FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Hameryka
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-05, 14:05   

po prostu to pokolenie musi wymrzeć ...
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 1955
Wysłany: 2022-05-05, 19:36   

Trojan napisał/a:
to pokolenie musi wymrzeć

Tzn. Thanos zamiast robić losową eksterminację, powinien był zlikwidować człowieków w wieku 65+? :)
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-05, 20:11   

65+
tak, jeśli + to krzyż.
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-07, 19:28   

https://twitter.com/i/web/status/1522652028434014208
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 21598
Wysłany: 2022-05-09, 18:39   

Nieoczekiwanie wciągnąłem się w sądową dramę: Johnny Depp versus Amber Heard. Wprawdzie amerykańskie rozprawy można chyba obserwować także w Polsce, ale tu mamy sławy i kontrowersyjną medialnie sprawę. A do tego proces "leci" na żywo w telewizji i w Internecie. Idealna pożywka. Oglądałem z zawodowej ciekawości i stwierdzam, że amerykańskie procesy cywilne (lub ogólnie) są tak samo nudne jak polskie. Gdzie im tam do tych pokazywanych w filmach czy serialach. :-P Niemniej w tym zdarzają się "momenty".

Stwierdzam także, że Depp aktorsko przykrywa czapką Amber Heard. A nawet ją miażdzy. Jej reakcje są sztuczne, udramatyzowane, czasami wręcz przesadnie. Ciekawe, czy przysięgli to widzą. A że to proces z przysięgłymi, to mowa ciała, wiarygodność "psychologiczna" jest tak samo ważna jak to, co się mówi. Nie ma się co oszukiwać. Czy Polska, czy USA proces sądowy to teatr. W polskim trzeba "zbajerować" grą zawodowy skład. W USA skład niezawodowy. Ale mimo to wyzwanie większe. I Depp naprawdę robi to znakomicie. Niezbyt szanowałem go jako aktora, ale teraz zmieniam zdanie.

Chyba że jest w tych reakcjach szczery i jest sobą. :-P Nie wiem, kto ma rację. Na mój gust: obydwoje byli wobec siebie agresywni i działali na siebie "spustowo", zwłaszcza po narkotykach, czy lekach. Na podstawie tego, co widziałem i słyszałem, chyba w Polsce - gdzie łatwiej kogoś skazać niż w USA - Depp nie zostałby uznany za sprawcę znęcania się. Dochodziło raczej do obopólnych aktów agresji. Oczywiście, nie jest to proces o znęcanie się tylko o zniesławienie. Amber Heard oskarżyła Deppa o znęty na łamach prasy i zarzut pozwu jest taki, że doprowadziła w ten sposób do złamania jego kariery. O to toczy się gra.

Zresztą, ładnie punktują Heard wykazując, że odszkodowanie, które dostała od Deppa w ramach ugody (chyba) nie przekazała na cele charytatywne. Że w czasie ich małżeństwa zdradzała go z Jamesem Franco i pewnie z Elonem Muskiem. W grę wchodził chyba także jakiś trójkącik. Są nawet nagrania z kamer z windy, kiedy Franco jechał do apartamentu Heard. Do tego Heard wyłożyła się w zeznaniach odpowiadając na pytanie własnych prawników. Wspomniała o jakimś zajściu z byłą dziewczyną Deppa, Kate Moss. Reakcja prawnika Deppa i jego samego mówi wszystko. Sąd bowiem nie zgodził się na przesłuchiwanie byłych partnerów stron. Ale Amber powołując się na Kate Moss otworzyła Deppowi furtkę do jej wezwania nawet mimo oddalenia wniosku dowodowego przez sąd. Poplatane to, ale filmik z tym fragmentem hula po TikToku.

Zresztą, nie tylko ten. Na TikToku rządzi Depp, a raczej jego fanbaza. Powiedziałbym, że w stosunku 10000 do 1. Amber jest wyśmiewana i krytykowana na potęgę. A Depp ubóstwiany i gloryfikowany.

Do tego Depp dosyć szczerze mówił o swoim uzależnieniu i wychodzeniu z niego. O zmaganiu się. A to też dobrze działa. Zwłaszcza że Amber znowu była "tą złą", która mu przeszkadzała, nie pomagała, wyśmiewała itd.

Widać zatem, że jego fani się od niego nie odwrócili. Wręcz przeciwnie. Ciekawe, swoją drogą, jaka w tym zasługa dobrej gry aktorskiej na sali sądowej. Na pewno pomaga i napędza mechanizm uwielbienia z TikToka. Taki rezonans medialny z pewnością również nie pozostaje bez wpływu na przysięgłych. Nie wiem, ile z tego poparcia jest reżyserowanego, śmiem twierdzić, że niewiele, bo to się samo nakręca. Heard już przegrała w mediach. Jeśli przegra proces, to nawet nie chodzi o to, że zbankrutuje, bo to jej najmniejszy problem. Ten proces już służy krytykom MeToo do podważania innych oskarżeń pod adresem ważniejszych i bardziej oczywistych bogatych chujków.

Nie wiem, kto wpadł na jawność tego procesu, w szczególności jego transmisję w telewizję i Internecie. Na pewno nie przysłużył się rzetelności tej rozprawy, która powinna pozostać niejawna. Ale już za późno na zmiany. A najlepsze chyba dopiero przed nami - cross examination (krzyżowy ogień pytań) ze strony prawników Deppa.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-09, 23:22   

ale że Elon się tam wkręcił... to ja nie wiem... :mrgreen:
 
 
wred 


Posty: 3168
Wysłany: 2022-05-10, 00:06   

Mocne są filmiki jak Amber posiłkuje się zawartością z chusteczki podczas procesu XD
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-10, 00:13   

wred napisał/a:
Mocne są filmiki jak Amber posiłkuje się zawartością z chusteczki podczas procesu XD


hę ?
 
 
toto 
Balrdrick


Posty: 8147
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-05-10, 06:49   

Trojan napisał/a:
wred napisał/a:
Mocne są filmiki jak Amber posiłkuje się zawartością z chusteczki podczas procesu XD


hę ?

_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-10, 11:28   

tak swoją drogą - ona jest całkiem przeciętna z urody.
Stać ich na wincej !

ciekawe kto diluje wśród gwiazd - to prawdziwe dojne krowy...
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 18658
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-05-10, 14:13   

Trojan napisał/a:
tak swoją drogą - ona jest całkiem przeciętna z urody.
Stać ich na wincej !


Zdecydowana większość aktorek, nawet tych uznawanych za ładne, "niezrobione" są przeciętnej urody.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 21598
Wysłany: 2022-05-25, 10:56   

W Ameryce chyba sezon polowań ruszył.

Najpierw biały, pryszczaty rasista zamordował trzynaście osób. Kierując się szerzoną przez prawicę w tym jej media Fox News z Tuckerem Carlsonem (liderem białych rasistów) na czele, rasistowską retoryką. Nawet Liz Cheney - córka Dicka Cheneya, rasowa konserwatystka, oświadczyła, że Partia Republikańska odpowiada za "odblokowanie" białych rasistów. Liz Cheney jest jednak w głębokiej defensywie w partii, bo krytykowała także trumpizację Parti Republikańskiej. A to naprawdę twarda konserwatystka, a nie jakieś liberalne skrzydło.

Teraz jakiś morderca latynoskiego pochodzenia rozstrzelał sobie uczniów ze szkoły. Czy był tu motyw rasowy, tego nie wiem. Zapewne to samo co zawsze: łatwy dostęp do broni, w szczególności broni szturmowej. Do tego wyposażył się w kamizelkę kuloodporną. Nie chce mi się sprawdzać, czy ten morderca przeżył. Na pewno przeżył biały rasista - zabrakło mu jaj na samobója. A i policja jakaś taka wstrzemięźliwa.

Dziki kraj, ta Ameryka, dziki. Co i rusz jakaś strzelanina. A ja bym tam chciał pojechać na miesiąc. Ale teraz to nie wiem - bez solidnego ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie uwzględniającej ryzyko rozstrzelania w jakimś diner barze przez amerykańskiego głąba, to chyba zbyt wielkie ryzyko.

Oczywiście, zapewne po świętym oburzeniu skończy się to tylko "wysyłaniem" ofiarom myśli i modlitw. :) Gdzie by tam śmiano zamachnąć się na święte prawo mordercy do rozstrzeliwania ludzi.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 9420
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-05-25, 11:04   

Romulus napisał/a:
W Ameryce chyba sezon polowań ruszył.


A to była jakaś przerwa? o_O

Romulus napisał/a:
Teraz jakiś morderca latynoskiego pochodzenia rozstrzelał sobie uczniów ze szkoły. Czy był tu motyw rasowy, tego nie wiem.


Przytłaczająca większość dzieciaków w tej szkole to też Latynosi, więc pewnie nie. Do tego typ zaczął w domu od postrzelenia swojej babci.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 549
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-05-25, 16:29   

Kompletnie nie rozumiem tej potrzeby żeby pisać o kolejnej strzelaninie w Ameryce w tym samym czasie w Meksyku pewnie jakiegoś dziennikarza utłukli, dzień jak co dzień nad czym tu się rozwodzić. Taki mają klimat.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Uther Doul


Posty: 264
Wysłany: 2022-05-25, 16:47   

Stary Ork napisał/a:
Romulus napisał/a:
W Ameryce chyba sezon polowań ruszył.


A to była jakaś przerwa? o_O

Też nie ogarniam, w dużych amerykańskich miastach Murzyni przestają się mordować tylko wtedy, kiedy akurat są zajęci plądrowaniem sklepów.

:mrgreen:
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-27, 01:08   

to że najnowsi shooterzy wyłamują się z tej szuflady to tym gorzej dla murzynów
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-28, 00:46   

"We grieve for the 21 who were killed in Texas today. But grieving is not enough—we could have, and must now, take commonsense actions to prevent these tragedies, like establishing single points of entry into schools, armed guards, trained staff, mental health services & more"

&stanowiska CKM
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 21598
Wysłany: 2022-05-28, 07:30   

Wali lewactwem, więc typowy amerykański zawalony tłuszczem mózg tego nie poprze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-05-30, 02:10   

https://weekend.gazeta.pl/weekend/7,177340,28556787,smierc-na-zamowienie-jak-opioidy-zabijaja-ameryke.html
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-19, 17:05   

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28597207,uvalde-miasto-robi-co-moze-by-nie-publikowac-informacji-o.html#s=BoxOpImg6

Cytat:
Władze miasta Uvalde powołują się na lukę prawną, by nie udostępniać informacji i akt policyjnych na temat strzelaniny w szkole podstawowej w Uvalde - podaje National Public Radio. W ataku zginęło 19 dzieci i dwoje nauczycieli. Służby ponad godzinę zwlekały z wejściem do budynku.
  
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-24, 20:23   

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28619634,usa-sad-najwyzszy-uchylil-wyrok-roe-vs-wade-to-oznacza-zakaz.html#do_t=32&do_g=8&do_s=B&do_w=46&do_v=643&do_st=RS&do_sid=718&do_a=718&s=BoxNewsMT&do_upid=643_ti&do_utid=28619634&do_uvid=1656082883450

USA. Sąd Najwyższy uchylił wyrok Roe vs. Wade. To oznacza zakaz aborcji dla milionów Amerykanek. W kolejce zakaz małżeństw jednopciowych i antykoncepcji


Kontrreformacja kurwa !!!
  
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-25, 15:55   

https://twitter.com/i/web/status/1540346854432542721

cala nitka
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 21598
Wysłany: 2022-06-27, 08:20   

Trojan napisał/a:Kontrreformacja kurwa !!!

Prawica. Zawsze kiedy dobierze się do rządów ogranicza wolność ludzką. USA, Polska, Węgry, etc.

Lepiej wywoływać gównoburze o "terror politycznej poprawności". :mrgreen: Osobiście wolę terror politycznej poprawności, niż prawicową walkę o wolność, która zawsze kończy się tejże wolności ograniczaniem.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-27, 13:00   

czytałem kilka rozsądnych komentarzy nt. Roe/Wade - że wyrok (cała sprawa) miała sporo uchybień, a SN wypowiedział się tylko nt. samego precedensu. Takie ogólne pitolenie - tak to jest gdy konstytucja jest zapisana na serwetce z baru...

W każdym razie - sens uchylenia wyroku jest taki że po prostu składa prawodawstwo w tej materii na władze stanowe.
Względnie proszę o korektę :) bo w USA zaczyna się kocioł*.
Dorzucamy do tego jakieś niemrawe regulacje dot. posiadania broni :) i altPrawica jest w żywiole.

Czytałem o pomysłach które będą zabraniać podróży do stanów które będą miały legalną aborcję, o ściganiu matek które się jej poddały, o sprawach stan vs. stan. ...
Urwa już se wyobrażam Marshala federalnego który na swym wiernym rumaku będzie przemierzać stepy ameryki w poszukiwaniu nielegalnych aborcji.. a Clint nakręci o tym film.
Bez przebaczenia II
  
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1138
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-06-27, 13:23   

Cytat:
Czytałem o pomysłach które będą zabraniać podróży do stanów które będą miały legalną aborcję, o ściganiu matek które się jej poddały, o sprawach stan vs. stan. ...

Też czytałem Opowieść podręcznej :badgrin:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 


Posty: 1748
Wysłany: 2022-06-27, 16:04   

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
_________________
Bierzesz ludzi, którzy na oko niczym się nie różnią od ciebie i ode mnie, ale kiedy połączysz ich wszystkich razem, dostajesz wielkiego szaleńca z granicami państwowymi i hymnem. (Terry Pratchett)
 
 
Trojan 


Posty: 8828
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-27, 18:34   

m_m napisał/a:
Cytat:
Czytałem o pomysłach które będą zabraniać podróży do stanów które będą miały legalną aborcję, o ściganiu matek które się jej poddały, o sprawach stan vs. stan. ...

Też czytałem Opowieść podręcznej :badgrin:


no widzisz, tam w Podręcznej to fikcja, a są niebagatelne siły które chcą ją przekuć w rzeczywistość.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 21598
Wysłany: 2022-06-27, 18:38   

Twierdzenie, że tego nie będą próbowali robić w stanach republikańskich to skrajna naiwność. Ograniczają ludziom prawa wyborcze, pozbawili kobiety prawa wyboru tam, gdzie rządzą. Gwałciciel z SN, sędzia Thomas, dopomina się o wprowadzanie innych ograniczeń. Gwałciciel Kavanaugh i religijna Ciotka Lidia pójdą w to, jak nóż w masło. To tylko kwestia czasu, kiedy zostanie wprowadzona kontrola w zakresie ciąż, poronień i wyjazdów weekendowych do placówek aborcyjnych. "Opowieść podręcznej" staje się coraz bardziej aktualna.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 549
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-06-28, 13:39   

Romulus napisał/a:
Gwałciciel Kavanaugh


Taki on gwałciciel jak Johnny Deep maltretujący żonę mąż. Kobiecie się przypomniało po 50 latach że ją "zgwałcił" ale akurat dopiero wtedy jak dostał nominację na sędziego SN. Już byś się nie ośmieszał z powtarzaniem jej bredni. Weź teraz udowodnij po 50 latach a nawet po 5 że nie jesteś wielbłądem i nikogo nie zgwałciłeś.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 21598
Wysłany: 2022-06-28, 18:04   

fdv napisał/a:
Romulus napisał/a:
Gwałciciel Kavanaugh


Taki on gwałciciel jak Johnny Deep maltretujący żonę mąż. Kobiecie się przypomniało po 50 latach że ją "zgwałcił" ale akurat dopiero wtedy jak dostał nominację na sędziego SN. Już byś się nie ośmieszał z powtarzaniem jej bredni. Weź teraz udowodnij po 50 latach a nawet po 5 że nie jesteś wielbłądem i nikogo nie zgwałciłeś.

W trakcie przesłuchań ta pani uzasadniła swoje "przypominanie" po latach. I biorąc pod uwagę, co z nią zrobiły prawicowe media i kultura gwałtu w USA - nie dziwię się, że tak długo zwlekała. Aczkolwiek religijna prawica obeszła się z nią łagodniej niż ongiś z profesor Anitą Hill w trakcie procedury zatwierdzania Clarence'a Thomasa. Pod tym względem czasy się odrobinę zmieniły na lepsze. Ale to pewnie skutek "terroru" politycznej poprawności. :mrgreen:

Żona Thomasa to też niezłe ziółko, tak na marginesie. Czynnie działała na rzecz puczu z 6 stycznia. A o konfliktach interesów jej i jej męża pisano niedawno sporo artykułów. Thomas to taka uaktywniona po latach Julia Przyłębska Stanów Zjednoczonych. :mrgreen:
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14