FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-06-28, 21:17   

ASX76 napisał/a:

Będzie jeszcze Elryk Moorcocka, choć w innym wydawnictwie.

Ważne jakie będzie tłumaczenie. W dobrym tłumaczeniu bym tego spróbował.

Kane super. Ja - nastoletni się jaram. I myślę, że ja staruszek też będę miał trochę frajdy.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-06-28, 21:21   

Ash napisał/a:
Nie :evil:


DO IT!

AM macie jakieś opóźnienia w drukarniach? Bo najnowsza Palmer w świecie książki zmieniła datę premiery z 30 czerwca na 13 lipca
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-28, 23:15   

Na FB widać kto przede wszystkim czyta fantasy i jakiego typu fantasy.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-06-29, 05:03   

Ash napisał/a:
Czepianie się na siłę, nie uważasz? Sam Pan Andrzej napisał, 80% czytelników w USA to kobiety. Białe kobiety, jeśli to ma jakieś znaczenie. Trochę poszperarałem ale nie mogę znaleźć tego co kiedyś czytałem, ale z tego co dobrze pamiętam fantasy (głownie YA) czytają kobiety. Biorąc pod uwagę jakie motywy kobiety poruszają w swoich książkach moim zdaniem szybciej kobieta znajdzie coś interesującego w książce napisanej przez faceta (taki Aberceombie) niż facet w książkach Bardugo.

Czy ja mam z tym jakiś problem? Nie. Taka moja opinia. Mam iść na lubimy czytać czy goodreads policzyć komentarze, zrobić wykresik i pokazać, że coś jest na rzeczy?
Jeśli przez "książka dla wszystkich" rozumiemy książkę podobającą się większej liczbie czytelników, to, zakładając prawdziwość proporcji 4:1 na korzyść kobiet-czytelników, te czytane przez 80% kobiet i 5% mężczyzn (a nawet 0% procent mężczyzn) są bardziej dla wszystkich niż czytane przez 80% mężczyzn i 50% kobiet.

Czy masz z tym jakiś problem? Nie wiem, ale wyraźnie patrzysz na to ze swojego punktu widzenia - tobie się coś podoba, więc jest bardziej uniwersalne.



Wracając do tematu wydawnictwa. AM, czy planujecie z wyprzedzeniem audiobooki, czy to zawsze jest inicjatywa producentów tego formatu i to właściwie tylko od nich zależy co i kiedy w tej formie się ukaże?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-06-29, 07:12   

Whoresbane napisał/a:

AM macie jakieś opóźnienia w drukarniach? Bo najnowsza Palmer w świecie książki zmieniła datę premiery z 30 czerwca na 13 lipca

Arka odkupienia, też zmieniła datę z 30.06 na 08.07 ... na stronie MAGa też widzę datę 07.07.
Ale Palmer na stronie MAGa ma datę starą - 30.06 ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-06-29, 07:31   

Pierwotnie Arka była planowana na 17 czerwca więc to już kolejne opóźnienie?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-06-29, 10:13   

W tych czasach to trzeba się cieszyć, że ma wyjść jeszcze w tym roku :mrgreen:
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-06-29, 11:08   

Ash napisał/a:
W tych czasach to trzeba się cieszyć, że ma wyjść jeszcze w tym roku :mrgreen:


A nawet przed jesienią :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-29, 15:24   

toto napisał/a:


Wracając do tematu wydawnictwa. AM, czy planujecie z wyprzedzeniem audiobooki, czy to zawsze jest inicjatywa producentów tego formatu i to właściwie tylko od nich zależy co i kiedy w tej formie się ukaże?


AM kilkukrotnie wspominał że audio to niezależna produkcja innego podmiotu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2022-06-29, 16:56   

Sędzia napisał/a:
ASX76 napisał/a:

Będzie jeszcze Elryk Moorcocka, choć w innym wydawnictwie.


Zysk

Szkoda piniendzy.

Dla fanów "Skoków..." Donaldsona - na Storytel pojawił się audiobook pierwszej części. Są już daty wydania kolejnych.

Tak piszę, zanim pojawią się głosy, żeby wydać to ponownie. Może ci, którzy się nie załapali najpierw przesłuchają. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-29, 17:28   

przeca dopiero co wydali - na alegro można kupić za kilkadziesiąt złotówek (20-40)
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-06-30, 16:08   

Ballada o Czarnym Tomie w świecie książki

https://www.swiatksiazki....07-ksiazka.html
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Herbatek
[Usunięty]

Wysłany: 2022-07-02, 13:56   

Panie Andrzeju, mamy 2 lipca, można prosić o jakąś informację dotyczącą przesunięć?
Dotyczy to tylko Arki odkupienia czy również Być może gwiazdy?
I ile te przesunięcia faktycznie wynoszą?
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-07-02, 15:40   

Widziałem na wykopie, na tagu książki, że Arkę można normalnie w księgarniach stacjonarnych kupić (i to od połowy czerwca).
 
 
jtk

Posty: 21
Wysłany: 2022-07-02, 16:41   

Taką informację z TaniejKsiązki dostałem:
"Chcielibyśmy poinformować, że decyzją wydawnictwa premiera tytułu: "Być może gwiazdy. Cykl Terra Ignota. Tom 4" została przełożona na drugą połowę lipca obecnego roku. "
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-07-02, 17:01   

jtk napisał/a:
Taką informację z TaniejKsiązki dostałem:
"Chcielibyśmy poinformować, że decyzją wydawnictwa premiera tytułu: "Być może gwiazdy. Cykl Terra Ignota. Tom 4" została przełożona na drugą połowę lipca obecnego roku. "


Były problemy z oprawą obu książek. Będą przyjeżdżały partiami przez najbliższych 10 dni. Nasza księgarnia już wysyła Palmer i za kilka dni będzie wysyłać Reynoldsa.
 
 
wst11

Posty: 31
Wysłany: 2022-07-03, 10:26   

Czy wszystkie ksiazki ktore na waszej stronie maja termin wydania lipiec to wyjdą w lipcu?
Cryptonomicon, Urth, Czarna Pieśń?
I kiedy rusza przedsprzedaż? :)
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-07-03, 11:09   

wst11 napisał/a:
Czy wszystkie ksiazki ktore na waszej stronie maja termin wydania lipiec to wyjdą w lipcu?
Cryptonomicon, Urth, Czarna Pieśń?
I kiedy rusza przedsprzedaż? :)


Nie. Z powodu urlopów nie było aktualizacji. Plan jest taki, żeby robić je w ostatni poniedziałek każdego miesiąca. Czyli teraz powinniśmy podać jak najpewniejsze tytuły na lipiec (z okładkami i konkretnymi datami) i mniej pewne na sierpień (bez okładek i konkretnych dat).

W lipcu powinny ukazać się 3 książki. Crpto, Czarna Pieśń i Urth.

Promocja wystartuje w połowie miesiąca i będzie obejmowała również tytuły sierpniowe, które powinniśmy wydać do 15 następnego miesiąca.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2022-07-03, 11:28   

Ash napisał/a:
Widziałem na wykopie, na tagu książki, że Arkę można normalnie w księgarniach stacjonarnych kupić (i to od połowy czerwca).

"Arkę Odkupienia" znalazłem wczoraj w Empiku, całkiem przypadkowo, bo jakoś zapomniałem, że miała się ukazać. To od razu kupiłem. :)

W piątek odebrałem Forda i Eriksona. Brakuje mi tylko Ady Palmer i będę na "czysto". :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-07-03, 12:23   

AM napisał/a:
W lipcu powinny ukazać się 3 książki. Crpto, Czarna Pieśń i Urth.

Promocja wystartuje w połowie miesiąca i będzie obejmowała również tytuły sierpniowe, które powinniśmy wydać do 15 następnego miesiąca.

Sullivan to ma pecha...
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-07-03, 12:56   

Akurat czytam trzecią z czterech (póki co) Kronik Riyrii by na świeżo złapać Epokę mitu a tu znów przesunięcie :(

Wczoraj byłem w lokalnym Empiku i Arki jeszcze nie było ani Palmer
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-03, 13:31   

ten Ford to dobry jest ?
czy tyko bierzecie bo jest ?
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2022-07-03, 13:33   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
W lipcu powinny ukazać się 3 książki. Crpto, Czarna Pieśń i Urth.

Promocja wystartuje w połowie miesiąca i będzie obejmowała również tytuły sierpniowe, które powinniśmy wydać do 15 następnego miesiąca.

Sullivan to ma pecha...

A co ma powiedzieć Abercrombie?
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-03, 13:36   

Sullivana nie szkoda. Abercombie ma wszystko wydane - więc wtf ?
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-03, 13:41   

Chyba chodzi o daaawno obiecane miękkie okładki do "Epoki Obłędu". Tak przypuszczam.
A Sullivana trochę szkoda jednak.

O Fordzie czytałem dobre opinie. Gruby nie jest, szybko pójdzie. Uznałem, że warto osobiście go przetestować.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-03, 13:48   

Bibi King napisał/a:

A Sullivana trochę szkoda jednak.



e? przeczytałem 1 tom - do bulu wturny [królewska krew, wieża elfów], średnio napisane.

znacznie lepsze pierwsze wrażenie zrobił Ryan czy Rothfuss
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-03, 14:09   

Nie wiem, może to jakiś sentyment. Lepiej czyta(ło) mi się Sullivana niż Ryana. Bo Rothfuss to dla mnie pół klasy albo klasa wyżej od nich obu.
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-07-03, 14:25   

Rothfussa nie czytałem (niestety nikt tego nie wydaje porządnie w twardej), Ryana również bo cykl poprzedzający Zew Wilka jest w innym wydawnictwie na miękko ze zdaje się wyczerpanym nakładem więc odniesienia nie mam.

Jednak bazując tylko na Kronikach to mogę śmiało powiedzieć, że to lekkie i przyjemne fantasy. Mnie się podoba
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2022-07-03, 15:51   

Nigdy nie zrozumiem fenomenu Rothfussa, przeczytałem co prawda tylko Imię wiatru... takie mocne naiwne YA z wątkiem miłosnym totalnie z dupy. IMO gorsze od Gwynne'a (Wierni i upadli) i Tada Williamsa (Pamięć, Smutek i Cierń) a te jakoś szału też nie robiły.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2022-07-03, 16:25   

Trojan napisał/a:
ten Ford to dobry jest ?
czy tyko bierzecie bo jest ?

Oby był, bo kupiłem papier.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 14