FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szczepienia na Covid
Autor Wiadomość
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-12-07, 16:35   

Znajoma dostała 3 dawkę i miała coś ala stan przedzawałowy i głębokie omdlenia. Wzięli ją do szpitala i stwierdzili covida (noszkurva, trudno nie miec w sobie przeciwciał po szczepieniu), podleczyli, wypisali do domu z aktywnym covidem, kwarantanną a potem ktos się kapnął, że babka brała dwie dawki moderny a na trzecią, nie wiedzieć dlaczego w tym analnym kraiku, dostała pfizera. Jest nauczycielką, więc cała klasa dostała kwarantannę. Nie muszę chyba mówić, że lekarze zostali poinformowani o szczepieniu, ale nie wyciągnęli wniosków albo im się nie chciało, stawiam na to drugie.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-12-07, 17:31   

KS napisał/a:
antyszczepionkowcy
//facepalm
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-12-07, 17:32   

Rashmika napisał/a:
Znajoma dostała 3 dawkę i miała coś ala stan przedzawałowy i głębokie omdlenia. Wzięli ją do szpitala i stwierdzili covida (noszkurva, trudno nie miec w sobie przeciwciał po szczepieniu), podleczyli, wypisali do domu z aktywnym covidem, kwarantanną a potem ktos się kapnął, że babka brała dwie dawki moderny a na trzecią, nie wiedzieć dlaczego w tym analnym kraiku, dostała pfizera. Jest nauczycielką, więc cała klasa dostała kwarantannę. Nie muszę chyba mówić, że lekarze zostali poinformowani o szczepieniu, ale nie wyciągnęli wniosków albo im się nie chciało, stawiam na to drugie.
_________________
ale że co? w zasadzie o czym ty gadasz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-07, 18:16   

Miałam iść na trzecią dawkę w ubiegły piątek, ale się zesrało, bo dziecko przywiozło covidka z uczelni. Teraz siedzi na izolacji, podczas gdy ja sobie beztrosko tuptam po świecie jako żywy (na szczęście) dowód anegdotyczny na skuteczność Astry Zeneki. Rok temu omal nie zdechłam na to świństwo, w tym sezonie bez przerwy ktoś z otoczenia ma pozytywny wynik, a mnie nic nie rusza. Mam nadzieję, że ów trend się utrzyma.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-07, 18:31   

Moją żonę teraz trochę ściorało. Nie była szczepiona, bo nie zdążyła. Pierwszy raz brakowało szczepionek w regionie, w drugim terminie była przeziębiona, a przed trzecim była już w ciąży i lekarz jej poradził czekać do trzeciego trymestru. Przez mniej więcej cztery dni czuła się i wyglądała jak żywy trup, a potem zaczęła wracać do żywych. Dziś już spoko. Po córce nic nie było widać że chora. Katar i jeden dzień stanu podgorączkowego. Młody nic nie miał, możliwe że chorował bezobjawowo. Wynik testu miał negatywny. Ja dwa dni czułem się osłabiony, a trzeci miałem mocno słaby, taki że ciężko było mi się ruszać, ale następnego dnia sztuka nówka.

Gadałem też dziś z córką sąsiadów (wnuczką denata, o którym pisałem wyżej). Jej tata przeszedł w miarę ok, za to matkę ściorało równo. Do dziś ma stany podgorączkowe i ogólnie jest mocno osłabiona. Nie są szczepieni. Dziadek też nie był. Ale serce ponoć miał w takim stanie, że wykończyłoby go mocniejsze przeziębienie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-12-07, 18:34   

MrSpellu napisał/a:
chorował bezobjawowo
co robił?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15600
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-07, 18:40   

Fidel-F2 napisał/a:
MrSpellu napisał/a:
chorował bezobjawowo
co robił?


:lol:

Żeby nie wyszedł spam, to dorzucę, iż trzecią dawkę miałbym mieć w marcu. Jednak warto było wziąć na wstrzymanie ze szczepieniem w okresie wiosenno-letnim.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-07, 18:47   

Sabetha napisał/a:
w tym sezonie bez przerwy ktoś z otoczenia ma pozytywny wynik, a mnie nic nie rusza. Mam nadzieję, że ów trend się utrzyma.


Mam podobnie, w ostatnich dwóch tygodniach to się jakoś skumulowało - pozytywny wynik miało kilka osób z którymi miałam bezpośredni kontakt. Mi na szczęście nic. Na zajęciach trochę mi się ludzi przewija i biorąc pod uwagę moje szlajanie się po kinach, teatrach i koncertach, jestem dowodem na to, że szczepionki działają. :P
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-07, 18:51   

Fidel-F2 napisał/a:
MrSpellu napisał/a:
chorował bezobjawowo
co robił?


Grał w gry, odrabiał lekcje, budował z lego.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-12-07, 18:59   

to ja choruję lekko licząc czterdzieści lat
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-12-07, 18:59   

Fidel-F2 napisał/a:
ale że co? w zasadzie o czym ty gadasz?


O zielonym motorku.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-12-07, 19:05   

a czemu w wątku o covidzie?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-12-07, 19:06   

Bo Anuszka rozlała olej.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-12-07, 19:10   

to by się mniej więcej zgadzało, narracja jak w pierwotnej wypowiedzi, ogarnij się
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-07, 19:14   

Metz napisał/a:
Na zajęciach trochę mi się ludzi przewija i biorąc pod uwagę moje szlajanie się po kinach, teatrach i koncertach, jestem dowodem na to, że szczepionki działają.


Też jestem. Bo w szkole jakikolwiek dystans i inne tego typu wytyczne to fikcja literacka. Cokolwiek ma jedno dziecko, natychmiast mają to i pozostałe. W październiku i listopadzie frekwencja na zajęciach, wynosiła w porywach 70-80%. Większość odsiedziała cicho w domu, od czasu do czasu ktoś chorował mocniej i wtedy ewentualnie się testował. Ten wirus sobie hula, jak chce, nikt nad tym nie panuje i nawet nie chce panować. Tak było już w ubiegłym roku - po tym, jak mnie ścięło i zaczęła się panika (no cóż, to była nowość, a ja chorowałam z hukiem), sanepid i tak robił wszystko, żeby nie zamknęli szkoły. Obecnie nawet córki nie dopytywali, z kim miała kontakt (czyli ze wszystkimi znajomymi z uczelni i akademika). Teraz siedzi w domu i na szczęście ma się dobrze. Może to jej młodość, może to Pfizer. Ja w każdym razie nie mam ochoty po raz drugi sprawdzać, jak będę się miewać bez szczepienia.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-07, 19:29   

Sabetha napisał/a:
Też jestem. Bo w szkole jakikolwiek dystans i inne tego typu wytyczne to fikcja literacka. Cokolwiek ma jedno dziecko, natychmiast mają to i pozostałe.


Grupa przedszkolna córki trzymała się nieźle. Rodzice puszczali dziecka z katarem, kaszlem, jakieś nawet puściło pawia. No bo katar to nie choroba. Młoda miała tylko katar i przez jeden dzień stan podgorączkowy, nic więcej. Młody jakoś tydzień wcześniej przez jeden dzień skarzył się że boli go gardło i był rozbity jak przy przeziębieniu, ale tylko przez jeden dzień. Moja internistka uważa, że to on był pacjentem zero i przeszedł praktycznie bez objawów. Moglibyśmy mu zrobić test na przeciwciała, ale w sumie po co?

Jest też opcja że ja przytargałem z pracy, koleżanka z działu była pozytywna. Dwa razy szczepiona, przeczołgało ją.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-07, 19:47   

ASX76 napisał/a:

Żeby nie wyszedł spam, to dorzucę, iż trzecią dawkę miałbym mieć w marcu. Jednak warto było wziąć na wstrzymanie ze szczepieniem w okresie wiosenno-letnim.


Nie bardzo rozumiem co masz na myśli.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-12-07, 19:58   

Fidel-F2 napisał/a:
ogarnij się

O uj się przypieprzyłeś? dołączę do mojej kolekcji pytań retorycznych, takich jak, dajmy na to: Skąd jestesmy i dokąd zmierzamy?, mogę żyć z nimi, bez konieczności uzyskania racjonalnej odpowiedzi na nie. Bo na uj się kopac z koniem Rafałem?


MrSpellu napisał/a:
Moglibyśmy mu zrobić test na przeciwciała, ale w sumie po co?
.

Ja dam głowę że dwa miechy temu miałam znowu covida, zwinełam się na zdalną bo mi w przychodni powiedzieli przez telefon że ozdro i oszczepionych nie testują. Wpisali mi grypę. Mnie takie akcje w życiu nie przeszkadzają, ale współczuję ludziom, którzy muszą to ogarniać z dziecmi w domu na zdalnej, swojej i ich.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-12-07, 20:05   

Rashmika napisał/a:
O uj się przypieprzyłeś? dołączę do mojej kolekcji pytań retorycznych, takich jak, dajmy na to: Skąd jestesmy i dokąd zmierzamy?, mogę żyć z nimi, bez konieczności uzyskania racjonalnej odpowiedzi na nie. Bo na uj się kopac z koniem Rafałem?
o to samo w sumie zapytałem cię na początku o uj ci chodzi?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-07, 20:12   

Moja i żony trzecia dawka przypada na okolice 20 grudnia, więc ustaliliśmy że nie bedziemy się kłuć na święta, bo nie wiadomo jak zareagujemy na szczepionkę. A tymczasem w weekend młodsza córka przeszła jakieś rewolucje żołądkowe - wymioty i ogólne nudności. We wtorek zaczęła starsza córka, a dziś rano ja. Żona z pracy się zwolniła z objawami grypowymi - dreszczami, bólami mięśni i bólem głowy. Jutro koło 15 mamy testy, zobaczymy czy to nie covid...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-07, 20:14   

Rashmika napisał/a:
Ja dam głowę że dwa miechy temu miałam znowu covida, zwinełam się na zdalną bo mi w przychodni powiedzieli przez telefon że ozdro i oszczepionych nie testują. Wpisali mi grypę. Mnie takie akcje w życiu nie przeszkadzają, ale współczuję ludziom, którzy muszą to ogarniać z dziecmi w domu na zdalnej, swojej i ich.


Teoretycznie mam teraz warunki, by w moim domowym "biurze" posadzić młodego przy kompie i samemu usiąść obok ze służbowym lapkiem i ogarniać swoje rzeczy, ale w praktyce to może być koszmar.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-12-07, 20:35   

Fidel-F2 napisał/a:
o to samo w sumie zapytałem cię na początku o uj ci chodzi?

Poczułam nieodpartą potrzebę wypowiedzi, zainspirowaną bezsensem o którym wspomniał KS, ot, tak po prostu, mnie naszło i napisałam. Czy jest coś, drogi Fidelu, w mej wypowiedzi, czego nie zrozumiałeś? Czy masz problem z osadzeniem tego w rzeczywistości, bo rozminęłam się merytorycznie z tematem, czy coś i opowiadałam np o przyjęciu urodzinowym mojej córki? Czy użyłam jakiejś nieznanej staropamplijańskiej mowy, nad którą to, musimy się wspólnie pochylić? Czy to była skomplikowana narracja, w której się pogubiłeś, jak dziecię w mgle? Czy gnębi cię przykra świadomość, że niebałdzo zjarzyłeś, że to nie jest tekst, który musi zawierać ocośchodzenie domagające się głośnym kwikiem przypisów? Sory, ale nie zrozumiałam tego kwiczenia i tej pretensji, powiedz ładnie albo oddal się szybciutko do swojego brzydkiego świata.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
  
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-12-07, 20:36   

MrSpellu napisał/a:
Moja internistka uważa, że to on był pacjentem zero

Ożesz, jak to brzmi. Karierę może chłopak na tym zbudować. "Byłem pacjentem zero" - bestseller Empiku.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-12-07, 20:45   

MrSpellu napisał/a:
ale w praktyce to może być koszmar.


No jakiś będzie. Z dziećmi małymi to się nie da pracować, koleżanka z biura ma też dwa takie małe jak u was, ona mówi że przychodzi do pracy odpocząć, a jak ogłosili ostatnią długą zdalną w szkole i zamknięte przedszkole, to się rozryczała.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-12-07, 22:31   

Rashmiko, to nie tak, że: Wzięli ją do szpitala i stwierdzili covida (noszkurva, trudno nie miec w sobie przeciwciał po szczepieniu). To są zupełnie inne przeciwciała. To się różnicuje. Choroba, czy szczepienie. Dlatego.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2021-12-07, 22:53   

20 grudnia będę mógł się rejestrować na trzecią dawkę.
Czyli zarejestruję się na termin po świętach, żeby w Wigilię i święta w razie czego nie być rozłożony.

Szkoda, że w moim otoczeniu i rodzinie (choć nie najbliższej) część ludzi nie chce się szczepić. Chyba najbardziej zagorzałym, znanym mi osobiście, przeciwnikiem szczepień (i przy tym antymaseczkowcem) jest współpracownik z biura - będący zwolennikiem Grzegorza Brauna i księdza Kneblewskiego i przy tym przeciwnikiem Soboru Watykańskiego II, homofobem, antysemitą i stałym widzem kanału Marcina Roli.
Rashmika napisał/a:
a potem ktos się kapnął, że babka brała dwie dawki moderny a na trzecią, nie wiedzieć dlaczego w tym analnym kraiku, dostała pfizera.

A to po Modernie nie można dostać Pfizera jako trzecią dawkę?
Jeśli tak, to dlaczego?
Jak wygląda kwestia "mieszania" szczepionek?
Myślałem, że Pfizera można jako trzecią dawkę dostać zarówno po tym, gdy dwie poprzednie były szczepionką wektorową, jak i gdy były szczepionką mRNA. Chyba że rekomendacje dot. niemieszania szczepionek dotyczą tylko "mieszania" Moderny i Pfizera.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13166
Wysłany: 2021-12-07, 23:10   

Rashmika napisał/a:
Czy jest coś, drogi Fidelu, w mej wypowiedzi, czego nie zrozumiałeś?
można? można? owszem nie zrozumiałem zasadniczo o czym piszesz, albo ci połknęło znaczące partie tekstu albo używasz skrótów myślowych dla mnie niedostępnych, żeby nie powiedzieć, że gadasz jakieś koszałki
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-07, 23:26   

można mieszać dowolnie szczepionki.
W maju pojawiły się doniesienia z Tel-Awiwu ;) że najlepiej wychodzi mieszanie.
Z trzeciej strony, trzecie dawka pono już daje tak wysoki poziom że nie ma to już znaczenia.

Przede wszystkim trzeba patrzeć na Izrael - tam najszybciej wszczepiono popul. i najszybciej okazało się że owszem, szczepionki działają, ale znaczenie krócej niż myślano. Na wakacje robiono tam trzecią dawkę (ma działać 9-11 mc wedle instytutu z T-A a nie producentów) ale nowe szczepy wirusa mogą i to przeskoczyć.

Omikron - na razie spora niewiadoma, choć w teorii forma wirusa do której on "dąży" - czyli b.wysoka zaraźliwość z niską śmiertelnością . Wirusolodzy/lekarza na razie są wstrzemięźliwi - brak sensowych badań rezultatu nawet w średnim czasookresie, bo trudno opierać się na danych z RPA.

PIMS - w chuj nieciekawa sprawa, dotyczy dzieci (ja bym zrobił te testy Spellu) - i znowu, za dużo nie wiemy. Pono w USA nawet 60% dzieciaków które przeszły lekko/bezobjawowo COVIDa łapie się nato, ale z badań w Euro (w tym i z Poland) to "tylko kilka %"
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1880
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-12-07, 23:41   

Cytat:
Chyba najbardziej zagorzałym, znanym mi osobiście, przeciwnikiem szczepień (i przy tym antymaseczkowcem) jest współpracownik z biura - będący zwolennikiem Grzegorza Brauna i księdza Kneblewskiego i przy tym przeciwnikiem Soboru Watykańskiego II, homofobem, antysemitą i stałym widzem kanału Marcina Roli.

Brzmisz, jakbyś pracował z moim zmiennikiem //mysli
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-08, 06:58   

BG napisał/a:
Szkoda, że w moim otoczeniu i rodzinie (choć nie najbliższej) część ludzi nie chce się szczepić.


Cała moja rodzina jest zaszczepiona, jednakowoż w bliższym i dalszym otoczeniu mam różnych rarogów. Od tych, którzy ubolewają nad abortowanymi płodami popluskującymi w szczepionkach, poprzez demaskatorów spisku depopulacyjnego, aż po rebeliantów walczących w ten sposób z uciskiem systemu. I o ile jestem w stanie zrozumieć kogoś, kto po prostu przestraszył się potencjalnych powikłań (ci zwykle dają się przekonać), to reszcie serdecznie życzę, by im dech zaparło niczym mnie rok temu.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 14