FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Książkoholików
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-04, 20:56   

BookBook - zakup z 24 listopada z płatnością zarejestrowaną 25 listopada. Czas realizacji miał wynieść 2-3 dni, a tymczasem do dziś zamówienie nawet nie wyszło z magazynu. Towar niby jest na stanie, lecz poza tym, to nikt nic nie wie... Osoba z firmy zadała pytanie koleżance bliżej tematu i dowiedziała się tyle co ja, czyli zero ;)
Gdyby nie desperacja i fajna cena, to nie skusiłbym się na skorzystanie z ich usług, mając w pamięci poprzedni zawód, a tu oczywiście szykuje się kolejny :-P
Zaś strona internetowa w dalszym ciągu "kaputnięta".
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-04, 21:06   

Ze wszystkich stron słychać że sklepy mają kłopot z wysłaniem przesyłki, nawet Ikea się skarży na kłopoty z dostawami. Ja zamówiłem w empiku i taniejksiązce (ale gry planszowe) i ciągle czekam
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-12-04, 21:18   

25.11 kupiłem jakąś grę w empiku, odbiór w salonie, wczoraj dali znać, że przepraszają za opóźnienie, ale żadnych twardych danych.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-04, 21:44   

kurierzy mają chyba opóźnienia. Nazbierało się. Święta.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-04, 22:36   

Do mnie wczoraj kurier dotarł o 21:24 :shock:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-04, 22:56   

Ja tam zawsze biorę odbiór osobisty jak jest takowa możliwość, więc na zajętych kurierów nie da się tu zwalić ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-06, 13:48   

Na wszelki wypadek złożyłem z wyprzedzeniem świątecznoprezentowe zamówienie: Marlon James (moja pierwsza z nim randka i od razu 2 rzeczy), T.Pratchett, JL.Borges, K.Vonnegut, J.Bartosiak, B.Sanderson, John Dickie (o masonach), F.Herbert, AC.Clarke, C.Beckett, CM.Valente (2 ostatnie bo promocja i grzech nie kupić). Tytułów nie chce mi się przepisywać, za dużo tego.
Dałem zarobić, jak zwykle, ŚK - niektórzy jak widzę narzekają, a ja kupiłem tam kilkaset książek i wszystkie w stanie idealnym, ale może dlatego, że zamawiam wyłącznie z dostawą przez UPS.
Chciałem też dać zarobić Bonito (takie mam złote serce, zwłaszcza przed świętami), ale mnie wkurwili. Nie dość, że z powrotem wysoko ustawili poprzeczkę darmowej dostawy (199), to gdy ustawiłem koszyk na ponad 200, to okazało się, że te pazerne sukinkoty chcą mi doliczyć 2 zł tytułem "kosztów wysyłki". Niedoczekanie ich.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-06, 15:17   

Przygód z BookBook ciąg dalszy.
Tym razem kontaktuje się przez Messenger. Okazuje się, że książek jednak nie ma, choć w rozmowie telefonicznej sprzed kilku dni wynikało, że 7 sztuk jest w magazynie :lol:
Oczywiście żadnej informacji zwrotnej, mimo iż od zamówienia upłynęło wiele dni, a kasę wpłaciłem 25 listopada. Nie dość, że sprzedają towar, którego nie mają, to jeszcze twierdzą, że mają... Totalna amatorszczyzna.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-12-06, 15:25   

I sam jesteś sobie winien. Już któryś raz na nich narzekasz. Następnym razem znowu u nich zamówisz, bo wyjdzie ci złotówkę taniej niż w pewnym miejscu.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-06, 15:38   

toto napisał/a:
I sam jesteś sobie winien. Już któryś raz na nich narzekasz. Następnym razem znowu u nich zamówisz, bo wyjdzie ci złotówkę taniej niż w pewnym miejscu.


Pański wpis to modelowy przykład "nie wiem, ale się wypowiem" ;)
Otóż nie ma pewnych miejsc, bo nakład wyczerpany.
BookBook wykazywał dostępność, przeto z niego skorzystałem. Tym bardziej, że mam odbiór osobisty.
Jak ostatnio kupowałem na Allegro książki przedstawiane jako nowe, to dwie musiałem zwrócić, bo wyglądały jak 7 nieszczęść.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-12-06, 15:40   

Jaki tytuł?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-06, 15:44   

toto napisał/a:
Jaki tytuł?


"Wydech" Chianga.

Wiem, że jest na Allegro, ale typek na tylko 84,2%... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-06, 16:05   

czemu płaciłeś zanim paczka przyjechała ?

84% ?:) to chyba więcej jak bookbook ;)
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-12-06, 16:14   

zobacz sklep zyska
https://sklep.zysk.com.pl/manufacturer/chiang-ted/wydech.html
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-06, 16:42   

Sędzia napisał/a:
zobacz sklep zyska
https://sklep.zysk.com.pl/manufacturer/chiang-ted/wydech.html


Tam sprawdziłem w pierwszej kolejności. Zadzwoniłem i zostałem uświadomiony, że okładki mają większe bądź mniejsze uszkodzenia. To ostatki.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-12-06, 16:44   

ASX76 napisał/a:

Tam sprawdziłem w pierwszej kolejności. Zadzwoniłem i zostałem uświadomiony, że okładki mają większe bądź mniejsze uszkodzenia. To ostatki.


Cóż, dla uszkodzonych jest osobna pozycja w sklepie. Ale skoro tak, to wątpię, być znalazł coś bez rysek.

Inna sprawa, że Chiang to taka dobra rzecz, że dziwię się, że jeszcze tego nie masz.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-06, 16:51   

Sędzia napisał/a:


Cóż, dla uszkodzonych jest osobna pozycja w sklepie. Ale skoro tak, to wątpię, być znalazł coś bez rysek.

Inna sprawa, że Chiang to taka dobra rzecz, że dziwię się, że jeszcze tego nie masz.


1. Wygląda na to, że są: nieco uszkodzone i bardzo uszkodzone ;)
Ryski to jedno, ale zdeformowanych rogów czy stłuczeń - nie zdzierżę //panda

2. Nie napisałem że nie mam :-) Chciałem jeszcze na prezenty mieć...
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-12-06, 17:16   

ASX76 napisał/a:

2. Nie napisałem że nie mam :-) Chciałem jeszcze na prezenty mieć...


Dobra, dobra. Już od dawna sprawdzam na Twoim Allegro co będzie miało dodruk, bo wystawiasz zawczasu.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-12-06, 18:44   

ASX, na twoją bolączkę jest banalnie proste rozwiązanie - ebook.

Cytat:
Ryski to jedno, ale zdeformowanych rogów czy stłuczeń - nie zdzierżę

Jak Ty i Tobie podobni żyjecie w zwykłym świecie, gdzie praktycznie każdy przedmiot nosi ślady użycia? Ty te książki czytasz, czy po prostu szukasz takich, na których można zarobić w przypadku odsprzedaży idealnego egzemplarza?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-06, 18:55   

toto napisał/a:

ASX, na twoją bolączkę jest banalnie proste rozwiązanie - ebook.

Jak Ty i Tobie podobni żyjecie w zwykłym świecie, gdzie praktycznie każdy przedmiot nosi ślady użycia? Ty te książki czytasz, czy po prostu szukasz takich, na których można zarobić w przypadku odsprzedaży idealnego egzemplarza?


1. Nie kupuję banalnie prostych rozwiązań w tym temacie ;) Ebook to nie dla mnie.

2. Primo: nie każdy, zaś dowody mam w szafkach. Secundo: jestem książkowym fetyszystą :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-12-06, 19:01   

Ty te książki w ogóle czytasz? Czy zamykasz w więzieniu?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-06, 19:10   

toto napisał/a:
Ty te książki w ogóle czytasz? Czy zamykasz w więzieniu?


Czytam, lecz nie w zabójczym tempie. I bez pozostawiania śladów, czyli: czyste rączki, rozsądny kąt rozwarcia... ;)
Więzienie to idealne określenie :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-06, 19:15   

toto napisał/a:
Ty te książki w ogóle czytasz? Czy zamykasz w więzieniu?


proste - kupuje 2 egzemplarze. Jeden do czytania, drugi do więzienia/ ale siedzi podwójnie.


Cytat:
2. Nie napisałem że nie mam :-) Chciałem jeszcze na prezenty mieć...


prezenty na Allegro.
chyba że jest was więcej.

ASX76 napisał/a:
[
Czytam, lecz nie w zabójczym tempie. I bez pozostawiania śladów, czyli: czyste rączki, rozsądny kąt rozwarcia... ;)


brzmi jak plan na miejsce zbrodni, albo gabinet ginekologiczny.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2021-12-06, 21:55   

KS napisał/a:
Na wszelki wypadek złożyłem z wyprzedzeniem świątecznoprezentowe zamówienie: ŚK - niektórzy jak widzę narzekają, a ja kupiłem tam kilkaset książek i wszystkie w stanie idealnym, ale może dlatego, że zamawiam wyłącznie z dostawą przez UPS.


Niedawno w świecie książki mieli promki, najpierw na książki fabryki słów, później MAGa. Zamówiłem UPSem.

Pierwsza paczka: książki miały rogi pozaginane, paczka była tak posklejana, że jakbym chwycił jedna ręką to by się rozsypała.

Druga paczka: tektura była przyklejona do jednej z książek. Musiałem "na ciepło" suszarką odklejać. Ślad pozostał. Tak w ogóle to tutaj był niezły kabaret, bo w paczce były 4 książki, 3 miały jeszcze folie, oczywiście jak na złość tekturę musieli przykleić do tej, która folii nie miała //mur

Kilkanaście lat książki zamawiam, czy to z allegro od różnych sprzedawców czy ze sklepów typu empik etc ale pierwszy raz (dwa razy pod rząd) dostałem tak ujowo spakowane książki.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-06, 22:19   

KS napisał/a:

Dałem zarobić, jak zwykle, ŚK - niektórzy jak widzę narzekają, a ja kupiłem tam kilkaset książek i wszystkie w stanie idealnym, ale może dlatego, że zamawiam wyłącznie z dostawą przez UPS.

Chciałem też dać zarobić Bonito (takie mam złote serce, zwłaszcza przed świętami), ale mnie wkurwili. Nie dość, że z powrotem wysoko ustawili poprzeczkę darmowej dostawy (199), to gdy ustawiłem koszyk na ponad 200, to okazało się, że te pazerne sukinkoty chcą mi doliczyć 2 zł tytułem "kosztów wysyłki". Niedoczekanie ich.


1. UPS nie ma nic do tego. Zazwyczaj książki są "trafione" przed spakowaniem. Co najwyżej mogą zostać "dobite" przy ch.jowym zapakowaniu, a wtedy żadne UPS nie pomoże.
Moja ostania paczka ze Świata Książki (odbiór osobisty, ofc) miała kształt wąskiego prostokąta, więc jeśli podczas transportu została ustawiona bokiem, to okładki książek zachodziły na siebie i przy wstrząsach mogło dojść do uszkodzeń.

2. Jeśli chcesz Pan kupować w Bonito, to najlepiej przez Allegro (wystawiają się tamuj).
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-06, 23:51   

Spoko, kupowałem już w Bonito, ale teraz mi podpadli z tymi 2 zł podatku od naiwnych.

A co do ŚK, widocznie mnie tam lubią, a was nie. Musicie być jacyś gorsi :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-07, 00:11   

KS napisał/a:

Spoko, kupowałem już w Bonito, ale teraz mi podpadli z tymi 2 zł podatku od naiwnych.

A co do ŚK, widocznie mnie tam lubią, a was nie. Musicie być jacyś gorsi :mrgreen:



1. Przez te 2 zł byś Pan zbytnio nie zbiedniał ;) A swoją drogą, to Bonito straciło swój czar kilka lat temu, gdy zlikwidowali kuszące pakiety promocyjne.

2. Przy niedawno wydanych książkach szanse na uszkodzenia są stosunkowo nieduże w przeciwieństwie do tytułów, które mają po kilka lat na "liczniku". Co w niczym nie zmienia faktu, że mając kilkaset sztuk danego tytułu w magazynie, nie powinni wysyłać outletu jako produkt pełnowartościowy ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-07, 06:51   

Kupiłam córce "Duszę cesarza" Sandersona. Na Olx. Nigdzie indziej tego cholerstwa nie szło znaleźć. A że nigdy niczego tam nie kupowałam, to aż jestem ciekawa, co przyjdzie. Książka czy archiwalne numery Gościa Niedzielnego :-)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-12-07, 07:33   

Nigdy dotychczas nie sparzyłem się na olx, więc rokowania masz niezłe ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-07, 09:27   

Ash napisał/a:


Zamówiłem UPSem.

Pierwsza paczka: książki miały rogi pozaginane, paczka była tak posklejana, że jakbym chwycił jedna ręką to by się rozsypała.
Druga paczka: tektura była przyklejona do jednej z książek. Musiałem "na ciepło" suszarką odklejać. Ślad pozostał. Tak w ogóle to tutaj był niezły kabaret, bo w paczce były 4 książki, 3 miały jeszcze folie, oczywiście jak na złość tekturę musieli przykleić do tej, która folii nie miała //mur



1. W miarę możliwości najlepiej odbiór osobisty, bo można zobaczyć na miejscu i w razie "masakry" nie przyjąć. Inaczej pozostaje bujanie się ze zwrotem, że o większych nerwach nie wspomnę.

2. Współczuję //panda
ŚK przeszedł na pakowanie eko ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,35 sekundy. Zapytań do SQL: 13