FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-07-03, 19:08   

Zdanie z "Ptaków, które zniknęły" Jimeneza i przypis od tłumacza:
Cytat:
Fumiko jakoś to głupio określiła, "jaunting"*, czy coś takiego, bo tak określił to tajemniczy człowiek z jej opowieści


* To nawiązanie do zdolności z powieści Gwiazdy moim przeznaczeniem (a wcześniej opowiadania Stephena Kinga), gdzie jej nazwa pochodzi od nazwiska "wynalazcy" (przyp. tłum.).

Wiem, że to detal, ale ten przypis zawiera błąd. Powieść Bestera została opublikowana w 1956 roku, opowiadanie Kinga w 1981 roku, więc nie mogło być wcześniej.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-04, 07:51   

Kristoff napisał już drugą część 'Wampirzego Cesarstwa" :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1815
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-07-04, 12:50   

Kraffczyk?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Whoresbane


Posty: 1016
Wysłany: 2022-07-05, 12:15   

Wysyłka zamówień z Arką i Palmer ruszyła
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-06, 10:07   

wrzuciłem do koszyka Arkę i tego Forda - brałbym tego omni Swanwicka, ale nimago w księgarni MAGa
 
 
Ash 

Posty: 774
Wysłany: 2022-07-06, 10:42   

Ale Swanwick ma być we wrześniu dopiero.
 
 
AM

Posty: 2889
Wysłany: 2022-07-06, 10:50   

Ash napisał/a:
Ale Swanwick ma być we wrześniu dopiero.


Nie. To był tylko szkic. Może być we wrześniu, ale również październiku lub, jeśli zaczniemy wycinać tytuły, w następnym roku.
 
 
Ash 

Posty: 774
Wysłany: 2022-07-06, 10:51   

Obstawiam, że to tłumaczy dlaczego go nie ma w sklepie, teraz w lipcu? :mrgreen:
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 641
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-07-06, 12:19   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Ale Swanwick ma być we wrześniu dopiero.


Nie. To był tylko szkic. Może być we wrześniu, ale również październiku lub, jeśli zaczniemy wycinać tytuły, w następnym roku.

Czyli jeszcze podjął Pan decyzji i nie ma konkretnego planu wycinek? Czeka Pan na rozwój sytuacji po wakacjach?
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Ash 

Posty: 774
Wysłany: 2022-07-06, 12:30   

No i pytanie najważniejsze, czy te dodruki Sandersonów (Słowa, druga era, Bezkres) zaplanowane na sierpień/wrzesień to pewne na 100% czy też może cos wylecieć?



Jakby to kogoś interesowało to moje zamówienie z 21.05 z Arka Odkupienia zostało przed chwilą wysłane.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-07-07, 19:58   

AM takie pytanie odnośnie tego Anthony'ego Ryana. Planujecie wydać ten jego wcześniejszy cykl, jakoś powiązany z tym co teraz wydajecie? Ten cykl zaczęty Pieśnią krwi? Kiedyś to już u nas było, ale chyba trudno to w całości kupić.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-07, 20:35   

to Papierowy księżyc wydawał
mam 1 tom, nawet całkiem całkiem
  
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 641
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-07-07, 22:18   

Tomasz napisał/a:
AM takie pytanie odnośnie tego Anthony'ego Ryana. Planujecie wydać ten jego wcześniejszy cykl, jakoś powiązany z tym co teraz wydajecie? Ten cykl zaczęty Pieśnią krwi? Kiedyś to już u nas było, ale chyba trudno to w całości kupić.

Była już gdzieś odpowiedź AMa na ten temat: tak, w nieokreślonej perspektywie czasowej.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
ancymon

Posty: 15
Wysłany: 2022-07-08, 15:10   

Panie Andrzeju, może warto by rozważyć ten tytuł do weird serii?

https://www.goodreads.com....The_Ceremonies

Można o tym tytule wyczytać sporo dobrego w sieci, swego czasu sam King się zachwycał ;)
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2022-07-08, 16:37   

King sie zachwyca byle gównem, wiec to żadna rekomendacja.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-07-08, 17:20   

Uther Doul napisał/a:
King sie zachwyca byle gównem, wiec to żadna rekomendacja.


Tego nie można wziąć na poważnie ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1591
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-08, 17:29   

King, nie King... Ten opis na goodreadsach zapowiada sztampę. Od której AM próbuje w serii nienazwanych horrorów uciekać, zdaje się.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-08, 18:38   

"Nienazwana"

nazwa serii, taka horrorowa
 
 
fdv 


Posty: 1069
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-07-08, 18:54   

Tak mi przyszło do głowy że któryś mod (tak asiks do Ciebie piszę) mógłby zrobić podwieszony temat i go edytować z aktualnym rozkładem jazdy MAGa bo dość często ktoś się dopytuje o coś co było stronę dwie wcześniej, a i sam rozkład się zmienia dość dynamicznie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
jtk

Posty: 21
Wysłany: 2022-07-08, 19:02   

A tu chyba coś znowu wyciekło z drukarni, bo nigdzie nie widziałem jeszcze informacji o premierze Cryptonomiconu.
https://www.olx.pl/d/ofer...51-IDPVQhU.html
 
 
Whoresbane


Posty: 1016
Wysłany: 2022-07-08, 20:48   

Premiera ustalona na 15 lipca, zakładam że znów ukradli w Łodzi
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Bibi King

Posty: 1591
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-09, 12:40   

Trojan +1. Prawie jak "Bezimienna", tylko bardziej oryginalnie.
 
 
Obłęd
Obłęd

Posty: 28
Wysłany: 2022-07-10, 09:37   

Panie Andrzeju, czy w Artefaktach jest jakakolwiek szansa na zobaczenie kiedyś zbiorczego wydania opowiadań Silverberga?
 
 
AM

Posty: 2889
Wysłany: 2022-07-10, 12:42   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Ale Swanwick ma być we wrześniu dopiero.


Nie. To był tylko szkic. Może być we wrześniu, ale również październiku lub, jeśli zaczniemy wycinać tytuły, w następnym roku.

Czyli jeszcze podjął Pan decyzji i nie ma konkretnego planu wycinek? Czeka Pan na rozwój sytuacji po wakacjach?


Mam kilka planów wycinek.

Ash napisał/a:
No i pytanie najważniejsze, czy te dodruki Sandersonów (Słowa, druga era, Bezkres) zaplanowane na sierpień/wrzesień to pewne na 100% czy też może cos wylecieć?



Jakby to kogoś interesowało to moje zamówienie z 21.05 z Arka Odkupienia zostało przed chwilą wysłane.


Znowu się przesunęły. Nie z naszej winy. Usłyszeliśmy, że druk w sierpniu nie będzie możliwy. Być może wynika to z tego, że większym priorytetem dla nich są rodzime produkcje. Wobec tego planujemy wrzesień i październik, ale już mniej dodruków. We wrześniu Stop, Cienie i Żałobne, w październiku tylko Słowa.

Tomasz napisał/a:
AM takie pytanie odnośnie tego Anthony'ego Ryana. Planujecie wydać ten jego wcześniejszy cykl, jakoś powiązany z tym co teraz wydajecie? Ten cykl zaczęty Pieśnią krwi? Kiedyś to już u nas było, ale chyba trudno to w całości kupić.


Planujemy.

ancymon napisał/a:
Panie Andrzeju, może warto by rozważyć ten tytuł do weird serii?

https://www.goodreads.com....The_Ceremonies

Można o tym tytule wyczytać sporo dobrego w sieci, swego czasu sam King się zachwycał ;)


Nie.

Obłęd napisał/a:
Panie Andrzeju, czy w Artefaktach jest jakakolwiek szansa na zobaczenie kiedyś zbiorczego wydania opowiadań Silverberga?


Nie.
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-07-10, 16:00   

Zacząłem wczoraj czytać Trylogię Skrytobójcy Robin Hobb i zastanawiam się nad kolejnymi jej książkami. Wydaje mi się, że AM pisał kiedyś, że MAG ma w planach wydać w przyszłości nowe wydanie Hobb.
1. Czy wiadomo coś bliżej kiedy to nowe wydanie może się pojawić i jakie trylogie w nim będą?
2. Czy będzie dodruk starszych wydań (tych w twardej oprawie)?
3. Czy trylogie, które nie zostały wydane w poprzednim wydaniu (np. o Żywostatkach), będą wydane tylko w nowym wydaniu, czy też w poprzednim?
Czy może za szybko w ogóle o tym myśleć? :P Bo nie wiem, czy szukać kolejnych trylogii w starym wydaniu, czy już poczekać na nowe albo jakiś dodruk ;)
_________________
Moja biblionetka
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4623
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-07-10, 19:31   

Poza Żywostatkami, na które bardzo czekam w wersji twardookładkowej, pozostałe tomy są łatwo dostępne. Z 9 książek w tej chwili 8 jest normalnie w sprzedaży np w empiku czy świecie książki. To raczej dodruk niepotrzebny. Tylko Misji Błazna chyba nie ma normalnie w sprzedaży.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
fdv 


Posty: 1069
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-07-10, 21:35   

Wydaje mi się że chyba najpierw miały być wydane Rain Wild Chronicles, a następnie Kupcy i ich Zywostatki ale przy nich nie pamiętam czy właśnie nie było mowy o reedycji całości w nowych okładkach.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1839
Wysłany: 2022-07-11, 11:28   

I czekamy już na te Żywostatki dobrych parę lat. I pewnie jeszcze sobie poczekamy.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
jezzoRM 


Posty: 150
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2022-07-14, 17:58   

elTadziko napisał/a:
Zacząłem wczoraj czytać Trylogię Skrytobójcy Robin Hobb i zastanawiam się nad kolejnymi jej książkami. Wydaje mi się, że AM pisał kiedyś, że MAG ma w planach wydać w przyszłości nowe wydanie Hobb.
1. Czy wiadomo coś bliżej kiedy to nowe wydanie może się pojawić i jakie trylogie w nim będą?
2. Czy będzie dodruk starszych wydań (tych w twardej oprawie)?
3. Czy trylogie, które nie zostały wydane w poprzednim wydaniu (np. o Żywostatkach), będą wydane tylko w nowym wydaniu, czy też w poprzednim?
Czy może za szybko w ogóle o tym myśleć? :P Bo nie wiem, czy szukać kolejnych trylogii w starym wydaniu, czy już poczekać na nowe albo jakiś dodruk ;)


Zanim zdecydujesz się kupować następne tomy, najpierw doczytaj pierwszą trylogię, bo możesz wtedy zmienić decyzję. Ja kupiłem wszystko, co MAG wydał po polsku, bo po komentarzach niby wydawało się, że to lektura dla mnie, ale 3 tom Skrytobójcy był tak okrutnie fatalny, że spasowałem na czas nieokreślony z zaczynaniem Żywostatków...


Ten Cryptonomicon i Urth wyjdą planowo? Bo już raczej dawno powinna być możliwość składania zamówienia w sklepie MAGa, a tu cisza.
 
 
jmpiszczek 
jmpiszczek

Posty: 94
Skąd: gdańsk
Wysłany: 2022-07-14, 20:25   

Pisał AM, że w połowie miesiąca wystartuje promocja. Mają jeszcze 1 dzień:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,46 sekundy. Zapytań do SQL: 13