FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szczepienia na Covid
Autor Wiadomość
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2021-05-12, 15:10   

A mnie dziś termin przesunęli z niedzieli na piątek. :) Bo w niedzielę nie mają lekarza, ale coś czuję, że pewnie to kwestia wolnych terminów. Fine by me, skoro to dwa dni wcześniej i nie musiałem palcem kiwać. :) //muzyka Abortowane płodki, chodźcie do mnie, blisko najbliżej!!! //muzyka
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-12, 15:32   

ale wybierzesz z nóżki ? rączki czy też z główki ?
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-12, 16:12   

https://twitter.com/i/web/status/1392393555260366852

ot. Suweren się nie zorientował że jego wyborcy są raczej antyszczepionkowi.
Więc jak wieszczył Wielki Matti I
"Kto umrze ten umrze"
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2021-05-12, 18:34   

Trojan napisał/a:
ale wybierzesz z nóżki ? rączki czy też z główki ?

Z główki to chyba byłoby na odmłodzenie?
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
BG 
Wyżełłak


Posty: 2081
Wysłany: 2021-05-12, 20:12   

Teraz po Astrze czuję się już w miarę dobrze, choć w nocy z poniedziałku na wtorek dostałem ze 40 stopni gorączki. Nie sprawdzałem, ale tak wysokiej gorączki to sobie nie przypominam. Zaczęło się nieco ponad 12 godzin po zaszczepieniu. We wtorek z kolei byłem mocno osłabiony, choć nad ranem gorączka spadła (częściowo wróciła po południu).
Bóle głowy, mięśni, stawów, a przez pewien czas również dreszcze i drgawki też były. Czułem się, jakbym złapał grypę.
Ogólnie, było ciężko.
_________________
Załaduj Wszechświat do działa. Wyceluj w mózg. Strzelaj.
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-13, 01:03   

https://www.wykop.pl/wpis...niec-krotko-op/

czyste złoto
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2021-05-13, 10:41   

Słyszałeś kiedy o tombaku?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2021-05-13, 14:54   

no ja już po 2 Dawce Astry :) jest oki!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2021-05-13, 15:57   

A w lustro patrzyłeś?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-05-14, 12:29   

Syn się wczoraj szczepił w Wawie na Narodowym. Pani w okienku do niego: Przepraszamy pana bardzo, ale skończyła nam się Astra. Czy może być zamiast tego Pfizer? :mrgreen:
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-05-14, 13:04   

Zbeształeś go, że się ugiął i nie zaczekał na abortowane płody?
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2021-05-14, 13:28   

Przesunęli mi z 1 lipca na 1 czerwca.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-05-14, 16:01   

Fidel-F2 napisał/a:
Przesunęli mi z 1 lipca na 1 czerwca.

Kurna, co to jest za burdel. A ja mimo priorytetu wiekowego (65+) mam drugi termin na 23 czerwca. Syn (33) wczoraj dostał drugi termin na 17 czerwca. Gdy zadzwoniłem do mojego punktu szczepień o przyspieszenie, odmówili. Powód: brak szczepionek!!!
Wszedłem na stronę MZ. Opisałem sytuację. Zadałem pytania: 1. kto odpowiada za ten bałagan? 2. Jak mogę legalnie załatwić przyspieszenie terminu?
Odpowiedź: przepraszamy, nie rozumiemy pytania, prosimy o kontakt z... bla bla bla. Tam chyba nieletni odpowiadają na pytania i klikają tylko warianty odpowiedzi.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2021-05-14, 16:52   

Hahaha, kiedy się rejestrowałem to się cieszyłem, że mam termin w maju, a potem się okazało, że niemal na końcu się szczepię spośród znajomych i rodziny w moim wieku. :mrgreen:

No tak, mija siedem godzin od przyjęcia porcji abortowanych płodów. Poza lekkim bólem ręki - normalne u mnie zarówno po szczepionce na grypę, jak i normalnym treningu na siłce (do zeszłego roku :) ) - brak innych objawów.

Bałem się, że mi powiedzą, że sorry, Astra wyszła, ale jest Pfizer. Poczułbym się jak frajer, biorąc pod uwagę, że ze względu na Astrę nie chciałem zmieniać terminu. :) Ale, na szczęście, pan w punkcie powiedział, że u nich szczepią tylko Astrą. Za to może się da skrócić oczekiwanie na przyjęcie drugiej dawki. O tydzień lub dwa z uwagi na to, że mają tylko Astrę. :) I chyba nie ma chętnych.

Aczkolwiek dziś sporo ludzi przyszło i kilka osób pytało: ale czy na pewno Astra. :) Poczułem, że jednak nie jestem wyjątkowy. :(
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-14, 17:11   

wszyscy chcą przyjąć antychrysta
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-14, 17:22   

Koneserzy ch.jni :-P

A może myśleli o Oplu? //orc
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-05-14, 20:40   

KS napisał/a:
Fidel-F2 napisał/a:
Przesunęli mi z 1 lipca na 1 czerwca.

Kurna, co to jest za burdel. A ja mimo priorytetu wiekowego (65+) mam drugi termin na 23 czerwca. Syn (33) wczoraj dostał drugi termin na 17 czerwca. Gdy zadzwoniłem do mojego punktu szczepień o przyspieszenie, odmówili.


A ty też przyjąłeś pierwszą dawkę pfizerem ? Ja się szczepiłem 5.05 i drugą dawkę mam na 9.06 czyli te 35 dni (rocznik '83). Natomiast moja mama szczepiła się Astrą wcześniej i drugą dawkę dostanie po mnie zdaje się że dopiero 19 czerwca i tutaj odstęp wynosi mniej więcej te zalecane 3mc.
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-05-14, 21:19   

Nie, ja się szczepiłem Astrą. Było info, że odstęp można skrócić do 35 dni.
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2021-05-14, 21:56   

KS napisał/a:
Nie, ja się szczepiłem Astrą. Było info, że odstęp można skrócić do 35 dni.

Czytałam, że to nie jest decyzja oparta o przesłanki medyczne.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
fdv 


Posty: 1080
Skąd: Neverland
Wysłany: 2021-05-14, 22:44   

To jeśli astrą to nie wiem czemu chciałbyś przyspieszyć jak wg badań Lancet'a dłuższy odstęp zapewnia lepszą ochronę przy 3 miesięcznym odstępie.

Cytat:
The Lancet: 3-month interval between first and second dose of Oxford COVID-19 vaccine results in higher vaccine efficacy than 6-week interval. Exploratory analyses including 17,178 participants find that higher vaccine efficacy is obtained with a longer interval between the first and second standard dose (81% for 3-month interval vs 55% for up to 6-week interval). In addition, a single dose of vaccine is highly efficacious in the first 3 months (76% efficacy from 22 days after vaccination onwards).
_________________
W życiu - oczekujemy co najwyżej sporej porcji bezrefleksyjnej zabawy i przyczynku do dalszej zabawy.
 
 
KS 
KS


Posty: 2545
Wysłany: 2021-05-15, 01:28   

Dzięki za info :)
_________________
Kiedy jesteś martwy, nie wiesz, że jesteś martwy. Cały ból odczuwają inni.
To samo dzieje się, kiedy jesteś głupi.
(Lemmy)
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2021-05-15, 08:57   

Też czytałem, że nie ma sensu przyspieszać drugiej dawki. W Italii Astra obniżyła liczbę zakażeń o 95 procent (pierwsza dawka). Inne szczepionki też dają podobne rezultaty zatem nie rozumiem tego strachu. Włosi już jakiś czas temu zaczęli ponownie szczepić oksfordzką szczepionką i jej skuteczność jest taka sama, jak Pfizera, czy Moderny. Niestety, artykuł za ścianą:

https://wyborcza.pl/7,75399,27082794,we-wloszech-szczepionki-zdaja-egzamin-celujaco-bardzo-optymistyczne.html
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-05-17, 07:46   

Nie chcę wyjść na szura, ale IMO Astra padła ofiarą czarnego PR.
Być może sprawka konkurencji. Jeżeli weżmiemy pod uwagę rozmiar tortu jaki jest do podziału, to ten scenariusz nie wydaje się całkowicie wzięty z dupy.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13163
Wysłany: 2021-05-17, 08:02   

I nie jesteś foliarzem?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-05-17, 08:06   

Myślę, że postawa firmy (niezapowiedziane redukcje w dostawach do państw UE) mogły mieć wpływ na stanowisko całej Unii (politycznych przywódców i jej instytucji) jak i poszczególnych państw. Nie oszukujmy się, tutaj gra się toczy nie tylko o tę konkretną szczepionkę, ale i o know-how i technologie, które mogą dużo zmienić w najbliższych latach. Już pojawiły się informacje o szczepionce na malarię, która została opracowana dzięki postępowi przy pracach nad szczepionkami mRNA (BioNech/Prizer i Moderna). Za rogiem może się czaić postęp w medycynie i kto zarobi teraz, będzie na uprzywilejowanej pozycji przy pracy nad nowymi technologiami. Przepychanka Unia/Astra wygląda trochę jak na próbę rozegrania Brexitu przez UE i Wielką Brytanię. Każda ze stron chce pokazać, że lepiej sobie radzi. UE, że nie warto opuszcząć, Wielka Brytania, że jednak racja była po ich stronie.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-05-17, 08:13   

Fidel-F2 napisał/a:
I nie jesteś foliarzem?


Gdzie mi tam do Ciebie.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
dworkin 


Posty: 3985
Wysłany: 2021-05-17, 13:10   

A ja przesunąlem szczepienie o tydzien, by dostac Pfizera, nie Astre. Oczywiscie wierze w jej skutecznosc, ale tez w bardziej zjadliwe dzialania niepozadane u osob mlodych. Troche wiekszego ryzyka zakrzepu sie nie boje. Ale 40 stopni i dreszcze? Dziekuje, postoje. Po tym, jak sponiewieralo mi dwa miesiace temu kumpla nauczyciela (29 lat), powiem - Nope! Z poczucia chlodu zalozyl dresik i schowal sie pod zimową koldre, a i tak miotaly nim dreszcze. Poza tym ja po prostu chce sprobowac najnowoczesniejszego wynalazku medycyny.
 
 
Trojan 


Posty: 11296
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-05-17, 14:54   

nie no. Anglicy wydali rekomendacje że Astra dla 40+
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23145
Wysłany: 2021-05-17, 15:45   

dworkin napisał/a:
A ja przesunąlem szczepienie o tydzien, by dostac Pfizera, nie Astre. Oczywiscie wierze w jej skutecznosc, ale tez w bardziej zjadliwe dzialania niepozadane u osob mlodych. Troche wiekszego ryzyka zakrzepu sie nie boje. Ale 40 stopni i dreszcze? Dziekuje, postoje. Po tym, jak sponiewieralo mi dwa miesiace temu kumpla nauczyciela (29 lat), powiem - Nope! Z poczucia chlodu zalozyl dresik i schowal sie pod zimową koldre, a i tak miotaly nim dreszcze. Poza tym ja po prostu chce sprobowac najnowoczesniejszego wynalazku medycyny.

No to ci napiszę, że moją szwagierkę zwaliło z nóg na cały dzień po pierwszej dawce Pfizera. :) Z kolei żona po Pfizerze narzekała dzień na bolącą rękę, tylko. Kolega po Modernie też leżał cały dzień z gorączką. Mnie lekarka powiedziała, że jeśli dopadnie mnie gorączka to załatwię ją zwykłym Apapem. Zresztą, u szwagierki Apap wystarczył, choć trochę to trwało nim ją zbiła. :) Dla mnie ten czarny PR Astry to zwykła rozgrywka handlowa i zwykłe pierdolety. Ale jak kto chce wierzyć, niech wierzy, mnie to lotto. :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
ASXnew
twój stary


Posty: 419
Skąd: z kurnika
Wysłany: 2021-05-17, 16:08   

Pierdolety to podnoszenie Astry do poziomu najwyższej generacji szczepionek typu Pfizer czy Moderna :-P
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Qfant


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 14