FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
The Rings of Power
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-07-17, 17:18   

Bibi King napisał/a:
Stary Ork napisał/a:
fanfiki bazowane na Drugiej Erze.

Obejrzałem trailer. Fanfik to idealne określenie tego, na co się zanosi. Wysokobudżetowy fanfik. Z Tolkienem będzie miało to tyle wspólnego, że w czołówce można by napisać "Uwaga na luźne skojarzenia z dziełami JRRT".

Trzymam kciuki żebyś miał rację. Słowo. Bo tylko wtedy ten serial będzie miał dla mnie sens. No i jeszcze musi okazać się dobry. Ale kto Bezosowi zabroni wywalać miliardy na zachcianki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-07-22, 23:47   

Nowy trailer wygląda jeszcze lepiej. https://www.youtube.com/watch?v=uYnQDsaxHZU
Dawać tu ten fanfik! Drugi września, akurat na mój początek urlopu. :-P Trzeba będzie szybko wyjechać i szybko wrócić, co przy tych cenach nie będzie trudne. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-07-24, 15:26   

Wygląda to, podobnie jak w przypadku "Rodu smoka", bardzo ładnie. Dla mnie może być fanfikowo, byle nie było słodko i nazbyt familijnie. Zobaczy się.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-24, 15:37   

Efektowne. Kolejny dowód na to, że dzisiejsza technika filmowa może WSZYSTKO. Tylko że potem to wszystko zazwyczaj marnuje sie na wielkie nic. Nie będę gryzł paznokci w nerwowym oczekiwaniu.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-24, 18:49   

nikt nie będzie.
Chyba wszyscy już naumieli się tego że po zajawkach można wycenić jedynie jakość scenografii + aktorów.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 01:38   

Nie wszyscy. Przez internety przetacza się teraz shitstorm biblijnych rozmiarów właśnie przez trailery i niepotwierdzone plotki.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-07-25, 16:26   

Większość tego to brednie, plus hejt. Szkoda na to życia. Nieuchronnie zbliża się premiera więc każdy będzie miał szansę się przekonać. :) Nawet jeśli będzie z tego kicha, to bardzo piękna wizualnie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 16:32   

Wiem, ale i tak czytam te gównoburze z chorobliwą ciekawością //bredzisz
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-25, 16:35   

Ale o co właścicie ten shitstorm? Przecież nie biją chyba piany wyłącznie o kolor skóry aktorów? Są jakieś przecieki ze scenariusza?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-07-25, 16:36   

Ja zawsze dla beki, jak zauważę jakiś klikalny tytuł na Spidersweb typu: "Tolkien przewraca się w grobie", lub "Fani Tolkiena oszaleli z wściekłości i się im nie dziwimy". :mrgreen:

Ci niekompetentni głupcy to nakręcają. A ja mam bekę. Przewraca się w grobie? Póki z niego nie wypadał, niech się przewraca. :) Oszaleli? To może czas na pomoc psychiatry. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 16:40   

O tak, kaftaniki z długimi rękawami by im się przydały. :mrgreen:
Natomiast patrząc na te dramy o kolor skóry aktorów, marzy mi się ekranizacja jakiejś serii książkowej pełnej kolorowych postaci. Broken Earth, anyone?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15624
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-25, 17:06   

Nieważne co mówią i piszą, byle było o tym głośno ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-07-25, 21:50   

Bibi King napisał/a:
Ale o co właścicie ten shitstorm? Przecież nie biją chyba piany wyłącznie o kolor skóry aktorów? Są jakieś przecieki ze scenariusza?


Coś Ty, nikogo w sumie scenariusz nie interesuje, ale:

- a dlaczego krasnoludzica nie ma brody
- a dlaczego Elrond ma krótkie włosy
- a dlaczego ta kiecka taka czysta
- o, ten tam wygląda jak Milowicz
- ej, Galadriela wygląda jak Ciri
- no, Galadriela wygląda jak Ciri, ale ma brzydszy miecz
- a tamten ubrał się jak rzymski senator, pewnie przydrałował prosto z uczty u Nerona
- nie jestem rasistą, ALE... CZARNI, CZARNI, WSZĘDZIE CZARNI!!!
- poprawność polityczna zabije nas wszystkich i zostaną tylko niesporczaki. Albo i nie.

W sumie wszędzie jest to samo XD
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-25, 22:14   

Sabetha napisał/a:
poprawność polityczna zabije nas wszystkich i zostaną tylko niesporczaki. Albo i nie.


Ja też się jeszcze nigdzie nie wybieram.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 22:19   

Sabetha napisał/a:
Bibi King napisał/a:
Ale o co właścicie ten shitstorm? Przecież nie biją chyba piany wyłącznie o kolor skóry aktorów? Są jakieś przecieki ze scenariusza?


Coś Ty, nikogo w sumie scenariusz nie interesuje, ale:

- a dlaczego krasnoludzica nie ma brody
- a dlaczego Elrond ma krótkie włosy
- a dlaczego ta kiecka taka czysta
- o, ten tam wygląda jak Milowicz
- ej, Galadriela wygląda jak Ciri
- no, Galadriela wygląda jak Ciri, ale ma brzydszy miecz
- a tamten ubrał się jak rzymski senator, pewnie przydrałował prosto z uczty u Nerona
- nie jestem rasistą, ALE... CZARNI, CZARNI, WSZĘDZIE CZARNI!!!
- poprawność polityczna zabije nas wszystkich i zostaną tylko niesporczaki. Albo i nie.

W sumie wszędzie jest to samo XD

Poszła jeszcze plota, ze Sauron ma być jakimś białym Numenorejczykiem, a więc zły patriarchat.
Elrond wygląda jak hobbit a nie elf.
Celebrimbor wygląda jak dziadek.

Generalnie czepianie się wyglądu aktorów to już jest poziom niżej niż dno.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-25, 22:26   

Młodzik napisał/a:
marzy mi się ekranizacja jakiejś serii książkowej pełnej kolorowych postaci. Broken Earth, anyone?


Stary i Nowy Testament są blisko wystarczająco, ale co się za to wezmą, to im wychodzi Mojżesz z Walii albo Jesus H. Christ.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-25, 22:29   

Podejrzewam, że jakby do roli Jezusa zatrudniono semickiego aktora to niejedno kino w Stanach by spłonęło :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-07-26, 17:45   

Jakaś amerykańska Chrześcijańska Unia Jedności na pewno ogłosiłaby bojkot Amazona. :mrgreen:
Tak jak teraz Disneya jakieś głuptasy chcąc bojkotować za przemoc. :mrgreen:

Swoją drogą, też się natknąłem na te "zarzuty" że "zły" patriarchat bo Sauron jest biały (i wygląda jak Eminem, co też powoduje solidny dupościsk). Zastanawiam się komu już tak mocno odjechało? Jakiś polski minion tego łosia Jordana Petersona? Kurczę, nawet konserwatyści w Polsce (Klub Jagielloński) piszą artykuły o toksycznej męskości. Ale prawica jak zwykle z głową w d.pie. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-07-26, 21:31   

Romulus napisał/a:
Swoją drogą, też się natknąłem na te "zarzuty" że "zły" patriarchat bo Sauron jest biały (i wygląda jak Eminem, co też powoduje solidny dupościsk).


O, to Eminemie widziałam, ale żale na temat białości mnie ominęły XD Podobnoś to zresztą nie Sauron, choć mnie całkiem by w takiej wersji odpowiadał.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-26, 22:00   

Sabetha napisał/a:
O, to Eminemie widziałam, ale żale na temat białości mnie ominęły XD Podobnoś to zresztą nie Sauron, choć mnie całkiem by w takiej wersji odpowiadał.

Białym patriarchalnym Sauronem ma być jakiś Numenorejczyk.
Sauron-Eminem mnie akurat nie odpowiada. Jeśli to miałby być Annatar, to ja takiemu gościowi nigdy bym nie zaufał. :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-08-27, 08:23   

Tak sobie myślę, że to ta cała internetowa trollownia i ogólne zes.anie się "fanów" Tolkiena na wszystko, sprawiły że jestem podjarany nadchodzącą premierą tego serialu bardziej niż oczekiwałem, że będę. :mrgreen: Miałem nie robić klikalności bucom ze Spider's Web, ale co tam: https://spidersweb.pl/rozrywka/2022/08/24/wladca-pierscieni-pierscienie-wladzy-opinia-zwiastun-analiza-amazon-prime Z tego tekstu, jak z finałowego trailera serialu, nie można się dowiedzieć, dlaczego ten serial skazany jest na klęskę. Poza tym, że jakaś grupa nołlajfów w Internecie płacze i zgrzyta zębami. No i poza tym, że to takie niezgodne z wizją Tolkiena (jakby to był poważny zarzut).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-08-27, 23:07   

Może dlatego internetowe trolle się srają, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na kolejną chujnię (po Wiedźminie), stojącą obok książkowego oryginału i klimatu świata przedstawionego, niczym Sharknado przy Szczękach? :roll:
Nie jestem jakimś ortodoksem Tolkiena, czy Sapka, no ale dostępne w necie zajawki wskazują, że te całe Ringi, to pod względem scenariusza, fabuły i tego typu mięsa nie zbliżą się nawet do Xeny i Herkulesa Sorbo (jedyne, co będzie miało klimat to wygenerowane CGI widoczki, ale przy 700 bańkach to i Xena wymięka).
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-28, 10:54   

może tak, może nie - wizualnie jest spoko.
Galadriela - bardzo spoko.

Niespoko dla fanów/trolli jest rezygnacja z klimatów Tolkienowo-Spartiacko-kryptoGejowskich

Powiem że bardziej mnie ciekawi wizja Amazona/okołoSilimarilionowa jak wizja HBOSmoków.
Może będzie hujnia, ale to będzie hujnia za 700 mln. :)
 
 
Valhöll
warchoł


Posty: 18
Wysłany: 2022-08-28, 11:34   

Mamerkus napisał/a:
wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na kolejną chujnię (po Wiedźminie)


Ale w zasadzie, to jakie? Zwiastuny spoko, ładne widoczki, aktorsko wygląda też znośnie, jedynie do Saurona-Eminema można się nieco przyczepić, ale całość zapowiada się o pięć klas wyżej niż netfliksowski Wieśmak.
 
 
Trojan 


Posty: 11327
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-08-28, 12:27   

Valhöll napisał/a:
Mamerkus napisał/a:
wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na kolejną chujnię (po Wiedźminie)


Ale w zasadzie, to jakie? Zwiastuny spoko, ładne widoczki, aktorsko wygląda też znośnie, jedynie do Saurona-Eminema można się nieco przyczepić, ale całość zapowiada się o pięć klas wyżej niż netfliksowski Wieśmak.


no wiesz - za dużo kobiet, ciemnoskóre elfy/kransoludy/hobbity (?), nikły zarost na twarzach krasoludek, historia nie jest wzięta z bogatej twórczości JRRT.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-08-28, 14:50   

"Wieśmak" już na etapie trailerów wypadał mizernie jeśli chodzi o scenografię. Fabularnie w pierwszym sezonie nie było źle, dopiero drugi zyebał się po całości. Może trzeci się dźwignie, ale jakoś tego nie widzę. Za to "Rings..." wygląda zajebongo, sądząc po zwiastunach. Nic nie można z nich wyczytać na temat fabuły, ale ok, to nie problem dla mnie. Już wdałem się w innym miejscu w pogawędkę z Tymi, Którzy Nie Widzieli, Ale Już Wiedzą, że może warto poczekać i się przekonać zamiast urządzać te mało męskie (oj, jaki jestem niepoprawny...) kwiczenie, że mało Tolkiena, niezgodne z kanonem, że czarni, że coś tam jeszcze. W zasadzie, poza kwestią koloru skóry postaci, którego krytykę uznaję za głupią (co poradzić, pewnie opętany ideologio lewaq ze mnie) - wszystkie "zarzuty" pod adresem tego serialu dla mnie nie są zarzutami. Mało kanoniczne? No i, motyla noga, fpytkę. Fantasy tolkienowska jest dla mnie dziś głęboko niestrawna, naiwna i familijna. Zatem im dalej od Tokiena tym lepiej.


Jedyny żal do Amazona jest u mnie taki, że nie kupili praw do znacznie fajniejszej fantasy, która mogłaby konkurować na rynku z "Grą o tron". Choćby twórczość Abercrombiego, po której dobrej adaptacji "Gra o tron" mogłaby wyglądać mizernie. Ale nie, kto prywaciarzowi :mrgreen: zabroni. Kupili se dziadkowe fantasy na niedzielne pierdzenie w kanapę. Ok. Może zrobią z tego rozrywkę dla dorosłego widza. Choć pewnie zostaną przy familijnym klimacie. Zresztą, chyba tak zapowiadali. I to jest/będzie porażka. A nie brak wierności Tolkienowi, która masowemu widzowi lata i powiewa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-08-28, 15:28   

Romulus napisał/a:
Fantasy tolkienowska jest dla mnie dziś głęboko niestrawna, naiwna i familijna.

Wyrazy współczucia.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23164
Wysłany: 2022-08-29, 16:10   

Całkiem niepotrzebnie, ale dziękuję. :-)

Kiedy powstawała trylogia Petera Jacksona nie siedziałem w Sieci na tyle, aby być świadom zarzutów "fanklubu" Tolkiena. A i kiedy do kina wchodziła "Drużyna Pierścienia" to byłem na piątym roku studiów więc także nie byłem świadom hejtu. Tak samo z poprzednimi częściami. A tu, proszę: https://naekranie.pl/aktualnosci/wladca-pierscieni-druzyna-pierscienia-krytyka-hejt-1661673101 To wszystko się tak cyklicznie powtarza. :-P

Aczkolwiek (co to za post bez zastrzeżeń), to wcale nie oznacza, że serial będzie bardzo dobry. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Mamerkus 


Posty: 368
Skąd: z prochu
Wysłany: 2022-08-29, 19:41   

Nie sposób dyskutować z koneserami wszelkiej chujowizny, są gusta i są też muchy, no offence.

Ringi to będzie fabularna kupa, a Sauron będzie miał romans z Galadrielą. Zajebioza po prostu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2549
Wysłany: 2022-08-29, 19:46   

Mamerkus napisał/a:

a Sauron będzie miał romans z Galadrielem.

poprawiłem
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13