FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Rzeźnia na polskich drogach czyli o kulturze jazdy słówkilka
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-10-09, 13:27   

Trojan, a co ja mam do tego? Głowa cię nie boli?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-11, 06:15   

fdv napisał/a:
Trojan napisał/a:
Fidelito, weź tabletki na serce

https://www.brd24.pl/spol...li-za-predkosc/


kradzież w majestacie prawa, ale zawsze się znajdą tacy co przyklasną.


Przepadek przedmiotów które służyły do popełnienia przestępstwa, ja przyklaskuję. Za jazdę 236 km/h poza torem wyścigowym powinny być ostrzejsze kary niż 500 PLN i 6 punktów.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-10-11, 07:20   

Jest jeszcze coś pomiędzy 500zł i 1,2 mln euro. Ale jak mówiłem znajdą się tacy co będą klaskać.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-11, 07:29   

Strasznie boleję nad jego stratą, teraz będzie musiał nazbierać kolejne 1,2 mln, żeby znowu sobie porządnie pojeździć, nieszczęśnik. Grasz w głupie gry, wygrywasz głupie nagrody.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-11, 07:44   

Biedak będzie musiał jechać jeszcze raz kupić sobie drugie.

Ork napisał/a:
teraz będzie musiał nazbierać kolejne 1,2 mln, żeby znowu sobie porządnie pojeździć, nieszczęśnik.


Jeżeli kupujesz Lambo za 1,2 mln ojro, to prawdopodobnie stać Cię na drugie, trzecie, a nawet piąte. Jeżeli Cię nie stać, to prawdopodobnie jesteś idiotą.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-11, 07:53   

MrSpellu napisał/a:
Jeżeli Cię nie stać, to prawdopodobnie jesteś idiotą.


Ale kolega z lambo bezdyskusyjnie udowodnił swój idiotyzm cisnąc 230/h po publicznej drodze, to nie jest w ogóle w obszarze naszego zainteresowania //mysli
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-11, 07:58   

Ale można być idiotą na wielu płaszczyznach. I to jest na swój sposób fascynujące.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-11, 08:00   

Wszechświat nieustannie zachwyca mnie przepychem swej różnorodności.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-17, 11:12   

https://www.lublin112.pl/...u-budynku-foto/

:)
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-18, 00:34   

niepolskie drogi

https://youtu.be/xlJUO7CvVGI
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-10-19, 11:21   

Albo ja czegoś nie rozumiem, albo system sądownictwa jest zły, albo może jednym wolno więcej?
https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-piotr-najsztub-uniewinniony-zapadl-wyrok-ws-potracenia-77-la,nId,5591445
_________________
quot libros, quam breve tempus
  
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2021-10-19, 12:43   

Czego nie rozumiesz? Deszcz był, ślisko, wilgoć, panu redaktoru pewnie okulary zaparowało, nie mógł widzieć, jak mu ta rozbrykana 77-latka cwałem na pasy wybiegła.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-10-19, 13:29   

Jechał 20 na godzinę czyli 6m/s, ulica nieoświetlona, babka ubrana na czarno, starsi ludzie często nie patrzą czy coś jedzie, mają kłopoty ze słuchem, obiektywnie nie ma podstaw by go oskarżać
E
google podpowiada że 5,5m/s, jak myślicie że sekunda to dużo na reakcje:
https://www.youtube.com/watch?v=47QJmb-W7yg
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
  
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-10-19, 13:32   

Jechał bez prawa jazdy, bez ubezpieczenia, autem z nieważnym przeglądem. Za to powinien zostać ukarany.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-19, 13:40   

I dostał za to w 2018 roku ponad 3k grzywny, więc o co chodzi?
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-10-19, 13:50   

Po prostu mi się to w pale nie mieści.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-10-19, 13:55   

A co dopiero w głowie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-19, 13:57   

Życie pisze najdziwniejsze scenariusze, czasem nawet tak niewiarygodne jak ten, w którym kierowca jest niewinny.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-10-19, 14:00   

O tym nawet Trojan wie :P
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-19, 14:02   

Z resztą ewentualne pretensje do policji, która nie zabezpieczyła miejsca zdarzenia, do prokuratury, i do Zbyszka który znów chciał wyjść na Johna Wayne'a, a jak zwykle wyszedł na Pimpusia Sadełko.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2021-10-19, 15:53   

m_m napisał/a:
Jechał bez prawa jazdy, bez ubezpieczenia, autem z nieważnym przeglądem. Za to powinien zostać ukarany.

I został za to ukarany. Ale to przewinienia, które nie miały wpływu na zaistnienie wypadku więc w zasadzie są bez związku ze sprawą.
Cytat:
Nie została zabezpieczona droga hamowania. Nie zostało określone położenie ciała pokrzywdzonej względem samochodu oskarżonego, nie zostało ustalone położenie samochodu na przejściu dla pieszych - cytuje sędziego "Super Express".

Czytaj więcej na https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-piotr-najsztub-uniewinniony-zapadl-wyrok-ws-potracenia-77-la,nId,5591445#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

No i niby na czym miał się oprzeć sąd? Miał go skazać, bo jest dziennikarzem, celebrytą, więc - automatycznie - jest winny? Warunki pogodowe złe, droga nieoświetlona. Brak zabezpieczonych śladów wypadku. No jest coś takiego jak zasada domniemania niewinności. I winę jednak należy udowodnić.
Nic mnie w tym wyroku nie dziwi. Może gdyby pracownicy mediów podawali szczegóły uzasadnienia wyroku, to można byłoby o czymś gadać. Ale takie nudne okoliczności się nie "klikają".
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-10-19, 16:11   

Stary Ork napisał/a:
I dostał za to w 2018 roku ponad 3k grzywny, więc o co chodzi?


To w sumie po co auto ubezpieczać i robić przegląd, jak tylko 3k grzywny za to grozi. A brak uprawnień do prowadzenia pojazdów to jednak ciutkę poważniejsza sprawa nie wiadomo czy nigdy ich nie nabył czy wcześniej zostały mu odebrane - tak na marginesie to jest dla mnie coś nie mieszczącego się w głowie bo albo rozmyślnie wsiadł za kierownicę mimo zakazu, albo jest na tyle nie gramotny, że nawet takiej prostej rzeczy nie potrafi ogarnąć.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-10-19, 16:45   

Romulus napisał/a:

I został za to ukarany. Ale to przewinienia, które nie miały wpływu na zaistnienie wypadku więc w zasadzie są bez związku ze sprawą.

Śmieszna kara trochę.
fdv ująłeś to znakomicie, o to mi chodziło, tylko się wyslowić nie umiałem.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-10-19, 17:06   

fdv napisał/a:
To w sumie po co auto ubezpieczać


Bo jak Cię zatrzymają trzy razy w ciągu miesiąca to uiścisz 9k? :roll: Czysty zysk w porównaniu z opłacaniem polisy, c'nie. Takiego drobiazgu jak to, że jak wjedziesz swoim matizem w mojego bentleya i nagle będziesz mi za stuczony refektor winien kwintal krugerrandów, lewą nerkę i to, co Cię powita na progu kiedy wrócisz do domu, nawet nie wspomnę, bo przecież to boleśnie oczywiste, milordzie.

fdv napisał/a:
A brak uprawnień do prowadzenia pojazdów to jednak ciutkę poważniejsza sprawa nie wiadomo czy nigdy ich nie nabył czy wcześniej zostały mu odebrane


Zdziwisz się, ale wiadomo. Uprawnienia nie zostały mu odebrane, tylko zatrzymano mu prawo jazdy za komplet punktów - tyle, że starostwo powiatowe nie wydało decyzji o odebraniu uprawnień. Stąd dostał zdaje się 50 PLN za brak dokumentu przy sobie. Dzisiaj nie dostałby nic, bo nie musisz mieć prawa jazdy ze sobą.

Romulus napisał/a:
Może gdyby pracownicy mediów podawali szczegóły uzasadnienia wyroku


Albo gdyby oburzeni obywatele pogrzebali trochę w sieci przed wyruszeniem na poszukiwanie dwóch sążni sznura i suchej gałęzi... :roll:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-10-19, 17:46   

Stary Ork napisał/a:

Bo jak Cię zatrzymają trzy razy w ciągu miesiąca to uiścisz 9k? :roll: Czysty zysk w porównaniu z opłacaniem polisy, c'nie. Takiego drobiazgu jak to, że jak wjedziesz swoim matizem w mojego bentleya i nagle będziesz mi za stuczony refektor winien kwintal krugerrandów, lewą nerkę i to, co Cię powita na progu kiedy wrócisz do domu, nawet nie wspomnę, bo przecież to boleśnie oczywiste, milordzie.

Zdziwisz się, ale wiadomo. Uprawnienia nie zostały mu odebrane, tylko zatrzymano mu prawo jazdy za komplet punktów - tyle, że starostwo powiatowe nie wydało decyzji o odebraniu uprawnień. Stąd dostał zdaje się 50 PLN za brak dokumentu przy sobie. Dzisiaj nie dostałby nic, bo nie musisz mieć prawa jazdy ze sobą.


Zatrzymają trzy razy w miesiącu ? a w jakiej nibylandi takie cuda ? Szybciej wygram w totka w którego nie gram. Ostatnimi laty jeżdżę dużo i ostatni raz kiedy mnie zatrzymała policja to tylko do wyrywkowej kontroli trzeźwości w niedzielę przy opuszczonej szybie dwa lata temu(żadnych dokumentów nie sprawdzali). Wypadku nie spowodwałem nigdy, a prawo jazdy od 2002 więc może i twój Bentley byłby oszczędzony. Wychodziłoby na to że w moim przypadku opłacałoby się nie ubezpieczać ani mojego ani firmowego auta bo jak ciapną to 3k ale ja mam prawo jazdy więc może tylko na 2k by się skończyło ? A to już czysty zysk.


Co do uprawnień to w artykule było napisane
Cytat:
Dziennikarz nie miał jednak uprawnień do prowadzenia pojazdu
to jak ja mam to interpretować ? Zresztą to jeszcze większy kabaret zostało mu zatrzymane prawo jazdy za komplet punktów ,ale nie musi się obawiać kary (dla sędziego to jakiś nieważny szczegół) bo urzędnik nie dopilnował obowiązków.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-10-19, 17:57   

Brak OC to chyba UFG sprawdza po prostu przeszukując co jakiś czas bazę danych. Pewnie nie robią tego dla niewyrejestrowanych aut widm. Mój wujek kiedyś przegapił (przynajmniej tak twierdził, a może liczył, że zniknie w tłumie) termin ubezpieczenia i dość szybko dostał informację, że ma kilka tysięcy do zapłacenia. Żadna kontrola go nie sprawdziła w tym czasie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-19, 19:00   

jak dla mnie to ktoś doskonale wiedział jak zabezpieczyć ślady tak żeby łeb urwać hydrze.

elyty dajo przykład jak w dupala ruchać
chcesz sprawiedliwości - sam musisz po nią sięgnąć.
 
 
KS 
KS


Posty: 2533
Wysłany: 2021-10-19, 19:44   

https://www.youtube.com/watch?v=eJ5RDxzOfUk
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23107
Wysłany: 2021-10-20, 09:37   

fdv napisał/a:

Co do uprawnień to w artykule było napisane
Cytat:
Dziennikarz nie miał jednak uprawnień do prowadzenia pojazdu
to jak ja mam to interpretować ? Zresztą to jeszcze większy kabaret zostało mu zatrzymane prawo jazdy za komplet punktów ,ale nie musi się obawiać kary (dla sędziego to jakiś nieważny szczegół) bo urzędnik nie dopilnował obowiązków.

Bo to jest nieważny szczegół - jeśli chodzi o odpowiedzialność za ten wypadek w tej sprawie.
Gdyby sąd uznał winę oskarżonego, to mógłby tę okoliczność potraktować jako obciążającą przy wymiarze kary. Ale jeśli oskarzony był niewinny, to w oczywisty sposób było to bez znaczenia. Nie wykazano także, aby w tych okolicznościach faktycznych brak uprawnień do kierowania pojazdami miał wpływ na zaistnienie wypadku. To jak to inaczej traktować?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-20, 19:12   

dziwna ta logika
nie miał uprawnień bo je stracił w wyniku
a) braku umiejętności jazdy
b) notorycznego łamania przepisów
obie to możliwości mają znaczący wpływ na spowodowanie wypadku.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

OGIEN I LÓD - Przystan mil/osników prozy Georgea R. R. Martina


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13