FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Kółko Nieanonimowych Książkoholików
Autor Wiadomość
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-03-26, 23:24   

Na Portalist czasem można za grosze ( niemal) kupić promocyjne ebooki. Dzisiaj było tego za dużo, zatem tylko całość Farmera World of Tiers, oraz trzecia część Effingera Exile kiss i jego zbiór opowiadań. Jestem zadowolniony, bo to kilka razy mniej, niż na codzień na amazonie. Jeśli kto czyta po angielsku to naprawdę polecam tę stronę: theportalist.com. Co tydzień coś nowego i wartego uwagi. Promocje trwają chyba tylko dobę.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-04-08, 12:18   

Mała doboszka Johna Le Carre. Nie wiem czemu, skoro istnieją u nas trzy wydania, ta książka jest tak trudno osiągalna, a jeśli już, to w cenach raczej wyższych niż niższych? Czy jakieś wyjątkowo małe nakłady? Praktycznie wszystkie książki Le Carre'go można znaleźć od ręki, oprócz tej. Nie ma jej tez w postaci elektronicznej. Tajemnica. Chodziła za mną, acz nienachalnie, od dawna. Film, widziany już dawno temu, zrobił na mnie wrażenie zatem nadszedł czas na konfrontacje z pierwowzorem.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23151
Wysłany: 2021-04-08, 17:27   

Ja również powieść tę kupiłem dobrych kilkanaście lat po przeczytaniu. I przeczytałem ponownie - i nadal to jedna z najlepszych jego powieści, jeśli nie najlepsza. Albo na równi z "Druciarz, Krawiec, Żołnierz, Szpieg".

Film jakoś mnie nie porwał, choć jest bardzo dobry sam w sobie, ale w porównaniu z powieścią nie ma szans. Ale niedawno, dwa, trzy lata temu, nakręcono miniserial na jej podstawie. W roli Charlie obsadzono rewelacyjną Florence Pugh, a Józefa zagrał Alexander Skarsgard. Polecam, był jakiś czas temu na Canal+ i może gdzieś się przewija po różnych VOD. https://www.youtube.com/watch?v=9IP6qUaw5tM
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-05-07, 22:38   

Uzupełniłem w końcu brakujące pozycje Iana McDonalda kupując cały cykl LUNA. Tylko kiedy ja to przeczytam? :roll:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-07, 22:49   

po śmierci będziesz miał sporo czasu
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-05-07, 23:33   

Chyba po cieplnej śmierci wszechświata.
Jachu ze skompletowaniem McDonalda będziesz miał problem, bo wielu rzeczy u nas nie wydano, a najbardziej urokliwej powieści Desolation Road, dziejacej się na Marsie w klimatach Bradbury'owskich, acz nie do końca. Ma na koncie kilka świetnych rzeczy, ale Luny nie czytałem. Nie wiem czemu mnie nie zachęciła?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-08, 00:11   

bo to surowa pani.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-05-08, 07:21   

bio napisał/a:
Jachu ze skompletowaniem McDonalda będziesz miał problem, bo wielu rzeczy u nas nie wydano
Ale ja nie pisałem, że zależy mi na całym dorobku McDonalda ;) Nie będą mi w obcych językach mówić co mam czytać :badgrin: Uznałem, że już czas aby w końcu postawić na półce Lunę, zanim się nakład wyczerpie.

bio napisał/a:
a najbardziej urokliwej powieści Desolation Road, dziejacej się na Marsie w klimatach Bradbury'owskich, acz nie do końca.
Może i lepiej, bo nie lubię Bradbury'ego, a raczej nie cenię specjalnie jego utworów. Mam z nim taki sam problem jak z Neilem Gaimanem - wszyscy się podniecają, a ja po lekturze kilku utworów nie jestem w stanie tego zrozumieć. Może syndrom bohatera "Ferdydurke"? //mysli

Trojan napisał/a:
bo to surowa pani.
:mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13167
Wysłany: 2021-05-08, 09:18   

Jachu napisał/a:
jak z Neilem Gaimanem - wszyscy się podniecają, a ja po lekturze kilku utworów nie jestem w stanie tego zrozumieć
Bracie. Dla Gaiman to taki fantastyczny Coelho. Kwintesencja banału. A do Bradbury'ego jestem uprzedzony. Nic nie czytałem, ale i tak wiem, że nie dla mnie. :P
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-05-08, 12:20   

Fidel, spróbuj audiobooka "Kronik marsjańskich", serio. Jeśli ta konwencja i klimat cię nie kupią, jesteś stracony.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-08, 13:18   

toto napisał/a:
Fidel, spróbuj audiobooka "Kronik marsjańskich", serio. Jeśli ta konwencja i klimat cię nie kupią, jesteś stracony.


;) Na wszelki wypadek szykuję miejsce //digg
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13167
Wysłany: 2021-05-08, 13:55   

Kroniki, powiedzmy, że są w jakich planach, bo stoi na półce wydanie z Wyborczej. Ale nijakiego ciśnienia nie mam. Może w tym roku, może za 5 lat. Gaimana za to nigdy więcej. Namawiam żonę do sprzedaży tego co wyniosła w wianie. Jedyne co go ratuje to elegancja wydania.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-05-24, 12:31   

to chyba dobry wątek? ;-p
Przebiliśmy właśnie 2000 książek (fizycznych, papierowych), spisanych w domu.
Jeszcze córka nie wpisała swoich wszystkich, ale po ostatnich zamówieniach, właśnie wpisałem książkę z numerkiem 2007. ;->

Żeby być konkretnym - skorzystałem z "Targów książki Empiku", bo ceny na niektóre książki były porównywalne do cen z nieprzeczytane.pl, albo najniższych z allegro i doszły właśnie:
- Lem - Summa technologiae (bo brakowało do kompletu)
- Lem - Fiasko (j.w.)
- Weir - Projekt Hail Mary
- Banks - Wspomnij Phlebasa
- Szmidt - Per aspera ad astra (bo czasami takie harlekiny sajfajowe dobrze się na urlopie czyta, a mi pisanina Szmidta jako taka luźna - pasuje ;-) )

(Córka wzięła przy okazji 4 inne książki, dlatego teraz przekroczyliśmy 2000)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-24, 12:37   

2000 x 3,5 cm = 7 000 /100 =70metrów półek.
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1639
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-05-24, 12:42   

Trojan napisał/a:
2000 x 3,5 cm = 7 000 /100 =70metrów półek.

Na niektórych półkach mamy po 3 rzędy książek. I po to również lista, bo wpisujemy gdzie dana książka jest, żeby nie przekopywać się przez wszystkie rzędy i półki.
Ale fakt, że specjalnie robiliśmy meble m.innymi pod książki.

Na usprawiedliwienie dodam, że za czasów nastolatka, spisywałem kiedyś książki moich rodziców i było tego około 10000, więc sporo nam jeszcze brakuje do takiej liczby. ;-p
Z drugiej strony - mój brat książek nie czyta, więc większość z nich i tak kiedyś trafi do nas ...
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11297
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-24, 13:08   

matka moje kumpla otworzyła bibliotekę ze swoich zborów - w latach '80-'90
w Leśnicy (to taka część Wrocławia - włączona do miasta dopiero za Polskiego gaspodina)
realnie - małe miasteczko pod Wrocławiem (niegdyś)
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-06-26, 00:09   

Z miłego obowiązku wobec gatunku, oraz tego, że słowo się rzekło kobyłka u płota: Ada Palmer Zdecydowani na walkę i nie mam juz wymówki, że ponoć nie ma co czytać, nim nie dopełni się całość. Co prawda całość już ma czwartę część, ale to już inna historia. No i Rój Hellstroma Franka Herberta. Z tych czytanych w młodości, ta najbardziej wryła się mi w pamięc i zrobiła wrażenie istotnego przekazu dla ciekawych świata. Bardzo cenię Herberta. To ten z pisarzy, którzy naprawdę pochylali się nad przeznaczeniem naszego gatunku we wszechświecie.
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
KS 
KS


Posty: 2546
Wysłany: 2021-06-30, 14:34   

Zamówiłem pierwszy raz książki z Bonito i jestem jak żona Lota. Wczoraj o 16.38 poszło zamówienie i płatność, dziś o 14.15 zapukał kurier z paczką. Tak szybko jeszcze żadna książkarnia mnie nie obsłużyła. No i tanio mają.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-07-18, 08:50   

"Księgi krwi" Barkera
"Alef" i "Fikcje" Borgesa
"Historie drobnoziarniste" Jamesa
Cztery tomy antologii "Opowieści niesamowite" z języków francuskiego, rosyjskiego, niemieckiego i polskiego. Na razie bez angielskiego, bo w nexto nie mają w wydaniu elektronicznym. Najwyżej kupię bezpośrednio u wydawcy. Przy okazji, PIW ma świetne ceny na ebooki, więc bez dużych promocji lub indywidualnych rabatów żadna księgarnia tych cen nie pobije.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-07-23, 21:52   

Dałem się skusić na trylogię Ady Palmer. Ciekawe czy będę zadowolony? //mysli
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-07-23, 22:18   

Jachu napisał/a:
Dałem się skusić na trylogię Ady Palmer. Ciekawe czy będę zadowolony? //mysli


Obstawiam że Pani Palmer Panu dogodzi :-P
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-07-24, 08:49   

ASXnew napisał/a:
Jachu napisał/a:
Dałem się skusić na trylogię Ady Palmer. Ciekawe czy będę zadowolony? //mysli


Obstawiam że Pani Palmer Panu dogodzi :-P
Nie tak jak MacLeod z odwróconym grzbietem :mrgreen:
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-07-24, 13:03   

Palmer rewelacja, choć na najwyższe obroty wchodzi dopiero w drugim tomie.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-07-24, 13:05   

Kiedyś pewnie przeczytam, na razie nie mam specjalnie czasu... No i poczekam na IV tom --_-
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Uther Doul


Posty: 355
Wysłany: 2021-07-24, 13:38   

Słusznie, bo chyba najlepiej przeczytać całość jednym ciagiem.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-07-26, 19:34   

"Wieki światła", bo poprawiony grzbiet. A pozostałe cztery wznowienia, bo jakoś tak wyszło. :oops:
"Opowieści niesamowite z języka angielskiego".
"Paskudnik Warszawski" Złomnika
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-07-29, 11:01   

Cyberiada po angielsku, dla ilustracji Mroza. Polskie wydania na allegro są drożej i w stanie średnim. A tu jest nowa książka.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
bio 
Człek pod dębem

Posty: 1818
Skąd: Znad stawu w parku
Wysłany: 2021-08-01, 21:22   

Wiedziałem, że się tłumaczy, ale nie wiedziałem, że już jest. Overstory Richarda Powersa ( tym razem Pulitzer wart siebie samego). Po naszemu wydał WAB w tłumacznieu Michała Kłobukowskiego jako Listowieść. Przewspaniała opowieść. Zacząłem w oryginale, ale z racji mych średnich umiejetności w stosunku do wartości tekstu poczekałem na tłumaczenie. Fragment można było przeczytać w Przekroju. To mnie utwierdziło w przekonaniu, że nie wolno nie czytać. Z książek na których przkład czekam, bo za słabo znam język by sie cieszyć lekturą po angielsku, został jeszcze Infinite Jest Wallace'a. Także Spinrada Bug Jack Barron, ale AM definitywnie jest na nie. To może Rebis odradzający się ?
_________________
Nie było Nieba ani Ziemi, ino jeden dumb stojał.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-08-01, 21:32   

bio napisał/a:
Także Spinrada Bug Jack Barron, ale AM definitywnie jest na nie. To może Rebis odradzający się ?


Ostatnia brzytwa ratunku, choć przypuszczam, że bardzo wątpię //orc
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3201
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2021-08-01, 22:53   

Tak jak powiedziałem, tak zrobiłem. "Żywe srebro" oraz "Zamęt" już zakupione... teraz tylko w przyszłym miesiącu upolować "Ustrój świata" i będę mógł poczuć się zadowolony ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,59 sekundy. Zapytań do SQL: 14