FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Szczepienia na Covid
Autor Wiadomość
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-01-04, 09:26   Szczepienia na Covid

Nie, nie będzie o pseudoaferze w związku z zaszczepieniem kilkunastu osób poza kolejnością. ;->

Pytanie mam - znacie kogoś kto się zaszczepił?
Bo to co mnie cały czas zastanawia, to - potencjalne efekty uboczne, które, co zrozumiałe - raczej są mało rozpoznane.

Zastanawiam się co zrobić.
Mogę się zaszczepić w ramach "Etapu 1" - jako współpracujący ze szpitalami i jeżdżący do nich służbowo ... czyli w teorii już za chwilę.
I się zastanawiam, bo
- z 1 strony - im szybciej, tym większa szansa na nie załapanie covida
- z 2 strony - im później (czyli gdybym nie poszedł jako "współpracujący", tylko "jak wszyscy"), tym będzie więcej wiadomo o ewentualnych problemach po szczepionce
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 09:44   

sam sobie odpowiedziałeś, poza tym, że jeszcze przez jakiś dłuższy czas nie da się rzetelnie wyjaśnić takiego dylematu
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-04, 09:44   

jedynie skutki uboczne długoterminowe nie są znane - czyli takie występujące rok+ po szczepieniu (o ile w ogóle jakieś będą)
imo lepiej się szczepić szybciej jak później - bo teraz jest jakaś mglista kontrola/koordynacja nad ty procesem. Jak pójdzie już na żywioł to będzie zwyczajny burdel, nikt nic nie będzie wiedział kto co i jak za kogo i po co.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2021-01-04, 10:35   

Zaszczepię się w pierwszym możliwym terminie. Ewentualne powikłania po szczepionce są IMHO niczym w porównaniu do powikłań po covidzie.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 10:41   

Beata napisał/a:
Ewentualne powikłania po szczepionce są IMHO niczym w porównaniu do powikłań po covidzie
tego akurat nie wiesz

poza tym są różne wagi prawdopodobieństwa, większość po covidzie nie będzie miała żadnych powikłań, po szczepionce może być różnie
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-04, 10:46   

kurwa fidel...
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 10:47   

Trojan, tak wiem, że nie ogarniasz, nie musisz nieustannie przypominać
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-01-04, 10:56   

Kiedy ostatni raz próbowałem się czegoś dowiedzieć o możliwym terminie, to znalazłem jedynie informację, że nie pasuję do żadnej z grup 0, I, II, III. Patrząc jak państwo sobie radzi, nie widzę szans, żebym miał okazję na szczepienie przed rokiem 2022. Chyba że będzie turystyka szczepionkowa do sąsiednich krajów.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-04, 10:56   

Fidel-F2 napisał/a:
Trojan, tak wiem, że nie ogarniasz, nie musisz nieustannie przypominać


ty ogarniasz
wieczorami pomiędzy kremówkami, prowadzisz badania nad wirusem.

ogarnij się chłopie, mniej kościoła, mniej spiskuf i kontroli umysłów.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 10:57   

Trojan, już nie mam siły trzymać twojego piwa
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 10:59   

Ja: mam wątpliwości co do szczepionki
Trojan: Foliarz
ja: A co wiesz o szczepionce?
Trojan: nic
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Stary Ork 
Świnia z klasą


Posty: 10141
Skąd: Sin Tychy
Wysłany: 2021-01-04, 11:00   

toto napisał/a:
Kiedy ostatni raz próbowałem się czegoś dowiedzieć o możliwym terminie, to znalazłem jedynie informację, że nie pasuję do żadnej z grup 0, I, II, III. Patrząc jak państwo sobie radzi, nie widzę szans, żebym miał okazję na szczepienie przed rokiem 2022. Chyba że będzie turystyka szczepionkowa do sąsiednich krajów.


Izrael zaszczepił milion ludzi w czasie który nam wystarczył na 40 tysięcy, więc ten tego //mysli .
_________________
* W celu uzyskania dalszych informacji uprasza się o ponowne przeczytanie tego postu.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2021-01-04, 11:01   

Fidelu, oczywiście, że nie wiem. Temu napisałam IMHO, bo tylko szacuję na podstawie niepełnych danych. Jednakowoż nie sądzę, aby po szczepionce pozostały mi dziury w płucach albo kłopoty z pamięcią (tak, po ciężkim przebiegu covidu odnotowano takie przypadki - nie wiem, czy na skutek samego wirusa, czy skutków ubocznych leków zastosowanych w terapii - z punktu widzenia osób tym dotkniętych, to stosunkowo mało istotne).
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 11:02   

dlatego Fidel napisał jeszcze przez jakiś dłuższy czas nie da się rzetelnie wyjaśnić takiego dylematu

poza tym to w sumie chyba jednak dylemat pozorny, bo biorąc szczepionkę narażasz się na skutki uboczne, po czym po kilku miesiącach łapiesz covida i dostajesz te swoje dziury w płucach
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-01-04, 11:06   

A Fidel po prostu boi się igieł //spell
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2021-01-04, 11:07   

Fidel napisał/a:
poza tym to w sumie chyba jednak dylemat pozorny, bo biorąc szczepionkę narażasz się na skutki uboczne, po czym po kilku miesiącach łapiesz covida i dostajesz te swoje dziury w płucach

Dobre. :)
Myślałam o tym. To jest ofc najgorszy scenariusz.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 11:08   

Beata napisał/a:
To jest ofc najgorszy scenariusz.
a nie jednocześnie najbardziej prawdopodobny?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-04, 11:12   

Fidel-F2 napisał/a:
Beata napisał/a:
To jest ofc najgorszy scenariusz.
a nie jednocześnie najbardziej prawdopodobny?


tak ci wyszło z badań ?
jesteś foliarzem pełną gębą, tylko dobrze się pudrujesz
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 11:14   

ale masz jakiś argument? czy tak sobie pryskasz moczem we wszystkie strony z przyzwyczajenia?

potrafisz obalić cokolwiek co powiedziałem argumentem innym niż "foliarz"? potrafisz cokolwiek poza cytowaniem statystyk, których nie rozumiesz?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
  
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-01-04, 11:15   

No dobra.
Wiedziałem, że szanse mizerne na jakiekolwiek przekonujące argumenty w którąkolwiek stronę, ale gdybym nie napisał, to na 100% bym żadnych nie dostał. Tak przynajmniej była jakaś szansa. ;-) A zgłoszenie musiałem dać do środy ...

Jeśli mi po szczepionce wyrosną skrzydła, albo rogi i ogon, to nie omieszkam się podzielić informacją. ;-)

P.S. Tak jednym z argumentów przeważających jest organizacja u nas szczepień.
Szczepimy po 10tys osób/dobę. Personelu medycznego w Polsce mamy całkiem sporo - więc nawet w Etapie1 pewnie załapię się najwcześniej za kilka miesięcy. A "razem ze wszystkimi" to pewnie dopiero moje wnuki ... ;-> (10tys/dobę daje 3,5mln/rok, przy populacji w Polsce coś ponad 30mln ludzi - będziemy się szczepić najbliższe 10 lat ...)
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2021-01-04, 11:16   

Fidel-F2 napisał/a:
Beata napisał/a:
To jest ofc najgorszy scenariusz.
a nie jednocześnie najbardziej prawdopodobny?

Jeśli zachoruję (średnie prawdopodobieństwo: dotychczas brak przeciwciał) i jeśli choroba będzie miała ciężki przebieg (duże prawdopodobieństwo: wiek i prowadzone nałogi), to nie wiadomo, czy w ogóle z tego wyjdę. Zatem zaryzykuję szczepionkę. Zyskuję swobodę, a to jest warte baaardzo dużo.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-01-04, 11:19   

A odpowiadając na niezadane pytanie - zaszczepię się możliwie szybko, ale nie będę się wpychał na krzywy ryj, tym bardziej, że nie jestem celebrytą ani nie mam znajomości w partii/szpitalach. Choć jak będzie opcja legalnego wbicia się wcześniej, nawet za kasę*, pewnie skorzystam.


*na pewno nie za wszelką cenę, ale na dzisiaj nie potrafię powiedzieć, czy moim limitem byłoby 500 czy 10 000 zł
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 11:20   

Beata napisał/a:
prowadzone nałogi
fajki? o ile mi wiadomo nie mają większego znaczenia (w stosunku do niepalących zmniejszają saturację nie więcej niż o 0,5%)

Beata napisał/a:
średnie prawdopodobieństwo: dotychczas brak przeciwciał
choroba nie gwarantuje wystąpienia przeciwciał

Beata napisał/a:
duże prawdopodobieństwo: wiek
wiek nie jest czynnikiem, czynnikiem jest zużycie organizmu, uporządkowany sześćdziesięciolatek bez pechowych schorzeń ma większe szanse niż uszkodzony czterdziestolatek, pomijając czynniki XYZ, których nie znamy/nie jesteśmy pewni

Beata napisał/a:
Zatem zaryzykuję szczepionkę.
wszystko wskazuje na to, że to najrozsądniejsza decyzja, nie wiem jednak ile w tym chciejstwa
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MrSpellu 
Waltornista amator


Posty: 19049
Skąd: Milfgaard
Wysłany: 2021-01-04, 11:26   

Ciekawe czy statystycznie bardziej prawdopodobna będzie sytuacja, w której po skutkach ubocznych szczepionki, ale przed covidem, zajebie Cię pijany kierowca //mysli

I nie zrozumcie mnie źle. Sam jestem umiarkowanie sceptyczny, zwłaszcza że szczepionek w sumie dostępnych będzie pięć i tak naprawdę nie będę mial wpływu na to, którą dostanę. A to i tak jeden chuj, bo po jednej mogę dostać narkolepsji, a po drugiej nieświeżego oddechu, a trzecia mnie zajebie bo mam gen untermenscha.

Cała ta sytuacja to trochę loteria i jednak bliżej mi do rozumowania Beaty, że w tej sytuacji lepiej jednak sie zaszczepić i bujać się z potencjalnym efektem ubocznym niż bujać się z powikłaniami po covidzie.

Znajomy teraz przechodził i obecnie spirometrię ma jak palący sześćdziesięciolatek.
A chłopina w moim wieku.
_________________
Instagram
Twitter
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 11:30   

MrSpellu napisał/a:
lepiej jednak sie zaszczepić i bujać się z potencjalnym efektem ubocznym niż bujać się z powikłaniami po covidzie.
dlaczego uważasz, że to alternatywa?

MrSpellu napisał/a:
Znajomy teraz przechodził i obecnie spirometrię ma jak palący sześćdziesięciolatek
a jaką miał wcześniej?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
goldsun 
Szeregowy


Posty: 1626
Skąd: Bytom
Wysłany: 2021-01-04, 11:34   

Ja 10 lat temu miałem spirometrię taką, że mi pulmunolog powiedział "po pierwsze - przestać palić".
Na co zapytałem "to co mam zrobić, jeśli nigdy nie zacząłem?" ;->

Ale przed obydwoma dawkami jest wywiad i podobno nawet badania - zobaczymy co wyjdzie.
_________________
Załączam różne wyrazy i pozdrawiam
Goldsun

Per ASperger ad astra
 
 
toto 
Carrot Guerilla


Posty: 8272
Skąd: Magic Kingdom
Wysłany: 2021-01-04, 11:35   

Nie oszukujmy się, zdecydowana większość NOPów to będą tkliwość miejsca szczepienia przez maks. kilka dni, jakiś obrzęk, podwyższona przez 2-3 dni temperatura, gorsze samopoczucie. Jakiś procent pewnie dostanie też wstrząsu anafilaktycznego i dostanie strzała z adrenaliną, niektórzy trafią do szpitala na dłuższą obserwację. Nie wszyscy wiedzą, że mają uczulenie na coś, co będzie akurat w szczepionce, a statystyka jest nieuchronna.
_________________
es­te­ta eks­tra­or­dy­na­ryj­ny

To wprawdzie zbyteczne, ale może jednak.

Naprawdę, nie należy ufać apostołom prawdy. Naprawdę kłamcę zdradza podkreślanie prawdy, jak tchórza zdradza podkreślanie waleczności. Naprawdę wszelkie podkreślanie jest formą skrywania albo oszustwa. Formą narcyzmu. Formą kiczu.
"Oszust", Javier Cercas
 
 
Trojan 


Posty: 11269
Skąd: Wroclaw
Wysłany: 2021-01-04, 11:36   

Fidel-F2 napisał/a:
ale masz jakiś argument? czy tak sobie pryskasz moczem we wszystkie strony z przyzwyczajenia?

potrafisz obalić cokolwiek co powiedziałem argumentem innym niż "foliarz"? potrafisz cokolwiek poza cytowaniem statystyk, których nie rozumiesz?


plucie na wszystko co nie twoje to wasz zwyczaj mości Fidelu.

pod przykrywką "wątpliwości" przemycasz zwykłe foliarskie przekonania, wyjątkowo szkodliwe w tym czasie.
Nikt z nas nie ma wiedzy która mogłaby zweryfikować (negatywnie) badania/wyniki - z tobą na czele.
Co więcej, taka moja M. doktor chemii, od ponad 10 lat pracująca w zespole biotechnologów (czołowym w Polska) pracujących nad lekarstwami (ale na raka) też nie ma takiej wiedzy, a idąc dalej, profesorowie u niej w zespole też w sumie nie wiedzą, i przyjmują na wiarę pracę i wyniki innych specjalistów. Także można się podpierać foliarskimi autorytetami różnych tam dendrologów - ale do jak ząb boli to idziesz do stomatologa a nie do ginekologa. I tego się trzymajmy.
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13136
Wysłany: 2021-01-04, 11:36   

goldsun napisał/a:
;->
co to?
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5370
Wysłany: 2021-01-04, 11:38   

Fidel-F2 napisał/a:
Beata napisał/a:
średnie prawdopodobieństwo: dotychczas brak przeciwciał
choroba nie gwarantuje wystąpienia przeciwciał

Prawda. Jednakowoż ich obecność, choćby śladowa, wskazywałaby, że zetknęłam się z wirusem. Ale nie zetknęłam się, albowiem w zeszłym roku nie byłam nawet przeziębiona.

Fidel-F2 napisał/a:
Beata napisał/a:
Zatem zaryzykuję szczepionkę.
wszystko wskazuje na to, że to najrozsądniejsza decyzja, nie wiem jednak ile w tym chciejstwa

Dużo. :) Chcę odzyskać swobodę.
Siostrę mam już zaszczepioną*. 4 dni temu. Monitoruję ją telefonicznie. :P


*ponieważ nie mieszkamy razem, nie jestem jej rodziną ;) i na szczepionkę na pewno będę musiała poczekać. Ale zgłoszenie planuję wysłać 15 stycznia - zobaczymy, kiedy mi wyznaczą termin.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 14