FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koło Czasu - serial
Autor Wiadomość
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-26, 21:33   

Drugiego Wiedzmina jeszcze nie nadrobiłem, ale pierwsza seria to takie 4-5/10, WoT to okolice 2-3. Ten pierwszy chociaż ma tego sympatycznego Henryka-kloca, w Kole Czasu są tylko jakieś kołki i Pike, której nigdy nie lubiłem.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-26, 21:45   

Pani Pike przykrywa Wieśmaka puklem bujnej czupryny, a i poziom realizacji w serialu Amazonu jest na niebotycznie wyższym poziomie ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-27, 00:03   

Czy ja wiem, rzadko te pieniądze widać bo reżyseria i zdjęcia to telewizyjne wyrobnictwo bez krzty wizji. Inscenizacja wielu scen leży i kwiczy.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2021-12-27, 07:24   

SPOILERY

ASX76 napisał/a:
Pani Pike przykrywa Wieśmaka puklem bujnej czupryny, a i poziom realizacji w serialu Amazonu jest na niebotycznie wyższym poziomie ;)

Zgadzam się. Choć widać niedociągnięcia.
Problemem "Koła Czasu" jest - co za zdziwienie - scenariusz. Scenarzyści bali się w pierwszym sezonie szerzej otworzyć przed widzami mitologię tego świata. Przez co oglądając pierwszy sezon miałem wrażenie ślizgania się po powierzchni. Może widzowi, który nie zna książek to wystarcza, ale ja czuję mocny niedosyt. Finał sezonu był niemrawy. Niby trzyma się książki, ale otwiera się na nowe kierunki - "odcięta" Moiraine, Rand odchodzi, dziewczyny zostają same, Perrin coś tam. Zapowiedź przejścia Mata na mroczną stronę.

Generalnie, można napisać po drugim sezonie "Wiedźmina" i pierwszym "Koła Czasu", że brakuje scenarzystów, którzy czują gatunek.

Po latach od premiery i od finału "Gry o tron" widać, że ten serial, na razie, stał się niedościgłym wzorem dla kontynuatorów. Nie chodzi o powtarzanie historii, ale pewien unikatowy sposób jej opowiadania. Angażujący. W "Grze o tron" po jednym, dwóch odcinkach wiedziało się, o co będzie chodzić. A niespodzianki dopiero miały się zacząć. W "Kole..." też niby od pierwszego odcinka Coś Wiadomo: że jakiś Smok, że jakiś Zły, potwory i trzeba go będzie zabić. Tylko to nie zasysa tak, jak "Gra...". Przy "Grze..." te seriale wyglądają mizernie.

Ale może się jeszcze rozwinąć. Na pewno "Koło Czasu" ma największy potencjał.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-12-27, 21:27   

Gdyby Koło było wrzucone całe od razu to chyba bym nie dał rady tego skończyć. Po tym pierwszym rzucie 3 odcinków miałem duże wątpliwości, ale minął tydzień, potem kolejny i jakoś poszło Z tym że po ostatnim odcinku wyszło mi ostatecznie, że to zdecydowanie mocno przeciętny serial i nie będzie mi się chciało już marnować na niego czas w przyszłości.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-31, 12:49   

Obejrzałam wczoraj pierwszy odcinek i kawałek drugiego. Zdołałam onegdaj dociągnąć książkę mniej więcej do tego momentu, więc nie było niespodzianek. No, może oprócz zabawnego wrażenia, że oglądam szkolną inscenizację "Władcy Pierścieni" Jacksona (prom Bucklebury był najzabawniejszy XD ). Jako koneserka chujni nie odmówię sobie dalszego oglądania (może się rozkręci), ale na razie wychodzi na to, że to będzie rozrywka na poziomie "Kronik Shannary".
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-31, 13:01   

dzie żym a dzie krem ?
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-31, 13:11   

Trojan napisał/a:
dzie żym a dzie krem ?


No dobra, mają Rosamund i większy budżet na rogate potwory.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-02, 15:27   

Romulus napisał/a:

Generalnie, można napisać po drugim sezonie "Wiedźmina" i pierwszym "Koła Czasu", że brakuje scenarzystów, którzy czują gatunek.

Po latach od premiery i od finału "Gry o tron" widać, że ten serial, na razie, stał się niedościgłym wzorem dla kontynuatorów.


1. Za to ich twórcy czują kasę ;) Obie produkcje to wielki sukces finansowy, więc "góra" jest very happy. Drugi sezon "Wiedźmina" w przeciwieństwie do "Koła Czasu" ma za nic ciąg przyczynowo-skutkowy, nawet jak na fantasy. Zresztą Bagiński nader trafnie to podsumował.
Produkt Netflixa nie ma żadnych czas być lepszy przy takim podejściu.

2. "Gra o tron" nie jest wzorem. Jak doskonale wiemy, ostatni sezon był żenującą kupą.
Póki jeszcze wystarczyło literackiego materiału, wyglądało to fajnie. Kiedy "tfu-rcy" serialu zaczęli tworzyć sami, zrobili z tego hollywoodzkiego blockbustera bez składu i ładu, urągającego dobremu smakowi i inteligencji. Coś dla serialowych lemingów.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2022-01-03, 08:12   

Ale i tak była lepsza od tych dwóch tytułów i to w najgorszej swojej odsłonie.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-02-19, 16:38   

Skończyłam wczoraj pierwszy sezon i refleksji mam sztuk dwie:
a) serial okazał się lepszy niż sugerowały to pierwsze dwa odcinki. Mniej więcej po piątym zaczęłam się interesować tym, co się stanie z niektórymi bohaterami. I ścieżka dźwiękowa była ładna.
b) rozwiązanie fabularne na zasadzie: "Hej, w sumie dotarliście do tej Białej Wieży, żeby jako tako ogarnąć, o co chodzi z przenoszeniem mocy, ale srał to pies. Idziemy walczyć z Największym Złolem, nie ma czasu na żadne nauki, będziecie improwizować." nie jest chyba najlepszym pomysłem, na jaki można było wpaść.

W ogóle finał był mało satysfakcjonujący i jakiś taki zbyt pośpieszny.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-19, 16:49   

bo to tylko przymiarka była
pewnie budżet się kończył, a trzeba było skończyć i wrzucić na tapetę żeby sprawdzić czy będzie finansowanie na dalsze odcinki.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-02-19, 22:56   

Trojan napisał/a:
bo to tylko przymiarka była
pewnie budżet się kończył, a trzeba było skończyć i wrzucić na tapetę żeby sprawdzić czy będzie finansowanie na dalsze odcinki.


Serial od samego początku jest wielkim hitem pod względem oglądalności.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Whoresbane


Posty: 1043
Wysłany: 2023-07-19, 16:09   

Drugi sezon 1 września

_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2023-07-19, 21:50   

Nie, dzięki. Szczerze mówiąc, kompletnie zapomniałem o tym serialu.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2023-07-19, 22:21   

mi nawet się podobało. tak na 3/4
będę paczał
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2023-07-20, 16:57   

Ja obejrzę, ponieważ seriali fantasy jak na lekarstwo. A ten jest lepszy od "Wiedźmina". :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 789
Wysłany: 2023-07-20, 17:04   

Wszystko jest lepsze od netflixowego wiedźmina.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-07-21, 04:57   

Ash napisał/a:
Wszystko jest lepsze od netflixowego wiedźmina.


Nawet polski z gumowym smokiem. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2023-07-21, 06:50   

ASX76 napisał/a:
Ash napisał/a:
Wszystko jest lepsze od netflixowego wiedźmina.


Nawet polski z gumowym smokiem. :-P

Nie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2023-07-21, 11:02   

Romulus napisał/a:
ASX76 napisał/a:
Ash napisał/a:
Wszystko jest lepsze od netflixowego wiedźmina.


Nawet polski z gumowym smokiem. :-P

Nie. :)


Tak, jeśli potraktować to ścierwo jako komedię. Pal licho, że niezamierzoną. :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2023-09-01, 18:31   

Drugi sezon, po dwóch odcinkach wygląda dobrze - więc hajs nadal płynął, co widać. Fabularnie jest, na razie, spokojnie. Mimo że sporo się dzieje, ale nie w wątku głównym (rozwój wątku Smoka Odrodzonego). Co akurat jest zgodne z powieściami, a raczej z ich duchem. :) Tam też przez trzy tomy była zwykła przygodówka, a epicki rozmach dopiero się leniwie zapowiadał. Tu jest tak samo, choć miło, że scenarzyści skracają materię powieściową. Nie na tyle, aby nie było czasu żeby dorzucić trochę świata przedstawionego i okolic, ale jednak wystarczająco, aby omijać wodolejstwo Jordana, którego też w początkowych tomach było sporo. Nie tyle ile od "Ścieżki sztyletów", ale jednak. Został mi jeszcze trzeci odcinek do obejrzenia, ale zostawię sobie go na jutro. Gdyby w finale sezonu Rand wyciągnął wreszcie miecz ze "skały" w Kamieniu Łzy byłby to ładny finał sezonu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Whoresbane


Posty: 1043
Wysłany: 2023-09-01, 19:05   

Również jestem po dwóch odcinkach i jest zadziwiająco lepiej niż się spodziewałem po fatalnym finale pierwszego sezonu. Z drugiej strony nie wiem czy nie popełniają jakichś herezji bo nie czytałem drugiego czy kolejnych tomów
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Whoresbane


Posty: 1043
Wysłany: 2023-09-01, 22:07   

Trzeci gorszy niż drugi i przewidywalny. Wciąż lepiej się to ogląda niż Wiedźmina czy Pierścienie Władzy
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2023-09-01, 23:23   

Wysoko poprzeczki nie powiesiłeś.
Zastanawiam się, czy znowu wziąć Amazon Prime //mysli jest/będzie tam coś ciekawego?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Ash 

Posty: 789
Wysłany: 2023-09-01, 23:38   

Jestem mile zaskoczony. Co prawda jakichś wielkich oczekiwań nie miałem ale naprawdę spoko się oglądało.
 
 
Whoresbane


Posty: 1043
Wysłany: 2023-09-08, 22:09   

Dobry czwarty odcinek. Akcja się zawiązuje i jest coraz bardziej interesująco
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2023-09-09, 13:06   

Ja dopiero po trzecim i trochę mnie znużyło przeciąganie Prób u Nynaeve. Choć przez moment myślałem, że rzeczywiście ją zabili. :) Co byłoby niesamowitym twistem w tej fabule, biorąc pod uwagę znaczenie Nynaeve dla głównego wątku. Co dziwne, nie męczą mnie potwory i magia. Na razie. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Ash 

Posty: 789
Wysłany: 2023-09-09, 13:30   

Sezon 2 ma mieć tylko 8 odcinków i bazować na 2 i 3 tomie, więc akcja się trochę snuje jak smród po gaciach biorąc pod uwagę, że połowa za nami. Ogląda się lepiej niż sezon 1 ale pewne rozwiązania fabularne budzą moją konsternację np

Dlaczego z Lanfear zrobili wąpierza czy coś w ten deseń?
Moiraine odcięta od żródła (co nie miało miejsca w książkach) napierdala mieczem/sztyletem prawie tak dobrze jak Lan
 
 
Whoresbane


Posty: 1043
Wysłany: 2023-09-22, 17:37   

Nieznajomość drugiego i dalszych tomów mi służy bo dobrze mi się ogląda ten sezon :mrgreen:
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14