FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Księgarnie poza cyfrowym piekłem.
Autor Wiadomość
Wolnymysliciel 


Posty: 20
Wysłany: 2022-01-09, 21:49   

Czy ja wiem - w Krakowie co rusz trafiam na jakąś księgarnię, zdecydowanie więcej książek kupiłem fizycznie niż online - może i ceny trochę niższe, może i argumentów sensownych za standardowymi księgarniami brak, jednak takie mam przyzwyczajenie.
Ktoś dobrze nazwał, cyfrowy raj - rzeczywiście to ogromna wygoda, przeczytam recenzję, znajduję i pyk.
Problemem dla mnie jest to, że jestem przecinikiem elektrycznego pienądza, skasowałem konto w banku i za każdym razem muszę prosić znajomych o pomoc. Dlatego też cenię stacjonarne księgarnie, wchodzę, pytam bądź wybieram - daję gotówkę. Nikt nie wie gdzie byłem, co kupiłem, ani co czytam
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-09, 22:13   

Wolnymysliciel napisał/a:
Czy ja wiem - w Krakowie co rusz trafiam na jakąś księgarnię, zdecydowanie więcej książek kupiłem fizycznie niż online - może i ceny trochę niższe, może i argumentów sensownych za standardowymi księgarniami brak, jednak takie mam przyzwyczajenie.


Za dużo tych "może". Poza tym nie mają żadnego pokrycia w rzeczywistości. W Sieci można kupić książki 40-47% taniej (od ceny okładkowej), a na przecenach różnice są o wiele większe, zatem ceny nie są "trochę niższe", lecz bardzo :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2022-03-12, 04:05   

@ASX76

To prawda, ale i tak najlepsza promocja jaką pamiętam była w stacjonarnych, salonach Empiku, UW 1+1(druga za 1 grosz) :mrgreen:

Wolnymysliciel napisał/a:

Problemem dla mnie jest to, że jestem przeciwnikiem elektrycznego pienądza, skasowałem konto w banku i za każdym razem muszę prosić znajomych o pomoc. Dlatego też cenię stacjonarne księgarnie, wchodzę, pytam bądź wybieram - daję gotówkę. Nikt nie wie gdzie byłem, co kupiłem, ani co czytam


Zawsze można płacić za pobraniem. ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-03-12, 10:30   

Pinon napisał/a:
@ASX76

To prawda, ale i tak najlepsza promocja jaką pamiętam była w stacjonarnych, salonach Empiku, UW 1+1(druga za 1 grosz) :mrgreen:



"Nie wrócą te lata, te lata szalone..." //muzyka ;)
"Wyjątek potwierdza regułę" :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-03-12, 10:35   

Pinon napisał/a:
Zawsze można płacić za pobraniem. ;)

Ale wtedy wiedzą gdzie mieszkasz. Następny krok to odwiedziny ekipy, która przemocą wszczepi ci chipa.

wolnymysliciel napisał/a:
skasowałem konto w banku


Nie masz konta w banku? I masz pracodawcę, który na legalu cały czas płaci ci do ręki? To rzadkość.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-03-12, 10:55   

Ja kiedyś skasowałem kota w emkaesie. Darł się jak obdzierany ze skóry.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-03-12, 10:56   

Wolnymysliciel napisał/a:
Dlatego też cenię stacjonarne księgarnie, wchodzę, pytam bądź wybieram - daję gotówkę. Nikt nie wie gdzie byłem, co kupiłem, ani co czytam
Twój telefon wie, o ile nie używasz jakiegoś specjalnego prostego modelu.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-03-12, 12:56   

po zakupy jeździ do somsiedniej dzielni,
w parzyste dni tyg. chozi w barwach Craxy a w nieparzyste - Sharków. W niedziele ma wolne - sklepy i tak nieczynne ;)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-03-12, 13:10   

Zawsze można wypłacić kasę z bankomatu i zapłacić gotówką. Mnie do płacenia gotówką skutecznie zniechęciły wieczne problemy z wydawaniem reszty. I się czasami irytuję, kiedy ktoś przy kasie zaczyna wyliczać kilka zł drobnym bilonem, co zajmuje dużo czasu.
Życie bez konta? Chyba tylko licealista/wczesny student, pracujący dorywczo na dniówki lub ktoś żyjący poza normalnym rynkiem pracy - praca na czarno lub jakiś emeryt czy rencista.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-03-12, 13:20   

Emeryt/rencista, który dostaje świadczenie do garści? To jeszcze większa rzadkość. Od stycznia 2022 wszystkie takie rzeczy miały iść wyłącznie na konta, nie jestem tylko pewien, czy ta ustawa została uchwalona i zdążyła wejść.

Dlatego pytałem o pracodawcę płacącego gotówkę legalnie i regularnie.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-03-12, 13:41   

Wydaje mi się, że to miało dotyczyć nowych świadczeń, te przyznane wcześniej, już wypłacane w gotówce (pocztą?), nie musiałyby się zmieniać na przelewy na konto. Ale z powodu jakości ustanawianego prawa różnie mogło się to skończyć.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-03-12, 16:17   

Akurat my płacimy dość często gotówką (firma) ale to z uwagi na specyfikę.
 
 
Pinon 


Posty: 98
Wysłany: 2022-03-12, 17:12   

ASX76 napisał/a:
Pinon napisał/a:
@ASX76

To prawda, ale i tak najlepsza promocja jaką pamiętam była w stacjonarnych, salonach Empiku, UW 1+1(druga za 1 grosz) :mrgreen:



"Nie wrócą te lata, te lata szalone..." //muzyka ;)
"Wyjątek potwierdza regułę" :-P


Niestety, ale zawsze miło powspominać. ;)


Bibi King napisał/a:
Pinon napisał/a:
Zawsze można płacić za pobraniem. ;)

Ale wtedy wiedzą gdzie mieszkasz. Następny krok to odwiedziny ekipy, która przemocą wszczepi ci chipa.


Trzy chipy po szczepieniach, a teraz czwarty, przemocą?
Nie odważą się. //patykiem

Bibi King napisał/a:
Emeryt/rencista, który dostaje świadczenie do garści? To jeszcze większa rzadkość. Od stycznia 2022 wszystkie takie rzeczy miały iść wyłącznie na konta, nie jestem tylko pewien, czy ta ustawa została uchwalona i zdążyła wejść.


To prawda, ale miało to dotyczyć tylko świadczeń emerytalno-rentowych przyznawanych od 1 stycznia 2022 roku. Czyli emeryci/renciści, którym wcześniej środki przynosił listonosz nadal będę mogli je w ten sposób otrzymywać. Moja Mama nie ma konta i 4 marca emeryturę jak zwykle dostarczył listonosz. :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-03-13, 01:39   

Pinon napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Pinon napisał/a:
@ASX76

To prawda, ale i tak najlepsza promocja jaką pamiętam była w stacjonarnych, salonach Empiku, UW 1+1(druga za 1 grosz) :mrgreen:



"Nie wrócą te lata, te lata szalone..." //muzyka ;)
"Wyjątek potwierdza regułę" :-P


Niestety, ale zawsze miło powspominać. ;)


"Жизнь невозможно повернуть назад, И время ни на миг не остановишь..." //muzyka
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-03-13, 06:58   

Trojan napisał/a:
Akurat my płacimy dość często gotówką (firma) ale to z uwagi na specyfikę.
|Ale Wy to chyba bierzecie ludzi na dniówki na konkretną imprezę, a stała ekipa raczej dostaje pensje na konto?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-03-13, 09:21   

też :)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-03-13, 12:23   

Co też? Etatowcy dostają gotówkę do ręki w firmowej kasie? Trudno mi to zrozumieć. Teraz już chyba za każdą fakturę powyżej 15 tys. trzeba płacić przelewem, a wątpię, żeby wasze imprezy wychodziły taniej. Wyciąganie kasy z banku i przewożenie jej do firmy to dodatkowe koszty i jakieś ryzyko. Nie lepiej po prostu wykonać przelew? Rozumiem, że ludzie pracujący dzień czy dwa wolą dostać gotówkę od razu do ręki na koniec dnia, ale żeby etatowcy też?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-03-13, 12:57   

wiesz jak jest.
przede wszystkim my m obracamy jeszcze dużą ilością gotówki - realnie coraz mniej (bo coraz wincej ludzi płaci elektr.) ale bywają sytuacje że gotówka.
Np. cały okres lockdownu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13