FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co gały widziały...
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-06-02, 21:28   

"Creed 2" - rozczarował mnie ten film. Nie dlatego, że jest zły. To solidne sportowe/bokserskie kino i w tym sęk. Fabuła staje się szybko przewidywalna. Do tego marnuje swój największy potencjał. Od razu napisać należy, że jej sednem jest pojedynek syna Apollo Creeda, który zginął w "Rocky IV" z synem Ivana Drago, który Apollo Creeda zabił, a potem pokonał go Rocky Balboa. Z jednej strony mamy przewidywalną i sztampową kreację syna, który idzie w ślady ojca, chcąc "pomścić" jego śmierć w pojedynku z synem zabójcy tegoż. Z drugiej strony mamy przegranego Ivana Drago, który trenuje swojego syna na mistrza. Ileż tu można było osiągnąć. Jakie schematy można było przełamać. Fuck, ten film mógł mieć szansę na Oscara, gdyby nie robić z niego amerykańskiej papki sportowej o mistrzu, który upada i się podnosi. Najciekawszymi bohaterami w tym filmie byli Ivan Drago i jego syn. Ich relacja, pogłębienie jej i ucieczka od tej sztampy, którą widać na ekranie mogła być przepustką do świetnego widowiska opowiadającego o czymś więcej niż o mordobiciu. Sylwester Stallone, współautor scenariusza, mógł nim postawić kropkę nad i swojej kariery. Wolał jednak rozmienić się na drobne idąc pod linii najmniejszego oporu. Jaka szkoda. Film dostępny na HBO GO, jak i cała seria "Rocky", plus "Rocky Balboa" i pierwsza część "Creed": https://www.youtube.com/watch?v=cPNVNqn4T9I

"Just Mercy" - kolejny film z Michaelem B. Jordanem. Tym razem nie gra boksera, ale prawnika walczącego o sprawiedliwość na amerykańskim Południu. Film oparty na prawdziwych wydarzeniach. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, jakim rasistowskim gównem jest nadal współczesna Ameryka. Świetnie zagrany, z przekazem oczywistym od samego początku: https://www.youtube.com/watch?v=GVQbeG5yW78
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-02, 21:44   

serio ? solidne bokserskie kino ?

nonie.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-06-11, 06:06   

"Banksterzy", czyli raz na jakiś czas polskie kino dla masowego widza. Film polski, więc trzeba nieco "podkręcić" dźwięk w telewizorze. Film zrobiony z tezą - jakimi biednymi żuczkami byli ci, którzy wzięli kredyt "we franku" a jakimi łobuzami ci, którzy im go udzielili. Fabularnie jest wszystko oparte na konstrukcji cepa, choć na początku próbują kombinować. Mamy zatem ojca rodziny, który chce znaleźć dla niej własny kąt. Oczywiście, nie stać mnie, ale chcę kupić mieszkanie. Mamy jego kumpla, który rozkręca firmę i potrzebuje kasy. Mamy jeszcze jednego kumpla, który nie wiadomo kim jest. I mamy czwartego kumpla, który jest kimś tam w jakimś banku. A do tego wpada na pomysł z kredytem frankowym, wyciąga telefon, łączą go z Wielkim Bossem w Ameryce, który mówi po polsku. A ten bez mrugnięcia okiem kupuje pomysł na przekręt, przekupuje jakiegoś polskiego polityka i to załatwia sprawę. Ten polityk organizuje bankowców do przekrętu, jeden się nie zgadza, reszta zaciera ręce. I się zaczyna. Mamy szefa banku, który awansuje swoją pracownicę, bo chce ją pukać i ją puka w zamian za awans. Ta pracownica kieruje zespołem udzielającym kredytów we frankach i robi się wredna.

Od pewnego momentu bzdura goni bzdurę a wydarzenia przestają się ze sobą łączyć w ciągu przyczynowo - skutkowym. Zakończenie jest kuriozalne, bo kumpel od mieszkania z kumplem, który niewiadomo kim jest szukają dojść. I znajdują. I szantażują polityka, ten wydaje polecenie szegfowi banku, żeby oddał kumplowi od mieszkania firmę kumpla od firmy, który się powiesił, bo go raty dobiły, a część udziałów przejmuje kumpel, który nie wiadomo kim jest. A do tego polityk załatwia im wejście na giełdę. Od kumpla od rodziny odchodzi żona, bo ją oszukiwał, że wziął w złotówkach a nie we frankach, choć on to dla rodziny robił i jest dobry. W zamyśle w finale ma wrócić do rodziny, ale nie wraca, bo giełda. Pracowniczka banku, co ją pukał jej szef zostaje zwolniona i chodzi smutna w mieszkaniu. Szef banku to nie wiadomo co z nim. Kumpel, który wymyślił przekręt to też nie wiadomo co z nim. Wielki Boss siedzi znudzony i zapowiada kolejne "tsunami" finansowe.

I uwaga!!! Na koniec pokazuje się tekst, ile rodzin wyrzucono z domu z powodu kredytów frankowych. I nikt za ten przekręt nie poniósł kary!!! SKANDAL!!!

Niestety, nie da się tego filmu oglądać dla beki, bo aż tak zły nie jest. Dlatego odradzam. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-11, 10:36   

a nie było tam jakieś sędziego w zmowie ?:)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-06-11, 11:29   

Trojan napisał/a:
a nie było tam jakieś sędziego w zmowie ?:)

Popatrz pan, nie. :mrgreen: To w innym guanie tego typu, "Układzie zamkniętym" chyba był, ale to był taki badziew, że przestałem szybko oglądać go z uwagą. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-11, 13:21   

Sekcja rytymiczna - kiedy mężczyzna z przeszłością (w tej roli Jude Law) spotyka kobietę po przejściach(Blake Lively) czyli kolejna odsłona Nikity. Nawet da się spojrzeć, nic wielkiego ale w końcu przyciągnęło moją uwagę. Niezła w tej roli BL, chyba odbijająca od swojego typowego image'u.
parę niezłych scen akcji
tak na 7,01/10
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-06-13, 23:17   

Wrath of man.
Chujowe.
Więcej pisać nie warto.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-06-14, 05:14   

1922
Film na podstawie opowiadania Stephena Kinga, dostępny np. na Netflixie.
Puściłem sobie głównie z powodu tego Kinga, jako "niech leci coś w tle, jak robię coś innego", nie licząc na jakiś cud.
Ale okazało się zadziwiająco dobre.
Bardzo skromne, kameralne, właściwie popis jednego aktora (nota bene detektyw z The Expanse, w roli innej ... chociaż nie do końca) + reżysera, które potrafił to bardzo sensownie pokazać.
No i nie da się nie rozpoznać, że to na podstawie Kinga.
Hemingford Home w Nebrasce, pola kukurydzy i jak zwykle u Kinga, to nie potwory są najstraszniejsze, raczej są tylko symbolem. Trochę momentami przypominało mi "Smętarz dla zwierzaków", chociaż nie jest to autoplagiat, raczej "pójście w trochę inną stronę".
Jak ktoś lubi klimat Kinga - chyba polecam.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-22, 19:02   

1/16 oka wczoraj patrzyłem na jakiś film na hbo - coś o molestowaniu w miejscu pracy. O tyle ciekaw, że dotyczyły faktów w USA, sąd najwyższy i wybór sędziego z początku lat '90 (czy jakoś takoś) - realnie faktycznie była wtedy zadyma, ale w sumie nie o tym miałem. Jak wspomniałem, ledwo patrząc na film, obiło mnie się że jedną z postaci (chyba troszkę negatywną) jest prowadzący tą ich komisje "Rywina" - czyli Joe Biden. Film nawet kiedyś w większym kawałku widziałem, ale ledwo pamiętam.

https://www.filmweb.pl/film/Nominacja-2016-752063
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-06-23, 16:39   

Trojan napisał/a:
1/16 oka wczoraj patrzyłem na jakiś film na hbo - coś o molestowaniu w miejscu pracy. O tyle ciekaw, że dotyczyły faktów w USA, sąd najwyższy i wybór sędziego z początku lat '90 (czy jakoś takoś) - realnie faktycznie była wtedy zadyma, ale w sumie nie o tym miałem. Jak wspomniałem, ledwo patrząc na film, obiło mnie się że jedną z postaci (chyba troszkę negatywną) jest prowadzący tą ich komisje "Rywina" - czyli Joe Biden. Film nawet kiedyś w większym kawałku widziałem, ale ledwo pamiętam.

https://www.filmweb.pl/film/Nominacja-2016-752063

Głośna sprawa, sędzia Clarence Thomas i profesor Anita Hill. Prasa wtedy z niej zrobiła k.rwę. Ale nie zniszczyli jej, choć Thomas został sędzią Sądu Najwyższego. Stany Zjednoczone - kraj patologii ukrytej pod bzdetami o wolności, idealnymi dla frajerów i białych onanistów bojących się kobiet. ;)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-23, 19:57   

dodajmy że sędzia jak i molestowana profesor (pamiętajmy że w USA prof. zostają dość młodzi ludzie) to Afroamerykanie (czyli czarni), za to sędzia miał białą żonę.
Prasa możliwe że ją pożarła - ale na komisji dobrze to nie wyglądało.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-06-25, 05:49   

Trojan napisał/a:
dodajmy że sędzia jak i molestowana profesor (pamiętajmy że w USA prof. zostają dość młodzi ludzie) to Afroamerykanie (czyli czarni), za to sędzia miał białą żonę.
Prasa możliwe że ją pożarła - ale na komisji dobrze to nie wyglądało.

Konsekwencja tego, co działo się w prasie. Dziki kraj. Nie żeby Polska była lepsza.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2080
Wysłany: 2021-06-27, 18:53   

"Hellraiser" - polecam. Film wcale nie makabryczny. Idealny dla wrażliwych osób o słabych nerwach. :)

A tak serio, to trudno mi ocenić ten film. Wizualnie momentami kiczowaty, choć ogólnie, koncepcyjnie ciekawy. IMHO mógłby być dłuższy, i więcej czasu można było poświęcić postaciom, żeby je lepiej zarysować. Tutaj prawie cały czas jest poświęcony fabule, i dla postaci pozostało bardzo mało tego czasu. Choć w sumie nie dziwię się, że ten film doczekał się sequeli. Oceniłbym ten film na coś koło 6,5/10 czy 7/10.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-27, 23:30   

Hellriser zasługuje na rimejka.
Winnoby się go nakręcić bez tego kiczu i drewna znanego z '80 i '90
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-06-28, 18:45   

Nobody z tym gościem który grał Saula w BB.
Zarąbisty film, scenariusz momentami urąga zdrowemu rozsądkowi ale jest w tym tak uroczy, że zęby same się szczerzą. Dawno się tak dobrze nie bawiłem.
https://www.filmweb.pl/film/Nikt-2021-840078
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-06-28, 19:06   

gdzie?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-06-28, 19:16   

Jestem zbyt dobrze wychowany żeby napisać jedyną nasuwającą się odpowiedź.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-06-28, 19:36   

TVP1?
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1867
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2021-06-28, 19:40   

:mrgreen:
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-06-28, 21:27   

Kultura !
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-06-30, 22:58   

Wszystko stracone -All Is Lost

Monodram z udziałem Roberta Redforda. Dziadunio pływa sobie jachtem po Oceanie Indyjskim i zderza się z kontenerem. Dziura w burcie, trzeba załatać, potem burza i walka o życie.

Koncepcyjnie rzecz ok, stary człowiek i morze i trzeba walczyć z żywiołem. Tyle, że wykonanie jest fatalne. Po pierwsze od strony żeglarskiej to jest katastrofa. Ilość bzdur plus ilość głupot wykonanych przez bohatera niemal budzą śmiech. Jest niekonsekwentny, ciągle nieprzygotowany, nieustannie bezmyślny. Bardziej przypomina to samobójcę, któremu nic nie wychodzi. Albo gościa który w życiu nie pływał, ale ni stąd ni zowąd kupił sobie łajbę i w pierwszym rejsie postanowił przepłynąć Ocean. Po drugie aktor gra tragicznie słabo.

Straszna lipa.
3/10
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-07-03, 15:33   

"Lawrence z Arabii" - pierwszy raz ten film oglądałem dziecięciem będąc, więc tak jakbym go nigdy nie oglądał. Być może potem oglądałem go ponownie, ale nie pamiętam. A odświeżyć sobie klasykę kina zawsze warto. Ten film zachwyca epiką i pozostawia trochę zdezorientowanym przycięciem biografii głównego bohatera i wygładzeniem jej na użytek masowego odbiorcy. Ale to nadal doskonałe kino i zachwycający temat muzyczny.

"The Tomorrow War" - premiera od Amazona. Fabuła jest prościutka. W 2022 r. przybywają ludzie z przyszłości odległej o około 30 lat z prośbą o pomoc: zostali zaatakowani przez Obcych i ludzkość jest już prawie wybita do nogi i przegrywa walkę. Toteż szybko się organizują Współcześni i ruszają na pomoc. Nie ma sensu więcej pisać. Ogląda się to nieźle, choć pewnie w kinach ten film by zginął przy konkurencji wielkich blockbusterów. Aczkolwiek nie brakuje mu rozmachu realizacyjnego, efekty są świetne. Obsada niby ma trochę do roboty, ale to nie jest kino psychologiczne. :) Dodatkowy atut: Yvonne Strahovski. :) https://www.youtube.com/watch?v=RQjEbkV-9ZM
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-03, 16:01   

Romulus napisał/a:
Dodatkowy atut: Yvonne Strahovski. :)


znana szerokiej publiczności jako Miranda Lawson z SSV Normandia
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-07-03, 19:27   

Kto to jest Miranda Lawson? Co to jest SSV Normandia?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-03, 19:43   

Fidel-F2 napisał/a:
Kto to jest Miranda Lawson? Co to jest SSV Normandia?



https://youtu.be/IA4_Mpa0WyY
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-07-03, 19:43   

Trojan napisał/a:
Romulus napisał/a:
Dodatkowy atut: Yvonne Strahovski. :)


znana szerokiej publiczności jako Miranda Lawson z SSV Normandia


Miranda Lawson nigdy nie postawiła nogi na Normandii kiedy ta latała pod banderą Sojuszu --_- .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-07-03, 20:31   

Jakiś nieogar, ma problemy z dobraniem miseczki do biustu.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2534
Wysłany: 2021-07-03, 20:53   

Z pań o nazwisku Lawson raczej wziąłbym na okres próbny tę:
https://www.youtube.com/watch?v=tbId3Z5ryOs
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Trojan 


Posty: 11270
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-07-03, 21:19   

i gotować umi
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2021-07-04, 08:08   

Trojan napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Kto to jest Miranda Lawson? Co to jest SSV Normandia?



https://youtu.be/IA4_Mpa0WyY

O rety, paskudne to i odstręczające.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 13