FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Philip K. Dick
Autor Wiadomość
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2012-02-13, 23:36   

MORT napisał/a:
Kiedyś słyszałem, że jak się będzie sprzedawać to mogą z tego nawet być dzieła zebrane


I temu bym przyklasnął.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-02-13, 23:55   

Nie ma co tu klaskać czy bawić się w proroctwa - pytać co jakiś czas wydawcy i tyle. Nic mądrzejszego się nie wymyśli. :-P
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-02-14, 00:03   

Prędzej niż maila, proponuję po ludzku, zapytać się na fejsie. Odpowiadają zazwyczaj następnego dnia, a z mailami bywa różnie.

Na razie wciąż nie wiadomo czy będą to dzieła zebrane czy wybrane. Ale parę pozycji jeszcze w bezpośrednich planach jest, a co potem... do księgarni, rodacy, to sami zobaczymy ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2012-02-14, 00:08   

1. Otrzymałem odp. na każdy mejl.

2. Wiadomo. Na razie są Dzieła Wybrane. A jeśli dobrze pójdzie, staną się Zebrane. ;)
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4475
Skąd: fnord
Wysłany: 2012-04-15, 13:02   

Recenzja Dr Bluthgelda: http://katedra.nast.pl/ar...ktor-Bluthgeld/
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2012-06-23, 22:57   

Coś dla Spella i Ł'a Polemika Macieja Kaczmarskiego, z tym co o Dicku napisał Orbitowski.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-06-23, 23:28   

Kurde, dobry tekst, widać że ten typew zna się na rzeczy. W ogóle nie słyszałem o tej jego książce, chyba sobie ją zafunduję.
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2012-09-22, 19:32   

Pierwsza w moim przypadku powiesc Dicka za mna. Czlowiek z wysokiego zamku poczatkowo zaintrygowal mnie bardzo bardzo, aby z czasem utracic troche mojo. Styl mi podpasowal, monologi wewnetrzne bohaterow smakowite, wykreowany swiat interesujacy i tylko z czasem brak fabuly doskwiera. Generalnie spodziewalem sie czegos bardziej zakreconego, ciezszego, ale pozycja dobra, wchode w to dalej.
 
 
dziki
człowiek

Posty: 168
Skąd: z lasu
Wysłany: 2012-11-17, 17:00   

http://www.polskieradio.p...runner-w-Trojce

Cytat:
W "Liście Osobistej" zaczną dziać się rzeczy niezwykłe. Świat znany dotąd z kart powieści "Blade runner - czy androidy marzą o elektrycznych owcach?" stanie się światem radiowym. (...) Realizowane na żywo, z graną na żywo muzyką, w obecności aktorów i publiczności słuchowisko, godzinna adaptacja słynnej powieści Philipa K. Dicka.

W świetnej obsadzie, bo w rolę bohaterów powieści Dicka wcielą się znakomici aktorzy: Andrzej Chyra, Anna Dereszowska, Magdalena Popławska i Łukasz Simlat. Usłyszymy też tajemniczą Ivonę oraz kilka innych głosów – szczegóły niech na razie pozostaną tajemnicą!

A wszystko to w przygotowanej specjalnie na tę okoliczność oprawie muzycznej Wojtka Mazolewskiego i zespołu Pink Freud . Zapowiada się wydarzenie!

Zapraszamy do słuchania Trójki w najbliższą sobotę, 17 listopada, o godz. 21.05.
_________________
Na szukanie lepszego świata nie jest jeszcze za późno
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-02-11, 03:38   

Rebis na fejsie:

W planie na ten rok mamy jeszcze: Płyńcie łzy moje...- koniec kwietnia, Świat Jonesa - lipiec, Wbrew wskazówkom zegara - wrzesień.

A za 8 dni - premiera "Czas poza czasem".
 
 
Crozier


Posty: 161
Wysłany: 2013-03-07, 20:13   

Sammael napisał/a:
Rebis na fejsie:
[i]W planie na ten rok mamy jeszcze: Płyńcie łzy moje...- koniec kwietnia.

Chciałoby się wykrzyknąć: nareszcie!
 
 
Jezebel 
Emerald


Posty: 862
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-03-10, 12:00   

Wstyd się przyznać, ale po twórczość Dicka sięgnęłam bardzo niedawno - pierwszą i jak na razie jedyną jego książkę przeczytałam w tym roku. Był to, jak nietrudno zgadnąć, 'Blade runner. Czy androidy marzą o elektrycznych owcach?'. Jeśli chodzi o wrażenia odnośnie tej konkretnej pozycji, nie będę się powtarzać, ale mogę złożyć uroczystą przysięgę, że moja przygoda z tym twórcą się na jednej książce w żadnym razie nie skończy. Na półce czekają już 'Człowiek z Wysokiego Zamku' i 'Ubik'.
A te rebisowe wydania są takie piękne, że się dopraszają o kolekcjonowanie. I co ja, biedna, mam zrobić, jeśli nie poddać się przemożnej potrzebie posiadania ładnych rzeczy, a już w szczególności książek...? :P
_________________
life. is a state. of mind.

 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-03-10, 23:45   

Na półce czekają już 'Człowiek z Wysokiego Zamku' i 'Ubik'.

Bardzo dobry wybór :-)
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2014-01-02, 13:17   

Ktoś coś wie o dalszych wznowieniach Dicka od Rebisu?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2014-01-02, 16:01   

Ja pytałem ich mailowo jakiś miesiąc temu. Na 2014 rok planują na pewno "Marsjański poślizg w czasie" i zbiory opowiadań (ale to jeszcze im nie zamarzło).
Wg mnie to byłby idealny plan, zwłaszcza, że ostatnie dwie powieści wydane w cyklu to już wyraźnie słabsze rzeczy a z jego opowiadań można wykroić ze trzy świetne zbiory.
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-08-07, 08:34   

Czas odświeżyć temat, czyli moja recka Krótkiego szczęśliwego żywota brązowego oksforda - zbioru wczesnych opowiadań Dicka. Fajnie, ze w ramach serii postanowili wypuścić opowiadania zebrane, bo te teksty z lat 50. bardzo mi podpasowały. Natomiast widać, że seria idzie Rebisowi chyba tak sobie, bo opóźnili wznowienie Deus Irae
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
Plejbek 


Posty: 842
Skąd: Black Lodge
Wysłany: 2014-08-07, 09:41   

Znowu mailowałem ostatnio z Rebisem, bo chciałem się dowiedzieć co z tym "Deus Irae" w końcu. Okazuje się, że na ten rok to ostatnia pozycja i nowe Dicki pojawią się dopiero w 2015 (ma pojawić się "Oko na niebie" jako pierwsze a potem kolejne zbiory opowiadań).

Opowiadania się przesunęły ze względu na to, że Rebis robi zupełnie nowe tłumaczenie, gdyż uznali, że stare niestety pozostawia wiele do życzenia. Zatem "Przypomnimy to Panu hurtowo" ma być już w nowym przekładzie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2015-01-17, 11:40   

Może wiecie, albo nie wiecie :) ale przedwczoraj Amazon wypuścił pilota do serialu na podstawie powieści Dicka pt. "Człowiek z Wysokiego Zamku". Pilota jeszcze nie oglądałem, ale od wczoraj jest także na torrentach i w direct downloading. Na zdjęciach wygląda to ładnie. Fragmenty też są zachęcające: https://www.youtube.com/watch?v=J_Y697LmYiI

Premiera pewnie za kilka miesięcy. Tak samo było z "Mozart in The Jungle".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-07-17, 10:25   

Czy w serii Dicka z Rebisa są wydania tylko w twardej oprawie w obwolucie czy też są w samej twardej oprawie (bez obwoluty)?
Na paru stronach widziałem, że są nowe wydania z okresu 2019-2022 wielu pozycji i były określone jako oprawa twarda. I kupiłem ostatnio "Ubika", "Człowieka z wysokiego zamku" i "Płyńcie łzy moje, rzekł policjant" specjalnie z nowych wydań i są one jednak w oprawie twardej z obwolutą.
Zastanawiam się, czy to po prostu dodruk starszego wydania i oprócz tego istnieje wersja w samej twardej oprawie, czy po prostu czasem nie piszą przy oprawie dopisku "z obwolutą" :P
Ogólnie bardzo nie lubię obwolut i jeśli jest wydanie w twardej bez obwoluty, to wolałbym mieć jednak takie ;) No ale jeśli nie ma, to jakoś przeżyję...
_________________
Moja biblionetka
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2022-07-17, 12:07   

Wszystkie są z obwolutą.
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
ketyow

Posty: 13
Wysłany: 2022-07-18, 19:44   

No i dobrze, że są te obwoluty, dodatkowy powód żeby ebooka kupić.
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-07-18, 20:05   

Ech, nie wiem, co wydawcy widzą w obwolutach :P

A wracając już do samego Dicka - polecacie kupować pełne zbiory jego opowiadań, czy "Opowiadania najlepsze" z Wehikułów czasu wystarczą? ;)
_________________
Moja biblionetka
 
 
ketyow

Posty: 13
Wysłany: 2022-07-18, 23:09   

Kupuj pełne zbiory.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-19, 13:47   

elTadziko napisał/a:


A wracając już do samego Dicka - polecacie kupować pełne zbiory jego opowiadań, czy "Opowiadania najlepsze" z Wehikułów czasu wystarczą? ;)


Najlepiej kupić pełne zbiory opowiadań z serii, zaś "Opowiadania najlepsze" (czyli rzecz względna) z Wehikułu sobie darować.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 13