FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
[UW] Lucius Shepard
Autor Wiadomość
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2012-11-11, 10:27   

Mimo niezwykle ciezkiego okresu (praca przez nauka) udalo mi sie, w ciagu chyba 3 tygodni, przeczytac "Smoka Griaule", co juz samo w sobie swiadczy o jego klasie (poczatkowo zamierzalem tylko przejrzec poczatek na kiblu...). Najbardziej podobaly mi sie dwa pierwsze i dwa ostatnie opowiadania. Srodek byl troche bez wyrazu, ale Shepard pisze w taki sposob, ze nawet jakby napisal ksiazke kucharska to i tak bym kupil. To moja 6 pozycja z UW i na te chwile ustepuje tylko "Podziemiom Veniss", z niecierpliwoscia czekam na zapowiadany omnibus.
 
 
vagabond 


Posty: 9
Wysłany: 2013-07-30, 20:33   

Jestem w trakcie lektury "Krokodylowej skały" i po "Gwiazdach widzianych przez kamień" za bardzo podjarany się nie czuję. Czytał ktoś całość i ma jakąś ciekawą opinię dotyczącą dalszej części? Warto kontynuować?
 
 
Misiel


Posty: 483
Wysłany: 2013-07-30, 20:51   

W watku "co teraz czytam" bylo kilka opinii o tym zbiorze, glownie bardzo pozytywnych. Ja po literackiej uczcie jaka byl "Smok Griaule" czułem sie tymi opowiadaniami zawiedziony. Ogólem mowiac, bardzo to bylo monotematyczne i rozwleczone. Ale na omnibus z Maga czekam z wielka niecierpliwoscia.
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-07-31, 06:58   

vagabond, tak, żeby się nie rozpisywać ponownie: KLIK . IMO warto, ale zdaję sobie sprawę, że Shepardowskie pisanie nie każdemu będzie leżeć
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2013-07-31, 11:45   

Cytat:
Jestem w trakcie lektury "Krokodylowej skały" i po "Gwiazdach widzianych przez kamień" za bardzo podjarany się nie czuję. Czytał ktoś całość i ma jakąś ciekawą opinię dotyczącą dalszej części? Warto kontynuować?


Warto. Jak dla mnie Gwiazdy widziane przez kamień to akurat najsłabszy punkt antologii, w której jest parę tekstów na naprawdę wysokim poziomie: Bestia w mateczniku (tu posmak noir, który bardzo cenię u Sheparda, można jeść łychami), W sercu prawa czy Ostatni raz (mój faworyt), kilka naprawdę przyzwoitych np. Delta Cwaniak Słonko, Łowca Jaguarów, a resztę i tak z powodu warsztatu autora czyta się przyjemnością. Zbiór ten, po czasie który upłynął od premiery, wspominam nawet milej niż Smoka Griaule.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Shadowmage 


Posty: 3216
Skąd: Wawa
Wysłany: 2013-07-31, 12:29   

Dobry zbiór, ale raczej do powolnego rozsmakowywania się niż czytania ciurkiem.
_________________
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-08-07, 18:00   

Mag na facebooku napisał/a:
Z powodu nagłego pogorszenia stanu płuc, z wizyty na Polconie musial zrezygnować Lucius Shepard - stan płuc pana Sheparda jest kiepski od jakiegoś czasu, niestety w chwili obecnej stał się on naprawdę ciężki.
Szkoda.Życzyć tylko powrotu do zdrowia.
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2013-08-07, 18:41   

Szkoda. Mam nadzieję, że nie wyniknie z tego nic poważnego.

No cóż miałem pierwszy raz jechać na Polcon, ale jak tak zostaję na wsi.
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2013-08-16, 10:14   

W związku z faktem, iż zamówiłem już nowy omnibus Sheparda i będę wkrótce posiadał trzy książki tego autora, wypadałoby się wreszcie zapoznać z jego twórczością. Co jest lepsze na początek: "Smok Griaule" czy "Krokodylowa Skała"? W sumie to wszystko opowiadania, ale i tak wolę zapytać ;)
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
k 

Posty: 207
Wysłany: 2013-08-16, 10:27   

Jachu napisał/a:
W związku z faktem, iż zamówiłem już nowy omnibus Sheparda i będę wkrótce posiadał trzy książki tego autora, wypadałoby się wreszcie zapoznać z jego twórczością. Co jest lepsze na początek: "Smok Griaule" czy "Krokodylowa Skała"? W sumie to wszystko opowiadania, ale i tak wolę zapytać ;)
Polecam "Smoka".Super klimat.Jedna z książek,które najbardziej lubię w UW.
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2013-08-16, 21:43   

Smok to jedna z lepszych książek jakie czytałem. Naprawdę bardzo, ale to bardzo mi się podobała.
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
ASX76 
zrzęda


Posty: 15630
Skąd: z grzędy
Wysłany: 2013-08-17, 11:56   

Jachu napisał/a:
Co jest lepsze na początek: "Smok Griaule" czy "Krokodylowa Skała"?


Bierz się Pan za Tix... Za przerośniętego Jaszczura, znaczy się. Mniejszego na deser. :-P
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2013-08-27, 18:49   

"Smok Griaule" za mną. Cudowna rzecz, o której trudno mi napisać coś, co tę cudowność wyjaśnia, ale spróbuję. Oto jest sobie smok, który leży, a kiedy się podnosi, to tylko po to, żeby się rozpaść. Są udzie, dla których życie, mówiąc oględnie, nie było łaskawe i być może przez ten niefart ulegają wpływowi tegoż smoka. Albo sobie ów wpływ imaginują, co również jest możliwe. I wygodne dosyć, niczym tłumaczenie paskudnej człowieczej natury podszeptami szatana. Mnóstwo tu smutku, brudu i beznadziei, dla której "jeżeli nawet zmiana będzie na gorsze... to co z tego?". W tym wszystkim jest jednak miejsce na współczucie, litość, a nawet miłość. Do tej ostatniej trzeba jednak dorosnąć, albowiem nie ma nic wspólnego z pluszowym misiem i kwiatami, że tak sobie zacytuję tekst pewnej znanej piosenki. Takim (szalenie optymistycznym jak na niego) akcentem Shepard kończy swój zbiorek opowiadań, z których każde, abstrahując od walorów literackich, okazało się szalenie ciekawe i wciągające.
Znaczy, więcej Luciusa poproszę :-)
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
  
 
 
Cintryjka 

Posty: 1864
Wysłany: 2013-09-11, 11:16   

Gdyby ktoś się wahał, czy kupować najnowszy omnibus autora, to zamieszczam swoje przemyślenia.
_________________
Im mniej cię co dzień, miodzie, tym mi smakujesz słodziej/I słońcem i księżycem, rozkoszą nienasyceń/szczodrością moich dni - dziękuję ci

J.K.
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2014-01-15, 16:40   

Czytam Modlitewnik... Sheparda i mimo, że dopiero jakieś 90 stron za mną, już się zachwycam. Podziwiam precyzję, z jaką autor używa słów i to, jak z drobiazgów tworzy klimat, uplastycznia opis. Znakomicie opowiada. Dzięki Magowi i Solarisowi wdarł się przebojem na listę moich ulubionych autorów, za co niniejszym dziękuję i proszę o więcej, jeśli tylko pojawi się taka możliwość.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-01-15, 16:44   

Beata napisał/a:
Dzięki Magowi i Solarisowi
A Zyskowi?
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
Beata 
deformacja IU


Posty: 5372
Wysłany: 2014-01-15, 16:46   

Fakt, i Zyskowi też. Mea culpa, żem zabyła.
_________________
Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2014-03-20, 12:37   

Jak donoszą internety, we lost Shepard. Humanity might well follow.
(*)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Jachu 
princeps senatus


Posty: 3207
Skąd: Dom-na-Drzewie
Wysłany: 2014-03-20, 12:45   

Strasznie smutna wiadomość. Szkoda, że już nic więcej nie napisze...
_________________
Życie to dziwka, czytasz za mało, a potem umierasz //orc [Stary Ork]

Zaginiona to zamknięte środowisko, coś jak oddział zamknięty krążący wokół Czarnej Dziury Szaleństwa, najlepiej nie zwracać uwagi na sens bo on tu rzadko występuje //utrivv [utrivv]

"Finezja perfidii rozumowania ściga się w nich z cyniczną sofistyką" [prof. Waltoś o działaniach PiS dot. wymiaru sprawiedliwości]
 
 
rybieudka 
Istota z głębin


Posty: 639
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-20, 13:16   

[*]
_________________
Tekst to tylko pretekst do podtekstu...

RYBIEUDKA blog - http://rybieudka.blogspot.com/

Wrocławskie Spotkania z Fantastyką - http://www.wrosf.blogspot.com/

Jedyny TAKI katalog fantastyki - FANTASTA.PL
 
 
sanatok
Latający Pomidor


Posty: 1417
Skąd: Megamaszyna
Wysłany: 2014-03-20, 13:43   

The Jedis Are Going To Feel This One. Jeden z ulubionych.

i żeby nie było:

Delta, Cwaniak, Słonko by BBC

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=QObAlkuVcIk[/youtube]
_________________
Meet Minsky. He understands that stability is destabilizing. Be like Minsky.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2015-01-17, 10:07   

Modlitewnik amerykański. Luizjański blues. Viator.
Trzy świetne historie. Sherpard znowu mnie porwał swoim sposobem snucia opowieści, chociaż ciężko mi dokładnie okeślić którymi elementami mnie kupił.
Ogólnie, wrażenia mam podobne do Cintryjki z tym jednym, że do Viatora nie miałem zastrzeżeń.
Chociaż i tak najbardziej mi się spodobał Modlitewnik amerykański (właściwie z tych samych powodów).
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7123
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-06-16, 07:17   

Zacząłem Smoka... ale jakoś nie bardzo, nie ma chemii. Pierwsze opowiadanie - dobry język ale sama historia nudna. Kartkowałem sobie myśląc że może potem będzie ciekawiej ale nie.
Główna myśl - życie jest jak sedes, wydaje się że ma tajemniczą głębię a jak się zagłębisz to tylko gówno.
Kolejna książka z UW która mi nie leży.
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2015-06-16, 10:53   

Smok jest genialny, czytaj dalej.
_________________
www.lovage.soup.io
 
 
adamo0 
Gentleman


Posty: 1575
Wysłany: 2015-06-16, 10:54   

Potwierdzam. Jedna z najlepszych książek w UW (moim zdaniem).
_________________
Ignoti et Quasi Occulti
 
 
Fidel-F2 
Fidel-f2


Posty: 13193
Wysłany: 2015-06-16, 11:35   

Ech, chłopaki jak potwierdzą :-P ;)
_________________
https://m.facebook.com/Apartament-Owocowy-108914598435505/

zamaszyście i zajadle wszystkie szkaradne gryzmoły

Jesteśmy z And alpakami
i kopyta mamy,
nie dorówna nam nikt!
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2015-06-16, 17:50   

Cały Shepard jest nudny.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Sabetha 
Baba Jaga


Posty: 4566
Wysłany: 2015-06-23, 20:50   

Eee tam, zaraz nudny. Nudny to jest "Klub Pickwicka", "Smok" jest co najwyżej dostojnie niedynamiczny :badgrin: Co nie zmienia faktu, że mnie się onegdaj szalenie spodobał.
_________________
"Wewnątrz każde­go sta­rego człowieka tkwi młody człowiek i dzi­wi się, co się stało".
T. Pratchett "Ruchome obrazki"
 
 
utrivv 
Roztargniony mag


Posty: 7123
Skąd: Z kapusty
Wysłany: 2015-06-24, 07:46   

Jestem prawie u końca, na razie spodobało mi się (i to bardzo) tylko jedno opowiadanie - to o smoczycy. Aliganckie zakończenie, wprost kapitalne :)
_________________
Beata: co to jest "gangrena zobczenia"? //ooo
Fidel-F2: Pojęcie wprowadził Josif Wissarionowicz
Fidel-F2: Jak choćby raz opuścisz granice rodiny, ty już nie nasz, zobczony.
Fidel-F2: Na tę gangrenę lek jest tylko jeden.

Próbuj. Przegrywaj. Nieważne. Próbuj po raz kolejny. Przegrywaj po raz kolejny. Przegrywaj lepiej
 
 
Lightning 

Posty: 1
Wysłany: 2015-12-04, 22:33   

Jestem już długo po lekturze "Smoka..." i muszę napisać: jeszcze nigdy nie czytałam takiej książki. Zadziwiła mnie. Oczarowała. Wywarła niesamowite wrażenie. Zmieniła moje spojrzenie na świat. Historie wciągające, a i pełne tajemnic. I pozostawiające niedosyt...

Kupiłam teraz "Krokodylową..." i zamierzam dokupić "Modlitewnik...".
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

gamedecverse


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,4 sekundy. Zapytań do SQL: 14