FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-08-04, 10:43   

.... //panda ...ekhem, o malazańskiej
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7108
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2021-08-04, 10:55   

Fidel-F2 napisał/a:
.... //panda ...ekhem, o malazańskiej
Akurat najlepszą bym jej nie nazwał, to że ma fajną wizję świata, dość mocno opracowaną wynika pewnie z tego że jest na podstawie sesji rpg. Dała mi mnóstwo rozrywki ale gdy wracam do niej ponownie interesują mnie tylko niektóre wątki, omijam całe rozdziały wodolejstwa czy smętów. Na pewno poleciłbym ją osobie która ma np. 19 lat i 0 doświadczeń literackich.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-08-04, 10:56   

Romulus napisał/a:


WRACAJĄC do wydawnictwa, trochę prywaty ode mnie. Czy coś wiadomo na temat audiobooków Joe Abercrombiego? Czy wydawnictwo ma na to jakiś wpływ? Bo wyszedł tylko pierwszy tom, "Ostrze", jak zwykle świetnie przeczytany przez Filipa Kosiora. Będą kolejne, coś wiecie?


- Bramy domu umarłych - 2021-08-27
- Gdyż jest nas wielu - 2021-08-13
- Nim zawisną - 2021-10-15
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-08-04, 11:26   

Jak już przyjdzie do wydania kontynuacji McAuleya, to będziecie wznawiać wcześniejsze tomy? Jeśli tak, czy rozważacie też audiobooki?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-08-04, 11:31   

toto napisał/a:
Jak już przyjdzie do wydania kontynuacji McAuleya, to będziecie wznawiać wcześniejsze tomy? Jeśli tak, czy rozważacie też audiobooki?


Tak, będą wcześniejsze tomy.

Nasza współpraca z firmami audio jest bardzo specyficzna. Nasze ryzyko jest ograniczone do 0, ale to oni decydują co nagrywamy. McAuley nie znalazł się w ich kręgu zainteresowań.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-08-04, 11:36   

To może zacznę pytać audiotekę o McAuleya?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-08-04, 11:36   

bio napisał/a:
Moorcock przede wszystkim, ze wszystkim. I Kearney z Bożymi Monarchiami. No i Holdstock.


Moorcock ? bez takich żartów ...
Kearney - taki na 7/10
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-08-04, 11:59   

toto napisał/a:
To może zacznę pytać audiotekę o McAuleya?


Nie chcę ich ładować na minę :) .
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-08-04, 12:13   

Czyli nie wierzycie w szanse sprzedażowe tego tytułu? Może to i racja, po angielsku też nie widziałem, przynajmniej na storytel nie ma.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Nightblood 

Posty: 28
Wysłany: 2021-08-04, 14:06   

A to ja jeszcze dopytam, bo widzę, że plany się szybko zmieniają:

"W Kalabrii" P. Beagle'a nadal jeszcze w tym roku, czy przesunęła się na 2022? Już sobie miejsce przygotowałem na półce i przykro patrzeć w pustkę.

Znajoma za to chce wiedzieć, czy "Epoka Mitu" Sullivana i "Empire of the Vampire" Kristoffa (dobrzem chyba napisał? bo nie znam autora) na 2021 czy 2022.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-08-04, 14:59   

Nightblood napisał/a:
A to ja jeszcze dopytam, bo widzę, że plany się szybko zmieniają:

"W Kalabrii" P. Beagle'a nadal jeszcze w tym roku, czy przesunęła się na 2022? Już sobie miejsce przygotowałem na półce i przykro patrzeć w pustkę.

Znajoma za to chce wiedzieć, czy "Epoka Mitu" Sullivana i "Empire of the Vampire" Kristoffa (dobrzem chyba napisał? bo nie znam autora) na 2021 czy 2022.


W Kalabrii jednak w następnym. Epoka mitu też.
Empire of the Vampire było zaplanowane na listopad, ale razem z tłumaczami zakładaliśmy, że nie będzie wakacyjnych wyjazdów (niestety, są). W dodatku wyszła objętość Eriksona a nie Kristoffe. Ciągle jest szansa, ale równie dobrze może nam zabraknąć 1-2 tygodni. W najgorszym razie styczeń.
 
 
gkk4

Posty: 1
Wysłany: 2021-08-04, 15:02   

Hej wszystkim, nowy z tej strony.

Chcę kupić Archiwum Burzowego Światła Sandersona. Szukając informacji o dodrukach dwóch niedostępnych tomów (Słowa światłości i Dawca przysięgi II) znalazłem tutaj informację o jakimś planowanym wydaniu jubileuszowym, zmianach tekstu, zwrotach, opóźnieniach itp.

Czy pan Andrzej lub ktoś inny zaznajomiony z tematem mógłby mi wytłumaczyć czy te wznowienia obejmują właśnie tą serię Sandersona i lepiej się wstrzymać z zakupem? Jeśli nie, to czy/kiedy można się spodziewać dodruków brakujących tomów?
I ostatnie pytanie - czy są też jakieś plany co do dodruków/wznowień trylogii Z mgły zrodzony?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-08-04, 15:18   

gkk4 napisał/a:
Hej wszystkim, nowy z tej strony.

Chcę kupić Archiwum Burzowego Światła Sandersona. Szukając informacji o dodrukach dwóch niedostępnych tomów (Słowa światłości i Dawca przysięgi II) znalazłem tutaj informację o jakimś planowanym wydaniu jubileuszowym, zmianach tekstu, zwrotach, opóźnieniach itp.

Czy pan Andrzej lub ktoś inny zaznajomiony z tematem mógłby mi wytłumaczyć czy te wznowienia obejmują właśnie tą serię Sandersona i lepiej się wstrzymać z zakupem? Jeśli nie, to czy/kiedy można się spodziewać dodruków brakujących tomów?
I ostatnie pytanie - czy są też jakieś plany co do dodruków/wznowień trylogii Z mgły zrodzony?


Z Archiwum obejmują tylko Drogę królów. Niedawno zdecydowaliśmy, że pojawia się wydania hybrydowe. Z nowymi środkami i starymi okładkami. Pozostałe dodruki czekają na swoją kolej. Musimy poruszać się w określonych ramach finansowych. A to wystarczyło tylko na nową Clare, nową Aveyard, dodruk Mitologii Nordyckiej i dodruk Szóstki wron w okresie wrzesień-październik w tej drukarni.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2021-08-04, 15:35   

Też mnie temat Sandersona interesuje bo postanowiłem wymienić miękkie okładki na twarde, zarówno Archiwum jak i z Mgły zrodzonego... niezbyt dobry czas na to patrząc na ceny na allegro :(

Czyli jak dobrze rozumiem dodruk Ostatniego Imperium w wersji hybrydowej będzie w okolicach września/października, w starych twardych okładkach ale z nowym środkiem? Czy ten nowy środek będzie się jakoś diametralnie różnić od starego wydania? Na dodruk twardookładkowego wydania Dawcy Przysięgi cz2 nie ma co liczyć w tym roku?

Ceny dwóch pierwszych tomów Malazańskiej w twardej oprawie to też jakiś kosmos.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-08-04, 15:40   

Ash napisał/a:

Ceny dwóch pierwszych tomów Malazańskiej w twardej oprawie to też jakiś kosmos.


Bez przesady, tom 1 kosztuje połowę (albo i 1/3) tego, co przed wznowieniem.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-08-04, 15:43   

Ash napisał/a:
Też mnie temat Sandersona interesuje bo postanowiłem wymienić miękkie okładki na twarde, zarówno Archiwum jak i z Mgły zrodzonego... niezbyt dobry czas na to patrząc na ceny na allegro :(

Czyli jak dobrze rozumiem dodruk Ostatniego Imperium w wersji hybrydowej będzie w okolicach września/października, w starych twardych okładkach ale z nowym środkiem? Czy ten nowy środek będzie się jakoś diametralnie różnić od starego wydania? Na dodruk twardookładkowego wydania Dawcy Przysięgi cz2 nie ma co liczyć w tym roku?

Ceny dwóch pierwszych tomów Malazańskiej w twardej oprawie to też jakiś kosmos.


Niezbyt precyzyjnie się wyraziłem. Nie ma szans na żadnego Sandersona we wrześniu-październiku. W listopadzie chcielibyśmy hybrydowe Ostatnie Imperium 1-3. A co z resztą, zobaczymy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-08-04, 15:45   

Ja prdlę, wielki świat przyszedł do nas. Malazańska i Branderson.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-08-04, 15:45   

Sędzia napisał/a:
Ash napisał/a:

Ceny dwóch pierwszych tomów Malazańskiej w twardej oprawie to też jakiś kosmos.


Bez przesady, tom 1 kosztuje połowę (albo i 1/3) tego, co przed wznowieniem.


Na allegro na moment wróciły stare ceny.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2021-08-04, 15:53   

Dziękuję za odpowiedź, no tak 150zl za 2 tomy to nie jest w dużo w porównaniu do tego co bylo, akurat jestem szczęśliwym posiadaczem jeszcze tego starego wydania z 2001+ roku ;) No ale jeśli chodzi o twarde okładki i ogólną jakość teraz i 20 lat temu to niebo i ziemia.

Tak w ogóle to przeczytałem ostatnie 10 stron tego tematu i jestem troche zaskoczony tym co się dzieje, kradzieże z drukarni, wykupywanie dodruków i spekulacja na allegro/olxie :/ Człowiek spóźni się kilka miesięcy i już tylko odświeżanie allegro zostaje żeby dorwać jakąś okazję.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-08-04, 16:04   

AM napisał/a:

Na allegro na moment wróciły stare ceny.


Biorąc pod uwagę, że nakład wyprzedał się wyjątkowo szybko, podejrzewam dodruk jeszcze w tym roku. A swoją drogą, to chyba nikt się w wydawnictwie nie spodziewał takiego wyniku.
 
 
Maciek666 

Posty: 18
Wysłany: 2021-08-04, 16:11   

@AM Panie Andrzeju, czy zrobiliście dodruki Tawny Man Robin Hobb, bo widzę, że można kupić spokojnie na świecie książki?
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-04, 16:35   

AM napisał/a:


W Kalabrii jednak w następnym. (..)


Cóż w takim razie zostało z UW w tym roku nie licząc Sofii Samatar, o ile ona również nie odpadła? ;)

Artefakty do końca tego roku także zostały okrojone?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-08-04, 21:21   

Sędzia napisał/a:
AM napisał/a:

Na allegro na moment wróciły stare ceny.


Biorąc pod uwagę, że nakład wyprzedał się wyjątkowo szybko, podejrzewam dodruk jeszcze w tym roku. A swoją drogą, to chyba nikt się w wydawnictwie nie spodziewał takiego wyniku.


Dodruk będzie jeszcze w tym miesiącu. Nie jest tak, że tej książki nigdzie nie ma. Po prostu zniknęła z magazynu naszego dystrybutora, a to oznacza, że również z księgarni internetowych. Ciągle, jednak jest do kupienia w Empiku i Świecie Książki (księgarnie stacjonarne mają ponad 1000 egzemplarzy).
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2021-08-04, 21:30   

Z tego co też zauważylem 2 pierwsze tomy Malazańskiej pojawily się też w sklepie MAGa ale mają dopisek antykwariat.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-04, 21:34   

Ash napisał/a:
Z tego co też zauważylem 2 pierwsze tomy Malazańskiej pojawily się też w sklepie MAGa ale mają dopisek antykwariat.


Takie książki mają różne uszkodzenia, więc nie warto ryzykować. No, chyba że to nie przeszkadza.
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2021-08-04, 21:38   

ASXnew napisał/a:
Ash napisał/a:
Z tego co też zauważylem 2 pierwsze tomy Malazańskiej pojawily się też w sklepie MAGa ale mają dopisek antykwariat.


Takie książki mają różne uszkodzenia, więc nie warto ryzykować. No, chyba że to nie przeszkadza.


Wiem wiem, tym bardziej, żę jak maja jeszcze pojawić się dodruki w tym roku to raczej taka ciekawostka niż użyteczne info ;)
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-04, 21:48   

Ash napisał/a:


Wiem wiem, tym bardziej, żę jak maja jeszcze pojawić się dodruki w tym roku to raczej taka ciekawostka niż użyteczne info ;)


Poza tym w Świecie Książki jest taniej i to za egz. w dobrej kondycji, które są dostępne, więc po cóż czekać na dodruk? ;)
 
 
Ash 

Posty: 782
Wysłany: 2021-08-04, 21:54   

ASXnew napisał/a:
Ash napisał/a:


Wiem wiem, tym bardziej, żę jak maja jeszcze pojawić się dodruki w tym roku to raczej taka ciekawostka niż użyteczne info ;)


Poza tym w Świecie Książki jest taniej i to za egz. w dobrej kondycji, które są dostępne, więc po cóż czekać na dodruk? ;)


Chciałem to właśnie pisać, z tym, że tylko Bramy domu umarłych.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-04, 22:03   

Ash napisał/a:


Chciałem to właśnie pisać, z tym, że tylko Bramy domu umarłych.


Oj, przepraszam, faktycznie. Zanadto się rozpędziłem ;)
 
 
fdv 


Posty: 1074
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-08-05, 07:34   

Fidel-F2 napisał/a:
Whoresbane napisał/a:
Ktoś kto czyta książki jak Malazańska nie spojrzy przychylnie na coś wydanego z Fabryki Słów
W ogólności się zgadzam, ale FS wydała tez np. trylogię Marka Hoddera. Świat się kończy, staję w obronie FS.


Trzeba by dodać że teraz to wydają też Kresa tak więc skreślać FS tylko dlatego że to FS jest niepoważne.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 14