FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-06-20, 14:56   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Typical_troll napisał/a:

A nie miało w październiku być jeszcze Wounds Ballingruda?
Bonusowy Clark? Black god's drums?


Już od kilku wersji tego planu nie. W miejsce Wounds wszedł Ring Shout.

Zagubiłem ię najwyraźniej. Przepraszam :IP


Nie ma za co :) . Clark czeka na akcept, więc nie mogę jeszcze podaż tytułu (choć to oczywisty wybór), ale nie Black god's drums.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-06-20, 15:10   

AM napisał/a:
Clark czeka na akcept, więc nie mogę jeszcze podaż tytułu (choć to oczywisty wybór), ale nie Black god's drums.

Innych jego utworów nie znam, stąd strzał w ciemno :mrgreen:
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-06-20, 15:18   

AM napisał/a:
W październiku być może jeszcze jeden bonusowy Clark.


W październiku będą dwa bonusy serii grozy?

Co z McAuleyem? Co z miękkimi wydaniami Epoki Obłędu?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ancymon

Posty: 15
Wysłany: 2022-06-20, 17:08   

Panie Andrzeju, a na jakim etapie po ostatnich miszmaszach są Lanark i Pynchony?
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-06-20, 20:43   

AM napisał/a:
Musimy zrobić więcej dodruków niż przewidywaliśmy

Co się tak dobrze sprzedaje, że trzeba nadprogramowo dodrukowywać?
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-06-21, 12:21   

ancymon napisał/a:
Panie Andrzeju, a na jakim etapie po ostatnich miszmaszach są Lanark i Pynchony?


Nie ukażą się w tym roku. Jest fatalnie na rynku.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-06-21, 12:58   

AM napisał/a:
ancymon napisał/a:
Panie Andrzeju, a na jakim etapie po ostatnich miszmaszach są Lanark i Pynchony?


Nie ukażą się w tym roku. Jest fatalnie na rynku.

Te słowa pozostają w dziwnym dla mnie kontraście z zapowiedzianą wcześniej masową produkcją dodruków, sugerującą, że wyprzedało się co tylko mogło.
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-06-21, 13:48   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
ancymon napisał/a:
Panie Andrzeju, a na jakim etapie po ostatnich miszmaszach są Lanark i Pynchony?


Nie ukażą się w tym roku. Jest fatalnie na rynku.

Te słowa pozostają w dziwnym dla mnie kontraście z zapowiedzianą wcześniej masową produkcją dodruków, sugerującą, że wyprzedało się co tylko mogło.


Robimy dużo szybko rotujących dodruków, które przynoszą pieniądze. To nie znaczy, że jest nam potrzebny dodatkowy balast. Biorąc pod uwagę nasze plany wrześniowo-grudniowe najprawdopodobniej jakieś 15 z 23 pozycji nie zwróci się w ciągu 12 miesięcy od momentu wydania (wiele z nich nigdy). Ceny materiałów idą ostro w górę, waluta jest niestabilna, inflacja zżera zyski, sprzedaż spadła po wybuchu wojny. Rośnie niepewność. Podniesienie ceny nie rozwiązuje problemów.
 
 
niepco 
Ultranaut


Posty: 167
Wysłany: 2022-06-21, 13:54   

Amen.
_________________
Let’s not have a sniffle
Let’s have a bloody good cry
And always remember the longer you live
The sooner you'll bloody well die
(Trad. arr. The Whisky Priests)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-06-21, 14:23   

Pora wyjść na ulice.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-06-21, 14:39   

Ja już dziś byłem na ulicy, poszedłem do sklepu. Teraz wy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-06-21, 15:07   

Zrobiłeś co mogłeś. Rozumiemy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-06-21, 15:22   

ja wolę inne czyny - nie poszedłem na ulicę, tylko przez interneta zamówiłem 5 książek, z czego 3 wydawane przez Maga.
Czekam na możliwość zamówienia kolejnych, chociaż w związku z nastawieniem na dodruki, to pewnie nie będą z Maga, poza jedną dla żony która już czeka w kolejce.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
elTadziko 


Posty: 335
Skąd: Oława
Wysłany: 2022-06-21, 19:45   

Mam pytanie do Was z serii nietypowych o serię "Artefakty" ;) Zauważyłem wczoraj, że we wszystkich tomach od 1 do 10 mam połowicznie pożółkłe kartki (dolna połowa "grzbietów" kartek jest pożółkła). Dziwne jest to, że w kolejnych tomach nie ma czegoś takiego, a każdy z tomów od 1 do 10 wygląda tak samo... A wszystkie książki trzymam w tym samym miejscu, na tej samej półce.
Też macie taką przypadłość z początkowymi tomami Artefaktów? Zastanawiam się, czy to wynika z papieru, czy z jakichś warunków przechowywania u mnie? Dziwnie też wygląda takie przecięcie w połowie - góra w miarę biała, a dół żółty :P
_________________
Moja biblionetka
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-06-21, 19:48   

Sprawdziem na szybko Smitha (tom 5) i Hyperion (tom 7), bo mam bardzo blisko pod ręką. Nie mam żadnych dziwnych przebarwień.
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-06-21, 20:26   

Może z tego gdzie książki stoją to zależy. Np. niektóre okładki (grzbiety) tracą kolor od słońca. W trylogii Sapka, tej zaczętej od Narrenturm tak mi się zmienił kolor grzbietu środkowego tomu, a stoją razem, w jednym miejscu, tak samo oświetlonym. Kartki w części książek też na bloku odbarwiają się od słońca. Pewnie to zależy od rodzaju papieru. I potem niektóre książki leżące na półce mają jedną stronę krawędzi kartek odbarwioną.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2022-06-21, 23:10   

Ściągnąłem z półki 1,3,4,6,9 i 10, żadnych przebarwień nie mają. Prawdopodobnie promienie słońca dosięgają półek.
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2022-06-22, 10:52   

AM napisał/a:
Robimy dużo szybko rotujących dodruków, które przynoszą pieniądze. To nie znaczy, że jest nam potrzebny dodatkowy balast. Biorąc pod uwagę nasze plany wrześniowo-grudniowe najprawdopodobniej jakieś 15 z 23 pozycji nie zwróci się w ciągu 12 miesięcy od momentu wydania (wiele z nich nigdy). Ceny materiałów idą ostro w górę, waluta jest niestabilna, inflacja zżera zyski, sprzedaż spadła po wybuchu wojny. Rośnie niepewność. Podniesienie ceny nie rozwiązuje problemów.

Widzę, że wczoraj miałem dzień zadawania pytań bez użycia mózgu... dziękuję za cierpliwość, poprawię się. Spodziewać się więc raczej należy redukcji i opóźnień na czas nieograniczony z wypadnięciem włacznie. :-(
_________________
Jeśli wolność słowa w ogóle coś oznacza, to oznacza prawo do mówienia ludziom tego, czego nie chcą słyszeć.
G. Orwell
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-06-22, 11:04   

Typical_troll napisał/a:
Widzę, że wczoraj miałem dzień zadawania pytań bez użycia mózgu...

Spoko: 21 czerwca, najdłuższy dzień w roku, generalnie nie jest łatwo... :mrgreen:
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-06-22, 14:07   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Robimy dużo szybko rotujących dodruków, które przynoszą pieniądze. To nie znaczy, że jest nam potrzebny dodatkowy balast. Biorąc pod uwagę nasze plany wrześniowo-grudniowe najprawdopodobniej jakieś 15 z 23 pozycji nie zwróci się w ciągu 12 miesięcy od momentu wydania (wiele z nich nigdy). Ceny materiałów idą ostro w górę, waluta jest niestabilna, inflacja zżera zyski, sprzedaż spadła po wybuchu wojny. Rośnie niepewność. Podniesienie ceny nie rozwiązuje problemów.

Widzę, że wczoraj miałem dzień zadawania pytań bez użycia mózgu... dziękuję za cierpliwość, poprawię się. Spodziewać się więc raczej należy redukcji i opóźnień na czas nieograniczony z wypadnięciem włacznie. :-(


Niestety, to możliwe.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-06-22, 19:03   

Wie ktoś kiedy nowa Ada Palmer trafi do ogólnopolskiej sprzedaży?
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Ja62

Posty: 5
Wysłany: 2022-06-22, 20:23   

Panie Andrzeju napisał pan w jednym z postów, że Epoka obłędu w miękkim wydaniu przesunięta o miesiąc. A więc na który po się już pogubiłem.
 
 
niepco 
Ultranaut


Posty: 167
Wysłany: 2022-06-22, 21:26   

Jachu napisał/a:
Wie ktoś kiedy nowa Ada Palmer trafi do ogólnopolskiej sprzedaży?


30.06
_________________
Let’s not have a sniffle
Let’s have a bloody good cry
And always remember the longer you live
The sooner you'll bloody well die
(Trad. arr. The Whisky Priests)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2022-06-22, 21:40   

Dzięki.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2022-06-24, 02:31   

AM napisał/a:

Mam wrażenie, że ciągle coś dobrze nie wybrzmiało. Podstawą jest wprowadzenie do sprzedaży nowych tekstów. Wersje jubileuszowe to właśnie takie uaktualnione wydania, a nie próba odtworzenia drogich wydań, które przygotował Brandon. Grafiki możemy wykorzystać bądź nie. Dostajemy je bonusowo.


Tak, zrozumiałem, że chodzi o aktualizację zawartości, nie o zrobienie analogicznych wydań kolekcjonerskich i nie należy się spodziewać zebranych okładek i ilustracji ze świata, wyklejek czy co tam jeszcze się w nich znajduje.

Po prostu sądziłem, że mapy się łapią pod tą podstawową zawartość, która musi zostać zaktualizowana.

Skoro w przyszłym roku całość Z Mgły Zrodzonego w nowych okładkach, to czy sierpniowy/wrześniowy dodruk drugiej Ery i listopadowy The Lost Metal to ostatnie okazje na obecne okładki?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-06-24, 09:49   

Odpryskowy napisał/a:
AM napisał/a:

Mam wrażenie, że ciągle coś dobrze nie wybrzmiało. Podstawą jest wprowadzenie do sprzedaży nowych tekstów. Wersje jubileuszowe to właśnie takie uaktualnione wydania, a nie próba odtworzenia drogich wydań, które przygotował Brandon. Grafiki możemy wykorzystać bądź nie. Dostajemy je bonusowo.


Tak, zrozumiałem, że chodzi o aktualizację zawartości, nie o zrobienie analogicznych wydań kolekcjonerskich i nie należy się spodziewać zebranych okładek i ilustracji ze świata, wyklejek czy co tam jeszcze się w nich znajduje.

Po prostu sądziłem, że mapy się łapią pod tą podstawową zawartość, która musi zostać zaktualizowana.

Skoro w przyszłym roku całość Z Mgły Zrodzonego w nowych okładkach, to czy sierpniowy/wrześniowy dodruk drugiej Ery i listopadowy The Lost Metal to ostatnie okazje na obecne okładki?


Tak. To ostatnie wydania w tej formie.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2022-06-24, 13:43   

Andrzeju, czy ta od prawieków tkwiąca w planach Octavia Butler ma szansę na ukazanie się, czy temat zamknięty?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-06-24, 15:04   

bio napisał/a:
Andrzeju, czy ta od prawieków tkwiąca w planach Octavia Butler ma szansę na ukazanie się, czy temat zamknięty?


Jest w planie minimum na przyszły rok. Czyli 35 tytułów, które stanowią szkielet planu.
 
 
Koval

Posty: 1
Wysłany: 2022-06-25, 11:27   

Witam wszystkich.

Jestem w trakcie czytania Drooda i mam takie pytanie, czy u Was podobnie jak u mnie jest brak rozdziału 8 i przeskok między stroną 144 a 161 ?

Pozdrawiam.
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2022-06-25, 12:03   

Trafił Ci się jakiś wadliwy egzemplarz bo mam wymienione przez Ciebie strony a rozdział 8 zaczyna się na 154 stronie
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 14