FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koło Czasu - serial
Autor Wiadomość
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-22, 20:40   

Trojan napisał/a:


eee?
nie wiem co ty se obiecywałeś... i nie mam pojęcia na jakiej podstawia (skoro materiał wyjściowy jest jaki jest)

ale ja dostałem znacznie więcej jak myślałem



1. Jak udowadniają np. kreatywni twórcy "Fundacji", z przeciętnego materiału wyjściowego można zrobić coś bardzo fajnego! :-P

2. Jakiś czas temu pisałem, żebyś Pan nie tracił nadziei, bo Amazon... ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-11-23, 17:00   

No ja nie miałem wątpliwości, że Amazon sypnie kasą. A co do reszty, to rzeczywiście mogłoby być lepiej, ale nie ma klęski. Nawet jest dobrze. Ale, oczywiście, chcę więcej.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-11-25, 16:02   

Okazuje się, że serial to gigantyczny sukces platformy Prime Video. Zatem można być spokojnym o co najmniej trzy sezony. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-25, 16:59   

Romulus napisał/a:
Okazuje się, że serial to gigantyczny sukces platformy Prime Video. Zatem można być spokojnym o co najmniej trzy sezony. :)


Od samego początku prorokowałem wielki sukces finansowy :-)
Jest to o tyle dobre, że "szerzej otworzy wrota" kolejnym produkcjom fantastycznym.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Benson 

Posty: 141
Wysłany: 2021-11-26, 20:20   

Obejrzałem 4 odcinek i dalej nie wiem: podoba mi się czy nie? :)
Chyba odjeżdżają od fabuły książek, bo nie pamiętam, żeby tak to wszystko było, ale ok.
Mam problem z realizacją, bo z jednej strony czerpanie z mocy wygląda fajnie, ale już te wybuchy w lesie i w ogóle cała "bitwa" bardziej mi się kojarzyły z jakąś produkcją fanowską i studentami biegającymi z kamerami po lesie i kręcącymi z ręki.
Bindżować chyba by mi się nie chciało, ale tę godzinę w tygodniu raczej znajdę.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-11-26, 21:36   

Dla mnie to był odcinek fajny. Ale jednak na granicy. Właśnie przez magię. To machanie rękami i strumienie mocy... Dla mnie było na granicy śmieszności. Aczkolwiek ryzykowny wybuch Nynaeve był całkiem spoko - ale dlatego, że znam książki i wiem, że to laska, która jest potężna, ale musi ją ktoś/coś ztriggerować. :) I właśnie to był ten moment i mam nadzieję, że twórcy go uzasadnią potem.

Co do tej zgodności z książkami, to póki co, pochwalam odstępstwa. Łączenie wątków wychodzi na dobre całości. Bo Logain w pierwszym tomie miga, potem pojawia się w drugim lub trzecim na dłużej, potem gdzieś przemyka, aby wreszcie w Czarnej Wieży "dorastać" do swojego przeznaczenia. Czyli, w setnym sezonie serialu w końcu coś by z niego "wyrosło" - gdyby się wiernie trzymać książek. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-11-26, 21:58   

Piszą w internetach że połączyli wątki z 2 i 3 tomu, bardzo odbiegają od 1 tomu?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-11-27, 07:44   

utrivv napisał/a:
Piszą w internetach że połączyli wątki z 2 i 3 tomu, bardzo odbiegają od 1 tomu?

Trochę tak. Ale mimo wszystko jest to zbieżne z powieścią.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-27, 23:47   

Romulus napisał/a:
Dla mnie to był odcinek fajny. Ale jednak na granicy.



dla mnie całkiem spoko - choć bitwa w lesie... dramat. To nie król z armią a sołtys z z rabusiami.
Zmiany scenariuszowo-światowe wychodzą serialowi na dobre
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-11-28, 03:12   

Rozjebal mnie odcinek nr 3 - pół odcinka chłop rąbie drewno, drugie pół drugi typ podaje piwo i wysluchuje kazania od barda, w miedzyczasie inna parka spierdala przed wilkami by w końcu dostać papu od chuj wie kogo, karczmarka gania za bohaterami z mieczem i na maksa przeaktorzonym mordem w oczach a na koniec dostaje od barda mieczem.

Świetny serial.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-11-28, 08:01   

Też obejrzałem trzy odcinki. Gupie to.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-11-28, 10:09   

masochiści :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-11-28, 10:32   

Uther Doul napisał/a:
pół odcinka chłop rąbie drewno, drugie pół drugi typ podaje piwo i wysluchuje kazania od barda, w miedzyczasie inna parka spierdala przed wilkami by w końcu dostać papu od chuj wie kogo, karczmarka gania za bohaterami z mieczem i na maksa przeaktorzonym mordem w oczach a na koniec dostaje od barda mieczem.


Dzięki, stary. Świetnie opowiadasz. Czuję, że nie muszę oglądać :mrgreen:
Nie mam sentymentu do Jordana, znudził mnie po 1. tomie, więc serial z czystym sumieniem odpuszczam.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-12-04, 08:34   

W najnowszym odcinku wszystko ładnie wygląda, chodzi o Tar Valon. Dobrze, że ścieżki bohaterów się ponownie schodzą, ponieważ to był element fabuły, który mnie irytował w książce. Oczywiście, potem się będą schodzić i rozchodzić, ale będzie to już na innych zasadach. Loial - koszmarnie wyglądał, choć jak ogir z książek. Niemniej, trochę przesadzona stylówka, moim zdaniem. :) Już wiem, że Synowie Światłości to będzie najbardziej irytujący element fabuły, aczkolwiek śmierć jednego z nich była bardzo satysfakcjonująca. :) Wydaje mi się, że dopiero finałowy odcinek pierwszego sezonu określi jakiś przebieg dalszej fabuły, bo do tej pory nie wiem, czym się zakończy ten sezon. Oko Świata chyba trzeba wykluczyć. Zostaje tylko Smok Odrodzony, ale to trochę mało w tym stanie rzeczy. Może dorzucą Przelętych - czekam na sexy Lanfear, niech to będzie obsadowy male gaze! :-)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-04, 08:54   

Romulus napisał/a:

Loial - koszmarnie wyglądał, choć jak ogir z książek. Niemniej, trochę przesadzona stylówka, moim zdaniem. :)

Już wiem, że Synowie Światłości to będzie najbardziej irytujący element fabuły, aczkolwiek śmierć jednego z nich była bardzo satysfakcjonująca. :)


1. Bad true. Irytujący.

2. Nie sądzę aby zginął :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-12-11, 09:09   

Szósty odcinek mnie przynudził. Scenarzyści nadal boją się sięgnąć głębiej w mitologię tego świata i lecą ogólnikami, nie wierząc w inteligencję widzów. :) Boją się, że się pogubią, kiedy dostaną kilka konkretnych informacji, które sprawią, że się zaczną zastanawiać nad różnymi kwestiami świata przedstawionego?

Pod koniec odcinka ciekawy zwrot akcji, w tym chodzi mi także o decyzję Mata. Do tego zwrot w stronę najważniejszego celu fabularnego w pierwszym tomie. Do tego Moiraine pozostaje najlepszą postacią, jak dotychczas. Bo najwięcej wie i ma najwyższe skille w stosunku do reszty. Ciekawy zwrot w jej relacji z Siuan Sanche. Aczkolwiek nie żeby mnie jakoś rozemocjonował. Jak wspominano niejednokrotnie, Jordan w swoich powieściach bywał mocno pruderyjny, coś tam zasugerował, coś tam pokazał czasami gołe ciało, ale generalnie seks w jego książkach istniał gdzieś na marginesie. Nie żeby mi tego brakowało w jego powieściach. Cieszę się, że serial jest pod tym względem nieco doroślejszy - choć nie epatuje nagością.

Reasumując, mam nadzieję że ostatnie dwa odcinki nieco ożywią fabułę, która w piątym i szóstym kuleje.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-17, 11:48   

Nie sposób się nie zgodzić z wnioskami Romka. Moiraine to bezwzględnie czołowa postać serialu /bez podziału na wagę/, ale w najnowszym odc. mamy już delikatną zapowiedź przyszłości.
Co do zwrotu Mata - a jak było w książkach ? (sam czytałem toto w zeszłym tysiącleciu, więc niewiele pamiętam)
akurat w nocy opatrzyłem 6 odcinek to siłą rozpędu wskoczyliśmy w 7. Tu akcja przyspiesza, Mo. się nie pierdoli :)
i brnie do szybkiej konfrontacji (zupełnie nie pomnę w którym tomie to było w cyklu) - więc jasnym jest że w 8 odcinku będzie kulminacja. IMO najlepszy odcinek (nawet M. zauważyła przynudzanie w 5 i 6).
Wstępem do odcinka jest zapoznanie z matką Randa ;)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-17, 12:09   

W książce wleźli wszyscy a nawet więcej a Mat ciągle miał sztylet
Mnie ciekawi czy już teraz wiedzą kto zostanie Smokiem czy też taką decyzje podejmą dopiero w 5 sezonie :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-17, 12:55   

kto ma wiedzieć te wie :)
mówiłem że szybko idzie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-12-17, 16:39   

Końcówka pierwszego sezonu byłaby zgodna z końcówką pierwszej części, gdyby to Rand miał być Smokiem Odrodzonym.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-17, 20:24   

no chyba by aż tak nie zmieniali fabuły. Rand jest centralną postacią wokół której kręci się duża część story /choć na plus Jordanowi trzeba dać to że rozdzielił "drużynę" dając każdemu własne osobiste (chyba nawet dość niezależne, z tego co pamiętam, przeznaczenie) zadanie.

W książce M. waha się pomiędzy trzema (Rand, Mat, Perry) - a tu dochodzą dwie dziewczyny (choć jasno zaznaczają że N. jest za stara) w ramach PC. I chyba tylko o to chodzi.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-12-17, 21:19   

Siódmy odcinek był bardzo dobry. Szkoda, że nie trzymali tak formy od początku. Choć serial nie ma szans uciec z kręgu "Władcy Pierścieni" z uwagi na wysoki stopień umagicznienia, to jednak nie ma sensu go spisywać na straty. Po siódmym odcinku moja sympatia wróciła na wcześniejszy poziom. Tylko nie wiem, czemu tak się kryją po krzaczorach z Przeklętymi? W tym odcinku ktoś z Bramy wyszedł i wiadomo, że to nie Mat, tylko, nie wiem, Sammael (chyba on pierwszy się objawił)? Ale nic poza tym z tego nie wyniknęło. Zapewne w ostatnim odcinku za tydzień więcej kart znajdzie się na stole. Oby, bo ile można takimi ogólnikami napierniczać.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-17, 21:22   

e - wydaje mi się że z bramy wyszedł ten Paddan Fein


Władca to wg. ciebie wysoki stopień umagicznienia ? przecie tam magii jest tyle co kot napłakał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-12-17, 21:24   

Bo "Oko Świata" mocno mi się kojarzy z "Władcą Pierścieni". :) Ale chyba w "Kole Czasu" tej magii było więcej niż u Tolkiena.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-17, 21:47   

Jasne, bo to kalka Władcy - poza właśnie magią :)
U JRRT to z magią jest tak że dużo się o niej mówi, ale Gandalf/JRRT praktycznie w ogóle jej nie prezentuje. Kuglarskie sztuczki z dymem, trochę światła itd.
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-12-17, 22:21   

Trojan napisał/a:
no chyba by aż tak nie zmieniali fabuły.
Jak nie jak tak? Skoro zmienili nawet sens jazdy do Oka (w książce jadą bo zły chce je zniszczyć, w filmie jadą bo tam jest uwięziony zły) oczywiście na razie patrzę przez pryzmat 6 odcinków, nie zmusiłem się by obejrzeć 7
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-24, 11:54   

Po finałowym odcinku stwierdzam to, co w sumie mogłem stwierdzić już po dwóch - serialowe Koło Czasu to popelina, chyba jeszcze większa niż netflixowy wiedzmak (a to nie lada wyczyn), a w ostatnim odcinku dobitnie to podkreśla. Totalna strata czasu. Amazon się nie popisał.

Jeśli to samo zrobią z Tolkienem to kij* im w oko**.

* - nie kij
** - nie w oko.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-12-26, 18:14   

jakiś wyznawca Jordana chyba
znaczy się po Eriksonie.

mi się podobało. Są znaczące zmiany w fabule (o tyle o ile pamiętam książki czytane w XX wieku) ale chyba na poziomie relacji "bohaterskich" (Mat wygląda od początku a bad guya i taka wydaje się jego droga, Perrin na razie dość pizdowaty, "robotę" robią kobiety - ale w tą stronę wieje wiatr. Czarny spoko.) Plus wycieli chyba kilometry obowiązkowej wędrówki drużyny.
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-12-26, 21:11   

Wyznawca Jordana? Nie przebrnąłem przez pierwszy tom. Oceniam serial, a serial to trzecioligowa telewizja, do postawienia gdzieś pomiędzy Mieczem prawdy a Kronikami Shannary.

I wez juz zluzuj gume z tym Eriksonem typie
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-12-26, 21:25   

Uther Doul napisał/a:
Po finałowym odcinku stwierdzam to, co w sumie mogłem stwierdzić już po dwóch - serialowe Koło Czasu to popelina, chyba jeszcze większa niż netflixowy wiedzmak (a to nie lada wyczyn), a w ostatnim odcinku dobitnie to podkreśla. (..)


Tym razem żadną miarą zgodzić się nie mogę ;)
"Wiedźmin" jest o niebo większą kupą :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,23 sekundy. Zapytań do SQL: 13