FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-01-29, 10:17   

toto, zaciśnij zęby i jedź dalej. Oczywiście to nie jest serial bez wad, ale imho warto choćby dlatego, że niczego lepszego nie dostaniesz. Chociaż ja porzuciłem po trzecim czy czwartym tomie/sezonie.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-01-29, 12:27   

Z rozpędu po Ozark zabrałem się za Archiwum 81. Zapowiada się na co innego niż się potem okazuje. Od któregoś odcinka zaczyna mocno lovercraftować. Nie moja grupa krwi. Przerwałem po 7 odcinku, może dokończę jak znajdę czas.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-01-29, 12:27   

Fidel-F2 napisał/a:
toto, zaciśnij zęby i jedź dalej.


Mogę się pod tym podpisać mnie pierwszy sezon też jakoś nie urzekł, ale był na przyzwoitym poziomie, dopiero później wskoczył o półkę wyżej tak że faktycznie zassał.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-01-29, 12:57   

I don't trust you anymore. Office jakoś wchodzi małymi porcjami.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-01-29, 13:01   

Zapominam, że ty łykasz Scrubs. Sorry, nie było tematu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-01-29, 13:18   

Kompilacja polecanek Expanse. No, co prawda pierwszy sezon jest chujowy, ale później jest lepiej. Od trzeciego sezon znowu jest zjazd i już trudno oglądać. Czyli co, mam obejrzeć słaby sezon, żeby później obejrzeć jeden niezły sezon i wrócić do marności? Nie, dzięki. Generalnie filmowa fantastyka rzadko kiedy daje radę, więc raczej unikam.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-01-29, 13:35   

Przewinął się tu na forum dobry serial SF, to go Romulus skwitował "Ambitny. Dla mnie zbyt ambitny". Mówię o "Tales from the Loop". Próbowałeś, toto?
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2022-01-29, 20:29   

Obejrzałem pierwszy odcinek. Jeśli chodzi o estetykę, może być, choć pewne elementy, jak robot retro, uwierają. Ale ambicji, rozumianej jako dobra fabuła, to tam nie dostrzegam, przynajmniej na razie. Ale raczej dam szansę kolejnemu odcinkowi.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-29, 21:43   

Ktoś paczał na Archiwum 81? Warto li? //panda
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-29, 22:07   

MrSpellu napisał/a:
Ktoś paczał na Archiwum 81? Warto li? //panda


Najlepiej samemu się przekonać czy taka konwencja odpowiada ;)
Obejrzałem cały sezon.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-29, 22:08   

Konwencja, sronwencja. Podobało się czy nie?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-29, 22:28   

Jakby to ujął L. Wałęsa: "są plusy dodatnie i plusy ujemne" ;)
Początek intrygujący, fajny nastrój i klimat, jednakowoż im więcej wyjaśnień, tym robi się irytująco trywialnie, zwłaszcza gdy twórcy udzielają odpowiedzi z łopatologiczną gracją. Z tej koncepcji można było wycisnąć znacznie więcej. Najbardziej słabuje ostatni odcinek, przy czym udana końcówka nieco zaciera negatywne wrażenie. Jak na moje sowie oko, to zmarnowany potencjał //panda
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2022-01-30, 02:22   

MrSpellu napisał/a:
Ktoś paczał na Archiwum 81? Warto li? //panda

Obejrzałem z żoną. Tzn. ona oglądała, ja z każdego odcinka pół przesypiałem. Nie wiem czy to powikłania covidowe, czy po prostu tak mnie to zmęczyło. Na początku lepsze póki bardziej weirdowe, niezrozumiałe, trochę klimatyczne. Im bliżej do finału i więcej tłumaczenia i naciągania koniecznych rozwiązań tym mniej mnie jeszcze obchodziło.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-30, 08:30   

Dzięki. Wątły entuzjazm całkiem mi oklapł.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2022-01-30, 09:08   

Po pierwszych trzech odcinkach bardzo mi się podoba. Póki co jest fajna atmosfera tajemnicy i grozy, bez "tanich" strachów.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-30, 10:41   

Misiel napisał/a:
Po pierwszych trzech odcinkach bardzo mi się podoba. Póki co jest fajna atmosfera tajemnicy i grozy, bez "tanich" strachów.


"Na bezrybiu i rak ryba" ;) Gdyby tak początkowy poziom został utrzymany... No, ale tak różowo to nie będzie :-P
Moim zdaniem znacznie lepsze wrażenie robi "Brand New Cherry Flavour", czyli "Nowy smak wiśni". Też horror z Netflixa, tyle że bardziej "odjechany", silnie nawiązujący do dokonań Lyncha i Cronenberga. Nie to, że kopiuje koncepcje, lecz na zasadzie skojarzeń. Pomysłowością, stopniem "pokręcenia", klimatem, efektami i aktorstwem, bije "Archiwum 81" na głowę i d... połowę. Warto dać mu szansę, jeśli ktoś lubi takie "udziwnienia" :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-01-30, 16:26   

toto napisał/a:
Obejrzałem pierwszy odcinek. Jeśli chodzi o estetykę, może być, choć pewne elementy, jak robot retro, uwierają. Ale ambicji, rozumianej jako dobra fabuła, to tam nie dostrzegam, przynajmniej na razie. Ale raczej dam szansę kolejnemu odcinkowi.

Ja "zbyt ambitny" uznaję za równorzędny "pozbawiony interesującej historii". :-P
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-01-30, 16:32   

toto napisał/a:
ambicji, rozumianej jako dobra fabuła


Serial nie ma wybitnie spójnej fabuły jako całość, to raczej epizody złączone settingiem i niektórymi bohaterami. I chyba m.in. to zabolało Romulusa, który pisze o braku "interesującej historii". Tam każdy odcinek to interesująca historia. I w odróżnieniu od masy innych seriali, TotL próbuje tymi historiami coś powiedzieć.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-01-30, 18:49   

Na tym samym Amazonie jest (był?) miniserial "Electric Dreams" - adaptacje opowiadań Dicka, każdy odcinek ze świetną obsadą. Nie jest może nadzwyczajny, ale kolejne odcinki mają ciekawsze fabuły. Choć serial, jako całość, mógłby być lepszy.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2022-01-31, 00:41   

ASX76 napisał/a:
Misiel napisał/a:
Po pierwszych trzech odcinkach bardzo mi się podoba. Póki co jest fajna atmosfera tajemnicy i grozy, bez "tanich" strachów.


"Na bezrybiu i rak ryba" ;) Gdyby tak początkowy poziom został utrzymany... No, ale tak różowo to nie będzie :-P


Serial jest nieźle zrealizowany i zagrany, ale jak w przypadku wielu podobnych "dzieł" wiele zależy od rozwinięcia i zakończenia historii... A że jest to Netflix, cóż... kończy się banalnie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-01-31, 01:17   

AM napisał/a:

Serial jest nieźle zrealizowany i zagrany, ale jak w przypadku wielu podobnych "dzieł" wiele zależy od rozwinięcia i zakończenia historii... A że jest to Netflix, cóż... kończy się banalnie.


Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że twórcy szybko wystrzelali ostrą amunicję i na drugi sezon zostały im już tylko kapiszony ;)
Abstrahując od Netflixa - wiele tajemniczych historii ma rozczarowujące banałami odpowiedzi :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-02-03, 20:30   

"Wychowane przez wilki" - sezon drugi. HBO wypuściło dwa odcinki, ale drugi zostawię sobie na jutro. Choć mnóstwo dobra się szykuje na weekend. Niemniej, początek jest niezły. Ale pierwszy sezon też miał doskonały start a potem spieprzone zakończenie. Nie wiem, w którą stronę zmierza historia i - na razie - w tym jej siła. Ale i boję się, że mnie rozczaruje. Choć trailer jest obiecujący. https://www.youtube.com/watch?v=R6Kqm0qJ9Uc
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-02-04, 18:53   

"All of Us Are Dead" - kolejny koreański hit od Netflixa, tym razem spod znaku horror teen drama zombi ;)
Na dobry początek pozwolę sobie zacząć od zalet:
- truposze śmigają jakby mieli Duracell w dupach, co ma zbawienny wpływ na dynamikę akcji
- realizacja na stosunkowo wysokim poziomie, choć nie obyło się bez niedoróbek
- potrafi trzymać w napięciu
- kilka fajnych pomysłów

Wady:
- bohaterowie to klisze wyświechtane że aż strach
- ich zachowania często wołają o pomstę do niebios np. kompletnie nieuzasadniona sytuacyjnie/fabularnie szalenie irytująca skłonność do poświęcenia się
- dialogi to bardzo słaba strona tej produkcji
- idiotyzmów jest tu co nie miara
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-02-04, 21:14   

Zniechęciłeś. :-P

Dzisiejszy hicior. "Reacher" od Amazona. Jak pisałem w innym miejscu - książek nie znam, filmy z Tomem Cruisem mi się podobały. Ale po dwóch odcinkach serialu napiszę, że od dziś jestem fanem Reachera. Może nie książek, bo nie będzie mi się chciało czytać tylu części. Ale nie znając ich napiszę, że rozumiem wszystkie zastrzeżenia do Toma. Alan Ritchoson od dziś jest domyślnym odtwórcą tej postaci. A sam serial - po dwóch odcinkach jest tak, że od razu po obejrzeniu pierwszego chcesz zobaczyć kolejny, a po obejrzeniu drugiego od razu trzeci. Musiałem się zatrzymać, bo szkoda tracić tyle frajdy na oglądanie tego za jednym razem. Ale kusi, naprawdę kusi. Od samego początku dzieje się dużo, a serial nie bierze jeńców jeśli chodzi o tempo fabuły i nie wgłębianie się w jakieś ekspozycje i tłumaczenie. Trzeba nadążać. Co więcej, nawet za wadę nie można uznać tego, że w trakcie oglądania pierwszego odcinka można poczynić kilka słusznych (jak sądzę) założeń odnośnie rozwoju fabuły. Ale to w ogóle nie przeszkadza. Czytałem, że później pojawiają się dłużyzny, ale jakoś wątpię, aby serial ten w moich oczach stracił przez to. Właśnie z powodu tego, co widziałem w dwóch pierwszych (a recenzenci widzieli cztery). Może i osiem odcinków to za dużo jak na ekranizację tego typu powieści opartej na akcji. A może nie. Reasumując, po dwóch odcinkach, jest zajebiście. Trailer z czystej formalności: https://www.youtube.com/watch?v=GSycMV-_Csw

"Suspicion" - dzisiejsza nowość od Apple. W Nowym Jorku gang przebrany w maski brytyjskiej rodziny królewskiej porywa syna magnatki medialnej. Potem akcja przenosi się do Londynu i koncentruje na kilkorgu bohaterów, którzy zostaną podejrzani o to porwanie. Przynajmniej jeden z nich ma sporo na sumieniu, ale może to być zmyłka. Serial z gatunku tych, które już kiedyś gdzieś widziałem. Ale to nie przeszkadza, ponieważ jest sprawnie zrealizowany i fabuła jest wciągająca. W jednej z ról znany z "The Bing Bang Theory" Kunal Nayyar, aktor, któremu wielu nie wróżyło kariery po TBBT, a tu proszę, kolejna produkcja, w której chłopak się odnajduje. No i Elizabeth Henstridge, fajna aktorka, która zauroczyła mnie już w "Agentach TARCZY" i też się interesująco rozwija. https://www.youtube.com/watch?v=fb6GZohsTSY
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-06, 01:13   

Reacher - właściwie to podpisuje się pod Romkiem,
z zastrzeżeniem że kilka Reacherów czytałem (3?4?) - idealnie pasują do serialu. Taki właśnie na niezobowiązujące oglądanie. Pewnie da się z tego wycisnąć xx sezonów, ale 3 wystarczą.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2022-02-06, 13:43   

Alanowi Ritchsonowi bardzo daleko do naturalnego wdzięku Toma Cruise'a, zaś pod względem aktorskim to liga spod znaku drewna (siła razy gwałt) ;) W takiej produkcja jak ta, to nie przeszkadza, a nawet cieszy patrzałki, bo sceny akcji prezentują się bardzo widowiskowo.
Tak oto mamy idealnego kandydata na stanowisko Terminatora, gdy James Cameron skończy dopieszczać Avatary :-P
Willa Fitzgerald "kradnie" serial ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-06, 14:16   

ja bardzo lubię Toma Reachera ale
serialowy jest bliższy wersji książkowej - nie tylko z postury, ale także z belkowej postawy życiowej.

Po 6 odcinkach już sobie przypomniałem wtf w tej historii (machni0m) - faktycznie chyba rozbudowali postać policjantki.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-02-06, 14:36   

Cytat:
naturalnego wdzięku Toma Cruise'a

Naturalnego czego? :shock:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-02-06, 14:50   

Reacher to taki współczesno-amerykański wiedźmin :)

myślę że głosowałby na Trumpa :)


Obejrzane, letko wchodzi - podobnie jak proza Childe'a. Myślę też że za 3 lata ledwie będę pamiętał ten obraz.
Wydaje mi się też że mocno rozbudowali wątek romantyczny w stosunku do pierwowzoru. :)
ot prawda ekranu

solidne 7,5/10
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2022-02-06, 20:49   

Ja na razie cztery odcinki, jak pisałem, nie spieszę się. :) Fajny, rozluźniający serial.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13