FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co to za książka....pomozcie bo oszaleje
Autor Wiadomość
Brejofor

Posty: 3
Wysłany: 2021-11-15, 21:09   Co to za książka....pomozcie bo oszaleje

Witam,
próbuje mojemu młodemu zaszczepić nawyk czytania. Fantasy wydaje sie dosc wdzieczne, kilka pozycji juz przerobiliśmy. Mlody ma 8 lat wiec w przypadku większych pozycji w gre wchodza jedynie audiobooki. Oczywiście nie wszystkie, nawet nie chodzi o tresci nieodpowiednie dla wieku co po prostu o to ze fabula jest zbyt skomlikowana.

Jest jedna pozycja, ktora wydaje mi sie odpowiednia, ale nie moge sobie przypomiec tytułu. Przejrzałem sporą część różnych forum, ale nie udalo mi się na to natknąć. Fabułę pamiętam jak przez mglę, także może się okazać że to pozycja nie dla niego.

i tu prośba do Was...co to za tytuł.
Czytałem (prawdopodobnie słuchałem) to dawno chyba na studiach , więc jakoś 10-15 lat temu. Autora oczywiście nie pamiętam, choć wydaje mi się że był to mężczyzna, Co do fabuły ( tu przepraszam wszystkich fanów pozycji, podaje to co wydaje mi się że pamiętam:) ) to opowieść zaczynała się od tego, że młody chłopak, nasz krajan, świta mi imię Staszek , w obliczu końca świata, będąc indagowany przez kosmitę, zgadza się na przeniesienie do innego świata, w obliczu zbliżającego się armageddonu, Z tego co pamiętam trafia do świata będącego na poziomie rozwoju odpowiadającemu mniej więcej naszemu średniowieczu. Świta
mi że klimat skandynwaski. Pamiętam że poznaje jakaś dziewczynę, pochodzącą z ziemi lecz z innych czasów i jakiegoś chłopaka (brak dalszych danych, póżniej nauczył się dobrze robić szablą) . W świecie tym z tego co kojarzę działają organizację, pochodzące z naszych czasów i dysponujecie współczesną nam technologią,


W zasadzie tyle.....kojarzą mi się jakieś szczegóły ale mam wrażenie że pochodzą z innych pozycji:) nawet nie pamiętam jak się książka kończy.....


pomóżcie mi proszę bo ta nie moc doprowadza mnie furii..........
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-11-15, 21:18   

W pustyni i w puszczy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-15, 22:54   

Jak robi szablą, to coś Komudy --_-
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-16, 00:40   

ale skoki w czasie ?
to nie trąci Piekarą ?
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-11-16, 07:49   

Niesamowite, nawet jak szydzicie to od razu w dziesiątkę

Andrzej Pilipiuk – Oko Jelenia.
Tak na marginesie Brejofor, wyguglanie tego zajęło mi minutę, co studiowałeś?
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-16, 11:09   

utrivv napisał/a:

Tak na marginesie Brejofor, wyguglanie tego zajęło mi minutę, co studiowałeś?



MBA
delegowanie zadań
 
 
Brejofor

Posty: 3
Wysłany: 2021-11-16, 19:22   

Dzięki za pomoc.

Odpowiadając studiowalem prawo coby potwierdało niską skutecznosc googlowania:)


Z ciekowoosci jakie frazy wpisywales zeby znalezc ta pozycje ( może na stare lata się coś nauczę)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-11-16, 19:27   

Brejofor napisał/a:
Dzięki za pomoc.

Odpowiadając studiowalem prawo coby potwierdało niską skutecznosc googlowania:)


Z ciekowoosci jakie frazy wpisywales zeby znalezc ta pozycje ( może na stare lata się coś nauczę)
Przepraszam za tę złośliwość.

staszek fantasy polskie, pierwszy link - http://zpierwszejpolki.pl...-serii-fantasy/
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Brejofor

Posty: 3
Wysłany: 2021-11-16, 19:37   

no coż moje ego raczej się nie podbudowało:)

nic to.

Jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc.
 
 
argayl

Posty: 5
Wysłany: 2021-11-17, 02:25   

Szukam ksiazki ktorej akcja zaczyna sie od lotu bombowcem,nagle cos sie zaczyna psuc i rozbijaja sie...okazuje sie ze to grupa nastolatkow grala w wirtualna symulacje,a jeden z nich zmienil kod zrodlowy dla zartu...okzalo sie tez ze wynalazl nowa kompresje pozwalajaca stworzyc lepsze symulacje w dostepnej przestrzeni oraz mozliwosc wplywania na ludzi ktorzy podlaczaja sie do symulacji,posiadajac ich dna...mozliwe bylo nawet morderstwo.
Ksiazka konczyla sie stwierdzeniem "zawsze rob kopie zapasowe"
  
 
 
argayl

Posty: 5
Wysłany: 2021-11-17, 02:40   

szukam tytulu ksiazki o okrecie podwodnym mogacym pomiescic cala armie...zbudowanym w srodku sztucznej wyspy.zdaje sie ze to byla powiesc szpiegowska,niestety nie jestem w stanie powiedziec nic wiecej
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-11-17, 10:48   

Poerwsza książka to ,,Zaginiona interpunkcja'' a druga ,,Polskie znaki diaktryczne ''
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-17, 10:58   

obie pozycje. sa przereklamowane,
_________________
Instagram
Twitter
 
 
argayl

Posty: 5
Wysłany: 2021-11-17, 21:12   

m_m napisał/a:
Poerwsza książka to ,,Zaginiona interpunkcja'' a druga ,,Polskie znaki diaktryczne ''
Trzecia to ortografia,tez polecam.Jeslis bez winy to rzucaj kamieniem..;)
Jak juz nabijacie posty to pomozcie,prosze z szukaniem tych ksiazek.Gwoli scislosci nie mam polskich znakow.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-11-17, 21:32   

:mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-11-17, 21:47   

argayl, Daj troche więcej danych, gugiel potrzebuje jakiegoś punktu zaczepienia, samolot to trochę mało //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-11-17, 22:04   

argayl napisał/a:
szukam tytulu ksiazki o okrecie podwodnym mogacym pomiescic cala armie...zbudowanym w srodku sztucznej wyspy.zdaje sie ze to byla powiesc szpiegowska,niestety nie jestem w stanie powiedziec nic wiecej
Danych podałes tyle że pasuje nawet do Tajemniczej wyspy Juliusza Verne’a, jest wyspa, jest okręt... --_-
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
argayl

Posty: 5
Wysłany: 2021-11-17, 22:24   

utrivv napisał/a:
argayl, Daj troche więcej danych, gugiel potrzebuje jakiegoś punktu zaczepienia, samolot to trochę mało //utrivv

Czytalem ta ksiazke ponad 25 lat temu.
Z tego co pamietam,zaczyna sie ze kilkoro przyjaciol leci samolotem,chyba lancasterem,w pewnym momecie wszystko zaczyna wariowac i sie rozbijaja,okazuje sie ze to symulacja komputerowa,cos jak wirtualny system do ktorego mozna wejsc.Jeden z nich sie przyznaje,ze wlamal sie na konto tworcy i zmodyfikowal symulacje,no i klotnia.
Ogolnie to kazdy ma dostep do tego systemu,to cos jak masa roznych symulacji itp.
Ten sam lepek znalazl sposob jak na ograniczonej pojemnosci stworzyc znacznie potezniejsze symulacje,nowy system kompresji.rowniez posiadajac probke czyjegos dna jest wstanie wplywac na zachowanie ludzi w symulacji i realu,zarazic choroba czy zabic,dna pozwala ominac zabezpieczenia systemu.Byla tam jakas agentka FBI,potem okazvlo sie ze zabojczyni.
Jedyne co napewno bylo w tej ksiazce to to ten cytat: Zawsze wykonuj/rob kopie zapasowe
  
 
 
argayl

Posty: 5
Wysłany: 2021-11-17, 22:28   

utrivv napisał/a:
argayl napisał/a:
szukam tytulu ksiazki o okrecie podwodnym mogacym pomiescic cala armie...zbudowanym w srodku sztucznej wyspy.zdaje sie ze to byla powiesc szpiegowska,niestety nie jestem w stanie powiedziec nic wiecej
Danych podałes tyle że pasuje nawet do Tajemniczej wyspy Juliusza Verne’a, jest wyspa, jest okręt... --_-

dopisalem,niestety pamietam urywek z opisu ksiazki,jej samej nigdy nie czytalem.
To prawdopodobnie Cichy łowca - Charles D. Taylor teraz tylko trzeba ja zdobyc..
Druga to Walkiria -Tom Clancy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Żuławski


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 13