9/10
Jak tylko zobaczyłem Luciena wiedziałem że to Netflix ;)
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-07, 11:16   

wred napisał/a:
Jak tylko zobaczyłem Luciena wiedziałem że to Netflix ;)

Czekaj, dopiero wrzutki dla wszelakich homofobów, raristów i antygenderowców się zaczną. :mrgreen:
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-07, 16:09   

Też dawkuję powoli. Śmierć, o której kolor skóry było tyle dupościsku, naturalna i urocza, jak w komiksie. Lucien w ogóle mi się przeszkadza na tym etapie. Każdy kolejny odcinek lepszy od poprzedniego. Jest bardzo dobrze. Zostawiłem sobie po jednym dziennie, choć wczoraj i dziś przedawkowałem i jestem już po sześciu. :) Ale coś musi zostać na później.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-07, 16:34   

ja po 5 - i Lucy Cypher bardzo mi pasuje.
W sumie wszystko mi w tym serialu pasuje. Rozumiem że zmiana pci J.Constantina jest podyktowana dłuższym pobytem tej postaci w serialu.


btw. jeszcze wontku colorwashingu i genderwashingu :) Nie wiem czy przeciwnicy tego trendu mają świadomość tego że w fantastyce (zwłaszcza tej starszej - tak do 80/90) mężczyźni dominowali jako postaci. Tak na krawędzi kultury mono-homo seksualnej. Może niewypowiedzianej dosłownie, ale bliżej herosom fantasy do Spartiatów niż do naszych standardów. Nie dziwić powinna w takim razie prawakowa fiksacja na tym temacie....
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-08-07, 16:49   

Zmaskulinizowanie fantastyki faktycznie przechodziło ludzkie pojęcie. Wystarczy wspomnieć Robin Hobb i J. K. Rowling, które pisały pod pseudonimami, bo jakby wyszło, że to baby, to sprzedaż dramatycznie by poleciała.

Co do serialowego Sandmana, mnie się chyba najbardziej podoba Desire, tak pod względem wyglądu i charakteryzacji jak i gry aktorskiej. Miłość od pierwszego wejrzenia :mrgreen: .
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-08, 15:25   

Po 7 odcinku "Westworld" w czwartym sezonie znowu mnie zachwyca. Fajne możliwości się otwierają. I proponuję po tym odcinku obejrzeć sobie ostatnie dwie sceny drugiego sezonu. Nagle wszystko zaczyna się zazębiać w całkiem innym sposobie interpretacji tamtego finału, czy raczej scen po finale.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-08, 15:27   

No właśnie tak myślałem, że coś mi umyka i zacząłem sobie pluć w brodę, że przed czwartym sezonem nie zrobiłem sobie powtórki przynajmniej z trzeciego. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-08, 15:30   

Żona śledzi jeszcze kolory oczu faceta w czerni. :mrgreen: czy też jego wersji.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2022-08-09, 17:54   

Ktoś to jeszcze ogląda? Ja odpadłam po drugim sezonie.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-08-09, 17:55   

Już pierwszy był słaby
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-08-09, 18:05   

Cintryjka napisał/a:
Ktoś to jeszcze ogląda? Ja odpadłam po drugim sezonie.


Ja po trzecim. Niestety, finalnego w tym sezonie nie da się "odzobaczyć". Durne to było niesamowicie. --_-
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-08-09, 20:12   

ASX76 napisał/a:

Ja po trzecim. Niestety, finalnego w tym sezonie nie da się "odzobaczyć". Durne to było niesamowicie. --_-


Ja wyparłem z pamięci nic nie pamiętam, wiem tylko że oglądałem 8)
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-09, 20:40   

ja wiem że nie oglądałem
ani 2 a tym bardziej 3
choć pierwszy - względnie mi się podobał. Dream Park.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-08-10, 14:19   

Ja całego Sandmana wciągnąłem i bardzo mi się.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-10, 15:42   

Został mi jeden odcinek. Pewnie jutro skończę.

Tymczasem przebiłem się przez cztery sezony "Nip/Tuck". Zostały mi jeszcze dwa. Świetny serial. Ale rzeczywiście w trzecim sezonie było słabo, gdyż było dziwnie. Głównie za sprawą ciągnięcia wątku seryjnego mordercy. O ile traktowanie ofiar i odnoszenie tego do głównych bohaterów było w porządku, tak szukanie mordercy i rozwiązanie tego wątku było po prostu żenujące. Tak żenujące, że zastanawiałem się nad odpuszczeniem. Dodam jednak, że słowo "żenujące" należałoby dookreślić zwrotem "jak na ten serial". Może w jakimś lżejszym serialu dałoby się to obronić. Ale w tym było to poniżej dotychczasowego poziomu.

Na szczęście w czwartym sezonie serial wrócił na właściwe tory. Ale zdarzały mu się potknięcia. Finał sezonu zapowiedział nowe otwarcie. I początkowo tak było. Jednak rychło zlecieli się bohaterowie drugoplanowi z poprzednich sezonów i w zasadzie poza zmianą lokacji na Los Angeles (co dało większe możliwości związane z przemysłem filmowym) nie zmieniło się nic. To mi, ostatecznie, nie przeszkadza, bo wszystko inne gra i śpiewa w miarę przyjemnie. Szkoda tylko, że sezon piąty i szósty są wydłużone.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-08-10, 16:33   

Sandman do szóstego odcinka jest nawet okej, chociaż to taka adaptacja, jakiej można się spodziewać w 2022 po netflixie (czyt. bez większego błysku i czysto rzemieślnicza), jednak ostatnie cztery mocno zaniżają poziom.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-10, 19:47   

stary... ty masz nick z Eriksona
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-10, 20:01   

Uther Doul napisał/a:
Sandman do szóstego odcinka jest nawet okej, chociaż to taka adaptacja, jakiej można się spodziewać w 2022 po netflixie (czyt. bez większego błysku i czysto rzemieślnicza), jednak ostatnie cztery mocno zaniżają poziom.

Po pierwsze to produkcja Warner Bros, zakupiona przez Netflix. Po drugie, słabsze to są pierwsze trzy odcinki. Ostatnie wypadają trochę gorzej, bo najlepsze są środkowe, ten z cała akcją w barze i ten z dwoma krótkimi historiami: ze Śmiercią i z obdarzonym nieśmiertelnością kumplu Sandmana.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-10, 20:15   

Tomasz napisał/a:
Uther Doul napisał/a:
Sandman do szóstego odcinka jest nawet okej, chociaż to taka adaptacja, jakiej można się spodziewać w 2022 po netflixie (czyt. bez większego błysku i czysto rzemieślnicza), jednak ostatnie cztery mocno zaniżają poziom.

Po pierwsze to produkcja Warner Bros, zakupiona przez Netflix. Po drugie, słabsze to są pierwsze trzy odcinki. Ostatnie wypadają trochę gorzej, bo najlepsze są środkowe, ten z cała akcją w barze i ten z dwoma krótkimi historiami: ze Śmiercią i z obdarzonym nieśmiertelnością kumplu Sandmana.

W komiksach to były moje ulubione.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-08-10, 20:16   

Cytat:
W komiksach to były moje ulubione.

Moje też.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-11, 12:44   

No i po "Sandmanie". Wszędzie pełno recenzji i opinii więc nie będę się rozwodził. Bardzo dobra produkcja. Czasami tu i ówdzie fabuła szwankuje. Ale to minusy, które nie przesłaniają plusów. Dobrzy scenarzyści, wysoki poziom realizacji. I tak z dzieła, które uważano za nie nadające się do adaptacji wyszła znakomita produkcja z dużym potencjałem na bycie jeszcze lepszą pod każdym względem. I bardzo dobrze, że powstał serial. Bo w powodzenie filmu nadal nie wierzę. :)

"Only Murders In The Building" - Disney+ (Hulu). Sezon drugi jest chyba lepszy od pierwszego. A piszę to po ośmiu z dziesięciu odcinków. Nowa zbrodnia, nowe tajemnice. Bohaterowie nadal uroczo ciapciakowaci. Serial idealnie nadaje się do relaksu. No i wiochą straszną jest to, że wszystkie nominacje, które zebrał pierwszy sezon ominęły Selenę Gomez, która pokazuje talent aktorski. Może przy okazji nominacji za drugi sezon nominujący przejrzą na oczy, bo dziewczyna nadal błyszczy. O Stevie Martinie i Martinie Shorcie pisać nie ma co - są jak stare wino z powiedzenia. https://www.youtube.com/watch?v=z4d7y7GDhDE
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-08-11, 14:39   

Trojan napisał/a:
stary... ty masz nick z Eriksona

Z "Blizny" Mieville'a.

Jak już się przypierdalasz to chociaż zrób to porządnie

"Black Bird" od Apple. Znakomita rzecz. Przede wszystkim koncertowo zagrana. Egerton jest znakomity, ale prawdziwą gwiazdą jest tutaj Hauser. Całość bdb napisana i wyreżyserowana (nad całością czuwał duet od niedocenianego "The Drop", czyli Lehane i Roskam). Apple umie w seriale.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-08-11, 15:05   

Uther Doul napisał/a:
Trojan napisał/a:
stary... ty masz nick z Eriksona

Z "Blizny" Mieville'a.

Jak już się przypierdalasz to chociaż zrób to porządnie

"Black Bird" od Apple. Znakomita rzecz. Przede wszystkim koncertowo zagrana. Egerton jest znakomity, ale prawdziwą gwiazdą jest tutaj Hauser. Całość bdb napisana i wyreżyserowana (nad całością czuwał duet od niedocenianego "The Drop", czyli Lehane i Roskam). Apple umie w seriale.

Zdecydowanie umie. Jedna z lepszych produkcji w tym roku. Nie tylko ich, ale i globalnie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-11, 17:08   

Uther Doul napisał/a:
Trojan napisał/a:
stary... ty masz nick z Eriksona

Z "Blizny" Mieville'a.


a wyglądasz jak z Eriksona, czytasz Eriksona, stajesz się Eriksonem....

Cytat:

Jak już się przypierdalasz to chociaż zrób to porządnie



Erikson skończył się na Kill'em All (BOU)
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-08-11, 17:32   

nudny jesteś
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-08-11, 17:34   

Uther Doul, jesteś jako te dziecię z Nowych szat cesarza.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
bimali1 


Posty: 751
Wysłany: 2022-08-13, 09:05   

Oglądam na przemian starocie: "Uwięzione" i "Wenworth", oba w stylu "Orange is the new black"; w sam raz na wakacje - tym bardziej się cieszę, że nie siedzę w pierdlu.
_________________
no i jestem
widzisz jestem
nie miałem nadziei
ale jestem
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-08-13, 09:53   

a było blisko
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,37 sekundy. Zapytań do SQL: 13