FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kolorowe zeszyty
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-19, 15:45   

Sędzia napisał/a:
ASX76 napisał/a:
"Saga" będzie przez Muszkę kontynuowana ;)


Na razie to nie wiadomo kiedy będzie dalszy ciąg i czy w ogóle.


W następnym roku Mucha wyda 10 tom.
Zdjęcia nie dam.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2021-11-19, 15:49   

ASX76 napisał/a:

W następnym roku Mucha wyda 10 tom.
Zdjęcia nie dam.


Widziałem. Mam nadzieję, że się nie rozczaruję.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-11-19, 17:25   

Nabyłem sobie Płaszcz i szpony. Bardzo to ładne.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2021-11-19, 17:30   

Fidel-F2 napisał/a:
Nabyłem sobie Płaszcz i szpony. Bardzo to ładne.


Też wziąłem.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-19, 17:47   

Fidel-F2 napisał/a:
Nabyłem sobie Płaszcz i szpony. Bardzo to ładne.


A jak tam scenario? //mysli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-11-19, 18:29   

Nie wiem, na razie tylko pozaglądałem tu i tam oglądając obrazki. Nie wiem kiedy przeczytam.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-11-25, 08:51   

Opowieść rybaka. 1. Czekając na Hemingwaya - Irek Konior

W jeziorze pojawiają się gigantyczne ryby, rybacy drżą ze strachu, idą więc w dal. Fabuła sensu nie ma nijakiego. Abstrakcyjne koncepty obleczone są w klimatyczne, bardzo dobrze pomyślane, wykonane i pokolorowane obrazy. Czytanie jest dość nudne, choć kilka razy złapałem się na tym, że niektóre momenty mocno kojarzą mi się z żartami Baranowskiego. Ale to może dwa czy trzy razy. Za to oglądanie bardzo przyjemne.

Sumując, to taki niewybitny ale dość przyjemny drobiazg.

Nabyłem za grosze przy innych zakupach. Mimo wszystko ciekawym części drugiej, a tu zonk, niemal nie do dostania. W każdym razie w rozsądnej cenie. Ale będziem polować.
7/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-08, 09:29   

W lutym "Lucyfer 3" M. Careya! :-)
Poza tym, kolejny tom Kaczogrodu i z dobrych rzeczy to byłoby na tyle.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-08, 11:43   

Warto to zbiorcze wydanie "Maski"? Czytał ktoś? Podobno z filmem i kreskówką ma niewiele wspólnego.
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2021-12-15, 18:08   

Jak ktoś myśli o Donżonie, to dodruk tomu 1 za chwilę zniknie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-15, 18:55   

"Kajko i Kokosz" tom 2 ze Złotej Kolekcji zniknie jeszcze szybciej ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2021-12-15, 19:10   

Ale KiK 2 będzie dodrukowane, a czy Timof dodrukuje drugi raz Donżon 1 to nie wiem. Raczej tak, bo widać że są pod wrażeniem, ale mimo wszystko bym się nie zakładał.

Ale za to nie wykluczają wydania Ralpha Azhama w zbiorczych. Co prawda mgliście, ale nie odrzucają tego pomysłu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-15, 21:04   

Sędzia napisał/a:

(..) czy Timof dodrukuje drugi raz Donżon 1 to nie wiem. Raczej tak, bo widać że są pod wrażeniem, ale mimo wszystko bym się nie zakładał.

Ale za to nie wykluczają wydania Ralpha Azhama w zbiorczych. Co prawda mgliście, ale nie odrzucają tego pomysłu.


1. Timof drukuje w koprodukcji z zagranicą, więc bez drugiej strony nic z tego nie będzie.

2. Byłoby super gdyby koncept przeszedł, bo jeszcze rok temu byli stanowczo na "nie".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
fdv 


Posty: 1069
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-12-16, 10:54   

Sędzia napisał/a:

Ale za to nie wykluczają wydania Ralpha Azhama w zbiorczych. Co prawda mgliście, ale nie odrzucają tego pomysłu.


Kibicuję pomysłowi, tym bardziej że rozmyślnie zrezygnowałem z pojedynczych albumów zakładając że prędzej czy później ktoś wyda zbiorczo choćby i za kilka lat.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-16, 23:20   

Sędzia napisał/a:
Jak ktoś myśli o Donżonie, to dodruk tomu 1 za chwilę zniknie.


Tak szybko to nie, bo sklepy zawyżyły ceny //mysli
50 szt. w Taniej Książce to całkiem sporo jak za cenę prawie po 100 zł.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2022-02-02, 19:03   

ASX76 napisał/a:

Tak szybko to nie, bo sklepy zawyżyły ceny //mysli
50 szt. w Taniej Książce to całkiem sporo jak za cenę prawie po 100 zł.


I już po dodruku.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-02-02, 19:23   

Sędzia napisał/a:


I już po dodruku.


Ano. Trochę to trwało ;)

Trzeci tom najprawdopodobniej ukaże się w marcu. Cena okładkowa: 149 zł.

Jak dobrze pójdzie, to czwarty może ukaże się w listopadzie.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-03-04, 20:28   

"Blade Runner 2019". Trochę jestem rozczarowany fabułą. Punkty zwrotne są jak króliki wyciągane z kapelusza. Deuksy z machiny. Sama historia ciekawa, ale też nie robi szału. Taki przeciętny produkcyjniak osadzony w świecie "Blade Runnera". Do przeczytania i zapomnienia. Czyli wtopiłem kupując. Nawet uwzględniając promocję. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-04-03, 12:04   

Jest potwierdzenie ukazania się "Donżon 3" w tym miesiącu.

EDIT:

12 kwietnia

https://www.facebook.com/...804834766311383
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-04-08, 22:41   

W końcu "Invisibles" Morrisona:

https://www.empik.com/nie...03115,ksiazka-p
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-04-11, 16:09   

"Daredevil. Nieustraszony" tom 7. Kontynuuje historię zapoczątkowaną przez Bendisa w tomie pierwszym. I, na szczęście, chyba ją zamyka. Zatem Matt Murdock tym razem w nowej roli, z potężnymi problemami i wrogami. Nie jest to już ten poziom zajebistości, który wyznaczył Bendis, ale jest bardzo dobrze. Szykuje się nowa seria z "Daredevilem", niedługo pierwszy tom na polskim rynku. Ale nie wiem jeszcze czy sięgnę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-04-20, 08:29   

"Niewidzialna republika" trzy części. Rozczarowanie. Spodziewałem się innej fabuły, głębszej, mroczniejszej, bardziej skomplikowanej. Tymczasem co my tu mamy: jakąś planetę, rząd, rebelianci, tajemnica z przeszłości, która zostaje jednak w większości wyjaśniona. Może twórcy coś tam jeszcze szykują w zanadrzu, bo zakończenie prosi się o kontynuację i chyba nie jest zakończeniem definitywnym. Jednak nie będę czekał na to, czy i kiedy powstanie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-04-25, 09:45   

W listopadzie wystartuje "Hellblazer" w ujęciu Mike'a Careya :d
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-04-25, 10:19   

I to jest bardzo dobra wiadomość. Z poprzednich tylko Azzarello i Ennis dali radę.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-04-25, 10:27   

Romulus napisał/a:
I to jest bardzo dobra wiadomość. Z poprzednich tylko Azzarello i Ennis dali radę.


Jakie tylko? Ellis też dał radę.
Na Delano trza wziąć poprawkę w jakich czasach pisał ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
niepco 
Ultranaut


Posty: 167
Wysłany: 2022-05-16, 15:01   

Dodruk Wojna Sambre'ów: Hugo i Iris jest już dostępny na gildia.pl gdyby ktoś szukał. Skończy się wreszcie spekulanctwo na aledrogo ;)
_________________
Let’s not have a sniffle
Let’s have a bloody good cry
And always remember the longer you live
The sooner you'll bloody well die
(Trad. arr. The Whisky Priests)
 
 
Sędzia

Posty: 488
Wysłany: 2022-05-26, 22:04   

Romulus napisał/a:
Przeczytałem piątą, finałową część zbiorczego wydania "DMZ". O, jakie to było dobre. Cała opowieść związana z wojną zakończyła się dosyć szybko. A najciekawsze było właśnie to, co działo się Po. I Wood, moim zdaniem, takim finałem wynagrodził wcześniejsze skróty i chodzenie na łatwiznę. I do tego potrafił mnie poruszyć. A to już coś.

I teraz jestem mocno sceptyczny wobec adaptacji "DMZ", którą robi HBO. Zapewne zrobi to znakomicie, ale nie podobają mi się decyzje dotyczące tego, że będzie to miniseria, raptem cztery odcinki. Do tego nie będzie to adaptacja całości, tylko skupi się na wątku Zee. Nie będzie w ogóle Matta, nie będzie Wilsona. To pozbawi tę serię najmocniejszych elementów. Przemiana Matta, los Wilsona, czy drobniejsze epizody, które się w niej pojawiały zbudowały jej zajebistość. Zee jest ważna, ale jej historia nie ma takiego ładunku jak historia Matta. Zatem moje oczekiwania zostały teraz zawieszone bardzo wysoko i w zasadzie miniseria wystartuje z poziomu "nie podoba mi się, spie.dalajcie".


Właśnie skończyłem czytać całość i mam zupełnie odmienne wrażenia po lekturze.

Rozczarował mnie ten cykl. Czytałem inne komiksy Wooda i DMZ wypada chyba najsłabiej. Zupełnie nie rozumiem tych zachwytów, zostałem niemal zanudzony na śmierć. Jedyny mocny i naprawdę dobry moment, to ten odcinek dot. procesu i to co się stało na końcu.

Poza tym to przyzwoity (tylko przyzwoity, to nie jest komplement) kawał dość przeciętnej historii, z dużą ilością mało logicznych pomysłów i nieciekawymi bohaterami, którzy byli mi przez cały cykl zupełnie obojętni. Natomiast zakończenie jest strasznie pretensjonalne, żeby nie powiedzieć dosadniej.

Wstępy pozwalają zrozumieć zachwyty Amerykanów nad tym komiksem (pokazanie efektów wojny w kraju, który jej nie zaznał od wojny secesyjnej), pewnie również doceniłbym trafność niektórych przewidywań Wooda, gdybym czytał DMZ gdy się ukazywało. Ale czytałem w 2022 i te elementy nie mają już takiej wartości.

Dużo bardziej Ludzie Północy, a najbardziej Miejsca.
Briggs Land może nie tyle lepsze, co krótsze i pozostawiło po sobie pozytywne wrażenie.


----

o, znalazłem w wywiadzie na końcu ostatniego tomu fragment, który w jakiś sposób tłumaczy moje wrażenia.
Wood mówi: "Stałem się lepszym pisarzem w miarę upływu lat, to jasne, ale seria DMZ zawsze była oderwana od mojego osobistego życia. Nie należy traktować tego w sposób negatywny, po prostu nie utożsamiłem się tak z DMZ jak z LUDŹMI PÓŁNOCY, w których włożyłem duszę i serce. W DMZ wykonałem pracę intelektualną, a LUDZIE PÓŁNOCY byli emocjonalni".

Pozostaje mi się z tym zgodzić, przy czym nie przeceniałbym tej pracy intelektualnej.
 
 
fdv 


Posty: 1069
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-05-27, 13:14   

Ja mogę powtórzyć to co kiedyś napisałem, przeczytałem połowę i dalej po prostu nie miałem chęci, było to dobrych kilka lat temu. Jest to tytuł który w moim odczuciu szybko się starzeje, ani w nim warstwy problemowej ani rozrywkowej które skłoniłyby mnie żeby kupić, a w zasadzie to nawet przeczytać wydanie egmontowskie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-06-09, 16:54   

"Punisher" Gartha Ennisa. Tom drugi serii Marvel Knights. O ile pierwszy raczej mnie rozczarował, bo oferował Ennisowy "zestaw fabularny", który wydał mi się trochę niestrawny i mało interesujący, tak drugi tom (też Ennisa i Dillona) to strzał w dziesiątkę. Pierwsza historia ma finezję i subtelność, co się nie zdarza w przypadku tego bohatera. I potrafi chwycić za bebechy. W drugiej nie ma żadnego dialogu, choćby wewnętrznego, są tylko obrazki. Trzecia przedstawia fabułę z perspektywy rozdziawionej paszczy pacjenta w gabinecie dentystycznym. Potem pojawia się Wolverine i jest mnóstwo makabry. Generalnie, bardzo wysoki poziom. Jeden z najlepszych albumów z Punisherem, uwzględniając także te najlepsze z serii "MAX".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2022-06-16, 11:45   

"Siedmiu Żołnierzy" Grant Morrison. Potężna cegła. Omnibusowe wydanie liczy prawie 800 stron. Fabuła prezentuje ciekawe podejście: główni bohaterowie walczą z tym samym przeciwnikiem, ale się nie spotykają ze sobą i nie wiedzą o swoim istnieniu. Bardzo interesująco ułożona i przedstawiona. Trochę się bałem, bo Morrison wyciągnął jakichś mało znanych herosów z uniwersum DC i postawił ich na pierwszym planie. Z jednej strony - nie bardzo mi się uśmiechało czytanie o kolejnych trykociarzach. Z drugiej - nieznane (na pewno mnie) postacie i Grant Morrison, który przecież swój rozum ma :) i to udowodnił kilka razy. Na szczęście, wszystko wypaliło. Czytałem z dużym zainteresowaniem. I nie żałuję kupna.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14