FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
Bibi King

Posty: 726
Wysłany: 2022-07-26, 16:50   

1. niegłupim lekarstwem na ceny energii i ogólną drożyznę byłoby wreszcie odblokowanie 700 mld złotych z KPO, nie uważasz? I na to nie trzeba innego konkretu niż likwidacja Izby Dyscyplinarnej, którą opozycja zapowiada. Wiem, jest jeszcze Duda po drodze, ale generalnie Duda jest i jeszcze chwilę będzie, więc plany i tak trzeba układać obok niego.
2. Znowu reforma szkolnictwa? Po tym jak weszły gimnazja, wyszły gimnazja, przyszedł Czarnek... Nie, to dla mnie jednak pierwszeństwo ma wyjebanie Czarnka, wyprowadzenie religii ze szkół i odrzucenie religianckiego odchyłu. Kompleksowego pomysłu na edukację nie przedstawia NIKT, ale nie uważam, żeby to był wymówka dla ew. niegłosowania na nikogo.

Poza tym domagasz się wielkich pomysłów - super sprawa, ale czy to znaczy, że jak w rok nikt ich nie pokaże, to zlejesz wybory? Czy jednak pokierujez się czymś skromniejszym?

Cytat:
A tak w ogóle to przecież jak nie będzie większości konstytucyjnej to takie usunięcie Przyłębskiej i tak faktycznie będzie ze złamaniem takim samym zasad konstytucyjnych

Nie, ponieważ można wykazać, że została powołana wbrew przepisom i po prostu ją odsunąć. To już większe wątpliwości mam przy Glapińskim, szczerze mówiąc.

Poza tym muszę przyznać, że widzę dużą asymetrię w twoich wywodach: otóż PiSowi wystarczy pokazać BYLE CO (sam piszesz: kiepskie czy idiotyczne pomysły na rozwiązanie spraw socjalno-bytowych - co to jest, jak nie czystej wody kiełbasa wyborcza?), żeby mieć poparcie, a opozycja musiałaby przedstawić mega-wielki-kompleksowy plan na wszystko, żeby cię zadowolić. A może jednak warto zagłosować anty-PiS, żeby jeszcze było co zbierać, zanim objawią się ci geniusze z wszech-programem usuwającym wszystkie twoje bolączki?

Cytat:
jeżdżących swoimi samochodami itd.

Nie kpij. na lubelskiej wsi, gdzie mam działkę, ze swoim prawie pełnoletnim samochodem uchodzę pewnie za bidę z nędzą, jak patrzę na te bryki na podwórkach. Samochód dawno przestał być wyznacznikiem statusu.
Cytat:
Jak usuniemy Glapińskiego to spadnie inflacja

Czyli odrzucasz związek przyczynowo-skutkowy między działaniami prezesa NBP i wartością złotówki?
Cytat:
jak wywalimy Przyłębską i Ziobrę to sądy będą szybciej pracować

Nie, tego nikt nie obiecuje. Ale prokuratura i sądy będą niezależne - lub przynajmniej niezależniejsze ;-) - od bieżącej władzy.
Cytat:
jak Czarnka, to wszyscy zdadzą maturę,

???
Cytat:
jak Morawieckiego to spadną ceny i do tego UE da pieniądze

Nie Morawieckiego, tylko Ziobrę. I nie wiem, czy się wszyscy nachapiemy, bo nie patrzę na to w kontekście nachapania się, ale może wreszcie znajdą się pieniądze na zdrowie, szybszą budowę dróg, OZE i usługi publiczne, zamiast sto dwunastej emerytury, siedemnastki i osiemnastki dla górników oraz ograniczenia handlu ziemią dla swojaków i kościoła. O drobiazgach w rodzaju praw mniejszości i rozdziału państwa od kościoła - o których opozycja mówi wyraźnie, nie tylko ta stricte lewicowa - nie wspominam.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 3950
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-07-26, 23:04   

Bibi King napisał/a:
niegłupim lekarstwem na ceny energii i ogólną drożyznę byłoby wreszcie odblokowanie 700 mld złotych z KPO, nie uważasz?

A jakim cudem to po prostu obniży ceny energii, bo chyba nie łapię?
Bibi King napisał/a:
czy to znaczy, że jak w rok nikt ich nie pokaże, to zlejesz wybory?

Muszę dokonać wyboru, powiedz w oparciu o co?
Bibi King napisał/a:
Nie, ponieważ można wykazać, że została powołana wbrew przepisom i po prostu ją odsunąć.

Przed kim wykazać i jaką procedurą odsunąć? I jakie to prawnie akceptowalne pojęcie odsunąć? Kto orzeknie w tym temacie? Mamy już taki impas, że jakakolwiek próba naprawienia nie będzie zgodna z prawem. To najgorsze, że PiS doprowadził do takiej sytuacji.
Bibi King napisał/a:
Poza tym muszę przyznać, że widzę dużą asymetrię w twoich wywodach: otóż PiSowi wystarczy pokazać BYLE CO

Nie ma żadnej asymetrii, bo mnie PiS do niczego nie przekonał. Wskazuję tylko, że dla wielu znajduje rozwiązania konkretne, które ludzie odczuwają. A w alternatywie nie ma żadnych rozwiązań dla nikogo.
To wygląda tak jakby opozycja czekała aż PiS im zrobi wynik wyborczy, co pewnie w końcu nastąpi. I wtedy posiedzą, porządzą i nic nie naprawią. Założymy się?
Bibi King napisał/a:
Samochód dawno przestał być wyznacznikiem statusu.

Nie kpię. Znam takich, wielu, co nie mają samochodu, nie mają jak dojechać w różnych swoich sprawach, nawet na szczepienia niektórzy nie mieli jak sensownie dojechać komunikacją miejską.
I fajnie, że tylko samochód wybrałeś z tego co napisałem.
Bibi King napisał/a:
Czyli odrzucasz związek przyczynowo-skutkowy między działaniami prezesa NBP i wartością złotówki?

Nie. Ale ty udajesz, że nie widzisz, że nikt nie mówi jak obniżyć inflację, tylko mówi: "odwołać". I co wystarczy? Inflacja zniknie? A już wiem, ktokolwiek wejdzie, podniesie stopy procentowe. Pomyśl kto wtedy zarobi, a kto straci. Przełóż to na wynik wyborczy.
I uprzedzam, czytaj ze zrozumieniem, nie piszę że nie rozumiem mierności prezesa NBP tylko piszę, że jakoś nikt pomysłu na inflację nie przedstawia.
Bibi King napisał/a:
ale może wreszcie znajdą się pieniądze na zdrowie, szybszą budowę dróg, OZE i usługi publiczne,

Wcześniej się nie znalazły, to czemu zakładasz że teraz się znajdą? Bo ja np. wiem z pierwszej ręki jak przez lata uwalano ilość miejsc na specjalizacji i nic nie dawano rezydentom, a teraz ci sami co wtedy decydowali teraz pociskają jak to trzeba pieniądze na służbę zdrowia. I tu jest argument braku wiarygodności, które masa osób zna z własnego doświadczenia. Jeśli brakuje lekarzy specjalistów to biorąc pod uwagę czas szkolenia specjalisty nic to z rządami PiSu nie ma nic wspólnego, bo to kilkanaście lat nauki, czyli zapieprzono to parę lat przed PiSem. To są właśnie te szczegóły konkretne potrzebne.
Inaczej ludzie mają w dupie kto siedzi u koryta i się napycha. Bo ludzie uważają, że opozycja tylko chce się do tego koryta dostać.
Bibi King napisał/a:
O drobiazgach w rodzaju praw mniejszości i rozdziału państwa od kościoła - o których opozycja mówi wyraźnie, nie tylko ta stricte lewicowa - nie wspominam.

Alleluja. Raz to nic prawie nie kosztuje. Dwa ciekawym czy w końcu coś z tym zrobią jak wrócą do władzy, bo jakoś im się nie udało dotąd.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Bibi King

Posty: 726
Wysłany: 2022-07-27, 10:31   

Tomasz napisał/a:
A jakim cudem to po prostu obniży ceny energii, bo chyba nie łapię?

Może wreszcie jakiś nowy Sasin znajdzie pieniądze na dopłaty do prądu? Może uruchomienie takiej gigantycznej kasy ustabilizuje złotówkę? Poza tym ciekawe, że wybrałeś tylko energię z mojej wypowiedzi.

Cytat:
Przed kim wykazać i jaką procedurą odsunąć?

Nie wiem, nie jestem prawnikiem, ale gdybyśmy wybrali prezydenta, o którym okazałoby się post factum, że nie spełnia wymogów (bo np. ukrył fakt, że był karany), to miałby rządzić pięć lat, bo "niedasie"?

Cytat:
Nie kpię. Znam takich, wielu, co nie mają samochodu,

Ja też. Nie ma kraju na świecie, w którym wszyscy mają samochód. Ale nie o tym mówiliśmy.

Cytat:
ktokolwiek wejdzie, podniesie stopy procentowe. Pomyśl kto wtedy zarobi, a kto straci. Przełóż to na wynik wyborczy.

Pytałeś o to, jak opanować inflację. Jest sposób. Nie każdemu pasuje, ale na wysokiej inflacji tracimy WSZYSCY, na wiele sposobów. I znów wychodzi pisie myślenie: oby sąsiad nie miał lepiej ode mnie. Z takimi ludźmi naprawdę ciężko dyskutować.


Cytat:
wcześniej się nie znalazły, to czemu zakładasz że teraz się znajdą?


Bo jeśli będę - jak najwyraźniej ty - zakładał, że nic się nigdy na nic nie znajdzie i lepiej już było, to faktycznie nic, tylko emigrować. Albo nakryć się prześcieradłem i powoli zmierzać na cmentarz. Poza tym OZE to nie kwestia pieniędzy, tylko woli. To PiS wprowadził niedorzeczne prawo o wiatrakach (z którego teraz rakiem i bez pośpiechu się częściowo wycofuje). Więc tutaj zmiana byłaby jeszcze łatwiejsza. No ale ty z wymienionych przeze mnie rzeczy znów robisz cherry picking i skupiasz się na służbie zdrowia. OK, przyznaję, w zdrowiu sytuacja jest fatalna i nie mam recepty, ale od ośmiu lat nie widzę, żeby cokolwiek zmieniło się na lepsze, a na gorsze - owszem. Dla mnie to wystarczający impuls do zmiany. A z pierwszej ręki to ja znam przypadek lekarza, który po niesławnym "niech jadą!" pierdolnął to wszystko i wyjechał, i to nie w Bieszczady. I chwali sobie. Może ta polityka też się zmieni.

Cytat:
Alleluja. Raz to nic prawie nie kosztuje.


Ale co byś chciał, żeby zrobili DZIŚ? Nie mając większości w Sejmie, nie mając prezydenta, i mając TK przeciwko sobie? Zapowiadają, co zmienią, a ty bezpodstawnie - tak, bezpodstawnie, bo świat się zmienił i okoliczności też się zmieniły - podważasz ich zamiary. W ten sposób do niczego nie dojdziemy.

Cytat:
Dwa ciekawym czy w końcu coś z tym zrobią jak wrócą do władzy, bo jakoś im się nie udało dotąd.

To prawda, ale - jak piszę - świat się zmienił i wszyscy to widzą. Generalnie wychodzę z założenia, że gorzej niż z PiS u władzy nie będzie.
 
 
Trojan 


Posty: 8970
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-30, 22:38   

  
 
 
Trojan 


Posty: 8970
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-02, 18:30   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 21702
Wysłany: 2022-08-03, 17:08   

W niektórych bankach, zabijcie mnie, nie sprawdzałem, może i w PKO BP - po udzieleniu "wakacji" kredytowych kolejna rata wzrosła. :mrgreen: Ale, dla sprawiedliwości, jeszcze kolejna już nie. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 8970
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-03, 18:06   

no ale to normalne - że zwiększy się kwota do spłaty jeśli bierzesz wakacje kred.
Temat jest skierowany do ludzi którzy w wyniku obecnego kryzysu (jak i kolejnych) tracą pracę/lub/i możliwość obsługi kredytu. Jednocześnie takie wakacje są obciążeniem dla banku i naturalnie że musi sobie to odbić. Dla mnie to uczciwa oferta. Skierowana dla ludzi w trudnej sytuacji - taka możliwość powinna być wpisana w powiedzmy że każdy kredyt (a już na pewno w mieszkaniowy/budowlany/hipo/itp)
Oczywiście jakaś instytucja powinna założyć jakiś kaganiec na naliczane koszty obsługi takich "wakacji" przez banki.
Jak każde wakacje - a zwłaszcza nad polskim morzem :) to droga impreza i nie dla każdego.
 
 
KS 
KS


Posty: 1787
Wysłany: 2022-08-03, 21:05   

Bank jak kasyno - zawsze wygrywa.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Misiel


Posty: 460
Wysłany: 2022-08-04, 08:53   

Trojan napisał/a:
no ale to normalne - że zwiększy się kwota do spłaty jeśli bierzesz wakacje kred.
Temat jest skierowany do ludzi którzy w wyniku obecnego kryzysu (jak i kolejnych) tracą pracę/lub/i możliwość obsługi kredytu. Jednocześnie takie wakacje są obciążeniem dla banku i naturalnie że musi sobie to odbić. Dla mnie to uczciwa oferta. Skierowana dla ludzi w trudnej sytuacji - taka możliwość powinna być wpisana w powiedzmy że każdy kredyt (a już na pewno w mieszkaniowy/budowlany/hipo/itp)
Oczywiście jakaś instytucja powinna założyć jakiś kaganiec na naliczane koszty obsługi takich "wakacji" przez banki.
Jak każde wakacje - a zwłaszcza nad polskim morzem :) to droga impreza i nie dla każdego.


Co?
Mam te wakacje uruchomione od poniedziałku. Kolejna rata do spłaty po wakacjach - wysokość bez zmian. Saldo kredytu (kapitał + odsetki normalnie narastające z każdym dniem) - bez zmian. Tak samo wygląda to u moich przyjaciół, z których większość ma kredyt. U jednego kolejne raty, wręcz spadły o jakieś grosze (nie znam się na tym, ale przypuszczam, że wziął wakacje na miesiące mające 30-31 dni, a kredyt przedłużył mu się w ten sposób, że wpadł w krótki luty, więc ma mniej dni odsetkowych).
Wzięcie wakacji i nadpłata kredytu z uzyskanych w ten sposób środków - czysty zysk.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 11846
Wysłany: 2022-08-04, 09:38   

Misiel napisał/a:
(nie znam się na tym, ale przypuszczam, że wziął wakacje na miesiące mające 30-31 dni, a kredyt przedłużył mu się w ten sposób, że wpadł w krótki luty, więc ma mniej dni odsetkowych).
Wydaje mi się, że dla systemu bankowego każdy miesiąc ma 30 dni.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 8970
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-04, 12:26   

Misiel napisał/a:
Trojan napisał/a:
no ale to normalne - że zwiększy się kwota do spłaty jeśli bierzesz wakacje kred.
Temat jest skierowany do ludzi którzy w wyniku obecnego kryzysu (jak i kolejnych) tracą pracę/lub/i możliwość obsługi kredytu. Jednocześnie takie wakacje są obciążeniem dla banku i naturalnie że musi sobie to odbić. Dla mnie to uczciwa oferta. Skierowana dla ludzi w trudnej sytuacji - taka możliwość powinna być wpisana w powiedzmy że każdy kredyt (a już na pewno w mieszkaniowy/budowlany/hipo/itp)
Oczywiście jakaś instytucja powinna założyć jakiś kaganiec na naliczane koszty obsługi takich "wakacji" przez banki.
Jak każde wakacje - a zwłaszcza nad polskim morzem :) to droga impreza i nie dla każdego.


Co?
Mam te wakacje uruchomione od poniedziałku. Kolejna rata do spłaty po wakacjach - wysokość bez zmian. Saldo kredytu (kapitał + odsetki normalnie narastające z każdym dniem) - bez zmian. Tak samo wygląda to u moich przyjaciół, z których większość ma kredyt. U jednego kolejne raty, wręcz spadły o jakieś grosze (nie znam się na tym, ale przypuszczam, że wziął wakacje na miesiące mające 30-31 dni, a kredyt przedłużył mu się w ten sposób, że wpadł w krótki luty, więc ma mniej dni odsetkowych).
Wzięcie wakacji i nadpłata kredytu z uzyskanych w ten sposób środków - czysty zysk.no to nie rozumiem o czo chodzi
 
 
Trojan 


Posty: 8970
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-06, 14:25   

 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 21702
Wysłany: 2022-08-06, 14:48   

Cytat ze Świętego Kremówy zawsze na propsie. :mrgreen:

Bart Staszewski donosi, że: https://twitter.com/BartStaszewski/status/1555646020662558721 Także ten, miłość nie zna granic, płciowych i politycznych. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14