Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row



FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups
RegisterRegister  Log inLog in

Previous topic «» Next topic
Wiedzmin - gra komputerowa.
Author Message
dworkin


Posted:     [ !!! ]

[quote="Młodzik"]Natomiast co do liniowości fabuły - tutaj jest znacznie bardziej liniowa, niż w poprzednich "Wiedźminach", wiem, bo kończę grę drugi raz i praktycznie każdą decyzję w grze zmieniłem. W większości wypadków, inna decyzja pociągała za sobą wyłącznie zmianę jakiejś linii dialogowej (bądź po prostu jej brak). Jedyną poważniejszą zmianą jest epilog, który występuje w trzech wariantach.[/quote]
Wybory zmieniają też środki, jakie możesz podjąć. Ze sprytu na siłę, z możliwości oszczędzenia danej postaci na konieczność zabicia jej albo po prostu sposób pozyskania danej wskazówki itp. I nie sam epilog gry się wtedy zmienia ale również losy postaci w trakcie gry (czyli ich mini epilogi), np. losy Barona w zależności od tego jak pomożesz Paniom Lasu. Czyli tych znaczących wyborów jest w grze naprawdę sporo, ale mają one najczęściej znaczenie estetyczne/moralne.
  
 
 
Heos
Nie wiem


Posted:     [ !!! ]

[quote]I w której grze widziałeś wybory całkowicie zmieniające dalszy rozwój fabuły? Chyba MMO. Każdy z nich zmienia tylko dostępne środki, jakimi można osiągnąć kolejne etapy fabuły, jej wyniki dla świata oraz wydarzenia rozgrywające się w tle.[/quote]
Poza grami indie nie widziałem ale W3 zapowiadany był właśnie jako taka gra. Miała zmienić podejście do kreacji świata. Decyzje gracza miały zmieniać mapę.

To już bardziej to odczułem w dwójce wybierając ścieżkę Vernona albo Yorwetha.
 
 
dworkin


Posted:     [ !!! ]

[quote="Heos"][quote]I w której grze widziałeś wybory całkowicie zmieniające dalszy rozwój fabuły? Chyba MMO. Każdy z nich zmienia tylko dostępne środki, jakimi można osiągnąć kolejne etapy fabuły, jej wyniki dla świata oraz wydarzenia rozgrywające się w tle.[/quote]
Poza grami indie nie widziałem ale W3 zapowiadany był właśnie jako taka gra. Miała zmienić podejście do kreacji świata. Decyzje gracza miały zmieniać mapę.[/quote]
Cóż... marketing. Bo w pewnym sensie tak jest, ale tylko w pewnym sensie.

[quote="Heos"]To już bardziej to odczułem w dwójce wybierając ścieżkę Vernona albo Yorwetha.[/quote]
Prawda, że ta decyzja w dużym stopniu zmieniała II Akt gry, zaznaczmy jednak, że w każdej wersji bardzo ubogi i krótki.
 
 
Heos
Nie wiem


Posted:     [ !!! ]

[quote]Prawda, że ta decyzja w dużym stopniu zmieniała II Akt gry, zaznaczmy jednak, że w każdej wersji bardzo ubogi i krótki.[/quote]
Nie zgodzę się. Najlepiej wspominam drugi akt. Ale to już kwestia gustu.
[quote]Cóż... marketing. Bo w pewnym sensie tak jest, ale tylko w pewnym sensie. [/quote]
To tani marketing. To nie obietnice przedwyborcze żeby można było tak bardzo rzucać słowa na wiatr.

Przy czym, żeby nie było wątpliwości. Mam kolekcjonerską edycję wieśka i uważam go za świetną pozycję. Nie pozbawioną jednak wad.
 
 
dworkin


Posted:     [ !!! ]

[quote="Heos"][quote]Prawda, że ta decyzja w dużym stopniu zmieniała II Akt gry, zaznaczmy jednak, że w każdej wersji bardzo ubogi i krótki.[/quote]
Nie zgodzę się. Najlepiej wspominam drugi akt. Ale to już kwestia gustu.[/quote]
To nie ma nic do rzeczy, bo mówię o liczbie zadań (questów) oraz wielkości samej mapy, które jak na dzisiejsze standardy są malutkie.
 
 
Heos
Nie wiem


Posted:     [ !!! ]

[quote]To nie ma nic do rzeczy, bo mówię o liczbie zadań (questów) oraz wielkości samej mapy, które jak na dzisiejsze standardy są malutkie.[/quote]
Em... ee... w zestawieniu z czym?
Cały Wiedźmin 1 2 i 3 jest mały w porównaniu do Morrowinda.
 
 
dworkin


Posted:     [ !!! ]

"Dziki Gon" - 136 km2 (przez podzielenie i ograniczenia zdaje się mniejsza)
"GTA V" - 81 km2
"Skyrim" - 39 km2
"Morrowind" - 25 km2
"Wiedźmin 2" - 1.5 km2 --_-

Ale to tylko surowa wielkość terenu.
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group