FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Księgarnie poza cyfrowym piekłem.
Autor Wiadomość
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-19, 21:06   

to będą konfesjonały na benzynę (z hotdogami)
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-09-20, 11:13   

Skoro już wchodzę do dużej księgarni i spędzam w niej dłuższy czas, to oczywiście także kupuję tam książki. Komu przyszło do głowy, że tylko i jedynie oglądam? Ten proces selekcyjny oczywiście ma w sobie elementy masochizmu, ale czasem warto pocierpieć.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-09-20, 12:26   

Jakiś czas temu Empik organizował jakieś wirtualne Targi Książki - ceny były równe lub niższe najniższym cenom z TK itp. - porównywałem - kupiłem chyba 8 książek ... z różnych wydawnictw, więc jest to mocny plus względem np. sklepu MAGa.
Zniżkę też można mieć w Empiku.
A Empik ma tę jedną mocną zaletę, że jest spory wybór na miejscu, od ręki. Wprawdzie po cenie okładkowej, która boli, ale przynajmniej można kupić prezent, jak ci dziecko przyjdzie i powie, że zapomniało, że za 2 dni idzie do kogoś na urodziny ...
Dodatkowo Empik ma dzialy z rzeczami do dłubania ręcznego (na co też wchodzi rabat).
Księgarnia stacjonarna w której nie ma na miejscu tego co ja chcę i ceny ma takie same co ten drogi Empik, jest mi kompletnie zbędna.
Jedyny powód dla którego chodzę do jednej księgarni, to, ... że mają tm zazwyczaj cieniutkie pędzelki - jak kupię na miejscu, to przynajmniej się nie zniszczą w transporcie. Ale i tak mnie irytują, bo za każdym razem próbują mi wcisnąć inne pędzelki ...
Za to regularnie sprawdzam co wpadło do dwóch pobliskich antykwariatów ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 12:53   

goldsun napisał/a:
Jakiś czas temu Empik organizował jakieś wirtualne Targi Książki - ceny były równe lub niższe najniższym cenom z TK itp. - porównywałem - kupiłem chyba 8 książek ... z różnych wydawnictw, więc jest to mocny plus względem np. sklepu MAGa.


Szanowny Panie Goldsun, a ileż razy w roku masz Pan Targi Knigi? ;)
Trudno żeby sklep MAG-a sprzedawał towar z innych wydawnictw ;) Jest on jedynym miejscem w całym Kaczystanie, gdzie najbardziej opłaca się brać książki bezpośrednio od wydawcy, bo u innych tak różowo pod względem rabatowym to nie jest. Poza tym sklep MAG-a ma program lojalnościowy, gdzie zebrane punkty można wymienić na książki. Mam już ponad 200 pkt :-P
Co do Empiku, to sorry Winietu, lecz nic nie przebije 7% stałej zniżki + 10% dodatkowego rabatu w Taniej Książce (nie wspominając już o tym, że wschodząc na dany tytuł przez Ceneo cena automatycznie się obniża, więc % wychodzi max, aczkolwiek nie na pozycje od wszystkich wydawców), oczywiście za wyjątkiem rzadkich promocyjnych cudów na Ceneo :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-09-20, 13:19   

ASX, a masz poustawiane alerty obniżek cen na konkretne pozycje w Ceneo? Ja tak robię z obiektywami //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 13:22   

MrSpellu napisał/a:
ASX, a masz poustawiane alerty obniżek cen na konkretne pozycje w Ceneo? (..)


Akurat w przypadku książek i komiksów nie mam takiej potrzeby ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-09-20, 14:04   

ASX76 napisał/a:
goldsun napisał/a:
Jakiś czas temu Empik organizował jakieś wirtualne Targi Książki - ceny były równe lub niższe najniższym cenom z TK itp. - porównywałem - kupiłem chyba 8 książek ... z różnych wydawnictw, więc jest to mocny plus względem np. sklepu MAGa.


Szanowny Panie Goldsun, a ileż razy w roku masz Pan Targi Knigi? ;)
Trudno żeby sklep MAG-a sprzedawał towar z innych wydawnictw ;) Jest on jedynym miejscem w całym Kaczystanie, gdzie najbardziej opłaca się brać książki bezpośrednio od wydawcy, bo u innych tak różowo pod względem rabatowym to nie jest. Poza tym sklep MAG-a ma program lojalnościowy, gdzie zebrane punkty można wymienić na książki. Mam już ponad 200 pkt :-P
Co do Empiku, to sorry Winietu, lecz nic nie przebije 7% stałej zniżki + 10% dodatkowego rabatu w Taniej Książce (nie wspominając już o tym, że wschodząc na dany tytuł przez Ceneo cena automatycznie się obniża, więc % wychodzi max, aczkolwiek nie na pozycje od wszystkich wydawców), oczywiście za wyjątkiem rzadkich promocyjnych cudów na Ceneo :-P

Szanowny Panie Bocie, a czy Pan kupujesz książki natychmiast jak wyjdą - pojedyncze sztuki, czy jednak czekasz aż się uzbiera kilka do kupienia? Zwłaszcza podczas zakupów internetowych, a więc związanych z wysyłką?
Poza tym prosta matematyka może jednak wskazać, ze jeśli kupuje się książki różnych wydawnictw, to czasami lepiej kupić hurtem w jednym miejscu, niż w sklepie MAGa osobno z większą zniżką, a w innym pozostałe wydawnictwa z już mniejszą zniżką.
I ja nie twierdzę, ze Empik jest najlepsiejszy, tylko podaję argumenty dlaczego wolę takiego Empika, zamiast aktualnie działających księgarni stacjonarnych.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 14:23   

goldsun napisał/a:

Szanowny Panie Bocie, a czy Pan kupujesz książki natychmiast jak wyjdą - pojedyncze sztuki, czy jednak czekasz aż się uzbiera kilka do kupienia?

Zwłaszcza podczas zakupów internetowych, a więc związanych z wysyłką?

Poza tym prosta matematyka może jednak wskazać, ze jeśli kupuje się książki różnych wydawnictw, to czasami lepiej kupić hurtem w jednym miejscu, niż w sklepie MAGa osobno z większą zniżką, a w innym pozostałe wydawnictwa z już mniejszą zniżką.


1. Różnie, proszę Szanownego Pana. W zależności od: miejsca zakupu, dostępnych rabatów i samych tytułów :-)

2. U mnie tylko zakupy w MAG-u wiążą się z wysyłką, ale darmowa być musi ;)

3. Czasami i owszem.
Tymczasem patrząc na piękny szkic wydawniczy MAG-a na pierwszy kwartał, spokojnie da się złożyć zamówienia z wysyłką gratis //spell
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-09-20, 14:34   

Mnie też się zdażyło kupić coś w Empiku w ostatnich kilku miesiącach, bo nagle wypadła potrzeba czegoś na ostatnią chwilę. Wybór na tyle duży, że na drobny prezent zawsze coś znajdę, cena nie przeraża. No i otwarte do wieczora, więc można normalnie zajść po pracy, bez pośpiechu, że zaraz zamykają. A na empik.com też coś brałem, ale wtedy to wynikało z tego, że faktycznie mieli najlepsze ceny na to, czego akurat szukałem. Do najbliższego empiku mam 10 minut snucia się noga za nogą, klasyczną małą księgarnię nawet nie wiem, gdzie teraz znajdę. Jest Świat Książki, ale dalej, ciaśniej, mniejszy wybór i ceny wcale nie lepsze.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-09-20, 14:59   

Empików nie lubię, bo coraz mniej książek, a coraz więcej badziewia "prezentowego". Zauważyłem też, że sporo klientów odbiera tam paczki zamówione na empik.com, czasem nawet kolejki do kasy są, czyli ze sklepu pomału robi się in-post.
Ja do pewnego czasu odbierałem tak książki z ŚK, ale wtedy miałem po drodze z pracy, a poza tym bariera darmowej dostawy kurierem była wyżej. Teraz jest tak nisko (70 zł), że nie opłaca mi się 20 km jechać.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-09-20, 15:29   

ASX76 napisał/a:
Tymczasem patrząc na piękny szkic wydawniczy MAG-a na pierwszy kwartał, spokojnie da się złożyć zamówienia z wysyłką gratis
nie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-09-20, 17:13   

W Magu kupiłem 2 razy, pierwszy i ostatni. Ich logistyka to średniowiecze.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 17:17   

KS napisał/a:
W Magu kupiłem 2 razy, pierwszy i ostatni. Ich logistyka to średniowiecze.


Gdyż?
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-09-20, 17:25   

No proszę cię... nie żartuj. Dostawa przez Pocztę Polską? Pieszo by mi z tego magazynu prędzej ktoś przyniósł.
W Bonito (są najszybsi) dziś kupuję, jutro kurier puka do drzwi, w ŚK pojutrze i jeszcze się nie zdarzyło bym czekał dłużej.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23110
Wysłany: 2021-09-20, 17:38   

No weź, dostawa przez kuriera? :-P Ja skreślam z góry wszystkie sklepy, które mają dostawę tylko przez kuriera, a nie przez paczkomaty. Dlatego wolę czasami kupić w Empiku (.com), bo mi kosztów przesyłki nie doliczają do ceny, tylko odbieram książkę w ich sklepie stacjonarnym za darmoszkę. Zawsze.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-09-20, 17:44   

Ale ja nigdy nie płacę za kuriera. Na uzbieranie zamówienia za 70 czy 90 zeta jeszcze mnie stać ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 18:16   

KS napisał/a:


Dostawa przez Pocztę Polską? Pieszo by mi z tego magazynu prędzej ktoś przyniósł.

W Bonito (są najszybsi) dziś kupuję, jutro kurier puka do drzwi, w ŚK pojutrze (..)


1. Pardon Monsieur, natomiast pański zarzut nie trzyma się kupy. Paczka od MAG-a wysłana Pocztą Polską dochodzi na pojutrze. Jak w zegarku. Wielokrotnie zamawiałem, więc doskonale pamiętam. Jest to paczka 48h. Tu też jest kurier, tyle że z Poczty Polskiej :-P
Proszę zwracać uwagę na dzień premiery danego tytułu i kiedy została wysłana paczka.
Poza tym, skoro nie pasuje Poczta Polska, to jest możliwość skorzystania z Paczkomatu 24/7, przy czym dostawa do paczkomatu następuje w ciągu 24h.

2. Przy sprzedaży komiksów i książek korzystam tylko z Poczty Polskiej (paczka priorytetowa) i często przesyłka jest u klienta następnego dnia (lub na pojutrze, to max), więc proszę od...czepić się od Poczty Polskiej, jeśli łaska :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-09-20, 18:24   

Asics, nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3200
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-09-20, 19:29   

Jak w MAGu tylko Poczta Polska? Jak ostatnio zamawiałem "Wieki światła", to do paczkomatu --_-
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-09-20, 19:38   

W księgarni Maga najbardziej upierdliwe są ręczne przelewy. Od dawna (od początku?) są dostępne paczkomaty, co bardzo sobie chwalę.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-09-20, 20:04   

Tylko paczkomat, do czegokolwiek. Jeżeli firma nie wysyła do paczkomatu, to niemal zawsze rezygnuję z zakupu. Musi mi naprawdę na czymś zależeć by zamówić kurierem. A wtedy i tak zamawiam do pracy, bo magazyn u nas pracuje długo i kurierzy jeżdża tam raczej ogarnięci.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-09-20, 20:13   

Od kiedy pracuję na zdalnej, to może być też kurier. Najgorzej jak zamawiam na amazonie albo w niektórych zagranicznych sklepach. Wtedy tak z 50% szans, że dostawa będzie pocztą. Choć muszę przyznać, że u mnie nie jest jeszcze źle, tylko raz dostałem awizo. I to wcale nie zrzucam winy na listonosza, bo tamtego dnia prawie cały dzień byłem na spotkaniach i nawet jakieś dzwonienie domofonu zignorowałem, bo akurat musiałem coś mówić i nie mogłem odejść od komputera.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-09-20, 20:19   

Jachu napisał/a:
Jak w MAGu tylko Poczta Polska? Jak ostatnio zamawiałem "Wieki światła", to do paczkomatu --_-

Z kurierów tylko PP, do paczkomatu mam 3 km i nie po drodze a jestem leniwy jak cholera.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-09-20, 20:36   

toto napisał/a:
Najgorzej jak zamawiam na amazonie


No amazonie.pl, który jest co prawda chwilowo ubogi, często jest możliwość zamówienia do paczkomatu. Sprawdzałem kilka razy, działa to dobrze.

KS napisał/a:
Z kurierów tylko PP, do paczkomatu mam 3 km i nie po drodze a jestem leniwy jak cholera.


To jest właśnie śmieszne. Jak byłem w Sopocie, to byłem w opór zdziwiony, że na całe miasto są może trzy paczkomaty i to dość chujawo położone. U mnie w promieniu 1km mam pięć paczkomatów. Z czego do najbliższego piechotą mam 5 minut. A mieszkam na zadupiu jakim jest Pszczyna.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-09-20, 20:41   

Akurat na amazonie.pl kupowałem do tej pory tylko raz, zazwyczaj lepsze oferty są w innych krajach. A sprzedawał u nas sklep z Czech lub Słowacji. Najlepsza cena na model butów biegowych, jaką widziałem. Ale tu nie było opcji dostawy do paczkomatu. Była tylko możliwość przyspieszenia wysyłki za dodatkową kasę, co mnie nie interesowało.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 21:00   

toto napisał/a:
W księgarni Maga najbardziej upierdliwe są ręczne przelewy.


A ileż to roboty? Raptem skopiowanie kilku rzeczy. "Rachu, ciachu i po strachu" ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-09-20, 21:08   

No co ty nie powiesz? Sklep Maga mam zapisanego jako stały odbiorca w banku nawet. Nie zmienia to faktu, że dzisiaj są o wiele wygodniejsze formy płacenia za zakupy w internecie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 21:14   

toto napisał/a:
Nie zmienia to faktu, że dzisiaj są o wiele wygodniejsze formy płacenia za zakupy w internecie.


To oczywista oczywistość, niemniej przy skorzystaniu raz na jakiś czas z mniej wygodnej formy, korona z makówki nie spadnie ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1816
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-09-20, 21:41   

Spadnie.
Qryer jaki jezd , każden wie. Ale nie wszyscy są tacy. Z Amazona akurat głównie DHL, czasem PP, ale z tą akurat mam najlepiej, bo w małym mieście obydwu kurierów znam po koleżeńsku, a pani doręczycielka, która przynosi książki z ebaya też już wie, że w godzinach doręczenia jestem w pracy i zawsze dzwoni. Kłopot tylko, gdy pójdzie na urlop, albo zwolnienie, bo zastępstwa są tępe i nie stosują się do jej zaleceń względem specyficności mej osoby, jako odbiorcy.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15588
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-20, 22:11   

Pan Maruda :-P
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo MAG


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13