FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-11-30, 12:26   

1917 miał fajną immersje i piękne zdjecia Deakinsa. I w sumie tyle. W kinie robił jakies wrażenie ale tylko stroną techniczną, fabuła to w sumie pretekst żeby popisać się realizacją.

Jojo Rabbit to jeden wielki suchar, poziom polskich kabaretów, strona dramatyczna to szantaż emocjonalny najniższych lotów, całość przewidywalna i mdla.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-11-30, 13:09   

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=G3m3xe2vO1Q[/youtube]
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2021-11-30, 20:04   

Faktycznie, dobry przykład na sucharską scenę z tego filmu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2021-12-01, 08:53   

Uther Doul napisał/a:

Jojo Rabbit to jeden wielki suchar, poziom polskich kabaretów, strona dramatyczna to szantaż emocjonalny najniższych lotów, całość przewidywalna i mdla.

To ja dopiszę - żeby Fidel miał powód, aby nie oglądać :mrgreen: - film cudowny. Zacząłem oglądać z niechęcią, bo nie lubię kina o II wojnie światowej i zadręczania się nazistami niemieckimi, którzy żyli ponad siedemdziesiąt lat temu. Zwłaszcza że współczesnych nie brakuje. :mrgreen: Niemniej, kiedy zacząłem oglądać to wsiąkłem. Szantażu emocjonalnego tam nie dostrzegam, ale może dlatego że moje czarne serce jest nieczułe. Za to czarny humor i przedstawienie niewinności głównego bohatera - bardzo ujmujące.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-12-01, 11:42   

Za późno, już jest w planach .
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4627
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2021-12-01, 11:46   

Uważaj Fidel, jak się zgodzicie w opinii z Romulusem to świat się skończy. Będzie apokalipsa i upadnie rząd.

A Jojo Rabbit to rewelacyjny film.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-01, 23:25   

Tomasz napisał/a:
i upadnie rząd.

mi pasuje
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-12-02, 11:21   

Romulus napisał/a:
moje czarne serce jest nieczułe (...) przedstawienie niewinności głównego bohatera - bardzo ujmujące.

Sprzeczność, sprzeczność widzę, widzę sprzeczność...

A film przereklamowany. Czas poświęcony na jego obejrzenie z pewnością mogłem wykorzystać lepiej.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2021-12-02, 11:36   

Bibi King napisał/a:
Romulus napisał/a:
moje czarne serce jest nieczułe (...) przedstawienie niewinności głównego bohatera - bardzo ujmujące.

Sprzeczność, sprzeczność widzę, widzę sprzeczność...

A film przereklamowany. Czas poświęcony na jego obejrzenie z pewnością mogłem wykorzystać lepiej.

W sensie - nie wzruszałem się, czyli nie uległem "szantażowi emocjonalnemu". Ale nie zmienia to faktu, że bardzo ujmujące dla mnie było przedstawienie niewinności głównego bohatera. Jednak z pewnością nie nazwałbym tego przedstawienia szantażem emocjonalnym. Zwłaszcza że nie wyjaśniono mi do tej pory, na czym ten szantaż miał polegać. Więc i ja nie będę się bardziej uzewnętrzniał. :) Zwłaszcza że widziałem ten film dobrych kilka miesięcy temu.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2021-12-02, 17:03   

"The Power Of The Dog" - Netflix, reż. Jane Campion. Netflix i kino ambitne. Efekt - nawet zadowalający. Historia surowa, oszczędna w słowa i emocje. Bardzo dobrze zagrana - Benedict Cumberbatch zasłużył na jakąś nominację, stworzył świetną, niejednoznaczną postać poranionego człowieka. W tym filmie to on budzi najwięcej emocji, intryguje swoją grą. Oglądałem głównie ze względu na niego, bo jestem człek prosty i nie lubię kina ambitnego, nawet w zamierzeniach, o realizacji tychże nie wspominając. :) Niemniej, raz na jakiś czas... Filmu nie polecam, bo to nie jest historia dla każdego. Ale dla kogo jest, też nie mam pojęcia. https://www.youtube.com/watch?v=LRDPo0CHrko
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Cintryjka 

Posty: 1843
Wysłany: 2021-12-04, 19:27   

A ja polecam i pewnie sięgnę po książkowy pierwowzór. Za jakiś czas.

Jojo Rabbit znakomity.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-04, 20:40   

Psie Pazury to tegoroczna czołówka, mocno podtekstowy, niepokojący, niespieszny, buzujący od podskórnego napięcia, wybornie zagrany, w przemyślany sposób dekonstruujący zarówno western, jak i maskulinizm, w dobrym stylu, bez nadmiernej napinki i zjeżdzania w pretenche. Najlepszy film Campion od czasu "Fortepianu". Cumberbatch po Oscara, chyba że zwycięży politykal korektnes i z rycerzykiem wyjdzie ostro baitujący w tym roku Smith (a chlop przeciętny jak zwykle).
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-12-05, 01:02   

Uther Doul napisał/a:
Psie Pazury to tegoroczna czołówka, mocno podtekstowy, niepokojący, niespieszny, buzujący od podskórnego napięcia, wybornie zagrany, w przemyślany sposób dekonstruujący zarówno western, jak i maskulinizm, w dobrym stylu, bez nadmiernej napinki i zjeżdzania w pretenche. Najlepszy film Campion od czasu "Fortepianu". Cumberbatch po Oscara, chyba że zwycięży politykal korektnes i z rycerzykiem wyjdzie ostro baitujący w tym roku Smith (a chlop przeciętny jak zwykle).


Jedyne czego żałuję, że nie oglądałem w kinie.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-12-05, 22:53   

The Power Of The Dog

Wali Bergmanem jak naftaliną ze starej szafy. Niestety kanciasty, słabo poskładany, w wielu momentach sztuczny, niezgrabnie silący się na oryginalność. Oczywisty we wszystkich aspektach, niczym nie zaskakuje, brak tu jakiegokolwiek niedomówienia. Brak finezji, płynności, rzeczy dzieją się skokowo. To taka stolarka przed wynalezieniem hebla. Krok w tył w rozwoju kinematografii. Na plus kilka odrębnych scenek i motywów, no i krajobrazy. Najlepszy królik, który nie chciał marchewki.
4/10

PS. Trzy kurczaki na dwunastu chłopa po ciężkiej robocie? Wszyscy na diecie byli?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2021-12-07, 15:29   

Mam podobne odczucia, spodziewałam się czegoś znacznie lepszego. Ta historia miała duży potencjał, zupełnie tutaj niewykorzystany. Zero niuansów, wszystko jest bardzo łopatologicznie wyjaśnione już od pierwszych minut filmu. Nawet Cumberbatch nie mógł się za bardzo rozwinąć, chociaż błyszczy tam najbardziej.
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2021-12-09, 00:20   

"Moje córki krowy" - z niewiadomych powodów* postanowiłem zmarnować czas na polski film. Film zresztą swego czasu chwalony, że dobry, że mądry, ważkie tematy i takie tam sraty, pierdaty.
Dostałem - typowy, nudny film o polskich smutasach, o dwóch patologicznych siostrach, które się nie cierpią, choć reżyserka oczywiście nie wyjaśnia dlaczego, bo po co, o stetryczałym Dziędzielu- architekcie i innych nieciekawych postaciach. Jak zwykle fatalne udźwiękowienie - dialogów nic nie można było zrozumieć, zwłaszcza jak dziadyga blubrał coś pod nosem. Główne bohaterki kłócą się do ostatniej minuty filmu, potem wchodzi między nie i rozdziela Dorociński-bumelant, siostry się przytulają - koniec. Bohaterki nie przechodzą żadnej drogi w filmie, nie ma ekspiacji, rozwiązania, początek i koniec filmu tworzą fabularny palindrom. Nie wiem, co ten film miał wnieść, chyba tylko utwierdzenie mnie w przekonaniu, że polskie kino jest rozrywkowo nieoglądalne, szkoda w tym wszystkim dobrych aktorów.



* no dobra, powodem była Maria Dębska, nawet w roli trzecioplanowej, kobieta mogłaby być największym drewnem aktorskim, a i tak oczu bym nie oderwał
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-12-09, 09:22   

Ilekroć ktoś mnie namawia na polski film, to puszczam to:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QupzG_4RaAQ[/youtube]
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Mamerkus 


Posty: 364
Skąd: z prochu
Wysłany: 2021-12-09, 16:38   

Geoffrey Rush obierający pyry na wypiździejewie, chuj wie gdzie, kaleczący język polski? Oglądałbym.
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2021-12-17, 17:56   

W ramach obowiązków służbowych byłam dziś na nowym Spider Manie i w sumie film, acz nieco przydługi, okazał się zaskakująco sympatyczny. Choć gdybym miała dwadzieścia pięć lat mniej, pewnie bawiłabym się jeszcze lepiej. Ale zawsze miło popatrzeć na Cumberbatha w roli Doktora Strange'a. Niesamowicie pasuje mu ta stylówka.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-18, 23:27   

Za jakie grzechy, film z 2009 roku, akurat na okres świąteczny, lekki i przyjemny.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2021-12-19, 17:04   

"Żądło" - przyjemnie jest wrócić czasami do klasyków. Świetny film, dobrze się go ogląda. Newman i Redford znakomici. Co tu pisać, same oczywistości się cisną.

"Infinite" - na Amazon Prime Video. Reżyseria Antoine Fuqua. W roli głównej Mark Wahlberg. Fabuła taka, że nie ma sensu o niej pisać. Po pięciu, dziesięciu minutach wiadomo wszystko. Coś tam dobrzy, coś tam źli, dobrzy chcą dobrze, źli chcą źle. Potem jest akcja z ładnymi obrazkami. Odmóżdżacz na niedzielne popołudnie. To chyba adaptacja jakiejś książki. Kto wie, czy nie byłoby fajnie jej przeczytać. https://www.youtube.com/watch?v=a3RDnD9YVxA

"Gra o wszystko" - kolejny film znaleziony na Amazonie. Jessica Chastain w roli głównej więc dla niej warto. Film oparty na faktach, ale jak znam większość tego typu produkcji, fakty zostały na bank przypudrowane, aby lepiej wyglądały na ekranie. Była zawodniczka olimpijska (czy jakoś tak), po kontuzji zostaje wyeliminowana ze sportu i po jakimś czasie zaczyna organizować nielegalnego pokera. Świetny scenariusz - dopiero po obejrzeniu zauważyłem w napisach, że stworzył go Aaron Sorkin. Film jakoś specjalnie w napięciu nie trzyma, ale dobrze się go oglądało. Bo Jessica... https://www.youtube.com/watch?v=BXBdJNxiFFQ
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2021-12-20, 17:05   

"Wrath Of Man" - reż. Guy Ritchie. W roli głównej Jason Statham jako tajemniczy konwojent, który czegoś szuka w nowej firmie, gdzie się zatrudnia. Można się domyślać, że ma to coś wspólnego z napadem na ciężarówkę firmy ochroniarskiej pokazanym w prologu filmu. Film mi się podobał. Nie ma "starego" luzu Ritchiego, jest na poważnie, po męsku, Jason Statham jest pochmurny, przemoc, brak kompromisów. Nic nowego, ale dobrze się oglądało. Pewnie trailer więcej zdradza. :mrgreen: https://www.youtube.com/watch?v=Vo_u9LE6syk
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-12-20, 17:24   

Gdzie?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2021-12-21, 08:03   

Fck, nie wiem, nagrałem na dekoder i skasowałem po obejrzeniu. Chyba Canal+.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-12-25, 11:23   

Romulus napisał/a:
"Żądło" - przyjemnie jest wrócić czasami do klasyków. Świetny film, dobrze się go ogląda. Newman i Redford znakomici. Co tu pisać, same oczywistości się cisną.

Obejrzeliśmy wczoraj z wnukami, żeby trochę klasyki podłapały i spodobał im się bardzo. Arcydzieło, niewiele naruszone przez ząb czasu. Wciąż zachwyca.

Zaryzykowaliśmy też z netflixowym Don't look up i dało się oglądać. Satyra z zaskakująco markową obsadą, raczej gorzka niż uhahana, na świat mediów, polityki i generalnie, nas, ludzi XXI wieku. Gdyby to wyszło zaraz po Armageddonie stanowiłoby piękny kontrapunkt, ale i tak skojarzenia są oczywiste. Niezły Di Caprio, dobra, choć trudna do rozpoznania w pierwszej chwili, Kate Blanchett, mocno przerysowana Meryl Streep, ale widocznie tak reżyser widział tę rolę. Bez szału, ale warto zobaczyć.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-26, 01:20   

jakiś szajs z Milą Jov i Ronem P.
Pamiętacie taki film że jakiś oddział ameryk.marines przenosi się w czasie do średniowiecza ? czy tam Japonii ?
to coś w tym stylu, ale nie w przeszłość tylko do jakiegoś równoległego świata, i z oddziału szybko zostaje tylko Mila. I nie walczy z jakimiś chłopami/samurajami a z "dinozaurami".
i jest dokładnie tak zły jak się może wydawać.
W tle Perlman jako szef myśliwych-tubylców (mała chałturka).

kręci mąż MJ czyli Anderson - tak to ten gość od złych filmów (ale zrobił też Event Horizont i Pandorum, więc jakieś +ma)

tytuł - znalazłem!
Monster Hunter

omijać.

3/10 (+1 za to że mało dialogów +1 za same monstery/efekty)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2021-12-26, 16:57   

"Finch" - AppleTv+. Film z Tomem Hanksem, który gra typową dla siebie rolę. Tym razem profesora, który umiera, świat już upadł, a on nie chce mieć do czynienia z ludzkością. Opiekuje się psem, ale skoro umiera, to musi się zatroszczyć o psa. Ludzie nie wchodzą w grę, więc... Film sympatyczny, choć przewidywalny. Ale miło się spędza przy nim czas. https://www.youtube.com/watch?v=jyxTN4DNXYA
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-26, 21:14   

Nie pacz w góre - no nawet pare razy się uśmiechnąłem, DiCaprio w końcu w roli jakiegoś przeciętniaka, a nie gwiazdora/filantropa/FIGURY HISTORYCZNEJ i do twarzy mu z tym (plus ma jedną mocarną scene na miarę wybuchu Beale'a z "Network" Lumeta), generalnie to jednak płyciutka, punktująca oczywizmy z słoniową gracją satyrka, taki Dr. Strangelove na nasze czasy, dla netfliksowej gawiedzi, coby poczuła się pouczona i mundrzyjszo. Plus dwie sceny po napisach, które wywołują raka.

McKay powinien wrócić do robienia komedyjek z Ferrellem, to mu najlepiej wychodziło.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-12-27, 03:11   

Nie patrz w górę / Don't Look Up

W stronę Ziemi zmierza kometa, za pół roku po ludzkości pozostanie jedynie swąd. Para naukowców próbuje ową ludzkość jakoś tym zainteresować, ale ludzkość zasadniczo ma to w dupie.

Satyra na współczesność przy zastosowaniu groteskowej żenady a'la Ricky Gervais, acz w nieco lżejszej odsłonie. Film utrzymuje świetny balans pomiędzy warstwą na serio i lekką komedyjką, momentami niemal slapstickową, to moralitet rzeczowy, twardy, ale w niepoważnej formie. Kilka scen orze pytą asfalt.

Bogactwo w obsadzie, popisy aktorskie. Leo doskonały, reszta też bez zarzutu. Jedynie Lawrence mi przeszkadzała, ale ona mi zawsze przeszkadza, więc ten tego...

Świetny film, brać i oglądać.
9/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-27, 09:33   

9/10 dla tego suchara? Wolne żarty.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 14