FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
PiSsOff
Autor Wiadomość
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-01-17, 00:14   

Trojan napisał/a:
nie mam.

gazu też używam tyle co kilka razy w tyg. ugotować obiad.

Serce rosnie że są ludze którzy płaca ryczałt po 0,6 za m3 i jeszcze narzekają :badgrin:
W Ząbkach było tak samo z wodą, najwięcej narzekali ci którzy mieli ryczałt i płacili grosze. Nie przyczepiam się do Ciebie, żartuję tylko :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-17, 01:04   

utrivv napisał/a:
Trojan napisał/a:
nie mam.

gazu też używam tyle co kilka razy w tyg. ugotować obiad.

Serce rosnie że są ludze którzy płaca ryczałt po 0,6 za m3 i jeszcze narzekają :badgrin:
W Ząbkach było tak samo z wodą, najwięcej narzekali ci którzy mieli ryczałt i płacili grosze. Nie przyczepiam się do Ciebie, żartuję tylko :)


ja nie narzekam - to jedyny moment kiedy mogę pochwalić "spółdzielnie"
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-18, 21:22   

chaos w kalkulatorach wyngr. jest taki że sam wrzuciłem excla i policzyłem sobie na piechotę.
póki nie wliczasz ulgi dla klasy średniej jest prawie tak samo - a nawet ciut łatwiej, bo nie robisz dodatkowego (czy nawet 2,3 działań) działania "pomiędzy". Po prostu liczysz, ZUS, Zdrowotną, podatek, wszystko odejmujesz od brutto i wszystko jasne.

jako że mam emerytkę która nie ma ulgi podatkowej (w emeryturze) i nie chce żeby naliczać UKŚ to se wrzuciłem na różne kalkulatory jej wyngr żeby mi wyliczył netto. Kilka kalkulów pokazało zupełnie różne wyniki - więc temu wziąłem to na ręczne. Wszystko rozprdla się na tej UKŚ. Zacząłem szukać wtf, jak to się nalicza (żaden kalkul tego nie pokazywał) - w miarę szybko dotarłem do działania jakie zostaje zastosowane:
[brutto x 6,68% - 380,50] ÷ 0,17
:shock:
jeszcze ciekawiej się robi gdy masz osobę która ma ponad 8500 brutto
to samo działanie przyjmuje formę:

[brutto x (-7,35%) + 819,08] ÷ 0,17

:mrgreen:
nie chce mi się wchodzić w przestrzenie Hilberta-Morawieckiego (bo jeszcze czymś się zarażę) żeby ogarnąć skąd wzięli takie to wartości, ale mówiąc krótko - dojebali do pieca.
Nie przywiązywałbym się do tej ulgi, bo od razu widać że kogoś pojebało.

mało kto potrafił do tej pory wyprowadzić "na chłopski rozum" netto z brutta - nie dlatego że to jakieś szczególnie skomplikowane, myk polegał na wybraniu "momentum" kolejności działań.
Polski Ład początkowo nieco to uprościł, ale wprowadzenia UKŚ to można tylko przyrównać do pytania wyciągająco-zatapiającego na ustnym egzaminie.

reasumując - pracujący emeryt na polskiej ładzie traci 500 zł netto miesięcznie. W sumie niezależenie ile zarabia na tym etacie.
Oczywiście... prawdopodobnie/możliwe/chyba że (wykreślić właściwe) odzyska te 500 zł w rocznym PITcie
o ile dożyje
o ile Polska doczołga się


 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-01-18, 23:38   

Trojan napisał/a:

[brutto x 6,68% - 380,50] ÷ 0,17
:shock:
jeszcze ciekawiej się robi gdy masz osobę która ma ponad 8500 brutto
to samo działanie przyjmuje formę:

[brutto x (-7,35%) + 819,08] ÷ 0,17

:mrgreen:
nie chce mi się wchodzić w przestrzenie Hilberta-Morawieckiego (bo jeszcze czymś się zarażę) żeby ogarnąć skąd wzięli takie to wartości, ale mówiąc krótko - dojebali do pieca.

Nie wiem co Ci nie pasi we wzorach, klasyczne, ja też tak zawsze tworzę wzory jeżeli chcę by wyniki były odpowiednie. Tu konkretnie 0,17 wynika pewnie ze stopy podatkowej, 380,50 wynika wprost z dolnego progu UKŚ (5700 brutto *0,0668), 819,08 wynika z górnego progu
To jest wzór na poziomie podstawówki ale działa.

Tak dworkin, znowu to robię :badgrin: :badgrin: :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-19, 00:00   

no spoko,
tylko mało który informatyk potrafi to zaimplementować do kalkulatora wyngr

dla przykładu
kalkulator INFOR (jedna z dwóch najpoważniejszych "marek" na rynku księgowym)
https://inforfk.pl/kalkulatory/02,FOB0000000000005289391,wynik,Kalkulator-wynagrodzen-Polski-Lad.html?pozycja=2

nie potrafi policzyć właściwie osoby z klasy średniej która nie ma ulgi pod. i nie chce naliczać UKŚ.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-01-19, 09:45   

Trojan napisał/a:
no spoko,
tylko mało który informatyk potrafi to zaimplementować do kalkulatora wyngr

dla przykładu
kalkulator INFOR (jedna z dwóch najpoważniejszych "marek" na rynku księgowym)
https://inforfk.pl/kalkulatory/02,FOB0000000000005289391,wynik,Kalkulator-wynagrodzen-Polski-Lad.html?pozycja=2

nie potrafi policzyć właściwie osoby z klasy średniej która nie ma ulgi pod. i nie chce naliczać UKŚ.
To już zażalenie do nich, w excelu czy jakimkolwiek języku programowania to banalne, ja rozumiem że ktoś kto się tym nie zajmuje może mieć problemy ze zrobieniem dobrego generatora liczb losowych ale implementacja prostego wzoru? :shock:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-19, 10:44   

sama ulga może jest prosta (ale jak donoszą ze wszystkich stron - nie, nie jest) ale w całym zestawie równań wprowadza mega chaos dla wariacji naliczeń (z ulgą pod, z ulgą śr)

systemy informatyczne piszą programiści a nie księgowi...
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-01-19, 11:05   

Trojan napisał/a:
sama ulga może jest prosta (ale jak donoszą ze wszystkich stron - nie, nie jest) ale w całym zestawie równań wprowadza mega chaos dla wariacji naliczeń (z ulgą pod, z ulgą śr)

systemy informatyczne piszą programiści a nie księgowi...
Informatycy są drodzy więc programy w firmach piszą najczęściej pracownicy biurowi, ma to nawet specjalna nazwę, programy podbiurkowe.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-01-20, 22:47   

Cytat:
Po południu na konferencji prasowej w Sejmie Marek Suski, bliski współpracownik Jarosława Kaczyńskiego, przedstawił projekt ustawy, zgodnie z którym stacje radiowe musiałyby grać w godzinach 5:00-24:00 aż w 80 proc. polskie utwory. W skali miesiąca udział rodzimych utworów miałby wynieść 50 proc.

Suski przyznał, że projekt był przygotowany już w zeszłym roku. Rozmawiał też na ten temat z Pawłem Kukizem, który miał go poprzeć. To realizacja postulatu muzyka, o którym ten co jakiś czas przypomina w publicznych wypowiedziach.

//mur
Duch Gomułki straszy w Sejmie.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2022-01-20, 23:35   

10 % czasu antenowego dla piosenek Kukiza?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-21, 00:00   

Pan Prezes już się zbliża, już puka do mych drzwi...
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-01-21, 08:14   

Polska młodzież śpiewa polskie piosenki? //panda Kukiz już oficjalnie się odżegnał od tego projektu, ale wiadomo, to Kukiz. Jedno myśli, drugie czuje, trzecie powie, czwarte zrobi, a potem i tak zagłosuje jak mu każą.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-01-21, 12:33   

Ja wiem, że podsłuchy są ciekawsze, ale właśnie u nas się zorientowali, że nie tylko medycy mają obowiązek szczepienia i to pełnego.
Bo w rozporządzeniu jest dopisane "lub czasopisma" ... e wróć, ;-) "oraz osoby wykonujące czynności zawodowe w tych podmiotach, inne niż wykonywanie zawodu medycznego" - czyli realnie nawet jak przyjedzie dostawca wody w butelkach do szpitala, to również powinien być w pełni zaszczepiony. ;-)
My obsługujemy medycynę, więc właśnie poszło, że do 01.03 wszyscy jeżdżący do szpitali, przychodni, aptek - muszą być zaszczepieni - ciekawe jaki to wywołało właśnie popłoch i jaki wywoła u tych, którzy się nie zorientują odpowiednio wcześniej. ;->

edit: Dostawcy czegokolwiek, serwisanci drukarek fiskalnych, serwisanci sprzętu również serwerowego, klimatyzacji, jeśli muszą pojechac do szpitala/przychodni/apteki - muszą zgodnie z tym rozporządzeniem być zaszczepieni.
Rozumiem, ze też jeśli są np. zewnętrzni hydraulicy, albo elektrycy ...
Ciekawe czy jakaś instytucja medyczna to wykorzysta i zacznie ścigać jakichś komorników ;-), audytorów, kogokolwiek kto miałby coś sprawdzić w szpitalu - żeby tylko uwalić możliwość takiego sprawdzenia. ;-)

Edit2: i tak całkiem na marginesie - wymóg "pełnego" zaszczepiania*, to jak rozumiem chyba nawet 3 szczepionki? a minimum 2? Z czego drugą dostaje się po 3 miesiącach najwcześniej? Więc nawet gdyby ktoś wziął pierwszą szczepionkę 22.12 w dniu ogłoszenia rozporządzenia, to do 1 marca nie zdąży wziąć drugiej, więc z automatu uwalają część osób - dobrze liczę?

*tam jest dokładnie że trzeba mieć certyfikat zgodny z EU z 2021 roku, nie chciało mi się sprawdzać czy to wymaga 2 czy 3 szczepionek
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2022-01-21, 14:22   

No kombinują, jak umio. :) Zamiast wprowadzić obowiązek szczepień dla wszystkich. Pod karami administracyjnymi. Ale nie, bo przecież szuria antyszczepionkowa u nich mocna.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2022-01-22, 13:34   

Cytat:
Piotr K., dyrektor pionu techniki operacyjnej CBA, który odpowiadał za wprowadzenie i nadzór nad Pegasusem, nie żyje – informuje tvn24.pl.

Jeśli to zbieg okoliczności, to baaardzo wygodny dla władzy. A może opatrzność boska?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2022-01-22, 15:06   

W mafijnym kraju, jakim jest Polska od 2015 r. - to musi budzić wątpliwości.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-22, 16:20   

https://tvn24.pl/polska/pegasus-zmarl-dyrektor-z-cba-ktory-wprowadzal-i-nadzorowal-system-do-inwigilacji-5568680
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2022-01-26, 11:39   

Takie tam, znalezione w sieci:





_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-01-26, 11:44   

szydera czy durnota?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-01-26, 11:54   

Fidel-F2 napisał/a:
szydera czy durnota?

29 lutego - więc odpowiedz sobie sam ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-01-26, 11:58   

:b

nie wczytywałem się tak dokładnie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2022-01-26, 15:21   

Co to za miejsce? Szalet?
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2022-01-26, 16:14   

si
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2022-01-28, 07:16   

Może to powinno się nazywać Obajtek+ ? Bo "rodzina na swoim" jest już zajęta, a przecież właścicielami pałacyków jest pewnie więcej pisowców?
https://www.money.pl/poda...427515072a.html

Ale aż zacząłem szukać, czy kamienica w której jesteśmy wspólnotą, jest wpisana jako zabytek, może to jest jakieś rozwiązanie na odkucie się ze strat po tym pseudo Ładzie. ;-)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-28, 11:13   

Wczoraj z kumplem z tego rylismy. I wpadliśmy na szatański pomysł.

Mieszkańcy miasta A zakładają spółdzielnię i kupują jakiś lokalny pałacyk. Każdy mieszkaniec wrzuca 1 PLN na remont. Każdy mieszkaniec otrzymuje ulgę.

Mieszkańcy miasta B zakładają spółdzielnię i kupują jakiś lokalny pałacyk. Każdy mieszkaniec wrzuca 1 PLN na remont. Każdy mieszkaniec otrzymuje ulgę.

Po roku spółdzielnie "wymieniają się" zabytkami //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-01-28, 11:19   

Paleja jest na sprzedaż? //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-28, 11:25   

Tak jest! //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2022-01-28, 11:30   

Rebe, ja tu widzę poważny interes do zrobienia :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2022-01-28, 17:00   

kumpel informatyk+ ma pół zabytkowej willi ;)
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2022-01-30, 14:33   

Otrzymałam była rachunek za prąd, przy czym przeraziłam się lekko, wyciągając ze skrzynki nietypowo opasłą kopertę. Rachunek jak rachunek, panele fotowoltaiczne na dachu łagodzą wstrząsy. Ale reszta! Te peany na cześć łaskawie panujących w kraju ogólnie, a w PGE w szczególności! Te kwieciste opisy okrucieństwa UE i jej dodupnej polityki klimatycznej. Przeczytałam od deski do deski, mając nadzieję, że w końcu pojawi się Tusk i jego wina, jednak się rozczarowałam. Uważam to za wielkie niedopatrzenie ze strony autorów. Wstyd.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13