FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Niezapomniana Przygoda Tom 1

Jaki jest Twój ulubiony członek pierwszej drużyny?
Aselia
0%
 0%  [ 0 ]
Krasz'nar
0%
 0%  [ 0 ]
Złodziej
100%
 100%  [ 1 ]
Elian
0%
 0%  [ 0 ]
Garin
0%
 0%  [ 0 ]
Melstein
0%
 0%  [ 0 ]
Głosowań: 1
Wszystkich Głosów: 1

Autor Wiadomość
m_m 
Uchodźca

Posty: 1854
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-02-19, 20:51   

Krasz'nar wymiata.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-19, 20:57   

https://www.youtube.com/watch?v=G0O2wOQEIfk
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-19, 21:11   

Cytat:
specjalista od zadań specjalnych


Cytat:
Gdy tak rozglądałem się wokół, podszedł do mnie jakiś elf w zielonego zbroi z nieznanego mi cienkiego metalu pokrytego elfickimi runami, a na jego plecach lśniły dwa sejmitary przykryte przez białe włosy


Cytat:
Witaj przyjacielu, jestem Elian, czy wiesz może coś o jakiejś drużynie poszukującej dwóch towarzyszy? -zapytał uśmiechając się przyjaźnie.
Wchodzi random do baru, podchodzi do innego randoma i wyskakuje z takim tekstem? Serio?

Cytat:
- Łotrzykiem - przerwałem mu - to zawód jak każdy inny (no prawie). Potrzebujecie może kogoś takiego?
Chyba w rpgach. Kiepsko tłumaczonych rpgach.

Cytat:
Skrzywiłem się. Rzadko kiedy bywa, by kobieta pracowała w takim niebezpiecznym fachu, a do tego dowodziła! Coś takiego nie może skończyć się dobrze!
Skąd taki defetyzm?

Cytat:
A mianowicie pewien wchodzący do gospody ork (orkowie przebywający w ludzkich miastach to rzadkość)
Dużo tych nawiasów.
Cytat:
Tuż za nim człapał mały (w porównaniu z orkiem) czarno-brody krasnolud.
Jeszcze więcej.

Cytat:
óżnica między nimi była tak olbrzymia, że kiedy na nich spojrzałem, nie mogłem się powstrzymać i parsknąłem głośnym śmiechem. Istne przeciwieństwa! Jeden wielki, pleczysty, ubrany w skóry nieznanych mi zwierząt, dzierżąc wielki kostur przyglądał się całej izbie z ciekawością (a izba jemu)
Wszystko muszę napisać wprost, bo głupi czytelnik się nie domyśli.

Cytat:
- Tak, nasz kolega śmiał się z żartu drodzy panowie, nie ma powodu do kłótni - rzekł mój wybawiciel - A czy mogę was spytać, czy nie poszukujecie może kompanów do drużyny? - Eee... Tak, szukamy - przytaknął krasnolud trochę zbity z tropu - Przydałby nam się jakiś mag, tylko nie żaden dyletant. Ty, elfko, jesteś...?
Uff, o mały włos, a byłaby chryja. A będzie większa kompanija (też umiem w rymy częstochowskie; i nawiasy).

Cytat:
- W kuchni zapewne, ale nie w czasie walki. Tu potrzebny jest jakiś twardy wojownik, który zachowa zimną krew, a nie jakaś baba w kiecce.
Seksizm.

Cytat:
- Wątpię byś wiedział coś o dowodzeniu, jeśli tak szybko wystawiasz pochopną opinię. Zresztą krasnoludy nigdy nie należały do najsprytniejszych z ras - odrzekła oburzona dowódczyni
Rasizm.

Fabularyzowany zapis sesji rpg?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-02-19, 21:14   

Za każdym razem kiedy nie czytam czegoś takiego Christopher Walken uśmiecha się pod nosem i z uznaniem kiwa głową.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1854
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-02-19, 21:19   

Baba w kiecce? Rili?
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-19, 21:26   

Wiem, że liczyłeś na takie wdzianko:


Ale kiecka też nie wyklucza odwołań do fantaso-heroinowego kanonu lat sześćdziesiątych:
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-02-19, 21:26   

M_m, stąd wiadomo, że baba. :P
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-19, 21:32   

A ktoś sprawdził, co jest pod kiecką? Może to elfia Marysia uciekająca przed niesłusznymi oskarżeniami?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
m_m 
Uchodźca

Posty: 1854
Skąd: Zewsząd
Wysłany: 2019-02-19, 21:36   

Przemawiają do mnie oba wyobrażenia, jednakże, jeśli juź jedziemy Sapkiem i jego Pirogami, muszę sprawdzić czy obie panie mają batystowe majtki.
_________________
quot libros, quam breve tempus
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-02-19, 21:38   

Założę się że łotrzyk ma kaftan nabijany łuskami suma-giganta.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-19, 21:43   

Sum tak zwany olimpijczyk?
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-02-20, 11:34   

Gdyby to było dzieło na miarę Szyndlera, to wtedy rozumiem. Pierwszy łowiłbym perły (półperły?) i niósł Wam tu w zębach. Ale serio Wam się chciało tracić czas? Siedem stron, Beato. Siedem. I to zupełnie za darmo! //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Trojan 


Posty: 11249
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2019-02-20, 11:45   

dajcie pokój - przeca to tfórczość jakiegoś szesnastolatka
z jednej strony - chwała mu za to że słowo pisane ma jeszcze branie
ale z drugiej - słabe to z tego co widzę z waszych cyt. okrutnie. Po co się katować ?

pomysły ściągnięte z innych książek - wspomniany elf to bękart Drizzta z wyobraźnią młodego.
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2019-02-20, 11:51   

MrSpellu napisał/a:
Gdyby to było dzieło na miarę Szyndlera, to wtedy rozumiem. Pierwszy łowiłbym perły (półperły?) i niósł Wam tu w zębach. Ale serio Wam się chciało tracić czas? Siedem stron, Beato. Siedem. I to zupełnie za darmo! //spell


Szyndlerowy rozmach wyrywał pytongi z korzeniami, że nie wspomnę o kącie nachylenia tancerki względem paladynów, młotach nabijanych maczugami i gnomach tańczących kaczuchy. Ech, były czasy...

Trojan napisał/a:
chwała mu za to


Każdy w młodości pisze, ale chwała raczej tym którzy tego nie publikują (sprawdzić czy nie Rimbaud).
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2019-02-20, 18:05   

MrSpellu napisał/a:
Siedem stron, Beato. Siedem.

Oj tam, oj tam. Wierszyk był. //evil

Stary Ork napisał/a:
Każdy w młodości pisze, ale chwała raczej tym którzy tego nie publikują (...).

Jakiś czas temu znalazłam swoje. Kurde, manuskrypty. :roll:
Łomatko jedynasta! :roll:
Jak dobrze, że na zakładzie mam niszczarkę. :mrgreen:
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2019-02-20, 18:10   

Spellu, to było jakieś 10 minut wysiłku. I jak wróci z kolejnym fochem, że go nie rozumiemy, czy powinniśmy kury pasać, to będę mógł mu szczerze napisać - spróbowałem przeczytać, ale to jest tak złe, że na pierwszych kilku stronach znalazłem tyle mankamentów, że całości nie ma sensu czytać. Wiem, to było widać już po pierwszych zdaniach pierwszego posta, ale dałem szansę.
Trojan napisał/a:
wspomniany elf to bękart Drizzta z wyobraźnią młodego
Niby bękart, ale broń przeszła na niego po mieczu.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2019-02-20, 18:39   

Plażo, ja cię proszę, nie czytałem a mogę mu powiedzieć, z czystym sumieniem, to samo.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2019-02-20, 20:28   

Fidel-F2 napisał/a:
Plażo, ja cię proszę, nie czytałem a mogę mu powiedzieć, z czystym sumieniem, to samo.

+pisiont
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Entien 
Kudłaty gnom


Posty: 21
Wysłany: 2021-01-14, 08:37   

Nie ma bardziej zachęcających recenzji niż te, które wyrażają skrajne oburzenie. Postanowiłem ten utwór literacki rozgrzebać i powąchać czy faktycznie tak śmierdzi. Po czwartej stronie tekstu naszła mnie myśl czy ktokolwiek z Was zapytał o wiek autora? Czytając jego oburzony post można dojść do wniosku, że może mieć nie więcej niż 12 lat - a zakładając, że tyle ma to jest to całkiem takie sobie nawet :D Ważne, że coś się tam w umyśle rodzi samo z siebie (bo raczej nikt mu za to nie zapłacił) ;)
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-01-14, 08:54   

Entien napisał/a:
czy ktokolwiek z Was zapytał o wiek autora?


Nie warto. Czasem jakaś zabłąkana dusza wrzuci tu swój tekst zamiast udać się na stronę dla zabłąkanych dusz wrzucających teksty, my mamy z tego trochę złośliwej uciechy, zabłąkana dusza ma trochę zgryzoty i tyle. Nie przypominam sobie, żeby kto tu przyszedł z tekstem wartym przeczytania. A w takim wypadku wiek autora ma znaczenie trzeciorzędne.
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13119
Wysłany: 2021-01-14, 09:19   

A jak przypadkiem jest tak młody to jest nadzieja, że skutecznie go zdepczemy i nic więcej już nigdy nie napisze. Co zawsze jest z pożytkiem dla przyszłych pokoleń.
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-01-14, 12:56   

Może jestem skrzywiony, ale jedyną osobą pałającą oburzeniem był autor.
Jeden komentarz wytykający zaimkozę i powtórzenia, lekki offtop dotyczący tego komentarza i wraca on, cały na biało. Rozstawia wszystkich po kątach. Wnosząc z używanych sformułowań to raczej nie był nastolatek.

Cytat:
Postanowiłem odpowiedzieć na te częściowo bezsensowne, a jednocześnie żałosne komentarze, gdyż do starszych należy nauka i pouczanie młodych i eufemistycznie mówiąc nie do końca rozwiniętych istot.

8)
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15573
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2021-01-14, 13:00   

Fidel-F2 napisał/a:
A jak przypadkiem jest tak młody to jest nadzieja, że skutecznie go zdepczemy i nic więcej już nigdy nie napisze. Co zawsze jest z pożytkiem dla przyszłych pokoleń.


Jak to swego czasu celnie ujął Pan Sapkowski na kwestią związaną z pisaniem, czyli "pisać czy nie pisać?": "Wyjechać. I to póki jeszcze można" ;)
_________________
Buk, Horror, Dziczyzna
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,14 sekundy. Zapytań do SQL: 15