FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
kiluj.pl
Autor Wiadomość
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2008-02-24, 23:33   kiluj.pl

Nie tak dawno temu w sieci pojawila sie akcja majaca na celu zablokowanie zwiazanej z organizacja neonazistowska witryny redwatch.info.
Akcja ta oscyluje na granicy legalnosci (niektorzy twierdza, ze ja przekracza), dlatego nikogo nie namawiam do udzialu - poprostu zamieszczam link w celch informacyjnych.
Kiluj.
Odwiedzcie i ocencie sami.
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-02-25, 20:19   

grubshy napisał/a:
Akcja ta oscyluje na granicy legalnosci (niektorzy twierdza, ze ja przekracza)


To jest zbożna akcja, w zbożnym celu więc ja nie wiem co tu może być nie w porządku. Wszak jak mawia stare, sarmackie przysłowie: "Ch..a za..bać - zbożna rzecz" ;-)

A w faqiju tego programu piszą że wszystko jest na legalu i full wypas :P Poza tym ten program nie robi nic innego jak tylko ściąga stronę RedCfeluch na dysk kompa. Przecież to nie jest nielegalne O.o. Oczywiście program robi to w nieskończoność - wykasowując każdą poprzednią kopię po ściągnięciu. Użytkownikowi zużywa niewiele zasobów (no chyba że macie limity downloadu - no ale bez jaj - nawet neo nie ma już limitów :) ) a tym naziolskim kryptogejom... zużywa wszystkie :D (wyczerpując limit serwera na wejścia)

Jak to mawiają: "The only good natzist is a dead one!!!" 8)

My jak czasem mamy zajęcia na uczelni - to włączamy wszystkie kompy na sali (szczególnie jak nie ma wszystkich osób) - i odpalamy po 5 sesji programiku na raz :mrgreen: Jest wypas, bo mamy dobrą proxę. Ja co prawda w hałpie proksy nie mam, ale też sobie od czasu do czasu tego bota odpalam.
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-25, 20:28   

Shadowrunner napisał/a:
"The only good natzist is a dead one!!!" 8)
Co pokazuje, że niczym się od nich nie różnicie :] Jedna banda
Shadowrunner napisał/a:
a tym naziolskim kryptogejom... zużywa wszystkie :D (wyczerpując limit serwera na wejścia)

Fajnie :/ jak tacy jesteście lepsi do czemu zachowujecie się tak samo :>
grubshy napisał/a:
Kiluj.
Odwiedzcie i ocencie sami.

Link nie działa.

Akcja mnie osobiście się nie podoba bo nawołuje do nienawiści.Szkoda, że stron pedofilskich tak nikt nie blokuje :/
Właściwie mnie to ryba //mysli lewactwo się kłóci to i dobrze :P
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-25, 20:38   

Toudisław napisał/a:
Co pokazuje, że niczym się od nich nie różnicie :] Jedna banda

I z tym sie trzeba zgodzić. ;)

Moim zdanie strzelają sobie samobój, bo tylko nagłaśniają tamtą drugą stronę. Jakby zostawili ją w spokoju to może sama by "umarła". A tak dokładnie nie rozumiem samej akcji.
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-02-25, 20:52   

Toudisław napisał/a:
Co pokazuje, że niczym się od nich nie różnicie :] Jedna banda
Bo jesteście banda tchórzy, defetystów
Toudisław napisał/a:
Fajnie :/ jak tacy jesteście lepsi do czemu zachowujecie się tak samo :>


Pocałuj mnie w rzyć :P Tolerancja, tolerancją - ale ona nie obejmuje bandytów i mentalnej hołoty. Pedofila też bym za...ał, bez mrugnięcia okiem. Naziol, pedofil, dres, kibol, gwałciciel jedne ścierwo - czasami nawet stanowiące zbiory przecinające - dla takich nigdy nie było i nie będzie taryfy ulgowej ani tolerancji. Tolerować ich to jakby tolerować ludobójców.

A wszyscy co zajmują się bezproduktywną krytyką to tchórze i defetyści i tyle. Bo łatwiej jest siedzieć na dupie, nic nie robić i udawać że problem nie istnieje. Te miliony Niemców, które przed wojną dały bierne przyzwolenie na nazizm też myśleli tak jak wy - i niczym się od nich nie różnicie. Krew ofiar na nich i na ręce wasze :P

Hańba, zaiste, hańba i upadek Rzeczypospolitej...
Ogień na Wielki Babilon,
Śmierć obłudzie

Tyle wam tylko, kurna, powiem :-P
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-25, 21:26   

Shadowrunner napisał/a:
Bo jesteście banda tchórzy, defetystów


Ja ? no jasne :/ bo nie latam z kijem i nie bije ludzi :/ też mi odwaga 20 na 2 cała Antifa XD
Shadowrunner napisał/a:
Pocałuj mnie w rzyć :P Tolerancja, tolerancją - ale

Sam się nie dość, że pocałuj to jeszcze chamój bo jak się bolą argumenty to się nie wyżywaj tu nie spotkanie SLD obowiązuje jakiś poziom zachowania. Nie ma czegoś takiego jak Tolerancja ale bo ja mogę powiedzieć jestem tolernacyjny ale ... Pedały, komuchy to jedno ścierwo. Więc dla mnie ty się od tego naziola nie różnisz jeżeli przyjmujesz jego metody. A że masz inne poglądy to mnie leje. Bo poglądy nazistowkie i anarho komunistyczne są dla mnie tak samo szkodliwę
Shadowrunner napisał/a:
Te miliony Niemców, które przed wojną dały bierne przyzwolenie na nazizm też myśleli tak jak wy - i niczym się od nich nie różnicie. Krew ofiar na nich i na ręce wasze :P

Nie. Bo ja się sprzeciwiam ale nie przemocą i nie przez głópie akcję. Nie zablokował bym tak żadnij strony parti politycznej czy to komunistycznej czy nazistowkij czy każdej innej\. Ale mogę się sprzeciwiać są jeszcze wybory. A naziści jak byś niwiedział swoją popularność zawdzięczają komunistą w dużym stopniu
Shadowrunner napisał/a:
Hańba, zaiste, hańba i upadek Rzeczypospolitej...
Ogień na Wielki Babilon,
Śmierć obłudzie

Ja tak samo myślę jak widzę lewactwo :p i tyle kurna powiem
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-02-25, 21:27   

Madafakaszit, nie wiem co jest, ale u mnie link jeszcze jakiś czas temu działał, w każdym razie działał jak pisałem swój pierwszy post i działał w sobotę. Może coś aktualizują albo coś zmieniają... :-|
Cytat:

Więc dla mnie ty się od tego naziola nie różnisz jeżeli przyjmujesz jego metody.


Metody, przejmowane - zabawne to wielce, bo jeszcze jakiś czas temu wielu z was, nie wiem czy akurat osoby wypowiadające się w tym temacie - ale co niektórzy na pewno, usilnie twierdzili że coś takiego jak relatywizm nie ma miejsca, bo istnieje definiowalne Zło i Dobro i że na Zło nie można pozwalać. No cóż - załóżmy że akurat inicjatywy takie jak RedWatch to Zło, tak więc nie można dawać nań zezwolenia. Tak więc nie widzę konsekwencji w myśleniu u co poniektórych.
Ja tam nie odwołuje się do kategorii dobra i zła, a jedynie utylitaryzmu - redwacze i inne cyberśmieci to strony które łamią prawo - więc każda metoda by zapobiec przestępstwu jest dobra, szczególnie - jeśli jak ta - nie łamie prawa samemu.

A gdybym się nie potrafił zachowywać, Toudisławie, to na każdym kroku czepiałbym się twojej ortografii :- P
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-25, 22:02   

Toudi - naziole jakoś nie wpadły by antifę tak zblokować z tego co wiem. Metoda jest legalna - nikomu nie dzieje się krzywda. Czy spowoduje to zwiększenie zainteresowania RedWatch? Tak. Ale raczej taką, że ludzie zobaczą i stwierdzą, że ich to mierzi.

ja sam chyba w końcu ściągnę i zacznę się bawić. Z prostej przyczyny - wolność słowa oznacza też wolność zagłuszania. A głupoty trzeba zagłuszać :D Bo skoro oni mogą na manify lewackie przyłazić i wszczynać burdy, to ja im mogę pokojowo stronkę oglądać ;)

Swoją drogą - czy przeciwnicy tej akcji potrafią to jakoś sensownie uargumentować? Bo sorry Toudi, ale w tej akcji nie ma nienawiści. Ona wykorzystuje legalne metody etc do pokojowego celu. Bo nikomu w wyniku tej akcji nie dzieje się krzywda. Nikt nie cierpi. Gdzie więc ta nienawiść?
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-25, 22:07   

Wulf napisał/a:
Swoją drogą - czy przeciwnicy tej akcji potrafią to jakoś sensownie uargumentować?

Nie jestem przeciwnikiem jakiś, ale nie wiem czy to jest najlepszy sposób "walki" z takimi ruchami. Mam wątpliwości co do tego.
Wulf napisał/a:
Bo nikomu w wyniku tej akcji nie dzieje się krzywda. Nikt nie cierpi. Gdzie więc ta nienawiść?

Nie dzieje się, ale nie wiem czy społeczeństwo polskie już do tego dorosło. Tzn. może inaczej. Nie jest za zamykaniem, zabranianiem, czy siłowym usuwaniem. Wolałbym aby to ludzie dorośli do tego, albo przy takich akcjach najzwyczajniej w świecie to olali, a ludzi wyśmiali. No ale chyba ciągle potrzeba nam czasu...
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Toudisław 
Ropuszek

Posty: 6077
Skąd: Z chińskiej bajki
Wysłany: 2008-02-25, 22:12   

Wulf napisał/a:
Swoją drogą - czy przeciwnicy tej akcji potrafią to jakoś sensownie uargumentować? Bo sorry Toudi, ale w tej akcji nie ma nienawiści. Ona wykorzystuje legalne metody etc do pokojowego celu. Bo nikomu w wyniku tej akcji nie dzieje się krzywda. Nikt nie cierpi. Gdzie więc ta nienawiść?

Czytaj uważnie. Bo ja się oburzyłem na to
Shadowrunner napisał/a:
"The only good natzist is a dead one!!!" 8)

Bo to podabnia lewctwo do nazioli

A co do akcji to ja nie wątpie w jej legalność. Tylko uważam ją za głupią bo atak na stronę WWW to nic. Zero efektu bo powstanie inna strona albo na tej się zabezpieczą przed takimi praktykami. A co by bylo gdyby ktoś podobnie potraktował strony o tolernacji czy Fakty i Mity
Wulf napisał/a:
Gdzie więc ta nienawiść?

W tobie jej nie widzę czego nie mogę powiedzieć o Shadowrunnerze,
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2008-02-26, 13:39   

Shadowrunner napisał/a:
grubshy napisał/a:
Akcja ta oscyluje na granicy legalnosci (niektorzy twierdza, ze ja przekracza)

To jest zbożna akcja, w zbożnym celu więc ja nie wiem co tu może być nie w porządku. Wszak jak mawia stare, sarmackie przysłowie: "Ch..a za..bać - zbożna rzecz" ;-)
A w faqiju tego programu piszą że wszystko jest na legalu i full wypas :P Poza tym ten program nie robi nic innego jak tylko ściąga stronę RedCfeluch na dysk kompa. Przecież to nie jest nielegalne O.o. Oczywiście program robi to w nieskończoność - wykasowując każdą poprzednią kopię po ściągnięciu. Użytkownikowi zużywa niewiele zasobów (no chyba że macie limity downloadu - no ale bez jaj - nawet neo nie ma już limitów :) ) a tym naziolskim kryptogejom... zużywa wszystkie :D (wyczerpując limit serwera na wejścia)

Ale jest to de facto atak DDoS.

Shadowrunner napisał/a:
My jak czasem mamy zajęcia na uczelni - to włączamy wszystkie kompy na sali (szczególnie jak nie ma wszystkich osób) - i odpalamy po 5 sesji programiku na raz :mrgreen: Jest wypas, bo mamy dobrą proxę.

Coz, zatem zapychasz tylko polaczenie do serwera proxy, nie do strony Redwatch.

Toudisław napisał/a:
też mi odwaga 20 na 2 cała Antifa XD

Hmm sam nie naleze/nie nalezalem do Antify czy innego RAAFu, ale kilka takich osob znam i nie zachowywali sie tak jak opisujesz.
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-02-26, 19:13   

grubshy napisał/a:
Coz, zatem zapychasz tylko polaczenie do serwera proxy, nie do strony Redwatch.

Eeeee - tam - kolega co jest spec od sieci wymyślił to całe odpalanie po 5 na stację i powiedział że może być. Powiem mu że jest guuupi (nota bene - jest to niejaki Duncan Idaho z forum MAGa ;-) ).

Toudisław napisał/a:
W tobie jej nie widzę czego nie mogę powiedzieć o Shadowrunnerze,

Ale ja nie reprezentuje ani twórców tego programu ani żadnych środowisk - poza środowiskiem samego siebie, więc moja opinia nie jest reprezentatywna. Poza tym jeszcze jedna rzecz - moja niechęć, eufemistycznie rzecz ujmując do tych środowisk działa na zasadzie najstarszego, najsampierwszego prawa, na którym zbudowany jest wszechświat - na zasadzie akcji i reakcji. Im wolno - to mnie też wolno. Niby z jakiej paki ja miałbym im pobłażać, skoro oni nie pobłażają nikomu. Ogień ogniem zwyciężaj. :-P
Cytat:

a ludzi wyśmiali.

I właśnie takie akcje jak ta są pewnego rodzaju ośmieszeniem - nie wprost ale jednak. Cóż bowiem mogą takie ciule zrobić? Co? Poskarżą się że mają limit odwiedzin wyczerpany w połowie miesiąca (znaczy są tak popularni ;) )
grubshy napisał/a:
]Ale jest to de facto atak DDoS.

W takim razie pytanie - bo ja się nie znam (prawo informatyczne będę miał dopiero na nowym semestrze) - czy ta klasa ataków jest uszeregowana w polskim prawie jako przestępstwo?
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
grubshy 
Chlod Mego Serca


Posty: 209
Skąd: Ja tutejszy...
Wysłany: 2008-02-26, 19:46   

Shadowrunner napisał/a:
Eeeee - tam - kolega co jest spec od sieci wymyślił to całe odpalanie po 5 na stację i powiedział że może być. Powiem mu że jest guuupi (nota bene - jest to niejaki Duncan Idaho z forum MAGa ;-) ).

Nie wiem jak dokladnie wyglada Wasza siec, ale:
1. Serwer proxy z zalozenia ma cashowac inne strony, czyli sciagnal sobie stojacego na Dream Hoscie RedWatcha raz i co najwyzej odpytuje go czy nie wprowadzono zmian a Wy sciagacie raczej juz zcashowana zawartosc...
2. Odpalanie 5 skryptow jednoczenie ma sens tylko jesli istnieje limit transferu na polaczenie - widzialem zdecydowanie czesciej limit na IP niz na sesje, zatem sprawdzcie czy odpalenie 5 skryptow na jednej maszynie nie sprawi, ze kazdy pracuje z 1/5 predkosci.

Shadowrunner napisał/a:
W takim razie pytanie - bo ja się nie znam (prawo informatyczne będę miał dopiero na nowym semestrze) - czy ta klasa ataków jest uszeregowana w polskim prawie jako przestępstwo?

Absolutnie nie mam pojecia - nie slyszalem o zadnym procesie w Polsce, a i na swiecie odbylo sie tylko kilka pokazowych a wtedy sprawa wygladala zupelnie inaczej (atak nastepowal z zainfekowanych komputerow, ktore uczestniczyly w ataku bez wiedzy ich wlascicieli, pozatym atakowano calkowicie legalne witryny np. eBay)
_________________
We are the Dwarfs. You will be decapitated. Resistance is futile.
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-26, 21:50   

MadMill napisał/a:
nie wiem czy to jest najlepszy sposób "walki" z takimi ruchami. Mam wątpliwości co do tego.
najlepszy na pewno nie. Ale jest to sposób. Bo walczysz z nimi rozumem, pomysłem i na dodatek zgodnie z prawem ;)
Cytat:
Nie dzieje się, ale nie wiem czy społeczeństwo polskie już do tego dorosło. Tzn. może inaczej. Nie jest za zamykaniem, zabranianiem, czy siłowym usuwaniem. Wolałbym aby to ludzie dorośli do tego, albo przy takich akcjach najzwyczajniej w świecie to olali, a ludzi wyśmiali.
Ale właśnie w społeczeństwach "dorosłych" obywatelsko się tak problemy rozwiązuje. Nie leci się do państwa, by zrobić "raban", tylko samemu podejmuje kroki. To trochę tak jak swego czasu w USA w Chicago w dzielnici Skokie - neonaziści chcieli przez tę żydowską dzielnicę manifę zrobić. Władze nie chciały się zgodzić, sprawa poszła do sądu, sąd na manifę zezwolił. Żydzi nic nie robili "w tej sprawie". Ale jak przyszło do manify neonazistów... to Żydzi wyszli z kontrmanifą. I policja musiała chronić neonazistów :D Problem był podobny - ktoś wykorzystywał swoje prawo (do manifestowania czy posiadania idiotycznych stron w necie), ktoś inny niby mu to prawo "zakłócił", ale zupełnie legalnie, korzystając z własnych praw. Innym przykładem idąc - Radio Maryja jest legalnie działającą rozgłośnią. I czy wg Ciebie "niedorosłym" zachowaniem będzie to, że u mnie w domu to radio nie leci, słuchamy studenckiego radia żak? Ano nie. Bo to, że Radio Maryja chce nadawać i głosić swoje głupoty nie oznacza, że ja muszę ich słuchać, muszę je oglądać etc ;)
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-02-26, 22:47   

Wulf napisał/a:
Ale właśnie w społeczeństwach "dorosłych" obywatelsko się tak problemy rozwiązuje. Nie leci się do państwa, by zrobić "raban", tylko samemu podejmuje kroki.

Albo "nie bawi się" w takie rzeczy czy tez "głupie rzeczy" najzwyczajniej olewa. ;)
Wulf napisał/a:
I czy wg Ciebie "niedorosłym" zachowaniem będzie to, że u mnie w domu to radio nie leci, słuchamy studenckiego radia żak? Ano nie. Bo to, że Radio Maryja chce nadawać i głosić swoje głupoty nie oznacza, że ja muszę ich słuchać, muszę je oglądać etc ;)

Jeśli nie robimy nikomu krzywdy to ma prawo działać, ja się z tym zgadzam. A to, że nie słuchasz RM to Twój wybór, który jest rzeczą świętą. ;)
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-02-27, 13:32   

Podpisuję się pod stronką.
Popsuć nazistom współczesne "karabiny", to dobra rzecz.

Nie nazwałbym tej akcji agresją, a raczej biernym oporem,
przeszkadzaniem w czymś, co uważa się za zło.

Odpalam sobie skrypt w przerwach między P2P. :)
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-27, 18:12   

Wulf napisał/a:
Ale właśnie w społeczeństwach "dorosłych" obywatelsko się tak problemy rozwiązuje. Nie leci się do państwa, by zrobić "raban", tylko samemu podejmuje kroki.

Samosądem i linczem :?:

Wulf napisał/a:
Innym przykładem idąc - Radio Maryja jest legalnie działającą rozgłośnią. I czy wg Ciebie "niedorosłym" zachowaniem będzie to, że u mnie w domu to radio nie leci, słuchamy studenckiego radia żak? Ano nie. Bo to, że Radio Maryja chce nadawać i głosić swoje głupoty nie oznacza, że ja muszę ich słuchać, muszę je oglądać etc ;)

Co innego tego radia nie słuchać, a co innego zagłuszać jego sygnał tak, by nie mogli go słuchać inni. W przypadku stronki mamy ten drugi przypadek. We mnie i ta strona i ta akcja przeciwko niej budzi niesmak.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-02-27, 21:53   

Asuryan napisał/a:
Samosądem i linczem :?:


Gdybyśmy nie blokowali takich stron to kiedyś w końcu należałoby ich twórców poddać temu samosądowi i linczowi, bo zbytnio urośli by w siłę i stali się zagrożeniem dla społeczeństwa obywatelskiego (przypominam że jednym z celów tych ludzi jest likwidacja demokratycznego państwa prawa i zastąpienie go państwem "apartheidu"). Więc to niejako dla ich dobra. :P Nikt nie chce przecież ich linczować. Na razie... Poza tym nie wiem jak ty Asu, ale ja wolę społeczną inicjatywę niż interwencję państwa w tej sprawie. Bo państwo i tak gówno zrobi a nawet jakby zrobiło to gówno to da. Jedna oddolna inicjatywa obywatelska jest po tysiąckroć więcej warta niż nie wiem ile aresztowań i urzędowych blokowań takich serwisów. Bo przestępcy zawsze znajdą możliwość ominięcia prawa (a ludzie ci są w świetle prawa przestępcami). A od woli obywateli tylko zależy na ile przestępcom będą pozwalać...

Poza tym widzę tutaj bardzo dziwne podejście co niektórych osób do tej sprawy. Ujmę tą sprawę inaczej: strona RedWatch jest stroną przestępczą, nawołującą do popełniania zbrodni i choć sama w sobie jako taka może i mieści się w granicach wolności słowa - to już treści czasem na niej publikowane się nie mieszczą. Serwis ten łamie co najmniej następujące paragrafy:
* konstytucyjny zakaz propagowania ustroju nazistowskiego
* zakaz nawoływania do nienawiści na tle rasowym, religijnym, światopoglądowym itd.
* ustawę o ochronie danych osobowych - tym bowiem jest publikowanie bez wiedzy i zgody właścicieli ich wizerunków oraz osobistych informacji;
* w dodatku jestem pewien że można się tam doszukać sporej liczby zniesławień, pomówień i oszczerstw - również karalnych - choć chyba tylko z powództwa cywilnego

Dokładną listę przewin zapewne może wam podać Wulf, bo ja specem od tego nie jestem...

Tak więc strona ta sama w sobie jest niejako popełnianiem przestępstwa 24/7. Teraz zaś: jest taki paragraf, który mówi że ktokolwiek jest świadkiem przestępstwa ma obowiązek zawiadomić o tym odpowiednie organa ścigania, ma prawo dokonać próby zapobiegnięciu/przeciwdziałaniu zbrodni. Tak więc każdy z was, kto problem ignoruje i udaje że go nie ma, nie robiąc nic lub krytykując tych którzy coś robią - jest winny niedopełnienia obowiązku przeciwdziałania przestępstwu (czy to poprzez zgłoszenie czy zapobieżenie). Ci zaś, którzy stronę blokują - korzystają niejako z prawa do przeciwdziałaniu zbrodni, której są świadkami.
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-27, 21:56   

Asuryan napisał/a:
Samosądem i linczem :?:
Samosąd i lincz polegają na przemocy. A tutaj nie ma przemocy - masz właśnie coś na kształt biernego oporu ;) Na dodatek korzystasz z możliwości, którą Ci dają sami autorzy stronki. To trochę tak, że chcącemu nie dzieje się krzywda. Debile z Redwatch chcą by tę stronkę oglądali ludzie. By włazili na nią nawet czerwoni, sprawdzali czy na niej są i srali w gacie ze strachu, że w nocy ktoś przyjdzie ich kęsim. No to ludzie skorzystali z prawa do oglądania tej stronki. I oglądają ją tak, że ta nie wyrabia ;) Trochę jak ta strona z biletami na Mistrzostwa Europy swego czasu ;)
Asuryan napisał/a:
Co innego tego radia nie słuchać, a co innego zagłuszać jego sygnał tak, by nie mogli go słuchać inni. W przypadku stronki mamy ten drugi przypadek.
Ale to, że ja u siebie w domu to radio wyłączam również oznacza, że domownicy u mnie słuchać go nie mogą ;) To, że słucham w tym czasie innego radia oznacza, że zagłuszam Radio Maryja - bo w tym czasie nie da się go u mnie słuchać ;)
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-27, 23:05   

Shadowrunner napisał/a:
Poza tym nie wiem jak ty Asu, ale ja wolę społeczną inicjatywę niż interwencję państwa w tej sprawie.

Ja zaś wprost odwrotnie.

Shadowrunner napisał/a:
Tak więc każdy z was, kto problem ignoruje i udaje że go nie ma, nie robiąc nic lub krytykując tych którzy coś robią - jest winny niedopełnienia obowiązku przeciwdziałania przestępstwu (czy to poprzez zgłoszenie czy zapobieżenie).

Taki jesteś pewien, że nikt krytykujący tych, którzy blokują w ten sposób tę stronkę, nie zgłosił popełnienia przestępstwa na Policji :?:

Shadowrunner napisał/a:
Ci zaś, którzy stronę blokują - korzystają niejako z prawa do przeciwdziałaniu zbrodni, której są świadkami.

Ciężko być świadkiem czegoś, co nie zostaje popełnione. Nie myl zbrodni z występkiem i wykroczeniem.

Wulf napisał/a:
Ale to, że ja u siebie w domu to radio wyłączam również oznacza, że domownicy u mnie słuchać go nie mogą ;) To, że słucham w tym czasie innego radia oznacza, że zagłuszam Radio Maryja - bo w tym czasie nie da się go u mnie słuchać ;)

Nie mów że masz w domu tylko jeden radioodbiornik, albo że zabraniasz domownikom słuchania RM np przez słuchawki z komórki - bo i tak Ci nie uwierzę. Poza tym Twój przykład odzwierciedla bardziej założenie blokady w domowym kompie na adres tejże strony, niż blokowania dostępu do niej komuś z drugiego krańca Polski.
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-28, 07:07   

Asuryan napisał/a:
Nie mów że masz w domu tylko jeden radioodbiornik, albo że zabraniasz domownikom słuchania RM np przez słuchawki z komórki - bo i tak Ci nie uwierzę.
ale tu nawet chodzi o dosłowne zagłuszanie - o to, że moje radio gra głośniej od ich radia ;) U mnie stoi dość potężny zestaw głośników i szczerze mówiąc nawet słuchawki na uszach nie pomogą ;)
Asuryan napisał/a:
niż blokowania dostępu do niej komuś z drugiego krańca Polski.

ależ ja mu nie blokuję. Jak chce to niech wchodzi! Ja mu nie bronię, nie zakazuję etc. Ba, niech wchodzi jak najczęściej, ściąga stronkę i też się przyczynia do jej problemów :-P
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-02-28, 21:36   

Asuryan napisał/a:
Ja zaś wprost odwrotnie.


To trochę naiwna, bez obrazy, ta wiara w to że państwo załatwi wszystko za ciebie :P

Asuryan napisał/a:
Ciężko być świadkiem czegoś, co nie zostaje popełnione. Nie myl zbrodni z występkiem i wykroczeniem.


To nie są "występki" ani "wykroczenia" tylko łamanie najważniejszych ustaw w kraju (konstytucja, kodeks karny, kodeks cywilny itd.) - i to na okrągło. Trudno to nazwać inaczej niż "zbrodnią", "recydywą" czy "patologią".

Asuryan napisał/a:
Taki jesteś pewien, że nikt krytykujący tych, którzy blokują w ten sposób tę stronkę, nie zgłosił popełnienia przestępstwa na Policji :?:


No i może ktoś zgłosił no i co z tego? Drugą ewentualność też można ku temu wykorzystać nawet jak ktoś zgłosił. Zresztą - coś marne efekty mają organa ścigania skoro strona działa nadal.
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Wulf 
wilczy błazen


Posty: 1381
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-02-29, 21:33   

Shadowrunner napisał/a:
coś marne efekty mają organa ścigania skoro strona działa nadal.
Bo organy policji działają na podstawie prawa i w jego granicach. Tylko. A prawo nasze nie jest dostosowane do świata z internetem. Na dodatek w policji brakuje specjalistów komputerowych, brakuje również środków technicznych...
 
 
Shadowrunner 
Dusza Dzikiego Ludu


Posty: 404
Skąd: Majorat Rabsztyński
Wysłany: 2008-03-02, 10:02   

Wulf napisał/a:
Bo organy policji działają na podstawie prawa i w jego granicach.


No właśnie dokładnie o tym mówiłem - organy państwa nie mogą działać na granicy prawa. Dlatego czasami obywatel musi się pokwapić tam gdzie te organy nie mogą.

Wulf napisał/a:
Na dodatek w policji brakuje specjalistów komputerowych,


Mam na roku jednego kolego co robi w policji za informatyka, no cóż kokosów to on tam nie zarabia, więc dopóki to się nie zmieni to wątpię, żeby policja mogła sobie pozwolić na dobrych fachowców z tej branży i jej pokrewnym.

Jeszcze jedna sprawa odnośnie balansowania na granicy prawa. Toudi zadał retoryczne pytanie "dlaczego nie blokuje się w ten sposób stron pedofilskich"? Otóż dlatego, że blokowanie tym konkretnym sposobem jak to zrobiono z RW było by w przypadku takich stron nieskuteczne. Żeby wyczerpać limit transferu, potrzeba czasu. Przez ten czas taka strona jest wciąż dostępna - co w przypadku RW jest może mniej istotne ale w przypadku stron pedofilskich już nie, bo publikowane tam treści będą ciągle widoczne aż do momentu wyczerpania limitu transferu. Przeciwko takim stronom stosuje się więc zazwyczaj środki bezpośrednie zamiast rozproszonych, albo inne rodzaje rozproszonych działań. Najlepsze skutki przynosi ingerencja w fizyczną postać strony: próba włamania się na serwer i wykasowania plików, podmiana adresu itp. Ale to już nie jest balansowanie na granicy prawa tylko normalne przestępstwo. Za to bardzo skuteczne przestępstwo - uniemożliwiające inne, groźniejsze - a w moim przekonaniu przestępstwo w słusznej sprawie, zbożnym celu. Oto dlaczego organy państwa czasem należy wyręczyć - bo są nieskuteczne w niektórych przypadkach (nielegalny serwis dostępny w Polsce ale hostowany gdzieś na drugim końcu świata nie podlega polskiej jurysdykcju, ale dla sprawnego hakera dobrać się im do dupy to żaden problem), w przypadkach gdy obywatel samemu może zrobić coś lepiej, szybciej i skuteczniej. :P
_________________
"Summoned I come... Why do you come here? I come to serve... Who do you serve? I serve the truth... What is the truth? That we are one people, one voice... Will you follow me into fire? Will you follow me into darkness? Will you follow me into death? I will follow... Then follow."

Polskie forum eRPG
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Katedra


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13