FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Seriale gały widziały...
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-21, 19:45   

NIe widziałem Bergamana, ale te sceny to mocny materiał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-09-22, 16:44   

Skończyłem trzeci sezon "Sex Education". Wypadł bardzo dobrze. Szkoda tylko, że scenarzyści postanowili być konwencjonalni z wątkiem Otisa i Maeve. Naprawdę szkoda. Mogłoby wyjść z tych wątków romantycznych coś fajnego i świeżego. A tak tylko w wątku Adama udało się taki efekt osiągnąć (jako tako, ale zawsze).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-09-22, 18:27   

Tomasz napisał/a:
Ogląda ktoś Paris Police 1900? Leci na Canal+. Mocno się kojarzy z Babylon Berlin. Brudno, klimatycznie, w tle afera Dreyfussa i antysemickie szaleństwo, do tego kryminał i spiski wewnątrz policji. I co odcinek to lepiej.



Wobec tego dam mu szansę. Babylon Berlin to jeden z 20 seriali, które dałem radę obejrzeć w ciągu ostatnich 6-7 lat.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-22, 18:48   

AM napisał/a:

Wobec tego dam mu szansę.

Babylon Berlin to jeden z 20 seriali, które dałem radę obejrzeć w ciągu ostatnich 6-7 lat.



1. U mnie dopiero pierwszy odcinek, ale klimat jest fajny. Scenografia prima sort.

2. Czuję, że będę musiał do niego wrócić, bo jest wyrzutem sumienia ;)
A co by Pan powiedział na czeski "Nieświadomi"? Tylko 6 odcinków. Gdyby to Polacy zrobili tej klasy serial, to zachwytom nie byłoby końca :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-09-22, 23:18   

Króla wiem że już wszyscy widzieli, ale ja dopiero teraz.
No re-we-la-cja, tak dobrze zrealizowanego i zagranego współczesnego polskiego zerialu to nie widziałem jeszcze.
Jestem zachwycony, cud miód i malina.
Tylko ten Żurawski mi na Szapiro nie pasuje, za to Szyc i Jakubik bomba pierwsza klasa.
Ekranizacja lepsza niż książka.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-09-23, 06:38   

m_m napisał/a:
Ekranizacja lepsza niż książka.
W przypadku Twardocha to chyba normalne?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-23, 08:26   

m_m napisał/a:

No re-we-la-cja, tak dobrze zrealizowanego i zagranego współczesnego polskiego zerialu to nie widziałem jeszcze.

Tylko ten Żurawski mi na Szapiro nie pasuje,

za to Szyc i Jakubik bomba pierwsza klasa.


1. Takie rzeczy tylko w (C)anal+ ;)

2. A któż mógłby bardziej pasować?

3. No ba! //spell
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-09-23, 09:46   

Cytat:
. A któż mógłby bardziej pasować?

Nie wiem, może Dorociński?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2021-09-23, 10:21   

AM napisał/a:
Tomasz napisał/a:
Ogląda ktoś Paris Police 1900? Leci na Canal+. Mocno się kojarzy z Babylon Berlin. Brudno, klimatycznie, w tle afera Dreyfussa i antysemickie szaleństwo, do tego kryminał i spiski wewnątrz policji. I co odcinek to lepiej.



Wobec tego dam mu szansę. Babylon Berlin to jeden z 20 seriali, które dałem radę obejrzeć w ciągu ostatnich 6-7 lat.


Całość PP1900 zamknie się w 8 odcinkach. Nie wiem czy coś mowa o kolejnych sezonach.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-23, 11:20   

ktoś kojarzy Sceny z życie m. Bergmana ?
Czy w nowej wersji poszło machniom w roli kobieta<-->mężczyzna ?
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-09-23, 11:27   

Trojan napisał/a:
ktoś kojarzy Sceny z życie m. Bergmana ?
Czy w nowej wersji poszło machniom w roli kobieta<-->mężczyzna ?

Chodzi ci o to, czy w oryginale zdradzał i odchodził facet?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-23, 11:32   

no właśnie - bo to jakby klasyczna sytuacja skrojona dla faceta :)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-23, 13:44   

m_m napisał/a:
Cytat:
. A któż mógłby bardziej pasować?

Nie wiem, może Dorociński?


O nie! Absolutnie nie pasuje --_- Poza tym Żurawski bardziej wygląda na Żyda :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Rashmika 


Posty: 1024
Wysłany: 2021-09-23, 13:56   

ASX76 napisał/a:
Żurawski bardziej wygląda na Żyda



Żurawski najbardziej wygląda na szwagra.
_________________
Odblurbiacz i Antygwiazda
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-23, 14:57   

Tomasz napisał/a:


Całość PP1900 zamknie się w 8 odcinkach. Nie wiem czy coś mowa o kolejnych sezonach.


Wszyscy czekają, aż Canal+ da zielone światło :-)
Akcja drugiego sezonu toczyłaby się w 1905 roku.
Tak między nami pisząc, to spokojnie można byłoby z tego zrobić co najmniej 3 sezony ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Tomasz 
Kain Czarny


Posty: 4625
Skąd: Skraj Nieba
Wysłany: 2021-09-24, 09:40   

Nie wiem jeszcze jak się historia domknie w pierwszym sezonie. Dzisiaj 7 odcinek jak się nie mylę. Szósty był świetny, intensywny. Bardzo mi się podoba to, że nie ma przestojów, przeciągania, waty bez znaczenia.
_________________
"Różnorodność warto celebrować, z niej bowiem rodzi się mądrość." Duiker, historyk imperialny (Steven Erikson "Malazańska Księga Poległych")
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-28, 14:55   

"Squid Game" - południowokoreańska produkcja oferuje wiele przyjemności, o ile przymknie się oko na niektóre irytujące rzeczy. Pierwszy odcinek trochę niemrawy, lecz gdy zacznie się Wielka Gra, wówczas trzymająca w napięciu akcja przykuwa uwagę i jest czym się emocjonować :-) Spłukani i zadłużeni po uszy dorośli rywalizują o ogromną kasę grając w dziecięce gry. Z pewną zasadniczą różnicą... ;)
Zakończenie nie zawodzi :-P
Panu Fidelowi zapewne się nie spodoba, lecz Augustusie możesz śmiało sięgnąć :-)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-09-28, 16:00   

ASX76 napisał/a:
"Squid Game" - południowokoreańska produkcja oferuje wiele przyjemności, o ile przymknie się oko na niektóre irytujące rzeczy. Pierwszy odcinek trochę niemrawy, lecz gdy zacznie się Wielka Gra, wówczas trzymająca w napięciu akcja przykuwa uwagę i jest czym się emocjonować :-) Spłukani i zadłużeni po uszy dorośli rywalizują o ogromną kasę grając w dziecięce gry. Z pewną zasadniczą różnicą... ;)
Zakończenie nie zawodzi :-P
Panu Fidelowi zapewne się nie spodoba, lecz Augustusie możesz śmiało sięgnąć :-)

Nie pamiętam, ale chyba mam na liście. :) Niemniej, przez urlopowe wyjazdy narobiło mi się zaległości z bieżącymi tytułami i tymi z drugiego szeregu, że na razie nie mam czasu na wykolejkowanie. :) Ale to pewnie nie potrwa długo. :)

Na razie jestem po jednym odcinku "Fundacji" - o Lucyferze, ale ten serial wygląda. Nie znam budżetu, ale na pewno go widać i nie był mały. :) Co do fabuły to wypowiem się jutro, po obejrzeniu drugiego z udostępnionych odcinków. Ale po pierwszym jestem wielce zaintrygowany.

Tymczasem "Obama: Ku lepszej Unii" - trzyczęściowy dokument o Baracku Obamie. Bardzo ciekawy, choć autorzy postawili na laurkę. Nie unikają wytykania potknięć, kontrowersji itp., ale wszystko przykrywają pozytywnym przekazem. Mimo to, ciekawa produkcja, trochę u mnie nostalgię wzbudziła za czasami, kiedy Ameryka była przewidywalna i nie opanowała jej propaganda prawicowej fejk niusowni i rasizmu. Dostępny na HBO GO. https://www.youtube.com/watch?v=L15IUc0A6fo
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-28, 18:47   

widziałem 1 odc.
jakoś mnie nie wciągło...
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-09-28, 20:16   

Ale co? :-P
"Fundacja"? Właśnie obejrzałem drugi odcinek i jestem zaintrygowany. Jak pisałem sto tysięcy postów wcześniej głęboko w pompie mam zgodność z literackim pierwowzorem. Apple dało twórcom kasę i zaufanie ale najwidoczniej dostali z nim także sporo swobody twórczej. Ponieważ nie trzymają się klasycznego rupiecia, ale na jego szczątkach piszą swoją własną opowieść. Na razie wygląda to nieźle, a końcówka drugiego odcinka wygląda na mały game changer i zostawia z kilkoma pytaniami o dalszy rozwój fabuły. Które bardzo chcę poznać. Podoba mi się, jak rozwiązano "problem" wieku związany choćby z postacią imperatora, którego świetnie gra Lee Pace. Jest on kolejnym klonem imperatora, ale nie musi się starzeć, ponieważ rządzi imperium w triumwiracie z młodszą i starszą wersją siebie. Przez to zawsze będzie mógł wyglądać jak w pierwszym odcinku, nawet jeśli fabuła przeskoczy o kilkadziesiąt lat. Bo na razie takie dwa plany czasowe występują. Niezły początek, czytam także, że zbiera świetne recenzje więc trzymam kciuki.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-28, 21:02   

Opowieści o młodym murzynie który nie marzył o tym że zostanie prezesem.

świetne recenzje ?
ja na razie widzę same narzekajki
 
 
Bibi King

Posty: 1595
Skąd: Stamtąd
Wysłany: 2021-09-28, 21:06   

W tym kontekście to jednak "Murzyn", nie "murzyn".

Obejrzałem pierwszy odcinek. Nie wciągnął i chyba odpuszczę ciąg dalszy, ale ja lubię te książki, więc - poczytawszy recenzje i opinie - nie robiłem sobie wielkich nadziei.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-09-29, 06:08   

ASX76 napisał/a:
"Squid Game" - południowokoreańska produkcja oferuje wiele przyjemności, o ile przymknie się oko na niektóre irytujące rzeczy. Pierwszy odcinek trochę niemrawy, lecz gdy zacznie się Wielka Gra, wówczas trzymająca w napięciu akcja przykuwa uwagę i jest czym się emocjonować :-) Spłukani i zadłużeni po uszy dorośli rywalizują o ogromną kasę grając w dziecięce gry. Z pewną zasadniczą różnicą... ;)
Zakończenie nie zawodzi :-P
Panu Fidelowi zapewne się nie spodoba, lecz Augustusie możesz śmiało sięgnąć :-)


Potomka polecała, widziałem trzeci odcinek (z dłubaniem w karmelu) i wygląda obiecująco, jeśli przymknąć ucho na dialogi tłumaczone przez chiński pokój. Momentami bardzo ładne ujęcia.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-29, 13:26   

Stary Ork napisał/a:
ASX76 napisał/a:
"Squid Game" - południowokoreańska produkcja oferuje wiele przyjemności, o ile przymknie się oko na niektóre irytujące rzeczy. Pierwszy odcinek trochę niemrawy, lecz gdy zacznie się Wielka Gra, wówczas trzymająca w napięciu akcja przykuwa uwagę i jest czym się emocjonować :-) Spłukani i zadłużeni po uszy dorośli rywalizują o ogromną kasę grając w dziecięce gry. Z pewną zasadniczą różnicą... ;)
Zakończenie nie zawodzi :-P
Panu Fidelowi zapewne się nie spodoba, lecz Augustusie możesz śmiało sięgnąć :-)


Potomka polecała, widziałem trzeci odcinek (z dłubaniem w karmelu) i wygląda obiecująco, jeśli przymknąć ucho na dialogi tłumaczone przez chiński pokój. Momentami bardzo ładne ujęcia.


Patrzaj Pan od początku, bo jest fun! //orc
Wracam do tego serialu myślami, więc ma w sobie to "coś" :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-09-30, 15:11   

ASX76 napisał/a:
"Squid Game" - południowokoreańska produkcja oferuje wiele przyjemności, o ile przymknie się oko na niektóre irytujące rzeczy. Pierwszy odcinek trochę niemrawy, lecz gdy zacznie się Wielka Gra, wówczas trzymająca w napięciu akcja przykuwa uwagę i jest czym się emocjonować :-) Spłukani i zadłużeni po uszy dorośli rywalizują o ogromną kasę grając w dziecięce gry. Z pewną zasadniczą różnicą... ;)
Zakończenie nie zawodzi :-P
Panu Fidelowi zapewne się nie spodoba, lecz Augustusie możesz śmiało sięgnąć :-)

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sięgnąłem i jak mi się spodobał! Ale nie jestem jedyny, czytam, że to hicior nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Chyba Netflix znalazł kolejną złotą kurę. :) Bardzo mi się podoba pomysł. Wykonanie, po pierwszym odcinku, nie za bardzo - ale mam tak z całą koreańską, japońską, chińską produkcją. Ta nad-ekspresja w grze jest mocno irytująca. Ale to inna kultura, trzeba wziąć poprawkę. Niemniej pomysł na serial, który jest jakąś kolejną wariacją "Battle Royale" bardzo mi się podoba. Po pierwszym odcinku jestem zaintrygowany. :)

"Midnight Mass" - nowy miniserial, który wymyślił, napisał i wyreżyserował Mike Flanagan. A jedną z głónych ról zagrała znowu jego żona, piękna Kate Siegel. Swoją drogą, mogłaby pograć w czymś innym i u kogoś innego, bo się marnuje. Wracając do miniserii - największy zarzut, który wobec niej mogę skierować to brak dreszczyka. Mike Flanagan potrafił sprawić, że pojawiały mi się ciarki na plecach, a jego dzieła wywoływały niepokój. Rzadki to dar, jeśli o mnie chodzi. Tymczasem jego autorska fabuła odbiega pod tym względem od poprzednich miniserii tegoż.

Do niewielkiej społeczności zamieszkującej pewną wyspę przybywa nowy ksiądz, a wraz z jego przybyciem zaczynają się dziać niepokojące rzeczy. I tyle wystarczy z opisu. Początkowo jest nieźle, Flanagan spokojnie buduje opowieść, mamy głównego bohatera po przejściach (żaden spoiler: wyszedł z więzienia po tym, jak po pijaku spowodował śmiertelny w skutkach wypadek). A zatem jest trochę outsiderem w swojej rodzinnej społeczności. Mamy szeryfa, który jest muzułmaninem, co czasami budzi niechęć do niego innych mieszkańców. Mamy bohaterkę graną przez piękną Kate, która spodziewa się dziecka. Mamy parafialną "gosposię", która jest irytująco, podskórnie niepokojąco fanatyczna religijnie. Plus jeszcze kilka innych postaci.

Wszystko jest ładnie napisane i rozpisane, więc dobrze się to ogląda i bez niepokoju i ciarek na plecach. Niemniej, jest to fabuła bardzo w stylu Stephena Kinga. Co może zabrzmieć dziwnie, ponieważ Mike Flanagan już adaptował dzieło tegoż, a jego wcześniejsze miniserie też były utrzymane w kingowym klimacie. Jednak tym razem chyba przesadził w tych inspiracjach. A tą przesadę uzasadniam tym, że od pewnego momentu powieści Kinga przestały mnie straszyć a zaczęły przynudzać. I mam nadzieję, że Flanagan nie wszedł u mnie właśnie na ten poziom. Byłaby szkoda. Nie wiem, czemu ponownie musi składać hołd Kingowi swoimi fabułami. Może mylę się do niego i jest tylko piekielnie zdolnym odtwórcą? Tak czy siak po doskonałym "The Haunting of the Hill House" i bardzo dobrym "The Haunting of Bly Manor" przyszedł czas na średnie "Midnight Mass". W przypadku następnego dzieła może okazać się, czy to zjazd, zadyszka, czy tylko wypadek przy pracy lub po prostu osiągnięcie poziomu, którego na razie Flanagan nie ma siły przeskoczyć. https://www.youtube.com/watch?v=y-XIRcjf3l4
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-30, 16:21   

Romulus napisał/a:


Ale nie jestem jedyny, czytam, że to hicior nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Chyba Netflix znalazł kolejną złotą kurę. :) (..)

Po pierwszym odcinku jestem zaintrygowany. :)



1. Co do tego nie ma najmniejszych wątpliwości, choć nie liczyłbym na grad złotych jaj w sensie wysypu kolejnych sezonów ;)

2. Gdy zabawa rozkręci się na dobre, to wessie Pana łącznie z (rzymskimi) sandałami :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-30, 17:35   

Pierwszy odcinek Fundacji opatrzony.
Jest zajebiście dobrze.
Książkę (-ki) czytałem 30 lat temu, nie za bardzo pamiętam, nic mię nie razi.
Imperaror& Harri klasa, a dziewczę też spoko.
Jest i widowiskowo, i nie mamy fiu-bździu - tratatatata- wizg-wizg. Przynajmniej na razie.

jak czytam podniety o reebotach B5 czy innych, to rence opadają.


mnie Apple- właśnie kupiło.
z ciekawostek - mają Fragglesy ;)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-10-01, 18:39   

Trojan napisał/a:
Pierwszy odcinek Fundacji opatrzony.
Jest zajebiście dobrze.
Książkę (-ki) czytałem 30 lat temu, nie za bardzo pamiętam, nic mię nie razi.
Imperaror& Harri klasa, a dziewczę też spoko.
Jest i widowiskowo, i nie mamy fiu-bździu - tratatatata- wizg-wizg. Przynajmniej na razie.


Obejrzałem właśnie trzeci i stwierdzam krótko: odcinki nie mogą się kończyć w ten sposób, bo mnie to dobija. :) Nie lubię cliffhangerów w każdym epizodzie. A tu co odcinek to dramatyczne zawieszenie akcji. Trzeci rozpada się na dwie części. Pierwsza poświęcona imperatorom, druga, ciekawsza, Terminusowi. Pytania się mnożą, ale trochę można również wydedukować. Choć nie jest to hermetyczny serial, to jednak trzeba go oglądać z uwagą. A przyjemność wizualna wcale się nie zmniejsza. Czytałem, że twórcy przewidują, że na opowiedzenie całej fabuły potrzebują osiemdziesięciu odcinków. Ambitne zamierzenie i oby Apple nadal było hojne. :) Po trzech odcinkach jestem bardzo na tak.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-10-01, 19:01   

Panie, ostaw Pan "Fundację" zanim nie zbierze się więcej odcinków i leć ze "Squid Game", który można wciągnąć na raz! //spell
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23108
Wysłany: 2021-10-01, 19:07   

ASX76 napisał/a:
Panie, ostaw Pan "Fundację" zanim nie zbierze się więcej odcinków i leć ze "Squid Game", który można wciągnąć na raz! //spell

Zaraz. :) Drugi odcinek mnie wczoraj zniechęcił. Jakimś moralniakiem zaśmierdziało i był dłużyzną. Ale mam nadzieję, że od trzeciego zacznie się mięso. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,51 sekundy. Zapytań do SQL: 13