FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co teraz czytam? V2.0
Autor Wiadomość
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2021-12-07, 11:24   

Cóż, wypada mi się z tym zgodzić w całości :)
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2021-12-07, 11:35   

Oprócz mnie. //mysli
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-07, 12:14   

Fidel-F2 napisał/a:
Oprócz mnie.


Każdy ma jakiś defekt.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2021-12-07, 12:27   

Oprócz mnie. //mysli
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-07, 12:33   

Bibi King napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Oprócz mnie.


Każdy ma jakiś defekt.
Zbiór wszystkich zbiorów nie istnieje --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-07, 13:38   

Fidel-F2 napisał/a:
Oprócz mnie.


I mnie. Od dzieciństwa nie cierpię, podobnie jak Pinokia i Akademii pana Kleksa. Tudzież Charliego i fabryki jego. Żadnej z tych rzeczy nie czytałam dziecku, jak było małe, więc jest wolne od tej traumy.

Przesłuchałam sobie trylogię o ryfterach Wattsa. Tym razem mogłam się w ogóle nie przejmować śledzeniem akcji, za to skupić na innych rzeczach. Na przykład konstatacji, jak bardzo "chemiczna" jest nasza szeroko pojęta moralność. Kwestia uchodźców też wybrzmiewała jakoś inaczej. Nie wspominając już o idei światowej pandemii. Tylko wrażenie, że końcówka jest dużo słabsza od początku, pozostało takie jak przedtem.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-07, 14:01   

Fidel-F2 napisał/a:
Oprócz mnie. //mysli

Nie :mrgreen: Jednak nie.
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-07, 14:03   

w kwestii muminów muszę jak zwykle zgodzić się z moimi alter-ego.
Nie pomnę od kiedy czytam - ale jakoś nieszczególnie szybko się za to wziąłem (2-3 klasa?), ale od razu wsiąkłem i przeskoczyłem całą dziecięcą literaturę. Muminy, Pinokia czy Kleksa znam tylko z filmów. Od razu przygodówki. Jedyne co pamiętam z takich "rzeczy" to Pirata Rabarbara z fantastycznymi ilustracjami Lutczyna.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-07, 14:18   

Od Rabarbara bardziej pr0 było tylko Pięć przygód detektywa Konopki (ale niedużo) i, oraz, Ronja córka zbójnika.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-07, 14:27   

o!. Ronję to czytałem/mam !
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-07, 14:46   

Rabarbar to się do ciasta nadaje. Pirata, Konopki i Ronji nie kojarzę, pewnie za stary jestem, i kiedy można było czytać, to ja już wsiąkłem w poważniejsze lektury dla dwunastolatków ;) A muminki czytałem pierwszy raz w odcinkach w "Świerszczyku". Te emocje...
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-07, 14:58   

https://pl.wikipedia.org/wiki/Burzliwe_dzieje_pirata_Rabarbara

'79
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-12-07, 15:02   

A ja nie cierpię Tego Pizdusia Małego Księcia. Muminki przy nim to zajebiaszcze są, choć osobiście mnie nie ruszają. Mały Książe to koszmar, który rozgorzał w liceum i płonie u mnie do dzisiaj.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-07, 15:10   

Widzę że dużo straciłem, u mnie na topie była Karolcia (Maria Kruger) i Mity greckie (Parandowski), te ostatnie zostały na dłużej
Pamiętam jakim niesamowitym czarownym owocem zdawała mi się persymona :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-07, 15:11   

Rashmika napisał/a:

A ja nie cierpię Tego Pizdusia Małego Księcia.


Osobiście nie cierpię większości lektur szkolnych - zaczynając od Stasia Od Sztucera, poprzez Nemeczka Wodnika Szuwarka, Cnotliwą Ligię, kończąc na naszych dzielnych chłopcach z "Kamieni na szaniec". Z przyjemnością omawiam tylko "I nie było już nikogo" Agathy Christie oraz "Hobbita". Zero srolo ideolo, tylko mord i pożoga //evil
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-12-07, 15:25   

Rashmika napisał/a:
A ja nie cierpię Tego Pizdusia Małego Księcia. Muminki przy nim to zajebiaszcze są, choć osobiście mnie nie ruszają. Mały Książe to koszmar, który rozgorzał w liceum i płonie u mnie do dzisiaj.


+1000
Lepiej bym tego nie wyraził, jedyna pozycja którą zmordowałem i dałem ocenę 1/10 inne nie mają szansy bo są rzucane w cholerę na wcześniejszym etapie.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-07, 15:29   

Sabetha napisał/a:
Stasia Od Sztucera, poprzez Nemeczka l

K*rwa, Nemecek & Co. to był koszmar...

@Trojan,
OK, widzę, że w gospodarce niedoboru po prostu Rabarbar mi się wymknął ;-) Nie zapłaczę. 1979 to już zresztą był czas skupowanego po antykwariatach Tomka Wilmowskiego.
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-12-07, 15:37   

fdv napisał/a:
inne nie mają szansy bo są rzucane w cholerę na wcześniejszym etapie.


Mówisz o tfórczosci tego grafomana Saint-ex? Słusznie. Mam podejrzenie, że Mały Książę to był stan umysłu tego gościa.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-07, 16:09   

utrivv napisał/a:
Widzę że dużo straciłem, u mnie na topie była Karolcia (Maria Kruger) i Mity greckie (Parandowski), te ostatnie zostały na dłużej
Pamiętam jakim niesamowitym czarownym owocem zdawała mi się persymona :badgrin:


Oto minojska baśń Krety to był taki gateway drug do mitologii :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7116
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-07, 17:07   

Stary Ork napisał/a:
utrivv napisał/a:
Widzę że dużo straciłem, u mnie na topie była Karolcia (Maria Kruger) i Mity greckie (Parandowski), te ostatnie zostały na dłużej
Pamiętam jakim niesamowitym czarownym owocem zdawała mi się persymona :badgrin:


Oto minojska baśń Krety to był taki gateway drug do mitologii :P
Faktycznie, to było najsampierw :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Bibi King

Posty: 1598
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-07, 17:10   

No tak, a ja do Greków (i Rzymian) dotarłem okrężną drogą, bo pierwsze były "Heroje północy" Rosa. Wsiąkłem.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15599
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-07, 17:16   

Bibi King napisał/a:
No tak, a ja do Greków (i Rzymian) dotarłem okrężną drogą, bo pierwsze były "Heroje północy" Rosa. Wsiąkłem.


Moja ulubiona książka w dzieciństwie :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-12-07, 17:24   

Bibi King napisał/a:
No tak, a ja do Greków (i Rzymian) dotarłem okrężną drogą, bo pierwsze były "Heroje północy" Rosa. Wsiąkłem.

Podobnie miałem. Przeczytałem w 1 albo 2 klasie książkę o mitach greckich pod tytułem "Heroje" i dopiero potem rzuciłem się na Iliadę i Odyseję. A Stasia, Nemeczka i podobne "miałem czytane" do snu, gdy miałem 5 lat, więc dla mnie to było wielkie wow! No ale ja jestem dinozaurem i to działo się w erze przedtelewizyjnej, więc słuchałem z wypiekami na twarzy.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-07, 17:28   

Sabetha napisał/a:



Osobiście nie cierpię większości lektur szkolnych - zaczynając od Stasia Od Sztucera,l



Staś od Sztucera, kurfa. Moja ulubiona lektura. Przeczytałem to z kilkanaście razy (jeszcze zanim była lekturą) - miałem wydanie z fotosami z filmu. Wypaśne, lśniąca okładka i w ogóle.

Mnie do snu stary czytał Planetę zielonych widm.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2021-12-07, 17:36   

Trojan napisał/a:
Staś od Sztucera, kurfa. Moja ulubiona lektura
czytałem z siedem razy, Nemeczek też był zajebisty
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-12-07, 18:15   

Jeff Noon, TV Ciał0. Twórczość Noona to dla mnie terra incognita, olałem go w momencie wydania w UW, teraz doszedłem do wniosku, że a nuż niesłusznie. Bardziej znanego Wurta w internetach nie mieli, ściągnąłem co było, ale trochę uwiera mnie fakt braku punktu odniesienia, toteż nie wiem, czy on tak zawsze, czy tylko tak mi się trafiło. Nawiasem, z opisów chętnie bym poczytał Needle in the Groove, gdyby wyszła po polskiemu.

TV Ciał0 (angielski tytuł Channel SK1N lepiej oddaje sens) to dobra ilustracja zasady, że zgrabny pomysł wystarczy do napisania udanego opowiadania. By wyszła z tego powieść, nie ma bata, trza dorzucić do garnka jeszcze parę składników i przypraw. Noon miał pomysł, dwie nawet nienajgorzej nakreślone, choć wpadające w archetypy, postacie i ruszył z tym na tak bliskiej polskiemu sercu zasadzie: jakoś to będzie. No i mamy rozciągane do granic możliwości opowiadanie. Mówiąc po filmowemu, autor prowadzi akcję „na jednym, długim ujęciu”. Kamera mu się trzęsie i telepie, bo to taki literacki Blair Witch Project, surowo ma być i realistycznie, prawie paradokumentalnie. Noon chce nam pokazać, jak my z gatunku homo internetus odbieramy rzeczywistość – nie jako coś spójnego, logicznego, a jako poszarpany, chaotyczny zlepek okruchów, odłamków, odbić. Parę stron w tym stylu i byłbym wystarczająco przekonany, po ponad dwustu mam jednak nieodparte poczucie nadmiarowości.

Tą książką, by przesłanie odniosło jakiś skutek, Noon powinien trafić akurat do ludzi, którzy jej nie przeczytają (bo nie czytają dla zasady), ponieważ można śmiało założyć, że ktoś, kto uparł się, by tę powieść skończyć, musiał wcześniej zaliczyć Czarne lustro i wiele innych ciekawszych wypowiedzi na temat demonów, które uwalnia z nas „postęp technologiczny”, więc dobre intencje Noona, to jednak za mało, by zrobić wrażenie. Taki paradoks targetowy.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-07, 18:20   

Kurwełe jaki dom starców się tu zebrał. Ja tam za bajtla czytałem Asterixa i Obeliksa. W szkolnej bibliotece pożyczałem tylko Kajko i Kokosza i komiksy Baranowskiego. A z lektur ni chuja nie pamiętam co wtedy czytałem. Wyparłem. Nie miały obrazków //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-07, 20:20   

MrSpellu napisał/a:
Kurwełe jaki dom starców się tu zebrał.
Dopiero się zorientowałeś? :mrgreen:

MrSpellu napisał/a:
komiksy Baranowskiego
Taaak... komiksy Baranowskiego //amor

Z lektur za dzieciaka to pamiętam głównie "Porwanie w Tiutiurlistanie". Znaczy nie pamiętam o czym było, ale pozamiatało mną na maxa :)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1879
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-12-07, 21:05   

Też tak mieliście, że czytało się wszystko oprócz lektur?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-07, 21:09   

m_m napisał/a:
Też tak mieliście, że czytało się wszystko oprócz lektur?
No ba :mrgreen: Ja potrafiłem na lekcjach polskiego w technikum napierdzielać jakieś sf, a potem musiałem tłumaczyć nauczycielce dlaczego czytam jakieś bzdury, a nie utwory naszych wieszczy narodowych :mrgreen: Niestety, poległem z kretesem na tych tłumaczeniach :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 14