FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kolorowe zeszyty
Autor Wiadomość
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-08-17, 15:52   

ASXnew napisał/a:

Wydania zbiorczego Ralpha nie będzie. Cieszmy się, że w ogóle wyszło na miękko.


A skąd taka fatalna wiadomość? Zwłaszcza, że kilka zeszytów jest już wyprzedane, a po sukcesie Donżona (tom 1 się bardzo szybko wyprzedał i już jest dodruk) to chyba szanse na dobrą sprzedaż Ralpha są spore.

Donżon mam, stoi na półce i czeka na komplet.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-17, 16:04   

Sędzia napisał/a:


A skąd taka fatalna wiadomość? Zwłaszcza, że kilka zeszytów jest już wyprzedane, a po sukcesie Donżona (tom 1 się bardzo szybko wyprzedał i już jest dodruk) to chyba szanse na dobrą sprzedaż Ralpha są spore.

Donżon mam, stoi na półce i czeka na komplet.



1. Swego czasu wydawca dał to jasno do zrozumienia (bodaj na FB). No, chyba że w międzyczasie coś się zmieni(ło). Zważywszy na fakt, ile czasu jest obecny na rynku Ralph, wyprzedaż kilku "zeszytów" niczego nie dowodzi. Tym bardziej że świetnych promocji na ten tytuł nie brakowało także na stronie wydawcy...

2. To będą lata... Nie warto tyle czekać! //panda
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-08-17, 16:10   

Nie ten to może inny wydawca się za to weźmie, nic nie jest przesądzone. A może właśnie dlatego była taka marna sprzedaż że tylko wersje albumowe były - brak zbiorczych.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-08-17, 16:13   

ASXnew napisał/a:

1. Swego czasu wydawca dał to jasno do zrozumienia (bodaj na FB). No, chyba że w międzyczasie coś się zmieni(ło). Zważywszy na fakt, ile czasu jest obecny na rynku Ralph, wyprzedaż kilku "zeszytów" niczego nie dowodzi. Tym bardziej że świetnych promocji na ten tytuł nie brakowało także na stronie wydawcy...

2. To będą lata... Nie warto tyle czekać! //panda


ad. 1 - Ja się na Ralpha załapałem jak już się wyprzedały; ale jak dobrze zejdzie cały Dożon, to może zmienią zdanie. Widziałem wpisy na FB odnośnie Czary Zjary, że tego nie będzie nigdy dodruku, a potem jednak zrobili. Z Ralphem mam ten problem, że strasznie nie lubię wydań z wieloma tomami/zeszytami. Nie pasuje mi Saga w 9 tomach i myślę czy wziąć angielskie wydanie 1 -tomowe w miękkiej, czy 3-tomowy delux w twardej. Ralpha 12 tomów mnie irytuje i chcę mieć ładne wydanie w 2-3 tomach zbiorczych. Za rok wyjdzie jakiś zbiorczy po angielsku, więc może sobie takiego wezmę.

ad.2 - mam nadal od cholery innych komiksów do czytania, więc spokojnie może czekać.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-17, 16:24   

"Saga" jest przynajmniej w twardej oprawie :-) Mucha pociągnie dalej tę serię w tym samym formacie.

"Donżon" na pewno świetnie zejdzie, co zresztą widać po dodruku pierwszego tomu :-)
Skuś się, skuś się... ;)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-17, 17:42   

ja z kolei - Kaznodzieja spoko, nawet bardzo, ale bez przesady. Kreska mogła by być lepsza, fabuła ma mielizny --> początek i koniec super ale...
[oczywiście mówimy o najlepszych z najlepszych, trochę jak z kierownikami F1]
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-13, 21:34   

The Goon(ZBiR) Eric Powell - mocno specyficzny
5 nagród Elsnera jednak coś mówi - temu spróbowałem za namową.

Cytat:
Utrzymana w konwencji satyrycznego horroru seria opowiada o Goonie, którego miasteczko opanowały wilkołaki, zombie i inne potwory. Po zachodniej stronie miasta grasują zombie pod wodzą kapłana Bezimiennego. Drugą połowę miasta kontroluje Goon, na którego Bezimienny ciągle nasyła swoich demonicznych poddanych


nieco w klimacie Cookowego Garretta. po 1/4 stwierdziłem że nie teges i raczej oddam, obecnie jestem w połowie i w sumie daje radę. Zatrzymam, choć powiem uczciwe - nie porywa mnie (znaczy nie będę ścigał pozostałych czterech tomów). Rysunek też... charakterystyczny

Saga - Briana K. Vaughana i Fiony Staples.
Wow. Jeżeli mówi ci coś Planescape, to komiks jest w bliskich klimatach. Takie techno-fantasy. Para anioło-demonów, przeciwnych frakcji, toczących wojnę po różnych zakątkach wszechrzeczy majstruje dziecko. Muszą uciekać a każdy jest wrogiem. Świetny ręka, nie jest to DiTerlizzi, mniej "bajkowo" ale rewelacja.
W sumie pożyczyłem testowo - bo ktoś wspomniał że komiks jest mocno inspirowany PeSem, i chciałem sprawdzić - faktycznie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 23:05   

Jakby ktoś się zastanawiał nad wejściem w "Donżon", to drugi tom jest na wyczerpaniu.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-09-21, 15:59   

Trojan napisał/a:


Saga - Briana K. Vaughana i Fiony Staples.
Wow. Jeżeli mówi ci coś Planescape, to komiks jest w bliskich klimatach. Takie techno-fantasy. Para anioło-demonów, przeciwnych frakcji, toczących wojnę po różnych zakątkach wszechrzeczy majstruje dziecko. Muszą uciekać a każdy jest wrogiem. Świetny ręka, nie jest to DiTerlizzi, mniej "bajkowo" ale rewelacja.
W sumie pożyczyłem testowo - bo ktoś wspomniał że komiks jest mocno inspirowany PeSem, i chciałem sprawdzić - faktycznie.


You're welcome :) A dalsze tomy trzymają imo poziom, są też duże zaskoczenia fabularne.

A The Goon to moim zdaniem straszna słabizna. Przeczytałem wszystkie 5 tomów ale za chiny ludowe nie mam pojęcia co w tym komiksie ktoś widział, że dostał tyle nagród. I jeszcze te wszystkie ochy i achy w przedmowach od naprawdę dobrych nazwisk. A komiks ani zbytnio ciekawy, ani zbytnio odkrywczy, ani nie narysowany wybitnie.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-21, 16:05   

"Saga" będzie przez Muszkę kontynuowana ;)

"The Goon" - kolejne podejście do pierwszego tomu i więcej nie będzie. Ten typ "humoru" w ogóle mi nie leży.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-09-21, 16:16   

ASX76 napisał/a:
"Saga" będzie przez Muszkę kontynuowana ;)

"The Goon" - kolejne podejście do pierwszego tomu i więcej nie będzie. Ten typ "humoru" w ogóle mi nie leży.


Na razie to nie wiadomo kiedy będzie dalszy ciąg i czy w ogóle. I prawdę mówiąc nie wiem czy dobrze by się stało, gdyby się pojawił. Historia trafiła do momentu w którym wcale dalszy ciąg nie jest potrzebny, a wiele razy widziałem serie, których słabe dokończenie mocno zepsuło odbiór całości.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-02, 20:22   

Egmont na 2022 rok:

- z najciekawszych rzeczy: "Invisibles" G. Morrison (w 3 tomach) i "Tommorow Stories" A. Moore'a

- seria "Hellblazer" będzie kontynuowana po Delano (może więc w końcu M. Carey)

- takoż i universum Mignoli
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-10-02, 21:11   

Dla mnie to co do kupienia:

- Armada kontynuacja
- Kajko i Kokosz kontynuacja wydania w HC
- Czarodzieje i ich dzieje
- być może Młodość Blueberrego
- Czarny Młot

Z reszty sporo do przeczytania, ale nie spodziewam się, żeby coś było warte trzymania na półce.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-02, 21:25   

"Kajko i Kokosz" w HC to oczywista oczywistość :-)

Zaś "Kajtek i Koko" w kolorze będą później :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-10-03, 07:28   

Poza "Hellblazerem" i "Punisherem" dla mnie nic.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-10, 06:08   

Sędzia napisał/a:


Na razie to nie wiadomo kiedy będzie dalszy ciąg i czy w ogóle.


Za granicą pierwszy zeszyt ma ukazać się w styczniu.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-14, 15:46   

"Kajko i Kokosz" Złota Kolekcja Tom 1 - Panowie, to jest miód, cud i malina! Eleganckie wydanie, piękne kolorowanie, fajne dodatki. Brać bez choćby cienia zwątpienia! :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-10-14, 18:03   

Mam cały zestaw. Aż tak się nie jaram.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-14, 18:43   

Złota Kolekcja to pierwotna wersja "Kajka i Kokosza", zatem bez wycięć.
EDIT: a i kolory są bardziej nasycone.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-25, 22:02   

Dokładne porównanie różnic w wydaniach "Złotego pucharu" --> http://www.fundacjakreska...FgBaRmd5g-Hdg8I

Trochę tego jest.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-25, 22:04   

szkoda że Musiał nigdy nie poszedł w komiks.
Miał renkę do takiego rysunku. Ciekawe czemu ...

nawet w tym ujowym Katanolandzie
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-25, 22:08   

Teraz to już nie ma żadnego znaczenia.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-10-29, 09:53   

Przeczytałem piątą, finałową część zbiorczego wydania "DMZ". O, jakie to było dobre. Cała opowieść związana z wojną zakończyła się dosyć szybko. A najciekawsze było właśnie to, co działo się Po. I Wood, moim zdaniem, takim finałem wynagrodził wcześniejsze skróty i chodzenie na łatwiznę. I do tego potrafił mnie poruszyć. A to już coś.

I teraz jestem mocno sceptyczny wobec adaptacji "DMZ", którą robi HBO. Zapewne zrobi to znakomicie, ale nie podobają mi się decyzje dotyczące tego, że będzie to miniseria, raptem cztery odcinki. Do tego nie będzie to adaptacja całości, tylko skupi się na wątku Zee. Nie będzie w ogóle Matta, nie będzie Wilsona. To pozbawi tę serię najmocniejszych elementów. Przemiana Matta, los Wilsona, czy drobniejsze epizody, które się w niej pojawiały zbudowały jej zajebistość. Zee jest ważna, ale jej historia nie ma takiego ładunku jak historia Matta. Zatem moje oczekiwania zostały teraz zawieszone bardzo wysoko i w zasadzie miniseria wystartuje z poziomu "nie podoba mi się, spie.dalajcie".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-10-29, 11:30   

Trojan napisał/a:
W sumie pożyczyłem testowo - bo ktoś wspomniał że komiks jest mocno inspirowany PeSem, i chciałem sprawdzić - faktycznie.


To jeszcze jeden tytuł, w którym odnajduję inspirację PSem. Choć już nie tak dobry jak Saga, ale nadal porządny poziom scenariusza, bardzo dobre rysunki - Coda od NSC.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-29, 13:34   

Romulus napisał/a:
Zatem moje oczekiwania zostały teraz zawieszone bardzo wysoko i w zasadzie miniseria wystartuje z poziomu "nie podoba mi się, spie.dalajcie".


i będziemy obserwować ewolucję w kierunku - ależ to znakomite :)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-10-29, 16:16   

Byłoby dobrze. Ale chyba nie. Bo wyrwanie jednego wątku z tej opowieści zawsze będzie ciążyło tej miniserii.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-10-30, 00:35   

Indyjska Włóczęga - doskonały komiks łotrzykowski(?). Świetnie narysowane (gość od Blacksada), świetny scenariusz. Właśnie się wyprzedaje i są jakieś resztki na Allegro, ale pewnie za jakiś czas będzie dodruk.
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-10-30, 13:41   

Dla mnie to był ścisły top 20 roku o ile nie pierwsze miejsce //mysli Szczerze wątpię w dodruk oneshota jeszcze na dodatek frankofona, więc jak ktoś lubi dobrą przygodę to ma jeszcze szansę.

Dla pokazania skilla Guarnido: https://www.youtube.com/watch?v=6xRRaJZ7_0M
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-10-30, 14:21   

Frankofon czy nie, komiks się w zasadzie wyprzedał po 1,5 roku. Nie ma siły, żeby nie dodrukowali.

Czego innego szukam w komiksach, żeby to był mój top, ale z całą pewnością top20, jeśli nie lepiej.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-11-10, 21:02   

"Donżon 3" jednak nie w tym roku :(
Luty albo marzec 2022.
Przy takim tempie to jednak nie warto zwlekać z czytaniem ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13