FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
The Rings of Power
Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-17, 00:35   

Se wygoogluj co to Afrykaner, ignorancie.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-17, 01:56   

:)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-02-17, 07:57   

Fiksujecie się na kolorach a liczy się tylko Partia --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-02-17, 08:00   

Która, Pierścienie i Sauron? //panda
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-17, 09:06   

Jeden Mordor
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-02-17, 09:19   

raczej Zjednoczony PrawieMordor ... ;->
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-02-17, 13:30   

Fajnie, że powoli w tym spamie wracacie do tematu. :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-02-17, 14:39   

Stary Ork napisał/a:
Nie wiem czy to się liczy, bo nie jest z Korei tylko z Goczałkowic - ale za to ma dość egzotyczną urodę


Ale Goczki to prawe jak Korea i to ta północna.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-06-10, 05:38   

Kolejne zdjęcia z planu potwierdzają już wiadome, a mianowicie że ten serial będzie znakomicie wyglądał. https://naekranie.pl/aktualnosci/wladca-pierscieni-pierscienie-wladzy-zdjecia-elrond-galadriela-gil-galad-1654779272#?&gid=1&pid=14

Przy okazji, znowu musiała być jakaś inba o kolor skóry, bo mnie doleciał jeden komentarz:
Cytat:
Zaskakuje mnie ignorancja "fanów", którzy bóldupią o kolor skóry Harfootów, bo to "poprawność polityczna" i jest to niezgodne z książką, gdy w rzeczywistości... jest to zgodne z książką. Jeśli powołujecie się na książkę, to wystarczyłoby przeczytać chociażby prolog "Władcy Pierścieni: Drużyna Pierścienia", gdzie Tolkien (wiecie, taki koleś, na którego się powołujecie) napisał: "The Harfoots were browner of skin, smaller, and shorter, and they were beardless and bootless; their hands and feet were neat and nimble; and they preferred highlands and hillsides".
Tak samo ma się sprawa z Arondirem - czarnym elfem. Ludzie piszą, że Amazon jak już daje czarne postaci, to mógłby chociaż dać je z Haradu, gdzie w książkach były takie postaci... gdy w rzeczywistości Arondir jest właśnie z okolic Haradu, a dokładniej wioski Tirharad. Jest to więc wytłumaczone i spójne z książką.
Tak to jest, gdy wydaje się opinie na podstawie kilku zdjęć, nie czekając na finalną produkcję, powołując się na książkę, której się nie czytało lub nie pamieta i nie sprawdzając tego, czy Amazon rzeczywiście nie wytłumaczył tego, dlaczego postaci mają taki kolor skóry - a zrobił to.

Tym razem ze strony Ubieram się na czarno, bo jestem z Nocnej Straży, 8 czerwca 2022 r.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-06-21, 16:18   

Amazon fajnie promuje serial. Całkiem celowo, jak sądzę, z udziałem czarnoskórego chłopca. :-P
https://www.youtube.com/w...cd0fsYahrA&t=1s

Od kiedy przeczytałem, że Amazon tak naprawdę wybulił kasę za prawa do "Hobbita" i "Władcy Pierścieni" a nie do "Silmarilliona" to odetchnąłem z ulgą. :-P Aczkolwiek dalej będą bazowali na Tolkienie, choć pewnie taniej byłoby kupić prawa do twórczości Abercrombiego i zrobić z niej zajebisty serial. Więc nadal jest obawa, że będzie to walić tolkienowską naftaliną.

Niemniej, skoro klikbajterzy ze SpidersWeb (którzy chyba nie potrafią napisać kompetentnie żadnego artykułu na temat popkulturowy) regularnie zesrywają się, że to będzie gniot, bo jacyś "fani" protestują i narzekają - to tym bardziej myślę, że może nie będzie tak źle.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-06-21, 16:55   

Koło czasu wyszło niezwykle marnie, tutaj nie podejrzewam żeby było lepiej. Chociaż jest światełko w tunelu bo jednak The Boys to nad wyraz udana adaptacja. Szanse 50/50 chociaż ze wskazaniem na porażkę bo jednak fantasy to trzeba umieć.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-06-21, 17:36   

Romulus napisał/a:
pewnie taniej byłoby kupić prawa do twórczości Abercrombiego i zrobić z niej zajebisty serial. Więc nadal jest obawa, że będzie to walić tolkienowską naftaliną.

Jak pomyślę, jaką tandetną popową napierdalankę mógłby zrobić kiepski scenarzysta z Abercrombiego, to sto razy bardziej wolę tolkienowską naftalinę. Tyle że po przeciągniętym, gównianym "Hobbicie", z którego zrobiono tandetną popową napierdalankę, jestem pesymistą.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-06-21, 17:45   

gdyby serial na Abercombiem był realizacyjnie na poziomie Hobbita, byłbym kontent.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-05, 06:16   

Romulus napisał/a:
Od kiedy przeczytałem, że Amazon tak naprawdę wybulił kasę za prawa do "Hobbita" i "Władcy Pierścieni" a nie do "Silmarilliona" to odetchnąłem z ulgą. :-P Aczkolwiek dalej będą bazowali na Tolkienie, choć pewnie taniej byłoby kupić prawa do twórczości Abercrombiego i zrobić z niej zajebisty serial. Więc nadal jest obawa, że będzie to walić tolkienowską naftaliną.


Z tymi prawami szału nie ma, bo - o ile mi wiadomo - Amazon niby jakieś tam prawa ma, ale obwarowane tyloma klauzulami, że w zasadzie mogą kręcić tylko fanfiki bazowane na Drugiej Erze. Zatem nie brak wśród mnie sceptyków.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2022-07-15, 06:19   

Nowy zwiastun wygląda ślicznie. Kinowo. Obejrzałem na telewizorze i oglądanie tego serialu na telefonie to będzie profanacja. :) https://www.youtube.com/watch?v=ewgCqJDI_Nk
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-07-15, 13:17   

Romulus napisał/a:
Nowy zwiastun wygląda ślicznie. Kinowo. Obejrzałem na telewizorze i oglądanie tego serialu na telefonie to będzie profanacja. :)


Powiedz to 20 latkom to zobaczysz jakim spojrzeniem cię obdarzą.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-07-15, 13:39   

Romulus napisał/a:
oglądanie tego serialu na telefonie to będzie profanacja.

To tak można?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-15, 14:28   

Stary Ork napisał/a:
fanfiki bazowane na Drugiej Erze.

Obejrzałem trailer. Fanfik to idealne określenie tego, na co się zanosi. Wysokobudżetowy fanfik. Z Tolkienem będzie miało to tyle wspólnego, że w czołówce można by napisać "Uwaga na luźne skojarzenia z dziełami JRRT".
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-07-15, 19:42   

Stary Ork napisał/a:

Z tymi prawami szału nie ma, bo - o ile mi wiadomo - Amazon niby jakieś tam prawa ma, ale obwarowane tyloma klauzulami, że w zasadzie mogą kręcić tylko fanfiki bazowane na Drugiej Erze. Zatem nie brak wśród mnie sceptyków.


Ja jestem prawie pewna, że to będzie dzieło na miarę "Koła Czasu", ale ból i wrzask naszych purystów tolkienistów jest tak zabawny, iż wybaczam twórcom wszystkie swoje przyszłe traumy :badgrin:
W sumie ucieszyłby mnie dobry fanfik. O wiele bardziej niż wierna ekranizacja "Silmarillionu", której raczej by się i tak nie dało oglądać, nawet gdyby Amazon te prawa miał.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-15, 20:02   

Poniekąd rozumiem, też mnie bawi, kiedy wyznawcy Lyncha piszczą ze złości, bo ktoś Diunę AD 1984 ośmieli się skrytykować. Tak jak bawi mnie i zdumiewa zarazem, dla jakiej masy i jak bardzo różnych ludzi "Silmarillion" okazał się... za trudny? Za ciężki? Zbyt wymagający? Wiem, wiem, wystarczy powiedzieć "nudny" i wyzwać mnie od purystów :mrgreen: . A fanfiki w żadnym znanym mi świecie mnie nie kręcą. To pewnie starość.

RoP prawdopodobnie nie obejrzę, za dużo jest innej fajnej rozrywki, chyba że jakieś mega-zachwyty wzbudzi, choć i z tym może być różnie. GoT wzbudziła - i co?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-07-16, 06:18   

Sabetha napisał/a:
O wiele bardziej niż wierna ekranizacja "Silmarillionu", której raczej by się i tak nie dało oglądać


Całego pewnie wiernie nie, ale jest tam mnóstwo historii, które by się znakomicie obroniły (o samych dzieciach Hurina można kręcić długo, treściwie i efektownie). Z resztą "Silmarillion" to dla mnie naprawdę takie słowo-wytrych na wszystkie te Tolkienowe pisma dotyczące Pierwszej Ery (i tego, co wcześniej, i Drugiej też), a tego materiału jest w cholerę i ciut.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-07-16, 07:56   

Mam kompletnie wywalone czy to będzie fanfik czy wierna adaptacja czegokolwiek. I to jest moje podejście ogólnie, a nie tylko do Tolkiena. Pytanie zawsze brzmi: czy historia będzie sensowna i sensownie zrealizowana. Ewentualnie: czy chociaż pojedyncze pomysły będą dobre ...
Na plus powinny być widoczki, bo ZTCP znowu kręcą w Nowej Zelandii?
Jak wyjdzie reszta - przekonamy się oglądając.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-16, 09:21   

+1


Silmarillion jest jak Mitologia Grecka Parandowskiego.
Da się z tego nakręcić film ? Nie. Ale z niektórych elementów - jak najbardziej.
Zwisa mi kompletnie czy to będzie twórczość fanfikowa czy adaptacja. Ma być dobrze zrobione. Jeżeli będzie się "oglądało" to jakie ma to znaczenia?
Nadchodzące spinoffy GoT to przecie fanfiki
ktoś ma ból zada z tego powodu ?
 
 
Valhöll
warchoł


Posty: 18
Wysłany: 2022-07-16, 09:31   

The Boys pokazuje, że można zrobić coś innego z materiałem źródłowym i będzie zjadliwe. Wiedźmin pokazuje, że trzeba do tego mieć umiejętności, a nie tylko być przedstawicielem mniejszości. Liczę na to, że serial Amazona pójdzie jednak w stronę The Boys które przecież stworzyła stacja… zaraz, zaraz… Okej :D
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-16, 10:31   

Trojan napisał/a:
Nadchodzące spinoffy GoT to przecie fanfiki ktoś ma ból zada z tego powodu ?

Ból zada? Nie. GoT była nudna, z bólem wytrzymałem 2 sezony, fanfików nie obejrzę tym bardziej i spox. Mam na to centralnie wywalone.

Tolkiena cenię jednak wyżej niż Martina i uważam, że wszelkie fanfiki w Śródziemiu to pomyłka. I nie chodzi bynajmniej o rasy i kolory, tylko o historie. Tolkien wymyślił swoje "scenariusze", ekranizujcie je, jeśli potraficie, ale nie próbujcie pisać nowych, bo cokolwiek wymyślicie, będzie gówno warte (vide: Hobbit, ale nawet w LotR większość "autorskich" pomysłów i rozwiązań scenariuszowych była głupia jak drewniane pięć złotych). Tak to widzę.

"Boys" to mój mały wyrzucik sumienia, ciągle nie mogę znaleźć czasu, ale materiał źródłowy ani mnie grzeje, ani ziębi, więc - jeśli mnie wciągną - przyklasnę.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-07-16, 11:10   

Cytat:

Poniekąd rozumiem, też mnie bawi, kiedy wyznawcy Lyncha piszczą ze złości, bo ktoś Diunę AD 1984 ośmieli się skrytykować.


W tym przypadku obie strony mają przynajmniej ten komfort, że wiedzą, o czym mówią, bo widzieli całość, a nie zajawki w internetach.

Bibi King napisał/a:
Tak jak bawi mnie i zdumiewa zarazem, dla jakiej masy i jak bardzo różnych ludzi "Silmarillion" okazał się... za trudny? Za ciężki? Zbyt wymagający? Wiem, wiem, wystarczy powiedzieć "nudny" i wyzwać mnie od purystów :mrgreen:


Trudne, ciężkie i wymagające to jest wyrywanie chwastów spomiędzy ogników szkarłatnych, a nie czytanie książek XD . Poza tym terminem "puryści tolkieniści" określam raczej tych, którzy ograniczają się do argumentu"olaboga, czarny hobbit, a przecież wszyscy wiedzą, że oni byli biali jak dziewicze śniegi Arktyki", więc raczej się nie kwalifikujesz. Problem leży w tym, że "Silmarillion" jako całość jest filmowy mniej więcej w takim stopniu jak "Mity greckie" Gravesa, czyli:

Stary Ork napisał/a:
jest tam mnóstwo historii, które by się znakomicie obroniły (o samych dzieciach Hurina można kręcić długo, treściwie i efektownie).


..ale pewne rzeczy i tak trzeba byłoby przekształcać, dopisywać albo wycinać. Co spowodowałoby kolejną falę oburzenia, bo krasnoludzica nie ma brody, a Elrond się ostrzygł.

goldsun napisał/a:
Mam kompletnie wywalone czy to będzie fanfik czy wierna adaptacja czegokolwiek. I to jest moje podejście ogólnie, a nie tylko do Tolkiena. Pytanie zawsze brzmi: czy historia będzie sensowna i sensownie zrealizowana.


Mogę się pod tym podpisać. Ja wręcz lubię, gdy mnie ktoś zaskoczy jakimś interesującym spojrzeniem na materiał źródłowy i nie jest dla mnie istotne, ile świętości przy tym zdeptał. Co nie znaczy, że mam jakieś wielkie nadzieje związane z tym akurat serialem, ba, jestem niemal pewna, że to nie będzie nic dobrego. Po prostu poczekam cierpliwie i się sama przekonam.

Bibi King napisał/a:
"Boys" to mój mały wyrzucik sumienia, ciągle nie mogę znaleźć czasu, ale materiał źródłowy ani mnie grzeje, ani ziębi, więc - jeśli mnie wciągną - przyklasnę.


Mnie "Boysy" bardzo przypadły do gustu, więc zachęcam.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-16, 12:06   

nie sądzę alby Bibi oglądał Boysów
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-16, 12:29   

No przec napisałem, że ciągle nie mam czasu. Ale mam zamiar. Ty Trojan zerkasz czasem dalej niż jeden post wstecz? Ponieważ generalnie w nosie mam komiksy i inne superbohaterskie historie, to i oczekiwań nie mam żadnych - tak jak ty wobec RoP. Byle było to fajnie napisane i zrobione. Chociaż powszechne zachwyty nie wróżą dobrze, ostatnio takie były przy "Squid Game" i żałowałem, że obejrzałem.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-07-16, 14:35   

jak zwykle nie zrozumiałeś
nie sądzę abyś Oglądał B. dalej niż 3 odcinki.
to nie dla ciebie
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-07-16, 14:50   

Okeeej... Czuję się sprofilowany, mistrzuniu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 13