FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-27, 18:17   

Dzienki Cin.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1839
Wysłany: 2022-06-27, 18:38   

Przepraszam, czyżby spoiler? Zasłonię.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-27, 19:14   

Cintryjka napisał/a:
Przepraszam, czyżby spoiler? Zasłonię.



https://www.youtube.com/watch?v=4QGeMApnBQQ
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-06-28, 17:07   

Cintryjka napisał/a:
Przepraszam, czyżby spoiler? Zasłonię.

No ja zakładam opcję sojuszu Butchera z Homelanderem przeciwko Soldier Boyowi. :mrgreen:

Zacząłem oglądać "Nip/Tuck" i nawet mimo tego, że to serial z lat 2003 - 2010, nieźle się go ogląda. Jestem po siedmiu odcinkach pierwszego sezonu i będę oglądał dalej. Może nie kompulsywnie, ale z zainteresowaniem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-06-28, 19:22   

Jakoś dziwnie zabrzmialo to "mimo tego, że to serial z lat 2003-2010". Przecież te lata to była zlota era telewizji. Carnivale, Rzym, The Shield, The Wire, Generation Kill, Skins, Lost, pierwszy sezon Prison Break, Deadwood, House, Breaking Bad i mógłbym tak długo wymieniać...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-06-29, 16:58   

Masz rację. Nie oglądałem tego w całości, ale bałem się, że może się zestarzał i będzie trochę paździerzowaty.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1839
Wysłany: 2022-06-29, 20:23   

Nip/Tuck pierwsze chyba trzy sezony bdb. Potem odlecieli w dziwne klimaty.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-06-30, 07:26   

Wciągnąłem ostatnio wszystkie odcinki The Boys. Dobra rzecz.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-07-01, 15:02   

MrSpellu napisał/a:
Wciągnąłem ostatnio wszystkie odcinki The Boys. Dobra rzecz.

3x07 zmienił moje przewidywania przed finałem sezonu. Choć akurat w przewidywania w tym serialu to ja się bawię umiarkowanie. :mrgreen:

"Only Murders In The Building" - Disney+. Dobry serial na lato. Lekki, bezpretensjonalny, z wysokim poziomem uroczości. :-) Trójka przypadkowych lokatorów nowojorskiego apartamentowca łączy siły, aby rozwiązać zagadkę nie-do-końca-samobójstwa, które wydarzyło się w ich budynku. A przy okazji nagrywają na ten temat podkast w gatunku true crime. Doskonała obsada, choć największym zaskoczeniem jest Selena Gomez, która pokazała nieco umiejętności aktorskich. W roli jednego z podejrzanych Sting, który zagrał "samego siebie". Świetnie się bawiłem. W tym tygodniu wystartował sezon drugi, na razie jeden odcinek. Co nie może dziwić, bo serial odniósł sukces. A przy tym fabuła, choć wyjaśnia zagadkę, to zdecydowanie otwiera się na kontynuację. https://www.youtube.com/watch?v=-V1rQdXXXyI
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1839
Wysłany: 2022-07-02, 11:09   

Romulus napisał/a:
Cintryjka napisał/a:
Przepraszam, czyżby spoiler? Zasłonię.

No ja zakładam opcję sojuszu Butchera z Homelanderem przeciwko Soldier Boyowi. :mrgreen:


Się to założenie trochę posypało po finale S03E07. W sumie podejrzewałam taką opcję od jakiegoś czasu.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-07-02, 11:29   

I tak odcinek skradł Black Noir //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Cintryjka 

Posty: 1839
Wysłany: 2022-07-02, 11:43   

Trochę tak:)
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-07-03, 11:22   

Szkoda, że jeszcze tylko jeden odcinek i znowu około roku czekania na kolejny sezon.

"The Dropout" - Disney+. Kurczę, trochę jestem zawiedziony. Niekoniecznie wykonaniem, co faktem, że nic mnie w tym serialu nie zaskoczyło. To moja "wina", oglądałem dokument "The Inventor" na HBO, potem przeczytałem książkę Johna Carreyrou, który zaczął pisać o Theranosie w "The Wall Street Journal" (ten motyw też pojawia się w miniserii). Zatem nie było za bardzo czym się ekscytować, bo po prostu jeszcze raz przyswoiłem tę samą historię, tylko że w fabularnej wersji. Bardzo dobrze nakręcona, zagrana równiez, choć przede wszystkim Amanda Seyfried zasługuje na uwagę. Zagrała Elizabeth Holmes tak, że ciarki chodziły po plecach. Ta aktorka zdecydowanie ma potencjał do grania w dramatycznych produkcjach, a fizjonomia (ta twarz!) to jej potężny atut. Dodałbym także świetny wątek poboczny byłego sekretarza stanu USA George'a Schultza, który dał się uwieść wizji Theranosa, a zatrudnienie w tej firmie znalazł jego wnuk. Ten z kolei pokapował się, że to ściema, co go z dziadkiem mocno podzieliło. Fajny dodatkowy dramatyczny akcent i przyczynek do różnych psychologicznych rozważań na temat natury kłamstwa i wiary w nie. https://www.youtube.com/watch?v=W7rlZLw9m10
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-03, 13:15   

Boys sezon 3.
Jeszcze lepiej, mocniej, szybciej, krwawiej
na ile to możliwe.
Herogazm :)
ciekawym finału - czy połączą siły, czy też dla Homlandera to już za dużo :)



Romulusie - kompletnie ta historia mnie nie interesuje (a na pewno nie na tyle żeby poświecić jej więcej jak 15 min), a ty obejrzałeś chyba już dwa seriale i książkę przeczytałeś. Napisz w kilku słowach - co z niej wynika (z tej historii)

Na pierwszy rzut oka to wygląda jak klasyczny przehypowany startup z biotechu (a którym przeciętniak ma jeszcze mniejsze pojęcie jak o IT)
Po co to oglądać ? po co to w ogóle kręcić ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-07-03, 16:32   

Trojan napisał/a:
Romulusie - kompletnie ta historia mnie nie interesuje (a na pewno nie na tyle żeby poświecić jej więcej jak 15 min), a ty obejrzałeś chyba już dwa seriale i książkę przeczytałeś. Napisz w kilku słowach - co z niej wynika (z tej historii)

Na pierwszy rzut oka to wygląda jak klasyczny przehypowany startup z biotechu (a którym przeciętniak ma jeszcze mniejsze pojęcie jak o IT)
Po co to oglądać ? po co to w ogóle kręcić ?

W dobie niemal boskiej czci okazywanej Jeffom, Markom i Elonom i innych tech dupkom może warto pokazywać, że nie wszystko złoto co się świeci. :-P A ta sprawa jest naprawdę interesująca, bo pokazuje mechanizm uwiedzenia i trochę współczesnego kapitalizmu. Bo na zdrowy rozum - przychodzi dziewczyna, która skończyła liceum, zaczęła studia medyczne i je rzuciła ale ma pomysł: mam model urządzenia, które z jednej próbki krwi pozwoli przeprowadzić różne badania i to w domowych warunkach. Normalnie, gdybym był inwestorem albo jakimś fachowcem powiedziałbym: a weź, spier.alaj przebierańcu, idź te bajki jakimś potłuczonym opowiadaj. Więc dlaczego znalazło się tylu potłuczonych? Jaki mechanizm tu zadziałał. Nie tylko psychologiczny, bo wiadomo, że dobra ściema to dobra ściema. Ale przecież w grę wchodziły miliardy, ktoś na tym zarabiał, ktoś to pompował. Dodaj do tego klimat tzw. społeczny/kulturowy: czas dupków od technologii, tych bracholi wszelkiej maści, podkręconych nerdów. Patrząc z boku, cóż oni wymyślają? Coraz głupsze aplikacje, albo po prostu aplikacje. Nie oferują żadnego przełomu technologicznego tylko nowe sposoby na koszenie hajsu i życie w luksusie, dla siebie. Reszta za nimi idzie, bo im wierzy, chce być jak oni a wszystko to doprawione porządnym FOMO i amerykańską spierdoliną na temat wolnego rynku i do odważnych świat należy. To kawał soczystej opowieści o współczesności - tylko jeszcze nikt jej porządnie nie opowiedział.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-03, 18:06   

Chora jest pozycja inwestorów - przerabiali(śmy) to przy bańce IT. To ludzie którzy nie mają podstawowej wiedzy i pojęcia decydują/strzelają za grube miliardy.
Po co kręcić o tym filmy...

https://pl.wikipedia.org/wiki/Olga_Malinkiewicz
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-07-04, 12:02   

Szósty sezon Better Call Saul jest znakomity. Zwłaszcza ostatni wyemitowany, siódmy, odcinek. Biorąc pod uwagę kontekst sytuacji zakończenie było naprawdę mocne.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1854
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-07-04, 12:10   

Ale to jeszcze nie finałowy sezon?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-07-04, 12:17   

Nie wiem szczerze mówiąc. Jeżeli finał BCS ma się w jakiś sposób splatać z BB, to wątpię by domknęli wszystko przez trzy odcinki. Ale w sumie kto wie?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1854
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-07-04, 12:41   

Thx.
No to nadal nie oglądam :(
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-07-04, 15:12   

Szósty sezon jest finałowy, podzielony na dwie części. Druga liczy sobie sześć odcinków. Premiera w tym miesiącu.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1854
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-07-04, 15:29   

Thx.
No to od sierpnia zabieram sie za oglądanie ;)
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-07-04, 17:11   

"Stranger Things" - finał 4 sezonu. O ile pierwsza z dwóch finałowych części była trochę nudnawa, to w drugiej twórcy poszli do przodu z przytupem. Pierwsza część trwa prawie półtorej godziny, druga już dwie i pół. O ile trzeci sezon był słaby i zniechęcający, tak muszę zmienić opinię o czwartym i uznać go za bardzo dobry. Ale nie za pozbawiony wad. Wspomniane dłużyzny, na przykład. Wiadomo, że przy tylu bohaterach trzeba było podzielić fabułę tak, aby każdy dostał satysfakcjonujący wątek. Niemniej, nie wszystkie dawały radę. Jedenastka - jak na główną bohaterkę to postać irytująca i nie oferująca widzom już niczego ciekawego. Rozumiem jej rolę w fabule, jest kluczowa, ale nie zmienia to faktu, że mi się nie podoba. Tych dwóch padawanów, którzy za nią biegali - irytujące duo, choć z momentami, już lepiej dawali sobie radę braciak jednego z nich i gościu od pizzy. :) Ekipa z Hawkins była najlepsza i najbardziej dostała w kość w tym sezonie. Nie będę spoilerował i napiszę tylko, że nie skończyło się to na odgryzionym palcu hobbita. Smuteczek był. A jednej z postaci sprezentowano piekło, bo chyb oczywistym jest, że to co zrobiła Jedenastka w finale, odbije się potężną czkawką. Nie wiem, co myśleć o finałowej scenie. Do tej pory przygody bohaterów kryły się w cieniu normalnej rzeczywistości. A teraz? Wyjście na piąty sezon bardzo wysoko ustawiło poprzeczkę.

To tyle, tak na szybko. Aha, broniłem się, ale przegrałem: wrzuciłem w końcu "Running Up That Hill" Kate Bush na plejlistę. Tu ze spojlerami: https://www.youtube.com/watch?v=bV0RAcuG2Ao Tu normalnie :) https://www.youtube.com/watch?v=wp43OdtAAkM

EDIT: gdybym był nauczycielem, kazałbym młotom oglądać ST i potem napisać wypracowanie. Temat: kto jest twoją ulubioną postacią ze ST. I dlaczego Max, ewentualnie Eddie? :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-04, 18:34   

Wydaje się że teledysk z Kate B. wszystko wyjaśnia. To jest właśnie finał?

Ulubiona postać z ST?
Ale z TNG., Orginal? DS9? Voyager?
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2022-07-04, 18:38   

Tak, oczywiście //mur
 
 
Bibi King

Posty: 1591
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-04, 18:49   

Trojan napisał/a:
Ulubiona postać z ST? Ale z TNG., Orginal? DS9? Voyager?

To jest no brainer. Spock. Dalsze serie mogą mu buty czyścić.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-07-04, 21:14   

Romulus napisał/a:
"Stranger Things" - finał 4 sezonu.
Fajno, to streść mi pokrótce treść bo słyszałem że wszystko się wyjaśnia a ja nawet trzeciego sezonu nie oglądałem i nie mam zamiaru //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-05, 06:13   

Romulus napisał/a:
Temat: kto jest twoją ulubioną postacią ze ST. I dlaczego Dustin, ewentualnie Eddie?


Poprawiłem.

Po finale 4. sezonu o dziwo mam ochotę na następny, chociaż sezony 2-4 oglądałem jednym okiem i połową prawej półkuli. Wreszcie gówno wpadło w wentylator na tyle, że może się to rozkręci na poważnie, do tego Jedynka całkiem-całkiem. Poza tym - wszyscy (całkiem niebezpodstawnie) zachwycają się Running up that hill, ale moje metalowe serduszko zaczęło naprawdę mocno walić przy scenie z przynętą na nietoperze :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-07-05, 06:36   

Stary Ork napisał/a:
Poza tym - wszyscy (całkiem niebezpodstawnie) zachwycają się Running up that hill, ale moje metalowe serduszko [...]


Zwłaszcza w tym wykonaniu:

https://youtu.be/2wpKP72YE0s
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-05, 06:44   

O, Emma //amor O, Mastodon //amor //amor
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 14