FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
W co gramy?
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-09-20, 08:42   

:cry:
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-09-20, 08:49   

Jak przymkniesz oko, to możesz poudawać że przemycasz pikuliną żywność na Beta Hydri //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2021-09-20, 22:28   

Stary Ork napisał/a:
Znaczy squaty? //panda


Trochę jo, ale w wersji dla dzieci.

_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-09-21, 06:44   

Typek z power macą ma nawet bolter //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-09-21, 06:47   

Pierwszy z prawej to ewidentnie szturmowy centek //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-11, 08:38   

namówiono mnie do odświeżenia sobie Silent Hilla2
grałem to dawno - pewnie w 2002/3
pamiętam że nieźle zryło beret- ale poza ogólnikami (coś tam żona, siakieś Arkham, trupy, jakaś zagadka) to w sumie nie pamiętam wtf. Była tam dość skomplikowana fabuła, a przez ubogi ang pewnie nie wyłapałem z 50% contentu
Gra dostała fanowskiego refresha grafy dzięki czemu prezentuje się przyzwoicie (1gb podstawka +4 nakładek) - jak galowy F125 wyszykowany na pogrzeb. wstydu nie ma. Zresztą samo to świadczy o jakości gry (gra ma 20 lat, i jak wrzucałem na SB osiąga jakieś absurdalną wartość "kolekcjonersko"
na razie jestem na początku - dreszczyk jest.
dam znać co dalej
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-10-31, 18:08   

skończona
"leaving" 16h gry.

szybko poszło.. szybciej niż zapamiętałem... ale też nie traciłem czasu na zbędną eksplorację terenu.

klimat 10/10
fabuła 8/10

Horror któremu bliżej do paszczy szaleństwa jak do survival orroru
jak kto nie grał - polecam.
niskie wymagania hardwarowe
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-09, 08:05   

Po 20+ latach wróciłem do BattleTecha, tym razem w wersji cyfrowej. Co by nie mówić, wielgachne roboty mają swój urok (I like big bots :P ), zwłaszcza kiedy strzelają do siebie z obscenicznie wielkich pukawek albo skaczą sobie po głowach (Highlander burial, anyone? :badgrin: ). Nowy BattleTech to ładna taktyczna turówka z odrobinę X-comowym sznytem - pod tym względem, że mechanikę mamy dość prostą na polu bitwy (dowodzimy jedną lancą, max cztery mechy, mamy do dyspozycji kilka specjalnych zdolności których uczą się nasi piloci w trakcie rozwoju zawodowego), za to dostajemy sporo opcji na konfigurowanie naszych zabawek w warsztacie. Cała oryginalna mechanika jest w zasadzie zachowana, począwszy od przegrzewania czy niestabilności, a na doborze uzbrojenia skończywszy, do tego jest ładnie zrobiona strona ekonomiczno-logistyczna między misjami, a cała rozgrywka ma sporo taktycznej głębi mimo powierzchownej prostoty. Będzie grane. Zaczynam się ogrywać z całym systemem; pierwsza, wprowadzająca misja była, kurde, trudna, ale to bardziej ze względu na moje nieogarnięcie. Dalej jest dużo lepiej.
I, oraz, najlepszym sposobem na wrogi czołg jest drania rozdeptać :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-09, 09:45   

nie grałeś nigdy w Mechwarriora na kompie ?
świetna seria.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-09, 09:46   

Grałem dawno temu. A wcześniej pykaliśmy w planszówkę.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-09, 09:51   

Stary Ork napisał/a:
Grałem dawno temu. A wcześniej pykaliśmy w planszówkę.


pewnie - na planszówce to Szyndler mnie oszukiwał na zasadach (grałem pierwszy raz) żeby wygrać ;)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-09, 10:02   

W Twoim pokoleniu nie ma osoby której by Szyndler nie ciulał na zasadach :badgrin: W środowisku bitewniakowym do dzisiaj krążą legendy o armii snotlingów i wielkim oraz małym wałku warszawskim :badgrin:
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-09, 10:32   

pocieszne to było...
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-09, 11:11   

Aż przekleję skądinąd //spell

MrSpellu napisał/a:
Mam nadzieję, że Yamcha się nie obrazi ;)

Yamcha na forum Gloria Victis napisał/a:
Hehehe, koledzy. To tak nie działa że przychodzicie sobie na forum i za darmoche chcielibyście mieć takie historie. To jest legenda. To jest epickość ;) Trzeba płacić.
Dlatego organizuje kickstarter.

Miękogłowy Rydwan
(10 dolanów)

Ja znałem głównie Szyndlera z turniejów i pokazów battle'a które organizował.
Podczas jednej z bitew, Artur wystawił kilka rydwanów. Były to dość dziwne rydwany, dość szybko okrzyknięte jako JEŻE. W 4 edycji, była zasada że szarżujący powóz zadaje k6 impactów +1 za każdą kose. Hity były z siłą 7 i -4 do save'a. W pudełkowym zestawie dostępnym w sklepie, były rydwany z dwoma kosami, które można było dokleić lub nie. Ale legendy takie ograniczenia nie obowiązują. Na każdym jego rydwanie było przyklejone średnio 20-25 dodatkowych kos, ktore wyrastały zewsząd! Nawet z koni.
Mina cwaniaka, który wjeżdzał 10 letnim dzieciakom, w regiment automatycznie go kasując... bezcenna.


Wściekły Martwiako-Demon, czyli 64 twarzy Khorne'a
(25 dolanów)

Tą historie podaje z drugiej ręki, nie było mnie podczas tej bitwy w sklepie, ale sam Artur, chwalił się swoim fortelem jeszcze długo.

Otóż jest sobie taki demon jak bloodthirster, który w czasach edycji 4, miał w profilu 8 ataków. W tamtych czasach, przynajmniej według legendy, gdy rzuciło się na niego jakiś tam czar, ilość jego ataków podwajała się, czyli wynosiła 16. Potem demon wpadał we freenzy, co podnosiło ilość ataków do 32. Ostatecznie dawało mu się jakiś item z podręcznika który znał tylko Artur i tak szarżujący BT uzyskiwał ataków 64. Co ciekawe rozwiązanie działało tylko w bitwach z dziećmi do lat 13, które dało się zakrzyczeć.


Arturiańska Roszada
(50 dolanów)

Taki tam malutki wałek. Podczas bitwy bierze się dwóch własnych herosów i ściąga ich ze stołu. Zazwyczaj po to żeby pokazać ich świetne malowanie drybrushem. Bohaterowie trafiają na stół, ale zamienieni miejscami. Kiedy ktoś zwróci uwagę, jeszcze nic straconego. Przecież "każdy może sie pomylić, to w końcu 20 bitwa dzisiaj", a ponowne przestawienie zawsze daje te kilka dodatkowych cali w dowolnym kierunku ;)


Armia Snotlingów
(100 dolanów)

To dosyć malo znana historia, świadkami były tylko dzieciaki z lokalnego sklepu. Artur zorganizował turniej, gdzie na stole stała Armia Broniąca się (1500 pktów) i część Armii Atakującej (500 pktów). Napastnik co runde dostawiał po 500 pktów z własnej krawędzi (bez górnego limitu).
Zasada byla taka ze nie mozna bylo wyjsc z danego miejsca, jeśli powodowałoby to pojawienie sie w promieniu 12 cali od jednostek broniącego.
Artur przyniósł w torbie, milion baz snotlingów (które wystawia sie w rojach na dużych podstawkach). Do tej pory było jeszcze okej. W chwili kiedy okazało się że turniej odbywa się na stolach 60 x 60 cm, a snotlingi potrafią wystawiać się w skirmishu bo Artur grał jakąs armią na zasadach z WD, evil plan wyszedł na jaw.
Snotlingi zawsze broniły się i w pierwszej rundzie zastawiały cały stół, więc każda bitwa była z automatu wygrana.
Na koniec turnieju Artur sam sobie wręczył nagrode, mówiąc dzieciakom "takie życie".


Dobry Martwiak, czyli bitwa generałów
(250 dolanów)

Szyndler jak wiecie pracował jeżdząc po sklepach figurkowych, odwiedzając różne turnieje, czasem przywożąc materiały promocyjne. Jedna z jego wizyt wypadła akurat podczas sobotniego "comiesięcznego lokala", jak się okazało, nie przypadkiem, bo miał sędziować. Gry były rozgrywane systemem pucharowym, więc zazwyczaj zapisywało się ośmiu graczy, lecz tym razem jeden chłopak nie dotarł, więc Szyndler, zaoferował się że będzie grał i sędziował.
Turniej zbiegał się z premierą armii Vampire Counts, więc nie bylo dziwne ze wlasnie taką armie, nasz bohater przywiózł ze sobą. Oczywiście wedle jego słów, byla to najsilniejsza i "najklimatyczniejsza" armia, co zadeklarował się udowodnić by namówić oglądające dzieciaki do kupna.
Sam również udział w turnieju brałem. Z sześcioma rydwanami i trójką magów na 1000 pktów, dojście do finału bylo raczej formalnością, natomiast artur i jego szkielety radziły sobie raczej średnio i tylko dzięki niewidzialnej ręce rynku i pływających makietach dotarł do finału.

Rozstawiliśmy się i zaczeliśmy gre. Po trzech rundach z wampirów został może regiment ghouli, mocno nazgryziony klocek zombich i konny wampir-dowódca. U mnie stalo wszystko, poza jednym magiem, który miał miscast. I wtedy Szyndler, stwierdził że jest mu bardzo przykro, ale niestety bitwe trzeba przyspieszyć, bo do zamknięcia sklepu została zaledwie godzina. Przyspieszenie bitwy polegalo na tym że ściągamy wszystkie jednostki ze stołu i mój generał mierzy się z jego generałem. Problem był w tym ze sam wystawiał von carsteina na koszmarze, z savem 2+ i 5 atakami, a moim generałem był goblinek na 2 woundach i 1 atakiem.
Kiedy powiedziałem że 60 punktów vs 300 to lekko nie halo, dowiedziałem się że "nie dziwi się że się boje, bo vampiry są potężne i ciężko wygrać z jego armią". Bitwa rozegrała się na podręczniku by mieć pewność że jego wampir doszarżuje w pierwszej rundzie i skończyła się pierwszym wiaderkiem kości. Na koniec, Artur powiedział że nie ma się co przejmować "po prostu był lepszy".
Niestety skarga u sędziego, którym był on sam, nie wchodziła gre ;)
Na koniec, już tradycyjnie Artur wręczył sobie nagrode i przez kolejne 50 minut, do zamknięcia sklepu zbierał pochwały za to że jest handsome but cunning.


MrSpellu napisał/a:
Kenshino napisał/a:
Szarża wślizgiem.

Oczywiście był to jakiś pokaz dla dzieciaków.
Nie pamiętam, która to była edycja WHFB ale było wtedy coś takiego, że można było bić tylko modele, z którymi się stykało. Generał (czy inny hero) siedział na koniu i szarżował na jakiś regiment. przodem stykałby się tylko z trzema modelami więc co wymyślił Arturius? Szarży heros dokonał z wślizgiem i dostawił się do regimentu bokiem...


No i Wałki Warszawskie:

KastorKrieg napisał/a:
To trochę czterdziestkowe Uncanny Fandom Lore, ale oba wałki są znane pod tą nazwą, a wiem że Szyndler je stosował, jak i kilka innych (np. zyskiwanie dystansu piwotem pojazdów, piwot wokół odpowiadającego mu końca, a nie środkowego punktu, etc.). No, ale to bądź co bądź gość, który w grze pokazowej (!!!) z zimną krwią wałował +- 10-letnie dzieciaki :DD

Oba wałki warszawskie opierają się na niepostrzeżonym przesunięciu figurek. Najłatwiej je pokazać, ale spróbuję opisać.

Mniejszy Wałek Warszawski:

Przestawiasz figurki z oddziału, zaczynając od pierwszych. Sięgając po nie, robisz to tuż nad figurkami, tak aby nadgarstkiem podsunąć sobie nieco te, które stały tuż za nimi, w ten sposób zyskując pół cala / cal konieczne ci np. do szarży, zasięgu broni, etc.; W wersji odwrotnej kwestionujesz zasięg u przeciwnika, rozciągasz miarkę od wrogiego modelu do własnego, a gdy przeciwnik patrzy na wynik, przesuwasz końcówką miarki jak patykiem nieco ów model, by "udowodnić" brak zasięgu.

Większy Wałek Warszawski:

Oddział stoi sobie na kawałku terenu, np. na ruinach które mają podstawkę (podstawka jest wielce istotna dla tego wałka!). Zajmujesz się innym swoim oddziałem na stole, by przeciwnik się na nim skoncentrował, a w tym czasie, niby przypadkiem, łokciem czy w inny sposób "jedziesz" całym oddziałem. Ruina twoim Land Raiderem! :>

Każdy kojarzy zapisy o dyskwalifikacji przy nieautoryzowanych przesunięciach modeli i terenu - powinni płacić tantiemy Paladynowi Arturiusowi :v


O rany, znowu przepona mnie boli //spell


To rzecz zbyt piękna żeby pozwolić jej odejść //spell
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-09, 11:55   

Ludzie kupują jakieś tomy poezji i zupełnie nie wiem po co. To jest sto razy lepsze //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-09, 12:50   

Literatura faktu najwyższej próby.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-09, 13:06   

eh, trudno z tym dyskutować.
:)
zasadniczo - jak Szyndler trafił pod skrzydła GW, nikt normalny z nim nie grał. W żadnym poważnym turnieju itp itd. Znajomi prowadzili sklepy (np. Bard - także na G.Śląsku) i każdy wiedział że Szyndler nie nadaje się do dopuszczenia do gry. Zasadniczo nie interesowałem się jak był otoczony gromadą gówniaków.
Temu działał wśród dzieci - stąd te historie.
Jak wiecie Szyndler oprócz powyższego, był(pewnie jest nadal) także hodowcą gadów (stąd mocne skrzywienie w tym kierunku) - gdy pojawiła się armia Lizardmenów, był przez moment najszczęśliwszym człowiekiem :)

a na serio - Szyndler z angielskim stał na bakier, i na każdą jego "oszukajkę" , wyciągało się podręcznik i pytało - gdzie to kurwa jest napisane? No ale na przestawianie figurek podręcznik nie poradzi. Szczęściem - zawsze się na jego gry brało sensownego sędziego którego ASz nie powalał swym "autorytetem".
szczeniaki to szczeniaki... jego naturalny przeciwnik w naturze.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-12, 08:11   

Wracając do BattleTecha - jest naprawdę, naprawdę dobrze. Rozgrywka pod płaszczykiem prostoty jest na tyle złożona, że można się ładnie pobawić i nie wystarczy taktyka Wezme se najcięższego mecha na dzielni, wypcham po uszyska jebutnymi laserami i bede se napierdalał (zwłaszcza jak w księżycowych warunkach wymienniki ciepła nam nie wyrobią). W misjach szybko zaczynają się pojawiać przeciwnicy w cięższym sprzęcie (Centurion to buc, buce trzeba tłuc --_- ), w dodatku mają przewagę liczebną (zwykle dwie lance na naszą jedną) i często trzeba pałować wszystkich naraz - a to nie bywa łatwe, zwłaszcza jak się okaże że do Griffina załadowaliśmy w cholerę za mało rakiet, Wolverine grzeje się jak córka Stannisa, a za Jennerem biega Centurion z dwoma Locustami i grozi, że dupczył będzie. Trzeba się mocno nagłowić nad manewrem, wykorzystaniem terenu i zdolności. Jest ubaw.

EDIT: A, grałem w misję eskortową i nie była spierdolonym tam i nazad marszem przez piekło z podopiecznymi którzy ewidentnie pchają się w gips o_O
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-12, 09:06   

zainteresowaleś
skąd ta gra ?po ile ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-12, 09:10   

Nie mogę na publicznym forum powiedzieć, skąd ją mam :oops: Jest na Steamie za jakieś duże piniondze, ale pewnie gdzie indziej znajdziesz w przystępniejszej cenie. Sam się zastanawiam nad legalizacją jak potanieje, bo mam tylko podstawkę, a trochę się wkręciłem.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-12, 09:19   

aaa
ok
myślałem że to jakaś prościzna pod javą czy co

Battletech ? taki oczywisty tytuł ?
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-12, 09:21   

Tak. Robiło to Harebrained Schemes, ci sami, którzy wykręcili komputerowego Shadowruna, ekstremalnie udanego moim zdaniem.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-12, 09:27   

tego izo z dość prostą grafą
Shadow: returns ?
tja.

https://store.steampowered.com/app/637090/BATTLETECH/

filmik fajny.


eh kiedyś spędziłem dużo godzin w kokpicie mojego Mecha
widzę że MechW:Merc dalej żyje.
  
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-12, 09:29   

Ten sam. I to już jest na androida, ale tam jednak rozgrywka polega w 80% na czytaniu, a resztę można ogarnąć prostą grafiką. Pierwsza część fabularnie jest taka sobie, ale Dragonfall i Hong Kong rwą pytę.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-12, 09:33   

Stary Ork napisał/a:
Ten sam. I to już jest na androida, ale tam jednak rozgrywka polega w 80% na czytaniu, a resztę można ogarnąć prostą grafiką. Pierwsza część fabularnie jest taka sobie, ale Dragonfall i Hong Kong rwą pytę.


grałem w podstaw/nawet mam
scenariuszowo dupy nie urywało
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-12, 09:38   

Kolejne odsłony pod tym względem dużo ciekawsze, same fabuły i lokacje dużo ciekawsze, towarzysze bardzo bardzo fajnie skonstruowani (Gloria i Jonas z Dragonfalla albo Gobbet i Gaichu z Hong Kongu cud-miód //orc ).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-29, 10:29   

Trojan napisał/a:
zainteresowaleś
skąd ta gra ?po ile ?


BattleTech jest w steamowej wyprzedaży i w przystępniejszej cenie :P
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-11-29, 10:57   

Kupiłem dla dziecek na święto dziadka mroza (i już ogrywamy) Super Smash Bros. Ultimate.

Pierwsze odpalenie i nostalgłem. Jakbym znalazł się w jakimś wypasionym nippońskim salonie z automatami. Ta gra jest intertekstualna do szpiku kości. I jest zajebiście grywalna, miodna i sterowanie jest tak intuicyjne, że moja pięcioletnia córka daje radę i jest w stanie skopać mi dupę. Ale jednocześnie jest na tyle złożona, że nie dziwię się, że ten tytuł jest mocną pozycją na scenie turniejowej.

Jeżeli ktoś rozważa zakup Switcha, to ta gra jest zakupem obowiązkowym.

Cały czas też od lipca ogrywam Hades i ograć się nie mogę. Ta gra się nie nudzi, zwłaszcza że syci moje zamiłowanie do szukania optymalnych buildów, które tutaj dodatkowo siłą rzeczy są losowe i trudno mówić o powtarzalności. Wielka gra //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-11-29, 11:00   

35 zeta wygląda dobrze :)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-11-29, 11:15   

MrSpellu napisał/a:
dla dziecek


Tja.

Trojan napisał/a:
35 zeta wygląda dobrze


Niewygórowana cena za odkurzenie wspomnień :badgrin: Ale sama gra jest naprawdę dobra, taktycznie dość zniuansowana żeby bawić, i dość zaskakująca nawet na poziomie standardowych misji żeby się nie nudziła (podstawową zasadą jest nie ufać raportom wywiadu, stopień trudności misji to tylko ostrożny szacunek i w trakcie może się wszystko srogo popterodaktylić).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 14