FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W zdrowym ciele zdrowy duch?
Autor Wiadomość
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-10-09, 21:37   

Pewnemu rolnikowi żona robiła niesamowicie dobre kanapki, kiedy szedł robić na pole. Kanapki ze świeżego chlebka, ze świeżutkim serkiem, wędlinką, sałatką i innymi bajerami. Rolnik pewnego razu poszedł robić w pole, kanapki zostawił na kamieniu jak zawsze. Po kilku godzinach pracy zmęczony podchodzi do kamienia skonsumować kanapki, a tu ich nie ma! Następnego dnia żona znowu zrobiła mu pyszne, jak zawsze, kanapeczki, rolnik poszedł robić w pole, aby po kilku godzinach pracy zauważyć, że znowu mu ktoś zawinął kanapeczki! Wkurzył się rolnik i postanowił, że następnego dnia będzie patrzył zaczajony za drzewem, jak kto mu podwędza kanapki! Jak pomyślał — tak zrobił. Zaczaił się i patrzy — a tu wielki orzeł nadlatuje i porywa jego drugie śniadanie! Rolnik biegnie za nim. Biegnie, patrzy, że orzeł leci do lasu — rolnik za nim! Orzeł siada między drzewami, odpakowuje kanapki, wyciąga z nich zawartość, wyrzuca wędlinę, ser, sałatę i inne dodatki, bierze dwie kromki chleba, przykłada sobie do piersi i masując swoją klatkę piersiową woła głośno: "O kurwa! Jaki ja jestem pojebany!"
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-10-14, 08:49   

W zasadzie tak było, ale z drobnymi różnicami. Wybrałem się w piątek na zamknięcie sezonu w góry (Fidel, bierz kajecik i pisz), a że w środę trochę pośnieżyło, stwierdziłem że pojadę, rzecz jasna, w Tatry i pokręcę się tu i ówdzie bez skakania po turniach, bo śnieg, lód, ugór, krzaki i wilkołaki - wiadoma sprawa. Wyszedłem z Palenicy, przy wodogrzmotach Mickiewicza odbiłem na Dolinę Pięciu Stawów, podszedłem kawałek doliną, stanąłem pod Szpiglasowym Wierchem - przy wierchu zasnieżony w pizdu - stoję i dumam. Wydumałem sobie że kawalątek podejdę, bo dolne partie suche i ciepłe, co się może stać - i znajdę miejsce na kawę z lepszym widokiem. Raków nie mam, ale jak będzie źle, to zawrócę. Jak wydumałem tak zrobiłem, podszedłem, patrzę, lodu nadal nie ma. To jeszcze kawalątek. I jeszcze. Trochę śniegu, ale pod kontrolą, no to jeszcze kawałeczek. I jeszcze. I jeszcze. Zanim się zorientowałem, wspinałem się oblodzonym kominem po łańcuchach z włączonym GOD mode (Głupia Orcza Duma, bo po chuj zawracać jak tak dobrze idzie, full speed ahead and damn the torpedoes). Szło tak dobrze, że udało się wysmykać na przełęcz, a potem na sam wierch, i to bez złamań, skręceń i utraty zębów. Zejście Ceprostradą do Morskiego Oka to już była bułka z goblinem, potem kawalątek w dół asfaltem i w lewo - wężykiem, Fidel, wężykiem - niebieskim szlakiem z powrotem do D5S, tam ostro prawo na burt i Doliną Roztoki z powrotem na parking. Świetna trasa (planowałem jeszcze Wrota Chałubińskiego, ale wyglądały na oblodzone, a na Szpiglasowym wrócił mi rozum), Ork poleca, choć raczej poza sezonem - w pełni lata spodziewane wściekłe tłumy. Sam Szpiglasowy od D5S ciutkę wymagający, ale można się oswoić z łańcuchami jak kto nie miał przyjemności. Od Morskiego Oka trasa właściwie spacerowa.

tl;dr Wlazłem na jebutną oblodzoną górę bez raków jak ostatni debil, nevermore.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-10-14, 09:36   

Stary Ork napisał/a:
(Fidel, bierz kajecik i pisz)
ależ oczywiście
Stary Ork napisał/a:
stwierdziłem że pojadę, rzecz jasna, w Tatry
Tatry są co prawda na dalekim końcu moich zainteresowań bo
Stary Ork napisał/a:
w pełni lata spodziewane wściekłe tłumy
a poza sezonem
Stary Ork napisał/a:
oblodzonym kominem po łańcuchach
ale nie mówię, że nie, zanotować trzeba

W najbliższy wtorek ruszamy komunikiem (że bez artylerii i taborów a nie że konno), samotrzeć z Krynicy-Zdrój do Szczawnicy, przez Wierchomlę, od północy omijając Piwniczną, dalej przez Przechybę. Mamy nadzieję na śnieg zamiast deszczu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-10-14, 12:19   

Fidel-F2 napisał/a:
W najbliższy wtorek ruszamy komunikiem (że bez artylerii i taborów a nie że konno)


Już trąbiłem wsiadanego, ale doczytałem i nastrój prysł (nie ruszam się bez artylerii). W każdym razie idźcie przez zboże, we wsi Moskal stoi.

Z Tatrami można się pozytywnie zaskoczyć, moje niedokładne obserwacje i pochopne wnioskowanie każą przypuszczać że letnicy preferują Tatry Wysokie - więc jeśli pojedziesz w środku tygodnia, wcześnie rano, i na przykład w Tatry Zachodnie, to jest nadzieja na mały ruch na szlakach. Bo pchanie się na Kasprowy w sobotę koło południa rzeczywiście ma znikomy sens.
Ale nie namawiam za wszelką cenę, bo wiesz, jak to jest z górami - dzisiaj Rysy, jutro Matterhorn, w kwietniu Kazbek, a za rok to już tylko K2 zimą.

Fidel-F2 napisał/a:
z Krynicy-Zdrój do Szczawnicy, przez Wierchomlę, od północy omijając Piwniczną, dalej przez Przechybę. Mamy nadzieję na śnieg zamiast deszczu.


Polecam raczki. I czekam na raport sytuacyjny, tamte góry są mi nieznane //orc .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-11-05, 12:06   

Jakoś początkiem października (końcem września?) weszliśmy z dzieciakami na Kotarz. Taki tam pagórek dla przedszkolaków. Mogę pokazać kilka obrazków:















Mała dygresja:

Proporcje są dziwne, bo niemal wszystkie moje foty cropuję z 3:2 na 5:4, albowiem jestem instagramową dziwką. No i odkryłem, że odbitki w tej proporcji po prostu wygodniej trzyma się w ręku. Między innymi z tego powodu uwielbiam też proporcje 1:1 //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2020-11-05, 12:11   

Fajna sprawa. Też powoli wciągam dzieciory. Na razie tylko Świętokrzyskie i Magury, ale planów od cholery.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-05, 12:33   

Od Salmopolu szliście? Koło parkingu mają zajebongo pierogi :mrgreen: Spellu, na trochę dłuższy spacer polecam Kotarz z Brennej: parkujesz w okolicach Skalnego Dworku (w pytę pizzę mają), drepczesz kawałeczek w dół, znajdujesz czarny szlak i ciśniesz pod górę - jest troszkę podejścia na początku, ale potem już tylko spacer grzbietem, po drodze jest trochę krajobrazów, w tym wieża widokowa; można odbić na Biały Krzyż i Salmopol albo przez Kotarz wrócić do Brennej - tyle że trasa raczej na cały letni dzień.
W ogóle ze wszystkich tych śląskobeskidzkich kurortów Brenna jakoś mi się najbardziej widzi (przynajmniej nie ma takiej komunikacyjnej padaki jak w Wiśle ani takich tłumów jak Szczyrk i Ustroń).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2020-11-05, 12:37   

Stary Ork napisał/a:
Od Salmopolu szliście?


Od strony Hołcyny (Brenna), rzut beretem jest zajebongo karczma z wykurwistym żurkiem w chlebku //spell

Stary Ork napisał/a:
Spellu, na trochę dłuższy spacer polecam Kotarz z Brennej: parkujesz w okolicach Skalnego Dworku (w pytę pizzę mają), drepczesz kawałeczek w dół, znajdujesz czarny szlak i ciśniesz pod górę - jest troszkę podejścia na początku, ale potem już tylko spacer grzbietem, po drodze jest trochę krajobrazów, w tym wieża widokowa; można odbić na Biały Krzyż i Salmopol albo przez Kotarz wrócić do Brennej - tyle że trasa raczej na cały letni dzień.
W ogóle ze wszystkich tych śląskobeskidzkich kurortów Brenna jakoś mi się najbardziej widzi (przynajmniej nie ma takiej komunikacyjnej padaki jak w Wiśle ani takich tłumów jak Szczyrk i Ustroń).


Patrz wyżej ;) A samochód zostawiamy przy Hołcynie.

Teren znam bardzo dobrze, bo za bajtla jeździłem na kolonie do Górek Wielkich.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2020-11-05, 13:10   

Ja jeździłem do Gdańska Przymorza, ale to było jeszcze za Jaruzelskiego //panda .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-10-15, 17:33   

Plan jest taki. Start poniedziałek Ujsoly-Soblówka. Koniec Szczyrk. Noclegi 1 Rycerzowa, 2 Wielka Racza, 3 Skalanka, 4 Przysłop, 5 Skrzyczne.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-16, 01:21   

i wszystko fajnym jeepem
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-16, 16:41   

Sam, czy z dzieciorami?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-10-16, 17:54   

Z bandą 45-55-latków. Znaczy czterech nas idzie. Na dzieciaki trochę za duże dystanse.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-10-22, 00:36   

No to jutro Barania Góra, Skrzyczne i w sobotę do domu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-22, 05:46   

Prawdopodobnie najładniejszy szlak w Beskidzie Śląskim //mysli Okolice Malinowskiej Skały są zajebongo, pomijając tłumy w słoneczne dni.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-10-22, 06:27   

Jest co prawda piątek, ale jednak koniec października, tłumów chyba nie będzie. Od poniedziałku spotykamy raczej sporadyczne jednostki. Trasa z Twojego kiedyś tam polecenia. Postanowilimy sprawdzić. :-)
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-22, 06:32   

Spieszcie się, bo las odrośnie //spell

EDIT: W tygodniu o tej porze roku zwykle nie ma tłumów, ale Barania, a zwłaszcza Skrzyczne, to jest lep na niedzielnych turystów; Beskid Śląski w ogóle jest zadeptany do imentu, bo to jednak rzut suchym beretem od Bielska i aglomeracji, ale jest parę gór na które szczególnie trzeba się ustawiać w kolejce (Skrzyczne, Czantoria, Szyndzielnia/Klimczok, Równica) bo łatwo na nie dojechać i/lub mają kolejki linowe i siakąś infrastrukturę na wierzchu. Znajomy był na Czantorii w środę i maszerował w zwartej kolumnie //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
  
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-22, 06:41   

Moi rodzice mieszkają praktycznie pod Skrzycznem, w Lipowej. Rzut beretem od Doliny Zimnika.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-10-22, 14:31   

Najlepsze z całej wyprawy było jednak jak w Chacie pod Skalanką wysłaliśmy posła LPR po wódkę do Zwardonia. :-P I pilim poslowkę.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-22, 14:42   

Fidel-F2 napisał/a:
jak w Chacie pod Skalanką wysłaliśmy posła LPR po wódkę do Zwardonia
Kurna, Fidel pisze do nas z roku 2005. Kupuj mieszkanie w Warszawie, ale nie bierz kredytu we frankach, nawet jak będę ci wciskali i proponowali, że w ramach promocji wszyscy pracownicy banku zrobią ci loda. Po połowie 2007 peron już odjechał i czekaj min. do końcówki 2009, a nawet do 2012, będzie minimum.

Apple tak, Amazon tak, Google tak, Microsoft tak. Yahoo nie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-10-22, 15:04   

i nie wsiadaj w tupolewa do Smoleńska
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-22, 17:21   

I załóż się o wszystkie pieniądze, że Giertych będzie na sztandarach obrońców demokracji.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-22, 17:55   

i że Lepper się powiesi.
ale przede wszystkim - że Kaczyński nie dokończy prezydentury
o wszystkie piniąszki
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-10-23, 05:54   

Właśnie wychodzimy ze Skrzycznego po śniegu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-23, 13:56   

Niezły timing //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-26, 00:33   

https://youtu.be/2R1FrnPUaK4

od 4:40
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-10-25, 11:41   

Dziś Żywiec i Skrzyczne, jutro Barania Góra a potem przez Milówkę na Boraczą i gdzieś tam dalej.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
xan4
Tatuś Muminków


Posty: 354
Skąd: Silesia
Wysłany: 2023-10-25, 12:13   

Końcowa stacja to Tarnowskie Góry z tego co kojarzę.
_________________
Oddział chwilowo zamknięty
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2023-10-26, 18:36   

:-)
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,12 sekundy. Zapytań do SQL: 13