FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Falkon
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-25, 12:08   

taka akcja grozi nawet więzieniem - jeżeli zostanie to uznane za wyłudzenie.
Miałem taką akcję w stowarzyszeniu - choć tam gł. księgowa zawaliła konkretnie sprawę (znaczy się notorycznie nie księgowała dokumentów, a gdy przyszła kontrola uciekła na długie l4, po czym samowolnie poddała się karze wyznaczoną przez UKS żeby uniknąć postępowania sądowego.


Fidel - kto tam jest w organizacji ? wiesz może ?

skąd masz to info ?

Cytat:
Drodzy! Musimy się podzielić z Wami smutną informacją! 🙁
Ze względu na to, że w dalszym ciągu na Targi Lublin S.A. działa i będzie działać szpital covidowy, w tym roku nie możemy zorganizować tam FALKONU.
Trzymajcie się, bądźcie zdrowi i spotkajmy się w pełnym składzie w przyszłym roku! 💚
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-09-25, 14:14   

https://bip.lublin.eu/gfx/bip/userfiles/_public/import/urzad-miasta-lublin/kontrole/kontrole-podmiotow-spoza-sekt/2021/ak/lsf/wystapienie_pokontrolne_lsf.pdf?fbclid=IwAR3m7jgO285Bgp0r0ARghHefBe2M-YV-xTOrPCGmcN02OT8dT4Mj_MWjw9k
Cytat:
"Nieokazanie do kontroli dowodów źródłowych z realizacji 13 zadań (dotacja łącznie 419.000,00 zł) oraz rodzaje i skala nieprawidłowości w sprawozdaniach i w przedłożonej dokumentacji z pozostałych, opisanych w niniejszym wystąpieniu pokontrolnym 5 zadań (dotacja w kwocie 201.000,00 zł), przy braku ewidencji księgowej środków dotacji nie zapewniają wiarygodności sprawozdań Stowarzyszenia w zakresie faktycznego poniesienia kosztów realizacji zleconych zadań i nie pozwalają na potwierdzenie, że jakakolwiek kwota z dotacji udzielonej Stowarzyszeniu w łącznej wysokości 620.000,00 zł została wykorzystana na realizację zadań w sposób zgodny z umowami i wskazanymi przepisami prawa.
W związku z powyższym polecam:
W terminie do 15 dni od otrzymania niniejszego wystąpienia pokontrolnego dokonać zwrotu kwoty 620.000,00 zł tytułem „dotacji niewykorzystanej”, na rachunek bankowy Gminy Lublin"
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-09-25, 15:12   

@Trojan Raczej nie, chyba zarządzał tam taki Krzysiu-Misiu, ale też nie jestem pewien bo się nie interesowałem, i żaden znajomy, kiedyś go poznałem, zarządzał pewną nieruchomością w Sando, którą chciałem wynająć, ale nic z tego nie wyszło. I chyba dobrze 😀

Edit O właśnie ten do którego jest kierowany dokument pokontrolny.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-09-25, 15:19   

Podobno na cześć, nawet sporą, rzeczy, jakieś rachunki tam mieli, ale Krzysiu-Misiu, z nieznanych powodów olał sprawę i nie pofatygował się ich przedstawić. Ale to plotki, nie wiem ile w tym prawdy.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-09-25, 15:38   

Oczywiście od tego pisma do zapłaty jeszcze pewnie ze 30 lat procesu //utrivv
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-25, 15:41   

Ale co się chłop zabawi, to jego :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2021-09-27, 08:13   

utrivv napisał/a:
Oczywiście od tego pisma do zapłaty jeszcze pewnie ze 30 lat procesu //utrivv

Raczej nie. Raczej szybciej. Tylko pytanie co mu przybiją najpierw. Oszustwo skarbowe z kodeksu karnego skarbowego, czy "zwykłe" oszustwo z kodeksu karnego. Bo coś z tego na pewno.

Dowodowo jest sprawa prosta. Zostały przyznane pieniądze, pieniądze wypłacono (a zatem: decyzja plus przelew). Kasa została przyjęta (potwierdzenie przelewu), kasa została wydana i brak dokumentów księgowych na co poszło i czy na przewidziane celem. A tu brak rozliczenia, ale jest misiu pysiu, który za to odpowiada a zatem: pokaż kwity lub oddawaj hajs. Do czego, jak wynika z decyzji, pan został wezwany. Reszta to już rutyna.

(Sprawdzić, czy nie z PiS-u). :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-27, 08:19   

też mi się zdaje że dość rychło pójdzie i raczej bez wikłania w to sądu
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-09-27, 11:51   

Obstawiam raczej, przynajmniej w chwili obecnej, że sprawa jest (a raczej będzie za chwilę) na etapie postępowania administracyjnego. Z tego co pobieżnie widziałem, to na razie zakończyła się kontrola wydatkowania dotacji i po prawdopodobnym protokole z kontroli ze stwierdzonymi nieprawidłowościami, poszło (lub zaraz pójdzie) wystąpienie pokontrolne z jednoczesnym wezwaniem do uiszczenia kwoty nieprawidłowo wydatkowanej kwoty udzielonej dotacji. Jeśli w terminie żądana kwota nie zostanie zwrócona wraz z odsetkami, to zostanie wszczęte postępowanie administracyjne, które skończyć się powinno wydaniem decyzji administracyjnej wskazującej kwotę do zwrotu. Od decyzji służy odwołanie do organu II instancji, a potem oczywiście skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego... więc może być tak, że sprawa jeszcze długo nie zostanie wyjaśniona, a pieniądze niezwrócone do budżetu Lublina ;) Poza tym, wydaje mi się, że sprawy karnej raczej tu nie będzie. Pytanie otwarte jest tylko takie, w jakim dokładnie trybie dotacja została udzielona.
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-09-27, 11:56   

Czytałem o kilku podobnych sprawach, przez dziesięciolecia nie udało się odzyskać pieniędzy :badgrin:
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
KS 
KS


Posty: 2532
Wysłany: 2021-09-27, 13:47   

Wszystko zależy od tego, jak bardzo zdeterminowany jest urząd, by wyegzekwować kasę. Urzędnicy bardzo nie lubią takich wtop, bo one łatwo mogą przekształcić się w zarzut o niestaranność/niegospodarność dla udzielającego dotacji, zwłaszcza gdy np. w międzyczasie następuje w ratuszu zmiana opcji politycznej, albo ktoś chce komuś zrobić koło pióra.
A jeśli będą chcieli zamieść pod dywan, to poproszą misia o dodatkowe wyjaśnienia na piśmie, dostarczenie uzupełniających dokumentów itp.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-09-27, 14:03   

KS nie podzielam twojego zdania. Determinacja niewiele ma tu do rzeczy. Owszem, jest konieczna, aby wykorzystywać wszelkie dostępne prawne narzędzia ku temu, aby pieniądze wyegzekwować... natomiast to może nie wystarczyć, bo co z tego, że prawnie będzie - kolokwialnie mówiąc - wszystko zaklepane, skoro pieniędzy nie da się wyegzekwować? Znasz zwrot "bezskuteczna egzekucja"? :) Zmiana władzy w Ratuszu też nie ma nic do rzeczy. Co najwyżej ktoś beknie za brak nadzoru w sytuacji gdy niemożliwe było tak naprawdę nadzorowanie wszystkich wydatków przez organizacje pozarządowe... Ale to temat-rzeka.
Co do dostarczania dodatkowych dokumentów, to temu właśnie służy postępowanie administracyjne, w ramach którego Krzysiu-Misiu ma jeszcze szanse na złożenie dodatkowych dokumentów czy też udowodnienia, że faktycznie wydatkował środki z dotacji na właściwe cele. Poza tym pozostaje jeszcze kwestia tego, że udzielenie i rozliczenie dotacji regulują przepisy szczególne, a więc wykorzystanie dotacji następuje nie tylko przez zapłatę ale również poprzez realizację celów określonych w tych przepisach. Sądy administracyjne są niestety bardzo liberalne w tym zakresie i często wychodzą z założenia, że skoro dana impreza się odbyła, to niekoniecznie rozliczenie wydatkowania dotacji musi odbywać się poprzez przedstawienie faktur np. za wynajem hali targowej czy koncert jakiegoś wykonawcy, ale przez sam fakt, że impreza faktycznie odbywała się w danej hali, a konkretny wykonawca rzeczywiście śpiewał na scenie... Ze swojego doświadczenia wiem, że najczęściej jest tak, że gminy cisną, aby kasę odzyskać, a problem stwarzają wyroki sądów uchylające decyzje gminy...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7104
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-09-27, 16:58   

Kilka nowych spraw:

http://www.zyciepw.pl/jest-afera-czy-jej-nie-ma - Mija 6 rok, nie ma pieniędzy ani jak się okazuje winnych (prokuratura umarza sprawę)

https://wiadomosci.onet.pl/slask/afera-na-slasku-ogromna-pozyczka-i-niezrealizowany-projekt/2xbx5k0 - Mija 6 rok i podobnie winnych i pieniędzy brak

Zawsze początkowo mamy energiczne działanie ze strony miasta tylko kończy się na niczym gdy urzędnik sobie uświadamia że on też może dostać rykoszetem bo nie dopełnił obowiązku, nie sprawdził, podpisał...
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23082
Wysłany: 2021-09-27, 17:18   

utrivv napisał/a:
Czytałem o kilku podobnych sprawach, przez dziesięciolecia nie udało się odzyskać pieniędzy :badgrin:

A to co innego. :) Ja się skupiam na stronie karnej. I ja bym się jednak upierał, że urząd skarbowy, jeśli jest zdyscyplinowany to może mu postępowanie karnoskarbowe zrobić. Ale nie znam wszystkich faktów.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-27, 19:47   

to zupełnie inne sprawy.
powiedzmy że mam doświadczanie w tej materii. Od dobrej woli urzędników (a na nią bym obecnie nie liczył) zależy jak bardzo mu doebją.
A jeśli poszły na to pieniądze "programowe" to już jaja ukręcone.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 13