FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Koło Czasu - serial
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-03, 20:39   

realnie - to nie jest trudne. Trzeba tylko się postarać i czuć klimat.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-03, 20:42   

Trojan napisał/a:
realnie - to nie jest trudne. Trzeba tylko się postarać i czuć klimat.


Sporo tych warunków do spełnienia ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-03, 20:44   

Bojsi klimat mają lepszy jak komiks ;)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-03, 21:02   

Trojan napisał/a:
Bojsi klimat mają lepszy jak komiks ;)


Ależ oczywiście! :-)
Amazon rządzi! //spell
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-09-04, 12:50   

Trojan napisał/a:

Amazon daje radę , liczę że będzie co najmniej tak dobre jak GoT. A dodatkowo R.Pike dodaje +100 do oglądalności.

Od "Gry..." na sto procent nie będzie lepsze. Choćby z uwagi na potwory i magię. Ja jestem ostrożnym optymistą, mimo wszystko. Sama Rosamund nie wystarczy, aby dźwignąć serial, ale już fakt, że to ona w nim gra dodaje mu punktów i świadczy o tym, że fabuła zostanie ułożona inaczej. Przynajmniej w pierwszym sezonie. Tytuły odcinków wskazywać mogą na to, że być może zmian będzie więcej. Ciekaw jestem, jaki twórcy mają pomysł na tę adaptację.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-09-04, 13:14   

Książek nie czytałem. Obejrzałem zwiastun i to co mnie w nim uderzyło, że ludzie są tam piękni i młodzi, przystojni, wymuskani, co jest charakterystyczne dla landrynkowych seriali i co nie rokuje najlepiej. Podobnie jak pani, która rąsią swą delikatną zatrzymuje grad lecących strzał. To zdecydowanie nie jest przaśna konwencja GoT. Nie zdziwiłbym się, gdyby nie padło tam ani jedno brzydkie słowo.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-04, 13:24   

Koło Cz. to jednak świat magii.
PLiO to prawie średniowiecze. PO pierwszym tomie to w ogóle nie powiesz że fantasy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-09-04, 13:48   

Trojan napisał/a:
świat magii.

Zasadniczo miejsce magi jest w sosach czy zupach. Magia traktowana serio jest z reguły śmieszna i żenująca w swej pompatyczności. Jeśli już mam oglądać magię, czy elementy magiczne niech to będzie coś groteskowego, jak w Mistrzu i Małgorzacie, albo serialu Legion, czy coś zbliżonego do klimatów Lyncha.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-04, 14:02   

wizualizacja magii faktycznie. Odnalezienie sposobu który wyrwie ją ze śmieszności to chyba graal dla reżyserki
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-09-04, 14:13   

Nie tylko wizualizacja, chodzi o podejście. Magia traktowana dosłownie traci właśnie na tej dosłowności. Lepiej jest, gdy coś nierealnego się dzieje (jeśli koniecznie musi), a widz nie wie dlaczego, w jaki sposób, musi zgadywać, myśleć, kombinować.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-04, 15:30   

Romulus napisał/a:

Sama Rosamund nie wystarczy, aby dźwignąć serial, ale już fakt, że to ona w nim gra dodaje mu punktów i świadczy o tym, że fabuła zostanie ułożona inaczej. Przynajmniej w pierwszym sezonie.


uwaga spoiler dla tych co nie czytali ! poza tym że KoCza to takie pre-YA








dawno to "robiłem" ale Moiraine dociągnęła przynajmniej do 3-4 tomu. Więc co masz na myśli ? Bo do tego czasu była dość kluczową postacią. Przynajmniej z tego co pamiętam.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-09-04, 18:17   

Trojan napisał/a:
Moiraine (...) Więc co masz na myśli ?


No przecież to oczywiste: w książce była Moiraine, tu jest Rosamund Pike. Musieli coś pozmieniać w fabule, nie?

A tak bardziej serio, czytałem tylko 1. tom, więc może się nie znam, ale też nie do końca kumam rozumowanie Romulusa.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-04, 19:20   

może chodzi mu o wymiary ?
Moiraine była z tego co pamiętam drobna?(a może mylę z Sephrenią)
a R.P. jest taka...raczej średnia. Z wymiarów.
https://bodysize.org/pl/rosamund-pike/
 
 
fdv 


Posty: 1084
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-09-04, 20:09   

Trojan napisał/a:
może chodzi mu o wymiary ?
Moiraine była z tego co pamiętam drobna?(a może mylę z Sephrenią)
a R.P. jest taka...raczej średnia. Z wymiarów.
https://bodysize.org/pl/rosamund-pike/


Jakich to stron ludzie nie wymyślą, zaskakujące jest również to że Trojan takie zna :-P
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-04, 20:47   

tam od razu zna
wpisałem w google - "Rozamudna Pajk wymiary" i wyszło. google zna - do nich uwagi.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-09-04, 20:52   

Trojan napisał/a:
Romulus napisał/a:

Sama Rosamund nie wystarczy, aby dźwignąć serial, ale już fakt, że to ona w nim gra dodaje mu punktów i świadczy o tym, że fabuła zostanie ułożona inaczej. Przynajmniej w pierwszym sezonie.


uwaga spoiler dla tych co nie czytali ! poza tym że KoCza to takie pre-YA








dawno to "robiłem" ale Moiraine dociągnęła przynajmniej do 3-4 tomu. Więc co masz na myśli ? Bo do tego czasu była dość kluczową postacią. Przynajmniej z tego co pamiętam.

Bo jednak całą ta fabuła jest o Smoku Odrodzonym. Nawet jeden odcinek taki tytuł nosi. W końcu ciężar fabuły będzie musiał być przeniesiony na Randa. Da się to zrobić do drugiego sezonu, aby przejął prowadzenie fabuły.

KS - nawet nie zaczynaj czytać książek i serial też z góry ci odradzam. To nie dla ciebie, jeśli nie kupujesz takiej konwencji. Mnie też high fantasy głównie śmieszy, choć u Jordana śmieszyła najmniej. To muszę oddać temu cyklowi. Za to irytowały inne składniki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-04, 21:04   

KS - nie wiem co ma na myśli Romulus
ale Koło Śwata to takie typowe gdzie od zera/młodziaka do bohatera, w typie Władcy Pierścien. Z tym że tutaj masz drużynę w której każdy ma swoją historię i rolę. Na serio to jest cykl z któego można wyprowadzić ewolucję do pisania w typie Y-A.
Fabuła jak we Władcy.
czyli do spokojnej wsi przybywa Gandalf (w tej roli R.Pike) i zabiera grupę młodych hobbitów (młodzieńcy i dziewczęta) bo zza horyzontem czai się wielkie zło. Frodo jest skrzyżowany a Aragornem.

Dzisiaj nie polecam, ale kiedyś się czytało...
Jak cię magia drażni, nie patrz.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-09-04, 21:17   

W pierwszym tomie to zrzynka z Tolkiena na całego. Potem się robi lepiej, tj. Jordan się usamodzielnia jako twórca.

Ja mam tak jak KS, zasypiam z nudy, kiedy zaczyna się magia. Czy to książka, czy film/serial. Sapkowski był mistrzem w tym temacie, bo u niego magia była realna, jak kolejny żywioł natury. Ale mało jest takich pisarzy. Generalnie, im w fantasy mniej magii tym lepiej, nawet jeśli wszystko inne leży i kwiczy. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-09-04, 21:26   

Trojan napisał/a:
typowe gdzie od zera/młodziaka do bohatera, w typie Władcy Pierścieni


WP ma dość niewiele wspólnego z "typowym od zera do bohatera". Spłycasz.
 
 
Trojan 


Posty: 11308
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-04, 22:03   

dobra,
w typie fantasy od zera do bohatera, z fabułą mocno po Władcy Pierścieni
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-09-05, 12:06   

Pierwszy sezon będzie łączył wątki z trzech części cyklu, ale nie wszystkie: https://naekranie.pl/aktualnosci/kolo-czasu-ktore-tomy-cykl-ksiazkowy-robert-jordan-1630828828?fbclid=IwAR0lL1G3EIAhTXpoqLpQ7FKqcQccEJHxcGyj-hkB7bMe1fkJLgNyRmWowAs
Brzmi to dobrze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-10-28, 07:52   

Zwiastun niezły. Może nie będzie źle. https://www.youtube.com/watch?v=TK3uh2gsRcA
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
jezzoRM 


Posty: 152
Skąd: Stolyca
Wysłany: 2021-10-28, 10:25   

Romulus napisał/a:
W pierwszym tomie to zrzynka z Tolkiena na całego. Potem się robi lepiej, tj. Jordan się usamodzielnia jako twórca.

Ja mam tak jak KS, zasypiam z nudy, kiedy zaczyna się magia. Czy to książka, czy film/serial. Sapkowski był mistrzem w tym temacie, bo u niego magia była realna, jak kolejny żywioł natury. Ale mało jest takich pisarzy. Generalnie, im w fantasy mniej magii tym lepiej, nawet jeśli wszystko inne leży i kwiczy. :)


Kult Sapkowskiego na pełnej. "Magia była realna", naprawdę? Praktycznie niczym się nie różniła od tej u Jordana, Yennefer rzucała jakieś czary jak każdy inny charakter miotający błyskawicami w typowej fantasy..

Przeczytałem 1 tom i odpuściłem wiedząc że przede mną 13 tomiszcz o podobnej jakości. Ja tego serialu nie widzę, materiał źródłowy wydaje się za słaby. Wszyscy gonią za swoją Grą o Tron, nie zauważając, jak stosunkowo Low Fantasy była to produkcja i przede wszystkim przeznaczona dla widzów dorosłych. Powinni szukać, jak już, to jakiegoś grimdark, a nie Tolkienowskiego Fantasy. Amazon naprawdę zaryzykował idác jednocześnie w 2 bardzo podobne, typowo fantasy settingi jak Koło i LOTR.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-28, 10:37   

Panie Jezzo, za bardzo się Pan strachasz ;)
Materiał źródłowy jest słaby, ale serial może być dobry. Tak naprawdę wszystko zależy od potencjału tkwiącego w jego twórcach. Nie będą wszakże robić wiernej adaptacji, tylko sobie wezmą pewne rzeczy i przerobią według własnego uznania, a mając duży budżet mogą poszaleć :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-10-28, 10:46   

ASX76 napisał/a:

tylko sobie wezmą pewne rzeczy i przerobią według własnego uznania

O tak, "własnego uznania". Gratulacje. Dorzucą masturbującą się lesbijkę, paru krasnoludów - gejów, hobbita płaskoziemcę i antyszczepionkowca i jeszcze transpłciowego smoka, żeby zaliczyć wszystkie konsumenckie targety.
Własne uznanie to jest coś, czego się kurwa u dzisiejszych oszołomrunnerów najbardziej obawiam.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-28, 11:19   

KS napisał/a:
Dorzucą masturbującą się lesbijkę, paru krasnoludów - gejów, hobbita płaskoziemcę i antyszczepionkowca i jeszcze transpłciowego smoka


Ja pierdolę, oglądałbym.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-10-28, 11:31   

Tak, gdyby to było coś w rodzaju Aunty Donna, ale tu chyba nie o to chodzi :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15605
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-28, 13:47   

KS napisał/a:
ASX76 napisał/a:

tylko sobie wezmą pewne rzeczy i przerobią według własnego uznania

O tak, "własnego uznania". Gratulacje. Dorzucą masturbującą się lesbijkę, paru krasnoludów - gejów, hobbita płaskoziemcę i antyszczepionkowca i jeszcze transpłciowego smoka, żeby zaliczyć wszystkie konsumenckie targety.
Własne uznanie to jest coś, czego się kurwa u dzisiejszych oszołomrunnerów najbardziej obawiam.


Panie, takie rzeczy to tylko w Netflixie! ;)
Proszę wziąć pod uwagę, że serial powstaje za kasę Amazonu, a tu niekoniecznie cuś takiego musi być, a jeśli nawet, to raczej nie na aż tak absurdalną skalę do wyrzygania.
Poza tym, nie oszukujmy się, showrunnerzy (no, może oprócz najbardziej cenionych) nie podskoczą pracodawcom, zatem gdy stacja chce tej trendy ch.jowej poprawności politycznej, to będzie //panda
Jeszcze jedno. Abstrahując od "Koła czasu" - jeśli serial robi się pod jak najszerszy target, to stara się zrobić dobrze wszystkim ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23154
Wysłany: 2021-10-28, 17:46   

KS napisał/a:
ASX76 napisał/a:

tylko sobie wezmą pewne rzeczy i przerobią według własnego uznania

O tak, "własnego uznania". Gratulacje. Dorzucą masturbującą się lesbijkę, paru krasnoludów - gejów, hobbita płaskoziemcę i antyszczepionkowca i jeszcze transpłciowego smoka, żeby zaliczyć wszystkie konsumenckie targety.
Własne uznanie to jest coś, czego się kurwa u dzisiejszych oszołomrunnerów najbardziej obawiam.

Nie ma to jak wszyscy biali, kobity to kobity, chłopy to chłopy. Jak to w życiu bywa. :)

jezzoRM napisał/a:
Kult Sapkowskiego na pełnej. "Magia była realna", naprawdę? Praktycznie niczym się nie różniła od tej u Jordana, Yennefer rzucała jakieś czary jak każdy inny charakter miotający błyskawicami w typowej fantasy..

No jasne, że kult!
A odnośnie realności magii - oczywiście, że u Sapkowskiego była realna, jak żywioł natury. Jej używanie wiązało się z kosztami dla zdrowia. U Jordana to mamy w zasadzie zmęczenie po jakimś czasie, pot na czole. I to chyba wszystko. :) A poza tym rzucają tam fajerbolami, ogniami stosu, czary mary od pewnego momentu mają już moc niszczenia jeśli nie światów, to całych miast. No ziew taki, że szczęka wypada z zawiasów.

Poza tym "Koło Czasu" to już fantasy oldskulowa. Aczkolwiek była też multi-kulti zanim to stało się modne. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Bibi King

Posty: 1608
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-10-28, 17:59   

KS napisał/a:
Dorzucą masturbującą się lesbijkę, paru krasnoludów - gejów

No i? Serio chcesz W JAKIKOLWIEK SPOSÓB zrównywać gejów/lesbijki z płaskoziemcami i antyszczepionkowcami? Srogo. Ależ ty się musiałeś męczyć na Shreku, kiedy się okazało, że "ty smoczyca jesteś", a potem jeszcze mieli młode...

@Romulus,

Dlaczego akurat zmęczenie po użyciu ma przydawać magii "realności"? :shock: A czemu nie np. orgazm po rzuceniu czaru?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 14