FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W co gramy?
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-03-24, 13:13   

Moje dziecka ciupają co-op w Super Smash Bros //spell
Na razie dla nich istnieje tylko ta gra.
No i czasem Animal Crossing na zmianę.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2022-03-24, 13:18   

Trojan napisał/a:
ale gry tv o których mówię to ten "tenis" z kontrolerem na pokrętło ;)

Czyli właśnie I generacja konsol, zapoczątkowana w 1972 roku: https://www.youtube.com/watch?v=jLGBtkKPj2U

Trojan napisał/a:
dziwne - z c64 przesiadłeś się na Pegazusa ?

No, z biblioteką lepszych gier, więc tak (choć grywałem symultanicznie na obu platformach). To właśnie z powodu zalewu tysięcy tytułów, z których trudno było wyłuskać coś wartościowego, bo dominowało straszne badziewie, amerykański rynek gier video przeżył na przełomie lat 70/80 zapaść. Dopiero Nintendo go z niej wyciągnęło swoją nieco faszystowską polityką doskonałej jakości. Mieli bardzo wysokie wymagania co do gier, które puszczali lub zgadzali się puszczać na NES-a. Dlatego dobrze skopiowane gierki na Pegaza były w większości dobre.
  
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2022-03-24, 13:25   

MrSpellu napisał/a:
Moje dziecka ciupają co-op w Super Smash Bros //spell
Na razie dla nich istnieje tylko ta gra.

Co takiego wciąż trzymającego przy chęci grania oferuje ta bijatyka? Nie staje się, jak każda bijatyka, w końcu monotonna, głównie dla szlifujących perfekcje? Dzieci chcą ciągłej zmienności i odmienności :P
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-03-24, 13:28   

Grałeś w to?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2022-03-24, 13:30   

No nie. Ale w sumie to samo pytanie mógłbym zadać o Mario Kart. Nie czuję jej, mógłbym najwyżej rekreacyjnie zagrać 2-3 wyścigi w tygodniu, może jakiś turniej na imprezie. A córka grywa po 8 (do 16 nawet) wyścigów co parę dni.

Dopuszczam jeszcze możliwość, że chodzi o grę z innymi ludźmi. Dla mojej córki to bardzo wartościowe - o ile ma wybór, zawsze woli grać z kimś. Ja odwrotnie :P
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-03-24, 13:39   

Te gry mają w sobie coś takiego, po prostu przyjemnie się w nie gra. A odkąd młody się przekonał do SSB chce grac tylko w to. Najlepiej z młodą w co-op, wtedy planują razem strategie, wymyślają jakieś swoje scenariusze, żyją w swoim świecie.

No i to nie jest zwykła bijatyka. To bijatyka, w której Pikachu spuszcza wpierdol Donkey Kongowi //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1618
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-04-26, 19:57   

X-com 2 - aaagh!
W to się gra lepiej niż w stare ufoki (bo mniejsza plansza i mniejsze drużyny, nie ma gonienia chowającego się ufoka po całej planszy, misje przez to są o wiele szybsze).
Właśnie miałem misję w której zestrzelili mi Avengera i trzeba:
- rozwalić nadajnik, który blokuje start Avengera
- nie dopuścić ufoków do Avengera
- rozpirzać wszystko co się rusza, a ufoki co rundę wpadają kolejne
Skończyłem z wynikiem 33 rozwalonych ufoków, mając 6 do 9 żołnierzy (w trakcie misji dochodzą kolejni). Główkowanie jak to poustawiać, kto do kogo strzela, komu dać wartę, zwłaszcza przy bardzo szybko kończącej się amunicji, to fajna zagwozdka. ;-)
Zaczynam być ciekawy co jeszcze przede mną, bo pewnie jestem gdzieś w połowie kampanii dopiero - pierwszy raz mi się Chrysalidy pojawiły, Etherali i Sectopodów jeszcze nie było.
Poza tym ogólnie fajne rozwinięcie o hakowanie sprzętu i robotów od ufoków, pancerze które można doposażyć o dodatkową broń, zdolności przy awansach które potrafią dać całkiem sporo możliwości.
Jak ktoś lubi stare ufoki a jeszcze nie grał, to powinien. ;-)
Swoją drogą, miałem wcześniej na xboxie, ale jakoś gorzej mi się grało, niż na pc'cie.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-04-26, 19:59   

Oba nowe X-Comy są zajebiste. Zwłaszcza 2.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-04-26, 20:25   

Chrysalidy to zmora jedynki, w dwójce są mięciutkie jak kaczuszka //mysli A hakowanie wprost robi z X-Coma Infinity //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ketyow

Posty: 13
Wysłany: 2022-06-26, 11:54   

Odpaliłem po kilkunastu latach Stalker Shadow of Chernobyl, tyle że z modem Lost Alpha i wsiąkam znów. Pierwsza część najlepsza klimatem, a podrasowana nie straszy po latach niczym, zwłaszcza że przy ustawieniu maksymalnej tesselacji jest w stanie nadal przycisnąć FPS na moim gamingowym (choć nie najnowszym) lapku.

Ponoć wznowiono prace nad dwójką, ale jej los pozostaje nadal niepewny, m.in. główny programista AI i "żywego świata" walczy podobno na froncie.
 
 
Cabal999 
Cabal999


Posty: 39
Skąd: Oxford/ Chełmno
Wysłany: 2022-07-15, 01:05   

Po staremu, od lat - "Pro Evolution Soccer" - teraz wersja 2009, na PSP.
_________________
Tribes Of The Moon Embraced Me.

https://dreamingspireart.wordpress.com
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-07-15, 05:34   

Skończyłem GTA V. Bardzo mi się podobało. Choć granie na konsoli mam jeszcze... niedopracowane. Niemniej, po skończeniu GTA mam głód czegoś podobnego i syndrom odstawienia. Próbowałem w coś innego, "Forza Horizon V", ale ostatecznie chyba jestem rozczarowany - nie tego się spodziewałem. Pojedź tam, wygraj to, osiągnij tamto, nudne. Trochę próbuję w "Halo", ale przypominam sobie jak szybko mnie nudziły gry, w których trzeba zabijać jakieś potwory. Potrzebuję realizmu i chyba zacznę "Cyberpunk". :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-15, 06:29   

Romulus napisał/a:
Potrzebuję realizmu


Polecam Excela. //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-15, 11:03   

Stary Ork napisał/a:
Romulus napisał/a:
Potrzebuję realizmu


Polecam Excela. //mysli


6.0
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-07-15, 12:16   

https://www.youtube.com/watch?v=kOO31qFmi9A
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2022-07-15, 14:15   

Stary Ork napisał/a:


Polecam Excela. //mysli


I jam jego czcicielem.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ketyow

Posty: 13
Wysłany: 2022-07-18, 19:42   

O tak. Nic nie daje takiego pojęcia o tym jak realny jest świat, w którym jesteśmy, jak odbudowywanie formuł w xlsie, które ktoś pokasował.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-07-18, 20:55   

Romulus napisał/a:
Skończyłem GTA V. Bardzo mi się podobało. Choć granie na konsoli mam jeszcze... niedopracowane. Niemniej, po skończeniu GTA mam głód czegoś podobnego i syndrom odstawienia. Próbowałem w coś innego, "Forza Horizon V", ale ostatecznie chyba jestem rozczarowany - nie tego się spodziewałem. Pojedź tam, wygraj to, osiągnij tamto, nudne. Trochę próbuję w "Halo", ale przypominam sobie jak szybko mnie nudziły gry, w których trzeba zabijać jakieś potwory. Potrzebuję realizmu i chyba zacznę "Cyberpunk". :-P


Red Dead Redemption 2 próbowałeś? Bardziej realistycznie się nie da.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-07-19, 06:05   

ketyow napisał/a:
O tak. Nic nie daje takiego pojęcia o tym jak realny jest świat, w którym jesteśmy, jak odbudowywanie formuł w xlsie, które ktoś pokasował.
Dlatego mądrzy ludzie używają makr, jak trzeba to zahasłowć ale to może być upierdliwe, bazujemy na tym że typowy user tam nie wejdzie :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2022-07-19, 07:53   

Grał ktoś w Humankind? albo w Old World?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
  
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-07-19, 16:22   

Młodzik napisał/a:
Romulus napisał/a:
Skończyłem GTA V. Bardzo mi się podobało. Choć granie na konsoli mam jeszcze... niedopracowane. Niemniej, po skończeniu GTA mam głód czegoś podobnego i syndrom odstawienia. Próbowałem w coś innego, "Forza Horizon V", ale ostatecznie chyba jestem rozczarowany - nie tego się spodziewałem. Pojedź tam, wygraj to, osiągnij tamto, nudne. Trochę próbuję w "Halo", ale przypominam sobie jak szybko mnie nudziły gry, w których trzeba zabijać jakieś potwory. Potrzebuję realizmu i chyba zacznę "Cyberpunk". :-P


Red Dead Redemption 2 próbowałeś? Bardziej realistycznie się nie da.

Dzięki, poszukam w sklepie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-19, 19:40   

zagraj pierwej w jedynkę
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-07-27, 16:39   

Dobra, dzięki wypłacie uzbroiłem się w "Red Dead Redemption". Ale na pierwszy ogień idzie "Cyberpunk 2077".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4468
Skąd: fnord
Wysłany: 2022-07-28, 17:09   

Terraformacja marsa wersja cyfrowa. Wiadomo że nie lepsza niż planszowa, ale przez szybkośc ma x100 bariere wejście w rozgrywkę.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-07-28, 21:29   

Ł napisał/a:
Terraformacja marsa wersja cyfrowa. Wiadomo że nie lepsza niż planszowa, ale przez szybkośc ma x100 bariere wejście w rozgrywkę.
Dawno Cię nie było więc opowiem pokrótce co się wydarzyło. ASX został moderatorem. Czytaj i drżyj //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-28, 21:47   

Moderatorem Marsa.
Sędzią zmiany.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-08-08, 15:39   

Zacząłem "Cyberpunk 2077" i po kilku godzinach mam wrażenie, że ledwie wszedłem do tego świata. Co zapowiada miesiące grania w moich realiach. :) Choć może w drugiej części urlopu uda się przyspieszyć. Ale nawet jeśli skończę linię fabularną mojego bohatera (gram byłym korpem, V) to zostaną mi jeszcze dwie alternatywne rozgrywki. Tylko jeśli rzeczywiście są alternatywne. Ktoś grał? Czy gdybym wybrał inną postać, z inną historią to grałbym te same misje tylko innym bohaterem? No i szkoda, że pewnie mi nie starczy czasu, aby eksplorować miasto. Nawet w GTA V musiałem to jakoś ograniczać, choć tam przychodziło to łatwiej, mimo wszystko. Męczy mnie tylko to, że rozgrywkę prowadzę z perspektywy postaci. Ale idzie się do tego przyzwyczaić.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Młodzik 


Posty: 1367
Skąd: Heidelberg/Ladenburg
Wysłany: 2022-08-08, 16:30   

Romulus napisał/a:
Ale nawet jeśli skończę linię fabularną mojego bohatera (gram byłym korpem, V) to zostaną mi jeszcze dwie alternatywne rozgrywki. Tylko jeśli rzeczywiście są alternatywne. Ktoś grał? Czy gdybym wybrał inną postać, z inną historią to grałbym te same misje tylko innym bohaterem?

Niezależnie od backstory postaci fabuła leci dokładnie tak samo. Tylko pierwsze 30 minut gry jest trochę inne plus dostaniesz nieco inne opcje dialogowe, bez wpływu na rozgrywkę. Dochodzi jeszcze po jednym biedazadaniu pobocznym na każde backstory i tyle.
Romulus napisał/a:
Męczy mnie tylko to, że rozgrywkę prowadzę z perspektywy postaci. Ale idzie się do tego przyzwyczaić.

Nie jestem fanem perspektywy pierwszoosobowej, ale w Cyberpunku została wykorzystana perfekcyjnie. Widać to zwłaszcza w niektórych cutscenkach.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-08-09, 15:18   

Ja szybko się adaptuję, więc po dzisiejszej małej rozgrywce mi to już nie przeszkadza. Ale cieszę się, że scenariusz pozostaje bez zmian, niezależnie którego bohatera się wybierze. Bo pewnie grałbym w tę grę do wiosny. :) A tak liczę, że gdzieś w listopadzie zacznę "Red Dead Redemption".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2022-08-10, 09:49   

Ja już gram w to znacznie mniej niż kiedyś :P
ładne, nie ukrywam, ale po jakimś czasie za łatwe i powtarzalne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fantasta.pl


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14