FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-06-26, 13:42   

Nagrody Locusa dla naszych książek :)

FANTASY NOVEL

WINNER: Jade Legacy, Fonda Lee


HORROR NOVEL

WINNER: My Heart Is a Chainsaw, Stephen Graham Jones


FIRST NOVEL

WINNER: A Master of Djinn, P. Djèlí Clark
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 658
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-06-26, 19:43   

I bez nagród bym je kupił :-)
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-06-26, 19:56   

To Jade Legacy to takie typowe kobiece fantasy?
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4634
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-06-26, 20:09   

Ash napisał/a:
To Jade Legacy to takie typowe kobiece fantasy?


zdefiniuj typowe kobiece fantasy?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-06-26, 20:23   

Coś jak Cassandra Claire, Leigh Bardugo etc bo widzę po goodreads, że 90% (tak na oko, liczba totalnie z dupy), to same recki od kobitek.
 
 
Valhöll
warchoł


Posty: 18
Wysłany: 2022-06-26, 23:46   

Tomasz napisał/a:
zdefiniuj typowe kobiece fantasy?


Młoda bohaterka, która:
- ma dar / moc
- jest potomkiem (potomkinią) kogoś ważnego
– należy do prawie-że-wymarłej rasy

Walczy o przetrwanie w świecie pełnym patriarchatu, jest pyskata i „niezależna”, do tego oczywiście toxic love z badboyem. Na koniec się poświęca albo prawie-się-poświęca.
 
 
fdv 


Posty: 1085
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-06-27, 07:39   

Nie wiem czy kobiece ale taka charakterystyka wyżej przytoczona to dla mnie opis Young Adult. Stąd moje pytanie Jade Legacy to bardziej YA czy coś konkretniejszego ?
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2022-06-27, 09:38   

AM napisał/a:
Nagrody Locusa dla naszych książek :)

FANTASY NOVEL

WINNER: Jade Legacy, Fonda Lee


HORROR NOVEL

WINNER: My Heart Is a Chainsaw, Stephen Graham Jones


FIRST NOVEL

WINNER: A Master of Djinn, P. Djèlí Clark


Czy zdobyte nagrody zmieniają coś dla Was finansowo? Prawa do książki przed nagrodą były tańsze niż teraz po wygranej? Czy to wszystko tylko symboliczne dla wydawnictwa MAG?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-06-27, 20:26   

Whoresbane napisał/a:
AM napisał/a:
Nagrody Locusa dla naszych książek :)

FANTASY NOVEL

WINNER: Jade Legacy, Fonda Lee


HORROR NOVEL

WINNER: My Heart Is a Chainsaw, Stephen Graham Jones


FIRST NOVEL

WINNER: A Master of Djinn, P. Djèlí Clark


Czy zdobyte nagrody zmieniają coś dla Was finansowo? Prawa do książki przed nagrodą były tańsze niż teraz po wygranej? Czy to wszystko tylko symboliczne dla wydawnictwa MAG?


Symboliczne :) .
 
 
Vester
Vester


Posty: 6
Wysłany: 2022-06-27, 23:49   

Ash napisał/a:
Coś jak Cassandra Claire, Leigh Bardugo etc bo widzę po goodreads, że 90% (tak na oko, liczba totalnie z dupy), to same recki od kobitek.


Ja z zasady nie kupuję fantasy pisanych przez kobiety. To literatura dla młodych srak. 95% to śmietnik.
 
 
Rubble 

Posty: 14
Wysłany: 2022-06-28, 09:21   

Vester napisał/a:
Ash napisał/a:
Coś jak Cassandra Claire, Leigh Bardugo etc bo widzę po goodreads, że 90% (tak na oko, liczba totalnie z dupy), to same recki od kobitek.


Ja z zasady nie kupuję fantasy pisanych przez kobiety. To literatura dla młodych srak. 95% to śmietnik.


Nie trzeba od razu kupować, można w bibliotece pożyczyć. Kobiece fantasy dla srak i Achaję dla pryszczatych.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4634
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-06-28, 10:15   

Vester napisał/a:
Ja z zasady nie kupuję fantasy pisanych przez kobiety.

Czyli omija cię LeGuin, Jemisin, Brzezińska, Robin Hobb, Valente. Żałuj.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-06-28, 10:41   

Tomasz napisał/a:
Vester napisał/a:
Ja z zasady nie kupuję fantasy pisanych przez kobiety.

Czyli omija cię LeGuin, Jemisin, Brzezińska, Robin Hobb, Valente. Żałuj.

Pry czym:
- LeGuin od dawna nie pisze
- Brzezińska chyba też już nie bardzo?
- Valente wychodzi chyba tylko w UW?
- Hobb - nie wiem

Ja już prawie w ogóle nie kupuję fantasy (dla siebie), obojętnie przez kogo pisane, ale na półkach mam sporo starych plus jakieś wyjątki jeszcze mi się zdarzają.
Ale na podobnej zasadzie - powiedzenie mi, że omija mnie Sapkowski, Pratchett - to błędne założenie, bo ich po prostu już dawno temu kupiłem.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
AM

Posty: 2918
Wysłany: 2022-06-28, 14:44   

Ash napisał/a:
Coś jak Cassandra Claire, Leigh Bardugo etc bo widzę po goodreads, że 90% (tak na oko, liczba totalnie z dupy), to same recki od kobitek.


To akurat nie powinno dziwić w sytuacji, gdy 80% czytelników beletrystyki w USA to kobiety.
 
 
0lukasz0

Posty: 12
Wysłany: 2022-06-28, 15:07   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Coś jak Cassandra Claire, Leigh Bardugo etc bo widzę po goodreads, że 90% (tak na oko, liczba totalnie z dupy), to same recki od kobitek.


To akurat nie powinno dziwić w sytuacji, gdy 80% czytelników beletrystyki w USA to kobiety.


Czyli czytanie teraz to damskie hobby :)
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2022-06-28, 15:11   

O cholera to jestem damski :(

Jakiś czas temu zaśmieszkowałem o potrzebie wydania cyklu Kane Wagnera za co tu mnie zjechano. Vesper musiało to przeczytać i wam zrobić na złość bo właśnie ogłosili wydanie wszystkich powieści i opowiadań w trzech tomach :badgrin:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1640
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-06-28, 15:24   

Whoresbane napisał/a:
O cholera to jestem damski :(

Jakiś czas temu zaśmieszkowałem o potrzebie wydania cyklu Kane Wagnera za co tu mnie zjechano. Vesper musiało to przeczytać i wam zrobić na złość bo właśnie ogłosili wydanie wszystkich powieści i opowiadań w trzech tomach :badgrin:

Mnie nikt nie robi na złość wydając książki, których na bank nie kupię. ;-)
W sumie to dla mnie nawet lepiej, bo w to miejsce nie wydadzą książek, które może bym kupił, więc jest szansa kupić coś innego, abo nawet, o zgrozo, nie kupić w danym miesiącu żadnej książki ... ;->
Ostatnio sobie czytam "Wszechświat jako nadmiar" Oramusa, i naszła mnie ochota wrócić do "czarnej serii" popularno-naukowej od Prószyńskiego. Najpierw przeżyłem lekkie zdziwienie, że ta seria w ogóle jest dalej kontynuowana, bo byłem przekonany, że ją skończyli ze 20 lat temu. Potem zobaczyłem, że natłukli tych książek już 180 @_@. A na końcu zobaczyłem, że ceny książek z UW na allegro to pikuś, przy cenach książek z tej serii ... tu 200-300pln/książkę, na allegro to wydaje się być norma. ;-(
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-06-28, 16:47   

AM napisał/a:
Ash napisał/a:
Coś jak Cassandra Claire, Leigh Bardugo etc bo widzę po goodreads, że 90% (tak na oko, liczba totalnie z dupy), to same recki od kobitek.


To akurat nie powinno dziwić w sytuacji, gdy 80% czytelników beletrystyki w USA to kobiety.


Wiem. Mam po prostu wrażenie, że kobiety piszą dla kobiet a faceci bardziej dla wszystkich. I nie mówię tego w negatywnym znaczeniu słowa. Po prostu wolę cos a'la Abercrombie/Erikson niż Bardugo czy Claire.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-06-28, 17:02   

Wcale bym się nie zdziwił, gdyby kobiety mówiły, że Bardugo czy Claire piszą dla wszystkich, a Abercrombie czy Erikson głównie dla facetów. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-28, 17:05   

Whoresbane napisał/a:
O cholera to jestem damski :(

Jakiś czas temu zaśmieszkowałem o potrzebie wydania cyklu Kane Wagnera za co tu mnie zjechano. Vesper musiało to przeczytać i wam zrobić na złość bo właśnie ogłosili wydanie wszystkich powieści i opowiadań w trzech tomach :badgrin:



wyurwiście :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15618
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-06-28, 17:26   

Whoresbane napisał/a:


Jakiś czas temu zaśmieszkowałem o potrzebie wydania cyklu Kane Wagnera za co tu mnie zjechano.


Tam zaraz od razu zjechano... Chodziło głównie o to, że nie jest to autor dla MAG-a. I bardzo dobrze. W Vesper za stronę graficzną tego projektu odpowiada M. Kamuda, zatem zapowiada się wysmakowana wizualnie uczta :-)
Będzie jeszcze Elryk Moorcocka, choć w innym wydawnictwie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11322
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-28, 17:41   

Okładki Frazetty były wyjątkowo wysmakowane.... kurła, to jedne z lepszych okładek hi-fi ever.




Elryk to takie popierdywanie...
 
 
Sędzia

Posty: 493
Wysłany: 2022-06-28, 18:06   

ASX76 napisał/a:

Będzie jeszcze Elryk Moorcocka, choć w innym wydawnictwie.


Zysk
 
 
Whoresbane


Posty: 1052
Wysłany: 2022-06-28, 18:11   

No jak Zysk to pewnie kutwa w miękkiej...
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-06-28, 18:11   

toto napisał/a:
Wcale bym się nie zdziwił, gdyby kobiety mówiły, że Bardugo czy Claire piszą dla wszystkich, a Abercrombie czy Erikson głównie dla facetów. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.


Nie wiem czy książki napakowane wątkami miłosnymi są pisane dla wszystkich...
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-06-28, 18:21   

Nie wiem czy książki napakowane torturami i przemocą są pisane dla wszystkich.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Valhöll
warchoł


Posty: 18
Wysłany: 2022-06-28, 19:31   

Nie wiem czy książki są pisane dla wszystkich.
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-06-28, 20:21   

toto napisał/a:
Nie wiem czy książki napakowane torturami i przemocą są pisane dla wszystkich.


Czepianie się na siłę, nie uważasz? Sam Pan Andrzej napisał, 80% czytelników w USA to kobiety. Białe kobiety, jeśli to ma jakieś znaczenie. Trochę poszperarałem ale nie mogę znaleźć tego co kiedyś czytałem, ale z tego co dobrze pamiętam fantasy (głownie YA) czytają kobiety. Biorąc pod uwagę jakie motywy kobiety poruszają w swoich książkach moim zdaniem szybciej kobieta znajdzie coś interesującego w książce napisanej przez faceta (taki Aberceombie) niż facet w książkach Bardugo.

Czy ja mam z tym jakiś problem? Nie. Taka moja opinia. Mam iść na lubimy czytać czy goodreads policzyć komentarze, zrobić wykresik i pokazać, że coś jest na rzeczy?
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7120
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-06-28, 22:07   

Ash napisał/a:
Mam iść na lubimy czytać czy goodreads policzyć komentarze, zrobić wykresik i pokazać, że coś jest na rzeczy?
O, mógłbyś? Lubię statystyki //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Ash 

Posty: 795
Wysłany: 2022-06-28, 22:12   

Nie :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 14