1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt (-)
6. kapitan Simon Illyan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold) 18 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 10 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 12 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. kapitan Simon Illyan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold) 19 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 10 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 11 pkt (-)
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. kapitan Simon Illyan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold) 20 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 10 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 10 pkt (-)
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss)
Bohaterka cyklu urban fantasy z lekką domieszką paranormal romance. Jak dotychczas ukazały się w Polsce trzy książki z serii - Zew księżyca, Więzy krwi i Pocałunek żelaza.
Mercedes jest Amerykanką, mechanikiem samochodowym remontującym stare niemieckie auta, półkrwi Indianką, która po swoim ojcu odziedziczyła pewne niezwykła umiejętności - mianowicie potrafi zmieniać się w kojota. Żyje w świecie, w którym postęp medycyny sądowej wymusił ujawnienie się nieludzi, choć cześć z tych najgroźniejszych pozostaje jeszcze w ukryciu. Potrzeba bycia niezależną oraz chęć pomagania przyjaciołom (niekoniecznie ludzkim) w ich problemach stale wpycha ją w kłopoty.
Ulubieni:
1. Śmierć ("Świat Dysku" T. Pratchett)
2. Kotylion ("MKP" S. Erikson)
3. Milva (saga o wiedźminie A. Sapkowski)
4. Konował ("Czarna Kompania" Glen Cook)
5. Paul Atryda ("Diuna" F. Herbert)
6. Corwin ("Amber" Roger Zelazny)
7. Charlie Gordon ("Kwiaty dla Algernona" Daniel Keyes)
8. Karsa Orlong ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
9. Wężymord (Saga o zbóju Twardokęsku A. Brzezińska)
10. Takeshi Kovacs ("Modyfikowany Węgiel" Richard Morgan)
11. Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy (Sapkowski)
12. Tywin Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
13. Locke Lamora ("Kłamstwa Locke'a Lamory" Scott Lynch)
14. Conan z Cymerii (opowiadania o Conanie Robert E.Howard)
15. Babcia Weatherwax (różne książki - Terry Pratchett)
16. Jaime Lannister ("Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
17. Sójeczka ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
18. Hieronim Berbelek (Inne pieśni, Jacek Dukaj)
19. Sigismund Dijkstra (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
20. Geralt (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
21. Savant Orolo (Peanatema Stephenson)
22. Tuf Wędrowiec (cykl opowiadań GRRMartina)
23. Sam Vimes ("Świat Dysku" - Terry Pratchett)
24. Tyrion Laninster ("Pieśń lodu i ognia" G.R.R. Martin)
25. Sandor Clegane (" Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
26. Adi Cherryson ("Limes inferior", Janusz Zajdel)
27. Caine/Harri Michaelson (cykl Matthew W. Stovera)
28. Behetomotoh (Miasta pod skałą, Marek S. Huberath)
29. Anomander Rake ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
30. Bagaż ("Świat Dysku" Terry Pratchett)
31. Szarlej (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
32. Mudge (Spellsinger, A D Foster)
33. Jaskier (Saga wiedźmińska A. Sapkowski)
34. Szybki Ben ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
35. Kane (Cykl książek K.E. Wagner)
36. Nieznany z imienia szef saperów Łańcucha Psów (Erikson S. MKP)
37. Samson Miodek (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
38. Bonhart (Saga o Wiedźminie)
39. Michael Kaerney ("Światło" M. John Harrison)
40. Pirx (różne książki S. Lem)
41. Jeff VanderMeer (Miasto Szaleńców i Świętych, Jeff VanderMeer)
42. Fedmahn Kassad ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" D. Simmonsa)
43. Jack Shaftoe (Neal Stephenson, Cykl Barokowy)
44. Yennefer (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
45. Hiro Protagonista ("Zamieć" Neala Stephensona)
46. Mejer Landsman ("Związek żydowskich policjantów" M. Chabona)
47. Janice Shriek (Jeff VanderMeer, "Shriek: Posłowie" i trochę "Miasto Szaleńców i Świętych")
48. Renfri (Saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego)
49. Josef Peczorin vel Joey Narkoza (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan)
50. Fraa Jaad (Peanatema, Neal Stephenson)
51. Twardokęsek (saga o Twardokęsku, Anna Brzezińska)
52. Lawrence Pritchard Waterhouse (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
53. Yarpen Zigrin (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
54. Bobby Shaftoe (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
55. Eliza (Cykl barokowy, Stephenson)
56. Lola ("Chaotyczne akty bezsensownej przemocy", Jack Womack)
57. Laskolnyk (Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód, Robert Wegner)
58. Enoch Root (Cryptonomicon, Cykl Barokowy, Stephenson)
59. Antek "Powstaniec" (Burza, Maciej Parowski)
60. Bugg & Tehol (MKP S. Erikson)
61. Skrzypek (MKP S. Erikson)
62. Patrycjusz (Świat Dysku, T. Pratchett)
63. Niania Ogg (Świat Dysku, T. Pratchett)
64. Ciri (Saga wiedźmińska, A. Sapkowski)
65. Moist von Lipwig (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
66. Babunia Jagódka ("Wilżyńska Dolina" Anny Brzezińskiej)
67. Bibliotekarz (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
68. Sangamon Taylor ("Zodiac", Neal Stephenson)
69. Konsul ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" Dan Simmons)
70. Miles Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
71. Marchewa Żelaznywładsson ("Świat Dysku", Terry Pratchett)
72. Cordelia Naismith Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
73. Aral Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
74. Mark Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
75. sierżant Bothari (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
76. kapitan Simon Illyan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
Znienawidzeni:
1. Denethor ("Władca pierścieni" J.R.R. Tolkien)
2. Sansa Stark ("PLiO" G.R.R Martin)
3. Cersei Baratheon z rodu Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
4. Ginevra ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
5. Błazen (saga o skrytobójcy R. Hobb)
6. Thomas Covenant ("Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka" Stephen R. Donaldson)
7. Felix Jaeger (saga o zabójcy trolli W. King)
8. Lancelot ("Był sobie raz na zawsze król" T.H. White)
9. Mordimer Madderdin (Cykl Inkwizytorski Jacek Piekara)
10. Gollum/Smeagol ("Władca Pierścieni" J. R.R. Tolkien)
11. Panna Migotka ("Muminki" Tove Jansson)
12. Fedra no Delaunay ("Strzała Kusziela" Jacqueline Carey)
13. Kvothe ("Imię Wiatru" P. Rothfuss)
14. Torkil Aymore (Gamedec Marcin Przybyłek)
15. Siri Keeton ("Ślepowidzenie" P. Watts)
16. Frodo ("Władca Pierścieni" JRR Tolkien)
17. Vilgefortz (saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego)
18. Raistlin Majere (seria Dragonlance)
19. Hal Bregg ("Powrót z gwiazd" Stanisław Lem)
20. Arman ("Rytuał" - Diaczenko)
21. Apsalar ("Malazańska Księga Poległych" - S.Erikson)
22. Wydra/Rybołów/Medra ("Opowieści z Ziemiomorza"- opowiadanie Szukacz)
23. Pani (Czarna Kompania)
24. Vladimir Harkonnen ("Diuna" Herberta)
25. Margerita von Selerberg ("Róża Selerbergu", Ewa Białołęcka)
26. Brucolac ("Blizna" China Mieville)
27. kret Mandragora ("Las Duncton", William Horwood)
28. Kallor ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
29. Matwiejewicz Kamieniojad ("Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Strugaccy)
30. Peter Wiggin "Hegemon" ("Gra Endera" O.S. Card)
31. Isabella Swan ("Zmierzch" Stephenie Meyer)
32. Eowina ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
33. Drizzt (Salvatore)
34. Severian (Księga Nowego Słońca, G. Wolfe)
35. Jaenelle Angelline ("Córka Krwawych" Anne Bishop)
36. Abraham (Biblia ST, faktyczni autorzy nieznani)
37. Sam Gamgee ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
38. Sauron ("Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien)
39. Achaja (Achaja, Andrzej Ziemiański)
40. Kamyk (cykl "Kroniki Drugiego Kręgu" E. Białołęckiej)
41. Harry Dresden (Jim Butcher, Akta Dresdena)
42. Alex, narrator "Mechanicznej pomarańczy" Anthony'ego Burgessa
43. Lancelot ("Mgły Avalonu" M. Zimmer Bradley)
44. Adam Zamoyski (Jacek Dukaj, "Perfekcyjna niedoskonałość")
45. Paksenarrion (cykl "Czyny Paksenarrion" Elizabeth Moon)
46. John Aversin (cykl Zguba Smoków Barbara Hambly)
47. Adaś (Wroniec, Jacek Dukaj)
48. Latro (Żołnierz z Mgły i dalsze, Gene Wolfe)
49. Lord Foul (Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka, S. Donaldson)
50. Tristan (Piąta Czarownica, R. Newcomb)
51. Trurl/Klapaucjusz (różne S. Lem)
52. Kris de Valnor (seria komiksowa o Thorgalu, Rosiński & van Hamme)
53. Król Artur ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
54. Nick Stavrianos (Kwarantanna, Greg Egan)
55. Morna Hyland (Skoki Stephen Donaldson)
56. Garm ("Rudy Dżil i jego pies" J.R.R. Tolkien)
57. Cień ("Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman)
58. Boromir (Władca pierścieni, J. R. R. Tolkien)
59. Słone Serce Pianościgły ("Kroniki Thomasa Covenanta" S. Donaldson)
60. Derkacz (Oryks i Derkacz, M. Atwood)
61. Jar Jar Binks (cykl Gwiezdne wojny - epizod I i II, George Lucas)
62. Edward Cullen (saga Zmierzch, Stephenie Meyer)
63. Jacob Black (seria Zmierzch, Stephenie Meyer)
64. Nick Succorso (Skoki, Stephen R. Donaldson)
65. Paszko Kazimirzowic (Wieczny Grunwald, Szczepan Twardoch)
66. John Rourke (seria Krucjata, Jerry Ahern)
67. Loki (Kłamca, Jakub Ćwiek)
68. Wampir Sarasti ("Ślepowidzenie", Peter Watts)
69. Sasza (Poniedziałek zaczyna się w sobotę, A. i B. Strugaccy)
70. Laseen (Malazańska Księga Poległych, Steven Erikson)
71. Pierec (Ślimak na zboczu, A. i B. Strugaccy)
72. Daimon Frey (Siewca wiatru, Zbieracz burz, Maja Lidia Kossakowska)
73. Filias Fogg (W 80 dni dookola swiata, J.Verne)
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 11 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 9 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 10 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt (+)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 11
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 9 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt (-)
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 12 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 8 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 13 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 7 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 14 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 6 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 15 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 5 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 16 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 4 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 17 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 2 pkt (+)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 17
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 3 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 18 pkt (-)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 2 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 2 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 18 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 2 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 19 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt (-)
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 18 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 2 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 2 pkt (+)
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18 (-)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 18 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 2 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt (-)
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 19 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 18 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 2 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 2 pkt (+)
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18 (-)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 18 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 2 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt (-)
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 19 (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 18 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
_________________
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 2 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 2 pkt (+)
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18 (-)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 18 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt (-)
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 2 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 19 pkt (+)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
_________________ Niewiedza nie jest prostym i biernym brakiem wiedzy, ale jest postawą aktywną; jest odmową przyjęcia wiedzy, niechęcią do wejścia w jej posiadanie, jest jej odrzuceniem.
Karl Popper
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt (-1)
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin) 20 pkt (+1) AWANS
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
Nowe:
Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk)
_________________ "Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
Ulubieni:
1. Śmierć ("Świat Dysku" T. Pratchett)
2. Kotylion ("MKP" S. Erikson)
3. Milva (saga o wiedźminie A. Sapkowski)
4. Konował ("Czarna Kompania" Glen Cook)
5. Paul Atryda ("Diuna" F. Herbert)
6. Corwin ("Amber" Roger Zelazny)
7. Charlie Gordon ("Kwiaty dla Algernona" Daniel Keyes)
8. Karsa Orlong ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
9. Wężymord (Saga o zbóju Twardokęsku A. Brzezińska)
10. Takeshi Kovacs ("Modyfikowany Węgiel" Richard Morgan)
11. Emiel Regis Rohellec Terzieff-Godefroy (Sapkowski)
12. Tywin Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
13. Locke Lamora ("Kłamstwa Locke'a Lamory" Scott Lynch)
14. Conan z Cymerii (opowiadania o Conanie Robert E.Howard)
15. Babcia Weatherwax (różne książki - Terry Pratchett)
16. Jaime Lannister ("Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
17. Sójeczka ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
18. Hieronim Berbelek (Inne pieśni, Jacek Dukaj)
19. Sigismund Dijkstra (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
20. Geralt (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
21. Savant Orolo (Peanatema Stephenson)
22. Tuf Wędrowiec (cykl opowiadań GRRMartina)
23. Sam Vimes ("Świat Dysku" - Terry Pratchett)
24. Tyrion Laninster ("Pieśń lodu i ognia" G.R.R. Martin)
25. Sandor Clegane (" Pieśń Lodu i Ognia" George R.R. Martin)
26. Adi Cherryson ("Limes inferior", Janusz Zajdel)
27. Caine/Harri Michaelson (cykl Matthew W. Stovera)
28. Behetomotoh (Miasta pod skałą, Marek S. Huberath)
29. Anomander Rake ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
30. Bagaż ("Świat Dysku" Terry Pratchett)
31. Szarlej (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
32. Mudge (Spellsinger, A D Foster)
33. Jaskier (Saga wiedźmińska A. Sapkowski)
34. Szybki Ben ("Malazańska Księga Poległych" S. Erikson)
35. Kane (Cykl książek K.E. Wagner)
36. Nieznany z imienia szef saperów Łańcucha Psów (Erikson S. MKP)
37. Samson Miodek (Trylogia Husycka Sapkowskiego)
38. Bonhart (Saga o Wiedźminie)
39. Michael Kaerney ("Światło" M. John Harrison)
40. Pirx (różne książki S. Lem)
41. Jeff VanderMeer (Miasto Szaleńców i Świętych, Jeff VanderMeer)
42. Fedmahn Kassad ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" D. Simmonsa)
43. Jack Shaftoe (Neal Stephenson, Cykl Barokowy)
44. Yennefer (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
45. Hiro Protagonista ("Zamieć" Neala Stephensona)
46. Mejer Landsman ("Związek żydowskich policjantów" M. Chabona)
47. Janice Shriek (Jeff VanderMeer, "Shriek: Posłowie" i trochę "Miasto Szaleńców i Świętych")
48. Renfri (Saga o Wiedźminie A. Sapkowskiego)
49. Josef Peczorin vel Joey Narkoza (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan)
50. Fraa Jaad (Peanatema, Neal Stephenson)
51. Twardokęsek (saga o Twardokęsku, Anna Brzezińska)
52. Lawrence Pritchard Waterhouse (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
53. Yarpen Zigrin (Saga o wiedźminie A. Sapkowskiego)
54. Bobby Shaftoe (Cryptonomicon, Neal Stephenson)
55. Eliza (Cykl barokowy, Stephenson)
56. Lola ("Chaotyczne akty bezsensownej przemocy", Jack Womack)
57. Laskolnyk (Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód, Robert Wegner)
58. Enoch Root (Cryptonomicon, Cykl Barokowy, Stephenson)
59. Antek "Powstaniec" (Burza, Maciej Parowski)
60. Bugg & Tehol (MKP S. Erikson)
61. Skrzypek (MKP S. Erikson)
62. Patrycjusz (Świat Dysku, T. Pratchett)
63. Niania Ogg (Świat Dysku, T. Pratchett)
64. Ciri (Saga wiedźmińska, A. Sapkowski)
65. Moist von Lipwig (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
66. Babunia Jagódka ("Wilżyńska Dolina" Anny Brzezińskiej)
67. Bibliotekarz (różne części Świata dysku, Terry Pratchett)
68. Sangamon Taylor ("Zodiac", Neal Stephenson)
69. Konsul ("Hyperion" i "Zagłada Hyperiona" Dan Simmons)
70. Miles Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
71. Marchewa Żelaznywładsson ("Świat Dysku", Terry Pratchett)
72. Cordelia Naismith Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
73. Aral Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
74. Mark Vorkosigan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
75. sierżant Bothari (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
76. kapitan Simon Illyan (cykl Barrayar, Lois McMaster Bujold)
77. Ged zwany Krogulcem (cykl Ziemiomorze, Ursula K. Le Guin)
Znienawidzeni:
1. Denethor ("Władca pierścieni" J.R.R. Tolkien)
2. Sansa Stark ("PLiO" G.R.R Martin)
3. Cersei Baratheon z rodu Lannister ("PLiO" G.R.R Martin)
4. Ginevra ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
5. Błazen (saga o skrytobójcy R. Hobb)
6. Thomas Covenant ("Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka" Stephen R. Donaldson)
7. Felix Jaeger (saga o zabójcy trolli W. King)
8. Lancelot ("Był sobie raz na zawsze król" T.H. White)
9. Mordimer Madderdin (Cykl Inkwizytorski Jacek Piekara)
10. Gollum/Smeagol ("Władca Pierścieni" J. R.R. Tolkien)
11. Panna Migotka ("Muminki" Tove Jansson)
12. Fedra no Delaunay ("Strzała Kusziela" Jacqueline Carey)
13. Kvothe ("Imię Wiatru" P. Rothfuss)
14. Torkil Aymore (Gamedec Marcin Przybyłek)
15. Siri Keeton ("Ślepowidzenie" P. Watts)
16. Frodo ("Władca Pierścieni" JRR Tolkien)
17. Vilgefortz (saga o wiedźminie Andrzeja Sapkowskiego)
18. Raistlin Majere (seria Dragonlance)
19. Hal Bregg ("Powrót z gwiazd" Stanisław Lem)
20. Arman ("Rytuał" - Diaczenko)
21. Apsalar ("Malazańska Księga Poległych" - S.Erikson)
22. Wydra/Rybołów/Medra ("Opowieści z Ziemiomorza"- opowiadanie Szukacz)
23. Pani (Czarna Kompania)
24. Vladimir Harkonnen ("Diuna" Herberta)
25. Margerita von Selerberg ("Róża Selerbergu", Ewa Białołęcka)
26. Brucolac ("Blizna" China Mieville)
27. kret Mandragora ("Las Duncton", William Horwood)
28. Kallor ("Malazańska Księga Poległych" S.Erikson)
29. Matwiejewicz Kamieniojad ("Poniedziałek zaczyna się w sobotę" Strugaccy)
30. Peter Wiggin "Hegemon" ("Gra Endera" O.S. Card)
31. Isabella Swan ("Zmierzch" Stephenie Meyer)
32. Eowina ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
33. Drizzt (Salvatore)
34. Severian (Księga Nowego Słońca, G. Wolfe)
35. Jaenelle Angelline ("Córka Krwawych" Anne Bishop)
36. Abraham (Biblia ST, faktyczni autorzy nieznani)
37. Sam Gamgee ("Władca pierścieni" J. R. R. Tolkien)
38. Sauron ("Władca Pierścieni" J.R.R. Tolkien)
39. Achaja (Achaja, Andrzej Ziemiański)
40. Kamyk (cykl "Kroniki Drugiego Kręgu" E. Białołęckiej)
41. Harry Dresden (Jim Butcher, Akta Dresdena)
42. Alex, narrator "Mechanicznej pomarańczy" Anthony'ego Burgessa
43. Lancelot ("Mgły Avalonu" M. Zimmer Bradley)
44. Adam Zamoyski (Jacek Dukaj, "Perfekcyjna niedoskonałość")
45. Paksenarrion (cykl "Czyny Paksenarrion" Elizabeth Moon)
46. John Aversin (cykl Zguba Smoków Barbara Hambly)
47. Adaś (Wroniec, Jacek Dukaj)
48. Latro (Żołnierz z Mgły i dalsze, Gene Wolfe)
49. Lord Foul (Kroniki Thomasa Covenanta Niedowiarka, S. Donaldson)
50. Tristan (Piąta Czarownica, R. Newcomb)
51. Trurl/Klapaucjusz (różne S. Lem)
52. Kris de Valnor (seria komiksowa o Thorgalu, Rosiński & van Hamme)
53. Król Artur ("Mgły Avalonu" M.Z. Bradley)
54. Nick Stavrianos (Kwarantanna, Greg Egan)
55. Morna Hyland (Skoki Stephen Donaldson)
56. Garm ("Rudy Dżil i jego pies" J.R.R. Tolkien)
57. Cień ("Amerykańscy bogowie" Neil Gaiman)
58. Boromir (Władca pierścieni, J. R. R. Tolkien)
59. Słone Serce Pianościgły ("Kroniki Thomasa Covenanta" S. Donaldson)
60. Derkacz (Oryks i Derkacz, M. Atwood)
61. Jar Jar Binks (cykl Gwiezdne wojny - epizod I i II, George Lucas)
62. Edward Cullen (saga Zmierzch, Stephenie Meyer)
63. Jacob Black (seria Zmierzch, Stephenie Meyer)
64. Nick Succorso (Skoki, Stephen R. Donaldson)
65. Paszko Kazimirzowic (Wieczny Grunwald, Szczepan Twardoch)
66. John Rourke (seria Krucjata, Jerry Ahern)
67. Loki (Kłamca, Jakub Ćwiek)
68. Wampir Sarasti ("Ślepowidzenie", Peter Watts)
69. Sasza (Poniedziałek zaczyna się w sobotę, A. i B. Strugaccy)
70. Laseen (Malazańska Księga Poległych, Steven Erikson)
71. Pierec (Ślimak na zboczu, A. i B. Strugaccy)
72. Daimon Frey (Siewca wiatru, Zbieracz burz, Maja Lidia Kossakowska)
73. Filias Fogg (W 80 dni dookola swiata, J.Verne)
_________________ "Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt (-)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 19 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 10 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt (+)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18 pkt (-)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 10 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt (-)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18 pkt
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt (+)
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
_________________ "Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 2 pkt (+)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 17 pkt (-)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt (-)
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 9 pkt
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 13 pkt
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 19 pkt (+)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 8 pkt (-)
1. Diotallevi (Wahadło Foucaulta, Umberto Eco) 14 pkt (+)
2. Anton Gorodecki (cykl Patrole, Siergiej Łukjanienko) 1 pkt
3. En Ki vel Enoch aka Metatron (Księga Wszystkich Godzin, Hal Duncan) 17 pkt
4. Xawras Wyżryn (Xawras Wyżryn, Jacek Dukaj) 1 pkt
5. Doktor Sciss (Śledztwo, Stanisław Lem) 1 pkt
6. Mercedes Thompson (cykl o Mercedes Thompson, Patricia Brigss) 18 pkt (-)
7. Puno (Szkoła, Jacek Dukaj) 1 pkt
8. Jakub Wędrowycz (cykl o bimbrowniku - egzorcyście, Andrzej Pilipiuk) 11 pkt
9. Nikola Tesla (Lód, Jacek Dukaj) 8 pkt
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum