FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Poprzedni temat :: Następny temat
MAG
Autor Wiadomość
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-06-18, 18:26   

Tego McAuley'a to bym przygarnął na mientko. Dwa poprzednie mam na mientko to by pasowało. Co prawda nie mam oporów przed mieszaniem rozmaitych wydań, ale gdyby się dało to by nie zaszkodziło.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Odpryskowy
Świr od Sandersona


Posty: 39
Wysłany: 2021-07-01, 22:51   

Ja jak zwykle w związku z tym samym: Sanderson.

1. Czy ten napis z "część druga" na twardej Rytmie Wojny II zostanie czy też w przyszłych drukowaniach zniknie?
2. Czy w dodrukach twardej Dawcy Przysięgi dostaniemy może wizerunki Heroldów na wewnętrznej stronie okładki, tak jak w oryginale?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-07-01, 23:10   

Odpryskowy napisał/a:
Ja jak zwykle w związku z tym samym: Sanderson.

1. Czy ten napis z "część druga" na twardej Rytmie Wojny II zostanie czy też w przyszłych drukowaniach zniknie?
2. Czy w dodrukach twardej Dawcy Przysięgi dostaniemy może wizerunki Heroldów na wewnętrznej stronie okładki, tak jak w oryginale?


1. Pewnie tak, ale nie liczyłbym na szybki dodruk.

2. Być może. Jeśli dostaniemy grafiki.
 
 
FKJZ 
FKJZ


Posty: 44
Wysłany: 2021-07-02, 05:08   

Panie Andrzeju (jeśli mogę się tak do Pana zwracać).

Czy te tegoroczne dodruki UW nastąpią hurtowo (wszystkie tytuły trafia do sklepów w jednym czasie) czy może "na raty"?

No i jeszcze pytanko, czy możliwy będzie dodruk Miecza i Cytadeli Wolfe'a np. przy premierze Urtha Nowego Słońca?
_________________
Przepraszam, że tak powiedziałem i dziękuję za tq wypowiedź.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-07-02, 16:51   

FKJZ napisał/a:
Panie Andrzeju (jeśli mogę się tak do Pana zwracać).

Czy te tegoroczne dodruki UW nastąpią hurtowo (wszystkie tytuły trafia do sklepów w jednym czasie) czy może "na raty"?

No i jeszcze pytanko, czy możliwy będzie dodruk Miecza i Cytadeli Wolfe'a np. przy premierze Urtha Nowego Słońca?


6 teraz i 4 w lipcu.

Nie wiem jak będzie z dodrukami. Ten rok jest dla nas bardzo dynamiczny. Sprzedaż w marcu, kwietniu, maju i czerwcu jest tylko o 20% niższa niż przez cały 2019 rok. Nasze limity w drukarniach (mam na myśli 2 największe) zostały wyczerpane i przekroczone. Jakieś możliwości będą się odblokowywały co miesiąc, ale to za mało. Trzeba będzie wybierać.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-07-02, 21:52   

AM napisał/a:

Nie wiem jak będzie z dodrukami. Ten rok jest dla nas bardzo dynamiczny. Sprzedaż w marcu, kwietniu, maju i czerwcu jest tylko o 20% niższa niż przez cały 2019 rok. Nasze limity w drukarniach (mam na myśli 2 największe) zostały wyczerpane i przekroczone. Jakieś możliwości będą się odblokowywały co miesiąc, ale to za mało. Trzeba będzie wybierać.


Jeśli łączna sprzedaż w tych 4 miesiącach to 80% sprzedaży za cały 2019 rok, to chyba powinno być na odwrót - MAG powinien zarobić w 2021 r. więcej niż w 2019 r. (i zapewne 2020 r.), więc powinien mieć więcej środków na ewentualne dodruki. Chyba, że coś pokręciłem.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-07-02, 22:33   

Sędzia napisał/a:
AM napisał/a:

Nie wiem jak będzie z dodrukami. Ten rok jest dla nas bardzo dynamiczny. Sprzedaż w marcu, kwietniu, maju i czerwcu jest tylko o 20% niższa niż przez cały 2019 rok. Nasze limity w drukarniach (mam na myśli 2 największe) zostały wyczerpane i przekroczone. Jakieś możliwości będą się odblokowywały co miesiąc, ale to za mało. Trzeba będzie wybierać.


Jeśli łączna sprzedaż w tych 4 miesiącach to 80% sprzedaży za cały 2019 rok, to chyba powinno być na odwrót - MAG powinien zarobić w 2021 r. więcej niż w 2019 r. (i zapewne 2020 r.), więc powinien mieć więcej środków na ewentualne dodruki. Chyba, że coś pokręciłem.


Produkcja w dużych drukarniach jest ubezpieczona. To limity ubezpieczyciela. Są do jakiejś sumy. Terminy płatności za druk są wielomiesięczne. Będą upływały w lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku itd. Nie jesteśmy na tyle mocni, żeby płacić przed terminem. No i te pieniądze, które mamy dostać są w dużej mierze jeszcze przed nami. Problem bierze się stąd, ze stało się to za szybko. W bardzo krótkim czasie. I w ferworze mimo wszystko bardzo te limity przekroczyliśmy.
 
 
Sędzia

Posty: 491
Wysłany: 2021-07-03, 08:04   

AM napisał/a:

Produkcja w dużych drukarniach jest ubezpieczona. To limity ubezpieczyciela. Są do jakiejś sumy. Terminy płatności za druk są wielomiesięczne. Będą upływały w lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku itd. Nie jesteśmy na tyle mocni, żeby płacić przed terminem. No i te pieniądze, które mamy dostać są w dużej mierze jeszcze przed nami. Problem bierze się stąd, ze stało się to za szybko. W bardzo krótkim czasie. I w ferworze mimo wszystko bardzo te limity przekroczyliśmy.


Dziękuję za wyjaśnienie, nie wziąłem pod uwagę przesuniętych płatności za książki.
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2021-07-03, 09:05   

6 teraz i 4 w lipcu.

Czy ten "lipiec" to przypadkiem nie grudzień?
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2021-07-03, 09:18   

Też tak uważam, że lipiec to grudniowe przejęzyczenie.

Czy tytuły dodruków będą wcześniej znane czy też dowiemy się gdy dopiero pojawią się w sklepie MAGa?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-07-03, 11:26   

finegan napisał/a:
6 teraz i 4 w lipcu.

Czy ten "lipiec" to przypadkiem nie grudzień?


Tak.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-07-03, 11:27   

Whoresbane napisał/a:


Czy tytuły dodruków będą wcześniej znane czy też dowiemy się gdy dopiero pojawią się w sklepie MAGa?


Masz Pan tu wskazówki/zagadkę -> http://forum.nast.pl/view...0df251&start=70

Chyba nie jest zbyt trudna? :-P
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2021-07-03, 12:38   

ASXnew napisał/a:
Whoresbane napisał/a:


Czy tytuły dodruków będą wcześniej znane czy też dowiemy się gdy dopiero pojawią się w sklepie MAGa?


Masz Pan tu wskazówki/zagadkę -> http://forum.nast.pl/view...0df251&start=70

Chyba nie jest zbyt trudna? :-P


Wskazówka pochodzi od Ciebie a nie z wydawnictwa więc przymrużam na nią oko. Poza tym Atlas Chmur już był dodrukowywany więc bezsens gdy inne, rzadkie UW czekają na wznowienie
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
finegan

Posty: 73
Wysłany: 2021-07-03, 13:03   

1. Wieki światła
2. Dom burz
3. Welin
4. Rzeka bogów
5. Maszyna różnicowa
6. Nakręcana dziewczyna
7. Dom derwiszy
8. Smok Griaule
9. Córka.../ Smoki Babel
10. Diaspora

Może być?
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2021-07-03, 15:01   

Wy zgadujecie czy to serio informacja znana wszystkim tylko nie mi?

Może być i to bardzo ale nieco smuci brak Jonathana Strange
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-07-04, 07:55   

finegan napisał/a:
1. Wieki światła
2. Dom burz
3. Welin
4. Rzeka bogów
5. Maszyna różnicowa
6. Nakręcana dziewczyna
7. Dom derwiszy
8. Smok Griaule
9. Córka.../ Smoki Babel
10. Diaspora

Może być?


Pkt.: 3, 4, 5, 7 i 8 - nie wierę! :-P
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-10, 14:59   

AM, a ja zapytam tak zupełnie z innej beczki - jaki największy nakład miała Magia i Miecz?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-07-10, 15:29   

Trojan napisał/a:
AM, a ja zapytam tak zupełnie z innej beczki - jaki największy nakład miała Magia i Miecz?


Najwyższy nakład to około 20000, ale to słaby wskaźnik, bo pismo sprzedawało się głównie przez Ruch i innych dużych kolporterów, a to wiązało się z ogromnymi zwrotami. Przy takim nakładzie realna sprzedaż wynosiła maks 11000 egzemplarzy.
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-10, 17:43   

to i tak b.dużo
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-10, 18:03   

AM napisał/a:
Trojan napisał/a:
AM, a ja zapytam tak zupełnie z innej beczki - jaki największy nakład miała Magia i Miecz?


Najwyższy nakład to około 20000, ale to słaby wskaźnik, bo pismo sprzedawało się głównie przez Ruch i innych dużych kolporterów, a to wiązało się z ogromnymi zwrotami. Przy takim nakładzie realna sprzedaż wynosiła maks 11000 egzemplarzy.


w jakich latach była największa sprzedaż ?
koniec '90 ?
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2021-07-11, 07:54   

A ja znów mam pytanie w sprawie UW. Jeśli "Wieki Światła" dostaną dodruk to czy grzbiet będzie pasował do reszty serii czy nadal będzie odwrotnie?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2021-07-11, 15:16   

Nie mogę znaleźć, a może ktoś pamięta: z jaką częstotliwością mają się pojawiać wznowienia Malazańskiej Księgi Poległych? Na ten moment są wznowione 4 pierwsze tomy i planowane dwie (?) dodatkowe książki z opowiadaniami (?). Kiedy 6 kolejnych tomów?
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
fdv 


Posty: 1073
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-07-11, 16:20   

Między wznowieniem pierwszego i drugiego tomu a trzeciego i czwartego minęło 2,5 miesiąca, więc można chyba założyć taką częstotliwość kolejnych wydań. Wszystko się pewnie rozbija o te "sloty" w drukarniach i sztywnych dat nie ma.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-07-11, 16:38   

Trojan napisał/a:
AM napisał/a:
Trojan napisał/a:
AM, a ja zapytam tak zupełnie z innej beczki - jaki największy nakład miała Magia i Miecz?


Najwyższy nakład to około 20000, ale to słaby wskaźnik, bo pismo sprzedawało się głównie przez Ruch i innych dużych kolporterów, a to wiązało się z ogromnymi zwrotami. Przy takim nakładzie realna sprzedaż wynosiła maks 11000 egzemplarzy.


w jakich latach była największa sprzedaż ?
koniec '90 ?


Nie pamiętam. Trudno mi powiązać te dane z konkretnym rokiem.

adamo0 napisał/a:
Nie mogę znaleźć, a może ktoś pamięta: z jaką częstotliwością mają się pojawiać wznowienia Malazańskiej Księgi Poległych? Na ten moment są wznowione 4 pierwsze tomy i planowane dwie (?) dodatkowe książki z opowiadaniami (?). Kiedy 6 kolejnych tomów?



Wydamy jeszcze 2 tomy w październiku. KIlejne 2 w styczniu-lutym, kolejne w marcu-kwietniu i w czerwcu The God is Not Willing: The First Tale of Witness.

Whoresbane napisał/a:
A ja znów mam pytanie w sprawie UW. Jeśli "Wieki Światła" dostaną dodruk to czy grzbiet będzie pasował do reszty serii czy nadal będzie odwrotnie?


Poprawiliśmy go.
 
 
Whoresbane


Posty: 1033
Wysłany: 2021-07-11, 17:44   

Super! Dziękuję :)

Ksiązki po prostu pojawią się w sklepie czy dostaniemy newsletter informujący o dodrukach?
_________________
Moje marzenia z MAGa: wznowienie wszystkich Stephensonów i wydanie wszystkich Słońc Wolfe'a w Artefaktach
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-07-11, 19:15   

AM napisał/a:


Whoresbane napisał/a:
A ja znów mam pytanie w sprawie UW. Jeśli "Wieki Światła" dostaną dodruk to czy grzbiet będzie pasował do reszty serii czy nadal będzie odwrotnie?


Poprawiliśmy go.

To wymienicie tamte egzemplarze na nowe? ;)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Duqeeh


Posty: 18
Wysłany: 2021-07-12, 17:04   

Panie AM, czy są w planach kolejne książki Johna Gwynna?

I czy przy premierze nowych Dresdenów można spodziewać się dodruków brakujących tomów?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-07-12, 18:12   

Duqeeh napisał/a:
Panie AM, czy są w planach kolejne książki Johna Gwynna?

I czy przy premierze nowych Dresdenów można spodziewać się dodruków brakujących tomów?


Na razie nie.

Tak, ale nie jestem w stanie podać konkretnych dat (wątpię w tegoroczne).
 
 
Typical_troll 
Ultio dei


Posty: 647
Skąd: Sośnicowice
Wysłany: 2021-07-12, 23:33   

AM napisał/a:
Tak, ale nie jestem w stanie podać konkretnych dat (wątpię w tegoroczne).

Czy przed końcem lipca ujawni Pan jakąś/jakiś aktualizację/szkic/plan do końca roku? Na razie jest mniej więcej półtorej miesiąca opóźnienia w odniesieniu do ostatniego szkicu (sięgającego do września) jaki widziałem tu zacytowany a potem jeszcze była wrzutka o horrorach, UW i Artefaktach do końca roku i plan wydawania Eriksona. Jest tych książek chyba zbyt wiele by się to wszystko mogło udać?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2021-07-13, 00:30   

Typical_troll napisał/a:
AM napisał/a:
Tak, ale nie jestem w stanie podać konkretnych dat (wątpię w tegoroczne).

Czy przed końcem lipca ujawni Pan jakąś/jakiś aktualizację/szkic/plan do końca roku? Na razie jest mniej więcej półtorej miesiąca opóźnienia w odniesieniu do ostatniego szkicu (sięgającego do września) jaki widziałem tu zacytowany a potem jeszcze była wrzutka o horrorach, UW i Artefaktach do końca roku i plan wydawania Eriksona. Jest tych książek chyba zbyt wiele by się to wszystko mogło udać?


Proszę bardzo. Plany na listopad i grudzień zmaterializują się za 2 miesiące. Wiele będzie zależało od tego ile będziemy musieli zrobić niezbędnych dodruków.

Sierpień

13

Jim Butcher Rozmowy pokojowe



20

William Gibson Trylogia mostu (artefakty)



Wrzesień

1

Steven Erikson OPOWIEŚCI O BAUCHELAINIE I KORBALU BROACHU 1

Steven Erikson - OPOWIEŚCI O BAUCHELAINIE I KORBALU BROACHU 2 978-



15

Cassandra Clare - "Łańcuch ze złota”



24

Dennis E. Taylor - "Niebiańska rzeka" -

Brandon Sanderson - "Biały piasek", tom 3

Caitlin R. Kiernan - "Czerwone drzewo" -



Październik

13

Leigh Bardugo - "Żywoty świętych"

Victoria Aveyard – „Realm Breaker”

22

Dan Simmons Drood

Brian Evenson Dni ostatnie


27

Steven Erikson „Przypływy nocy”

Steven Erikson „Łowcy kości”
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 13