FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Thorgal
Autor Wiadomość
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2011-04-03, 12:11   

Arnaud de la Croix, dyrektor wydawniczy belgijskiej oficyny Le Lombard, zapowiedział, że pod koniec roku 2011 ukażą się dwa albumy komiksowe osadzone w świecie wykreowanym przez Jeana van Hamme'a i Grzegorza Rosińskiego. Pierwszym z nich będzie oczywiście 33. część "Thorgala" zatytułowana "Le Bateau-sabre" ("Statek-miecz"). Drugim natomiast premierowa odsłona cyklu "Louve" pod tytułem "La main coupée du dieu Tyr" ("Odcięta dłoń boga Tyra"). Autorami komiksu poświęconego przygodom córki Gwiezdnego Dziecka są: francuski scenarzysta Yann Le Pennetier oraz rosyjski rysownik Roman Surżenko.

Jednocześnie do wiadomości podana została informacja, że kolejne albumy "Thorgala" będą ukazywały się w odstępach dwóch lat, co zapewni większą swobodę twórczą Grzegorzowi Rosińskiemu. Polski grafik chce się w międzyczasie zająć nowymi projektami artystycznymi.

http://thorgalverse.blogspot.com/
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2011-06-29, 12:49   

Tutaj można obejrzeć okładki do kolejnych komiksów o Thorgalu. Jeden , "Statek miecz" będzie stanowił kontynuacje właściwej serii. Drugi "Raissa" otwiera serię o Louve. Belgijska premiera 4 listopada. u nas nieco później.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-09, 23:45   

Tak prezentuje się jedna z plansz "Raissa", pierwszej części cyklu "Louve":

Bardzo ładne rysunki autorstwa Rosjanina R. Surzhenko. Oby scenariusz był lepszy niż w nędznym Jolanie.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2011-08-09, 23:51   

Kolejny "Thorgal" będzie ostatnim w wykonaniu Rosińskiego na co najmniej dwa lata. Nasz mistrz zabiera się za kontynuacje hrabiego Skarbka.

http://thorgalverse.blogs...d-thorgala.html
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2011-08-10, 00:04   

"Zemsta hrabiego Skarbka" to nie "Thorgal", więc uznałem, iż miejsce na to info nie powinno się tu znaleźć. Aha, jeszcze jedno. Pozwoliłem sobie wyprzedzić Ciebie z wpisem na ten temat o minutę, Mr Tiguś. Dokonałem go w wątku ogólnym. Mam nadzieję, że nie masz mi tego za złe. ;)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2011-12-08, 18:21   

Jestem świeżo po lekturze najnowszych komiksów z cyklu. I jak zwykle mieszane uczucia.
"Statek-miecz" to powrót do postaci naszego ulubionego Wikinga i jest to niewątpliwy plus albumu. Thorgal znów jest szlachetnym jeźdźcem znikąd, który robi porządek ze złymi ludźmi. Całkiem fajne. No i króciutki wątek Jolana zapowiada się ciekawie. Efekt najlepszy "malowany" album z serii.
Album o Louve to bardzo dobre rysunku (a'la Rosiński z początku lat 90-tych)ino scenariusz taki sobie. Zobaczymy jak to się wszystko rozwinie.
Ważne njusy:
- podstawa seria Thorgala skończy się najprawdopodobniej za trzy albumy (w roku 2017)
- serie poboczne - co najmniej cztery tomy każdy, będą kontynuowane nawet po skończeniu głównej serii, w ostatnim tomie "Thorgala" serie poboczne maja się połączyć (czyżby Kriss żyła?)
- powstanie cykl o przygodach młodego Thorgala, jego akcja będzie umieszczona w czasie pomiędzy "Aaricią" a "Zdradzoną czarodziejką"
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
tr 


Posty: 657
Skąd: Kobyłka/ENE od W-wy
Wysłany: 2011-12-10, 17:20   

Tigana napisał/a:

- serie poboczne - co najmniej cztery tomy każdy, będą kontynuowane nawet po skończeniu głównej serii, w ostatnim tomie "Thorgala" serie poboczne maja się połączyć (czyżby Kriss żyła?)


hmm.... znacznie bardziej prawdopodobne jest to, że to Thorgal przeniesie się na tamten świat...
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-13, 21:58   



prawda li to ?
Thorgal ma bękarta z Kriss ?
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-13, 22:56   

Jakie ma to znaczenie, skoro seria została spier...niczona jeszcze nim dotarła do końca "podstawowej"... :-P
Weź się Pan lepiej za świetny "Donżon", póki jeszcze są tomy 1 i 2.
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-09-13, 23:47   

dla mnie kończy się w okolicach Władcy Gór...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-09-14, 05:43   

A dla mnie koło Zawichosta.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15587
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-09-14, 06:41   

Trojan napisał/a:
dla mnie kończy się w okolicach Władcy Gór...


A ja już nawet nie pamiętam ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 14