Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Blogi
Author Message
Metzli
Diablica


Posted:     [ !!! ]

No to faktycznie niemiła sytuacja i trudna do ogarnięcia przeze mnie. Jak wiele spraw dotyczących relacji międzyludzkich ;) Blog, forum czy szerzej internet to tylko swego rodzaju kanał i jako taki, sam w sobie nie stanowi zagrożenia. Ludzie... to inna sprawa o.o
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

Co do miejsca na blogi, to WP jest najbardziej przyjazny moim zdaniem, miałem wątpliwą przyjemność z blogami na Onecie i do dziś nie wiem jak Ari to obsługuje. o_O

A prowadzenie bloga to forma ekshibicjonizmu, podobnie jak wypowiadanie się na forum. ;)
 
 
Tanit
Czarnoskrzydła


Posted:     [ !!! ]

Na onecie nie było źle o.o Całkiem sporo opcji, dość czytelne. Niestety trza było założyć skrzynkę. A jak ja od grudnia ubiegłego roku tam nie zaglądałam to chyba mi wygasło... i się hasła (chyba) zapomniało.

próba założenia na blog.pl - mało, mało, za mało. Niby podstawowe rzeczy są, ale...

obecnie - blox.pl Jestem zadowolona. Choć pomarudzę, że nie ma 'Księgi Gości' o_O i nie można zmienić wielkości nagłówka (tytułu) notki - chyba, że to rozpracuję o.o
 
 
Kruk
Rotmistrz


Posted:     [ !!! ]

Przyznam się z ręką na sercu że prowadzę bloga.Jak chcecie to możecie wpaść i poczytać trochę..

[URL=http://kruczysko.bloog.pl]http://kruczysko.bloog.pl[/URL]
 
 
martva
grzeczna dziewczynka


Posted:     [ !!! ]

Najpierw był blog [URL=http://wola0justowska.blox.pl/html]mojej dzielnicy[/URL], powstały z czystej bezsilności, bo człowiek chciał coś zrobić, ale nie miał jak.
Potem był blog [URL=http://ginger.blox.pl/html]moich zwierzaków[/URL], założyłam go kiedy moja siostra z rodziną wyjechała na stałe za granicę i tęsknili za kotami i Varysem.
Potem miałam fazę [URL=http://ogrodowo.blox.pl/html]ogrodową[/URL], bo robiłam masę zdjęć, leżały na dysku i się kurzyły, to postanowiłam gdzieś wrzucać i wywalać.
Tylko że miewam przestoje, nie jestem osobą uporządkowaną i systematyczną, i czasem po prostu mi się nie chce aktualizować.

Prowadzę też [i]coś w rodzaju bloga[/i] na forum SFFH. Nie jest to blog blogowy, tylko wątek wielotematyczny. Nieco ekshibicjonistyczny rzecz jasna, bardzo stanikowy, trochę marudzący.
Myślę nad blogiem kulinarnym albo modowo-ciuchowym, ale chyba już mi się nie chce XD
 
 
Ł
dziura w niebycie


Posted:     [ !!! ]

Magiel już mego bloga zaanonsował w odpowiednim wątku, a na skróty na przełamuje to przez mój podpis. Blogować zaczełem niedawno i jest to mój pierwszy blog - w pierwszej notce się trochę wytłumaczyłem i opisałem jak widze coś takiego jak blog, więc nie będe tu męczył klawiatury.

Wcześniej przez długi czas blogi kojarzyły mi się z czymś niekoniecznie zacnym, raczej domeną szalonych 15nastek. Później odkryłem pare sensownych blogów których się trzymam, więc jak nadarzyła się okazja na swojego to skorzystałem. Ot, wszystko. ; )
 
 
makatka
Zapluta Wiedźma


Posted:     [ !!! ]

Mua zmieniła jakieś pół roku temu adresa.
A w ogóle protestuję przeciw wątkowi w dziele komputery bo go znaleźć nie mogłam... FUK!

[url=http://www.scenki-rodzajowe.blog.pl/]scenki-rodzajowe[/url]
czyli nieco absurdu dnia codziennego
 
 
Metzli
Diablica


Posted:     [ !!! ]

Ciekawe czy uda mi się wywołać dyskusję w tym temacie, ale w końcu parę osób blogujących tu mamy. Dzisiaj natrafiłam na dwa interesujące teksty odnośnie tematu tego wątku, to artykuły z dwóch blogów, a jakże.

[URL=http://yashke.com/2009/09/20/blogi-musza-sie-zmienic/]Blogi musza się zmienić[/URL]

A tu odpowiedź: [URL=http://antyweb.pl/blogi-to-nie-twitter-a-prostota-to-nie-wszystko/]Blog to nie Twitter[/URL]

To teraz ewentualnie czekam na jakąś reakcję, wstrzymując się z bardziej rozwiniętą wypowiedzią ;)
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

Jak dla kogoś WP jest trudny to faktycznie powinien dać sobie spokój...
 
 
Maeg
Trójkoświr


Posted:     [ !!! ]

[quote="MadMill"]Jak dla kogoś WP jest trudny to faktycznie powinien dać sobie spokój...[/quote]
Hm cóż za budujący komentarz, aczkolwiek wydaje mi się, że Kubie Filipowskiemu nie chodziło o to, że wordpress jest trudny ale w czasach Twittera sposób publikacji treści jest już archaiczny. Nie wiem czy kiedykolwiek miałeś okazję korzystać z mikroblogów ale tam nie masz panelu, a okienko na wpisanie treści w tym samym miejscu gdzie pojawiają się treści publikowane przez Ciebie i osoby, które obserwujesz. Ważne jest właśnie to, że po zdobyciu (stworzeniu sobie) kręgu "znajomych" jeszcze przed, w trakcie i po publikacji jesteś w tak zwanym realtime, w kręgu innych osób.

Inna kwestia jest to, że z Filipowskim się nie zgadzam. Blogowanie zupełnie nijak się ma do mikroblogów (jak Twitter czy Blip). Nie zmienia to jednak faktu, że blogi w jakimś kierunku będą i muszą ewoluować. Taką własnie ewolucją może być pozbycie się backendu. Zamiast wchodzić w panel, żeby napisać posta, można było by wprowadzić, możliwość pisania ze strony głównej. Ba nie wykorzystujemy pewnie nawet 25% możliwości Wordpressa, większość opcji nie jest nam potrzebna (a raczej nie jest potrzebna nam możliwość jej zmiany).

ps. I to nie chodzi tylko o WP czy Blogspot, to Madziu tylko przykłady dwóch najpopularniejszych platform blogowych.
 
 
MadMill
Bucek


Posted:     [ !!! ]

[quote="Maeg"]Hm cóż za budujący komentarz[/quote]
A kogo ja mam budować? //panda
[quote="Maeg"]ps. I to nie chodzi tylko o WP czy Blogspot, to Madziu tylko przykłady dwóch najpopularniejszych platform blogowych.[/quote]
One są bardzo proste w obsłudze, i może to ja jestem archaiczny i temu nie lubię tych nowych platform, które są dla mnie kopiowaniem poprzednich pomysłów i udziwnianiem ich, bo na pewno nie ulepszaniem.
 
 
Toudisław
Ropuszek

Posted:     [ !!! ]

[quote="MadMill"]A kogo ja mam budować? //panda[/quote]
Socjalizm ? Człowieka Socjalistycznego ? :)

Nie za bardzo wyobrażam sobie jakieś rewolucji w Blogach. Myślę, że będą się upowszechniać i za kilka kilkanaście lat większość społeczeństwa będzie miało "Coś" co będzie spełniało tez rolę Bloga. Do tego swoistej wizytówki/ tablicy ogłoszeń. Blogi staną się naszym odbiciem w sieci.
 
 
Dhuaine
Catty


Posted:     [ !!! ]

[quote="Kuba Filipowski"]Mogę szybko coś napisać bez silenia się na wstęp, rozwinięcie i zakończenie – i od razu dostaje głaska.[/quote]
To najdokładniej oddaje ideę pierwszego artykułu - po co człowiek ma zatrudniać mózg do pracy nad notką / artykułem, wymyślać wstęp i zakończenie, pisać w interesujący sposób, jak może sklecić na chybił trafił jedno krótkie zdanie i posłać w eter jednym kliknięciem, pozbawione nawet wiodącego tytułu? Do tego od razu dostanie odpowiedź w postaci kilku słów - zamiast czekać kilka godzin na pełniejszą wypowiedź, zachęcającą do dyskusji czy po prostu interesującą. Wszak to, co się liczy, to szum, jaki wokół siebie się robi, i ilość komentarzy.

Z domeną yashke.com nie miałam wcześniej styczności, więc nie mogę wiedzieć na pewno, ale dokładnie taki obraz autora wyłania się z jego wypowiedzi.

Popieram mikroblogi. Dzięki nim z blogów zrezygnują ludzie, którzy nie mają do powiedzenia nic ponad kilka zdań, którzy nie troszczą się o przejrzystość wypowiedzi. Blogi mają być ciekawe. Artykuły mają być wartościowe. Notki na bloga nie pisze się w kilka sekund.
Co złego jest w panelu użytkownika bloga? Większy blog to [i]jest[/i] CMS. Nie ma co udawać i zniżać poziom dla przeciętnego gościa, który potrzebuje miejsca, żeby co godzinę informować wszystkich, co właśnie robi. Ktoś z tych zaawansowanych funkcji np. wordpressa korzysta. Miło byłoby zobaczyć alternatywę (wordpress mini ;) ) z prostszym interfejsem, ale nie kosztem zaawansowanego, sprawdzonego rozwiązania.

Jeśli komuś brakuje większej interakcji z czytelnikami, to pozostają serwisy typu LiveJournal. Posty krótkie i długie, prywatne i publiczne, z dyskusjami pod nimi, oddzielna strona z wpisami znajomych - i prosty interfejs.

Mam zarówno regularnego bloga (blog.pl), jak i lja i twittera. To prawda, że blog wymaga najwięcej czasu i roboty, ale ma też najwyższą jakość. Twitter służy do czegoś zupełnie innego niż blog. Twitter jest jak szybka notka na IM, rozesłana do wszystkich kontaktów. Jak komuś nie chce się myśleć, to idealne rozwiązanie.
 
 
toto
Carrot Guerilla


Posted:     [ !!! ]

W innym wątku zostałeś poproszony o usunięcie reklamy z podpisu. Liczę, że tego nie zrobisz i dostaniesz bana. Słodkich snów, aniołku.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group