FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W co gramy?
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-04, 21:43   

Battletech - ewakuacja z planety udana. Szkoda że bez księżniczki. I Jenerała.
Ale dzielnie stawali w polu.
Gdyby nie podstęp komputera to całe straty to jedno ramię u księżniczki.

ps. czy można/kiedy modyfikować mechy ?
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-05, 01:51   

ok. już ogarnąłem.
Po pierwszej prywatnej misji
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-06, 07:11   

Kill the meat. Save the metal.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-07, 17:47   

Orku, sprawdzałeś patent - czy jak lekki z sensorlockiem, zalockuje cel, to czy schowany ciężki z 4xLRM może w niego naprdlać ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-07, 20:49   

Ależ oczywiście. LRMy to najlepszy sposób na radzenie sobie z upierdliwymi wieżyczkami i w ogóle najlepszy sposób radzenia sobie z paroma innymi problemami też. Nie ruszam się nigdzie bez jednego mecha zrobionego całkowicie pod LRM, można zaoszczędzić lekko na pancerzu i dopalaczach żeby zmieścić więcej amunicji; początkowych mechów za bardzo nie pamiętam, ale dość szybko zdobyłem Griffina i zmieściłem draniowi 2*LRM20, sporo radości mi przyniósł. Ze średnich nada się też Centurion, chociaż bardziej mi się widział na speca od walki w zwarciu.
Jedna uwaga - LRMy świetnie się nadają do przewracania wroga, zwłaszcza jak dostaniesz wyrzutnie z bonusami do stability damage; wywrotka automatycznie rani pilota i spycha przewróconego o 1 w dół kolejki inicjatywy. To drugie to fajny bonus, ale zwykle piloci mają na początku max 3 rany, więc całkiem łatwo zdobyć całego mecha po paru wywrotkach i trafieniach w głowę (pro tip: zabicie pilota daje Ci trzy części mecha, rozwalenie obu nóg dwie, każda inna likwidacja tylko jedną, więc jeśli chcesz szybko rozbudować park maszynowy, trenuj headshoty i wywrotki). Z resztą nawet bez wywrotki wpakowanie niemilcowi Unsteady automatycznie ściąga mu całe Evasion, a dla lekkich czy średnich mechów to jest podstawowa obrona.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-17, 10:57   

Disco Elysium wsysa. Nie jest to jeszcze uzależnienie na miarę Cywilizacji, ale w tę stronę zmierza i zapowiada się, że święta spędzę samotnie na strychu z laptopem.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-17, 11:33   

Jako piwniczak gardzę stryszakami --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-17, 11:37   

pogadamy po powodzi
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-17, 11:51   

Nam się powodzi, dziękuję.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-17, 11:54   

Orku, może pomiędzy świętami NR jakieś dyskretne spotkanie na rubieżach cywilizacji ? gdzie zaprezentowałbym ci sprzęt i najchętniej od tyłu wsadził kilka SRMów ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-17, 11:56   

Jak tam spolszczenie, trzyma się kupy? Chyba, że jedziesz w oryginale, wtedy pardą, nie było pytania //orc Jest w tej grze kilka momentów, które mi ostro przeorały beretkę, kuźwa, sam patent na odbywanie ~ 50% dialogów z własnymi demonami to już jest jazda po bandzie.
To jest bezsprzecznie najlepsza gra, w jaką grałem w ostatniej dekadzie.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-17, 12:41   

nie grałem w oryginał, więc nie mam bazy, dialogi wewnętrzne są miodzio, tym bardziej, że olałem muskulaturę i postawiłem na bogate wnętrze :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-17, 13:00   

KS napisał/a:
dialogi wewnętrzne są miodzio


Poczekaj na ostatnią rozmowę z Klaasje. I parę innych dialogów też.

KS napisał/a:
olałem muskulaturę i postawiłem na bogate wnętrze


Nie ma złego sposobu na skonstruowanie postaci, bo granie w DE nie polega na tym, żeby wygrać //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-17, 13:15   

wygrać? nie znam słowa, na razie kończę zawałami serca
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-17, 13:21   

Jeśli nie zabiło Cię siedzenie na niewygodnym krześle - to czy naprawdę grałeś w Disco Elysium? :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-20, 22:07   

tak swoją drogą - gram w tego Battletecha
i tak scenariuszowo mi przypomina 1:1 Mechwarriora2 Mercenaries granego dawnooo temu.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-21, 01:57   

Stary Ork napisał/a:
Jeśli nie zabiło Cię siedzenie na niewygodnym krześle - to czy naprawdę grałeś w Disco Elysium? :badgrin:

krzesło zniosłem, ostatnio zabiła mnie sztanga, niby wiesz, że jesteś chuchrakiem (muskulatura 2) na kosmicznym kacu, ale co tam, ja kurwa nie podniosę?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2021-12-23, 21:55   

A ja DE poznałem niedawno, dzięki Waszym tekstom :P i promocji na Steamie :P - No i błąkam się miodnie, krzesło już zaliczone, sztangę omijam, generalnie jestem zachwycony klimatem, drzewkiem rozwoju, i dialogami... w pytę kapitalne
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-24, 02:06   

Stosuję masochistyczną strategię zadawania wszystkim możliwym postaciom wszystkich możliwych pytań. Orgia światopoglądowa.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-27, 13:04   

Tylko komunizm :P W rozszerzonej wersji da się wykupić latarnię z lombardu? W sumie po cholerę mi latarnia, ale pomyślałem, że to by mi pasowało do koncepcji postaci :badgrin:

I, oraz, pochwal się jakim gliną jesteś :P

Trojan napisał/a:
tak swoją drogą - gram w tego Battletecha
i tak scenariuszowo mi przypomina 1:1 Mechwarriora2 Mercenaries granego dawnooo temu.


Chyba nie grałem :oops: Na jakim etapie jesteś i z jaką lancą biegasz?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-27, 15:54   

Stary Ork napisał/a:


Trojan napisał/a:
tak swoją drogą - gram w tego Battletecha
i tak scenariuszowo mi przypomina 1:1 Mechwarriora2 Mercenaries granego dawnooo temu.


Chyba nie grałem :oops: Na jakim etapie jesteś i z jaką lancą biegasz?


Mechwarrior to był symulator :) bardzo miodny.

Lanca? ostatnio zanabyłem drogą remontu 100T Atlasa + ShadowHawk, Gryfindor, Centurion. Choć tak naprawdę robię spore mody w wyposażeniu.

docelowo stawiałbym
na 100+2x70/80 + szybka50

scenariuszowo jestem przed rewoltą na Panzyr /właśnie mając Atlasa jest sens tam jechać/
Reputacja 213
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-27, 16:20   

Udało Ci się poskładać Atlasa ze szrota? Tak bardzo zazdroszczę //orc . Pierwszego szturmowego musiałem dostać po misji, ale za to jest ultraprzezajebisty //slina I chyba właśnie w misji na Panzyr się go dostaje.

A docelowo to się stawia na cztery Atlasy :badgrin: Ja mam na razie dwa Highlandery zrobione pod dalekie wsparcie (jeden na LRM, drugi snajper), King Craba do bezlitosnej młócki na SRMy i AC20, i zwiadowczego Black Knighta :badgrin: Ale ciągle próbuję zdobyć Awesome i zmontować go na śpiocha (wsadzasz mu 6*PPC bez heat sinków, bo i po co - i tak po każdej salwie się przegrzewa i wyłącza, ale mierzona salwa w korpus rozmatriosza nawet szturmówki, i to z konkretnego dystansu). Podobno w nowszych wersjach gry załatali ten build; w mojej przegrzanie nie rani pilota, tylko zadaje jakieś nieduże uszkodzenia struktury, więc grzech nie spróbować.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-27, 17:02   

Stary Ork napisał/a:
Udało Ci się poskładać Atlasa ze szrota? Tak bardzo zazdroszczę //orc . Pierwszego szturmowego musiałem dostać po misji, ale za to jest ultraprzezajebisty //slina I chyba właśnie w misji na Panzyr się go dostaje.


ze szrota od afroamerykaninów
4 atlasy ?
na łatwiznę idziesz ?
ja tam cenię manewrowość ;)
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-27, 17:03   

Stary Ork napisał/a:
W rozszerzonej wersji da się wykupić latarnię z lombardu? W sumie po cholerę mi latarnia, ale pomyślałem, że to by mi pasowało do koncepcji postaci :badgrin:

A pasowało ci do profilu zaśpiewanie karaoke? A może nie starczyło odwagi? ;)
Z latarnią nie próbowałem, mam dobrą latarkę, a z lombardu kupiłem boomboxa.
Stary Ork napisał/a:

I, oraz, pochwal się jakim gliną jesteś :P

Coraz lepszym i nieskorumpowanym, o ile mi wiadomo, bo historię nadal skrywa mrok. Ale już nie muszę żyć ze zbierania butelek :mrgreen: bo mam miejscówkę za kanałem.
A propos, poznałeś chłopaków z namiotu?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-28, 07:28   

KS napisał/a:
A pasowało ci do profilu zaśpiewanie karaoke? A może nie starczyło odwagi?


Oh, sweet summer child. Karaoke to jest jeden z TYCH momentów w DE, pominąć karaoke to jak pójść do Nomy na obiad i wyjść po przystawkach. I piosenka bardzo dobra. Bajdeuej:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JLwB6P4mkEA[/youtube]

KS napisał/a:
A propos, poznałeś chłopaków z namiotu?


Menelom co prawda nie są godni zawiązać rzemyka u sandała (don't call Abigail), ale to DE, tutaj nie ma słabych postaci (Fun fact: Gorący Kubek w wersjach obcojęzycznych nazywa się Gorący Kubek; nie wiem, jak nazywa się w polskiej :P ). W ogóle cały koncept kościoła zbudowanego wokół dziury w rzeczywistości ryje mi beretkę.



Trojan napisał/a:
ja tam cenię manewrowość


Manewrowość to kiepski substytut zasięgu :badgrin: Niestety, wraz ze wzrostem trudności misji ciężkie mechy wypierają lżejsze i zabawa nabiera poważniejszego charakteru; gdzieś od misji za 3-3,5 czaszeczki zrezygnowałem w ogóle z lekkich mechów (chociaż z Jennerem trudno się było rozstać, uwielbiam maszynkę; internety upierają się przy Firestarterze na flamerach, zwłaszcza w ciepłych biomach gdzie można wyłączać nawet szturmówki jednym przypieczeniem). Niestety przeciw lekkim i potem średnim mechom przemawia jedno - masz w lancy cztery sloty na roboty, a w późniejszych misjach tonaż jednak decyduje. Co prawda lżejsze mechy są nadal użyteczne jako zwiad (bo i zasięg wykrywania, i mobilność przy zabójstwach, gdzie czasem trzeba gonić ofiarę), ale w praktyce pozbywasz się 25% firepoweru na rzecz korzyści, które może Ci zapewnić np. dobrze złożony Black Knight ze zdolnym pilotem (+1 do inicjatywy, +1 do evasion, Sensor Lock, w opór jump jetów, lepszy rangefinder do wykrywania) ładnie rozpoznaje, potrafi dziabnąć, i nie ginie jak menda w mikrofalówce, kiedy wraży Orion niechcący na nim usiądzie. Bo fajnie się pomyka lekkim mechem zbierając 7 strzałek uniku, ale to oznacza, że do bitki z dwiema ciężkimi lancami wroga zostają Ci de facto trzy mechy, a to już bida. Robię teraz misje za 4-4,5 czaszeczki i nawet Black Knight robi się powoli za lekki. Przesadziłem Dekkera na Banshee, ale to chujowo chujowa chujnia bez wygaru, tyle, że w miarę szybka, i w mordę umie dać.
I, oraz, złożyłem Awesome na samych PPC :badgrin: Rozwala średniego albo ciężkiego mecha jedną salwą, wyłącza się od przegrzania, rundę stygnie, rozwala następnego mecha, przegrzewa się, myć, masować, spłukać, czynność powtórzyć. Wściekły ubaw, ale do poważniejszych zadań trochę za mało. Na poważniejsze misje mam jednak Highlandera.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-29, 22:13   

Który dzień kampanii masz ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-12-30, 07:20   

A cholera wie, nie zwróciłem nawet uwagi. Ale nie spieszyłem się z misjami fabularnymi, więc zanim zaczęło się robić gorąco, miałem już złożoną ciężką lancę i fabuła póki co idzie gładko - no bo jak ma iść, skoro na tym etapie wystawiam trzy szturmowe mechy i zwiadowczego Grasshoppera (sprzedałem Banshee, Banshee to 95-tonowy kawał gówna na dwóch kaczych łapach). Misje fabularne mam wciąż na max 3,5 czachy i problemem nie są przeciwnicy, tylko same cele akcji i limit czasowy na zadania, trzeba się niekiedy sprężyć.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-02, 00:03   

Jest promocja w e-sklepie Nintendo na fchuj gier, to se kupiłem Disco Elysium. Zobaczymy nad czym się tak spuszczacie. Właśnie mi się ściąga.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2022-01-02, 11:14   

Nikt tutaj nie napisał do 6 stycznia w epicstore 3 ostatnie Tomb Raidery chyba z wszystkimi DLC za darmo.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2022-01-02, 12:26   

Pierwsze minuty gry i zabiła mnie żarówka na wentylatorze //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13