[Czw 7:02] utrivv:  Hej dzieciaki, dzięki za życzenia //utrivv
[Czw 18:52] Trojan:  naj.po czasie.ale zawsze
[Czw 20:54] Elektra:  o, przegapiłam urodziny utrivva. Najlepszego :)
[Pią 7:17] utrivv:  Dziękuję //utrivv
[Wto 10:24] m_m:  - Kiedy czytam, słucham, oglądam pana premiera, kiedy widzę co wpływa do laski marszałkowskiej z jego strony, to mamy do czynienia z premierem Schrödingera - mówił Szymon Hołownia w Sejmie XD
[Wto 10:51] Bibi King:  Coś w tym jest... W pewnej chwili przyjdzie pomiar (głosowanie nad wotum zaufania), nastąpi kolaps funkcji falowej i albo Morawiecki będzie premierem, albo nie. A na razie jest i nie jest jednocześnie.
[Wto 11:23] goldsun:  ten problem jest tak naprawdę poważniejszy. Bo premier złożył dymisję i jednocześnie nie został wybrany ponownie. W tej chwili nie jest premierem tylko kandydatem na premiera. A jednocześnie podejmuje wszystkie decyzje jak premier. Niektóre z nich są nie do zmiany przez najbliższych kilka lat. To jest mocno abstrakcyjna sytuacja, że człowiek może w ten sposób przywalić kilkanaście lub więcej min, z którymi następcy będą musieli walczyć, bez możliwości realnego rozwiązania.
[Wto 11:24] goldsun:  tu się aż prosi określenie - jakie decyzje może podejmować będąc takim niepełnym premierem. Chociaż jednocześnie taki stan może trwać o wiele dłużej, więc to nie może prowadzić do paraliżu
[Wto 13:11] Bibi King:  To bardziej skomplikowane. Art. 162 pkt 3 Konstytucji: "Prezydent Rzeczypospolitej, przyjmując dymisję Rady Ministrów, powierza jej dalsze sprawowanie obowiązków do czasu powołania nowej Rady Ministrów."
[Wto 13:12] Bibi King:  Czyli MM jest nie tylko kandydatem na premiera, ale ma pełne prawo - właściwie obowiązek - dalej premierować. Tutaj sytuacja jest o tyle kretyńska, że MM nie ma szans na stworzenie rządu, ale to przez łajdactwo Dudeła.
[Wto 15:33] goldsun:  ja wiem, że ma prawo podejmować decyzje. Tylko widać wyraźnie, że on może podejmować te decyzje po prostu, żeby zaszkodzić swoim następcom. I jeszcze bardziej to może być widać, jak już MM przegra głosowanie, więc to Tusk będzie nowym kandydatem, ale to dalej MM będzie mógł decyzje podejmować. W teorii wtedy możemy mieć jakąś kumulację.
[Wto 15:42] goldsun:  i to podejmować decyzje, które będą działać przez kolejnych kilka lat, bez możliwości zmiany. Typu wybór przewodniczącego KNF, ale również jakiegoś sędziego do EU, którego poprzednikowi kadencja minęła 2 lata temu, a MM wybrał nowego dopiero teraz - na odchodnym, sztucznie dając mu całą kadencję na rządy opozycji.
[Wto 18:00] Trojan:  wszyscy tak robio
[Czw 17:26] Romulus:  Katolicka prawica jest najbardziej zakłamana w tym. W USA też religijna prawica wyciągnęła z dupy zwyczaj, że odchodzący prezydent nie powinien nominować sędziów SN. I odmówiła Obamie nominacji. Kiedy w podobnej sytuacji znalazł się Trump - ten zwyczaj już nie obowiązywał.
[Czw 17:27] Romulus:  W Polsce jest tak samo. Niestety, religijna prawica pod każdą szerokością geograficzną jest taka sama.
[Czw 17:27] Romulus:  A "zwyczaj", słowo, które dla nich powinno być drogie i ważne nic nie znaczy.
[Czw 17:57] fdv:  ja bym kandydata Trumpa też nie puścił wina demokratów że nie umieli zblokować głosowania w senacie, szczególnie że mieli przykład jak to zrobić
[Czw 20:47] Trojan:  tytuł maila"Faktura do wprowadzenia za magika i wróżki"
[Czw 22:45] Trojan:  dawno nie byłem u lekarza - jakiś XXI wiek , recepta na telefon
[Pią 7:24] utrivv:  To to nic, dla twojej wygody treść recepty ogłasza minister zdrowia
[Pią 13:44] Bibi King:  To i tak jeszcze pikuś. Byłem wczoraj w Lidlu. Mają tam maszynkę samoobsługową do krojenia chleba, na pewno kojarzycie. I przy mnie koleś włożył do niej bochenek, puścił to-to w ruch, woła żonę i mówi: "Ty patrz. Normalnie science-fiction".
[Pią 13:54] m_m:  XD
[Pią 15:05] utrivv:  Ciekawe co tam jeszcze można włożyć //mysli
[Pią 15:13] m_m:  Załogę Enterprise //mysli
[Pią 15:15] Bibi King:  :shock:
[Pią 20:11] Sędzia:  @Romulus i @fdv - nie było podobnej sytuacji w przypadku Obamy i Trumpa, Romulus niestety strzela kula w płot. GOP odmówił akceptacji Garlanda ponieważ Obama był "lame duck president". Oznacza to prezydenta w ostatnim roku drugiej kadencji przy czym w poprzednim roku wyborczym partia tego prezydenta przegrała senat. Tymczasem Trump ani nie sprawował drugiej kadencji, ani GOP nie przegrał większości w senacie. To ma o tyle istotne znaczenie, że argumentem dla odmowy zatwierdzenia Garlanda było
[Pią 20:15] Sędzia:  to, że Obama utracił poparcie wśród wyborców (na co wskazywał wynik wyborów do senatu). I tutaj właśnie tkwi sendo - kandydatka Trumpa miała poparcie w senacie, dlatego DEMs nie mieli możliwości tego zablokowania. Gdyby mieli więszkość, to być może by zablokowali. Przy czym nie jest to wcale pewne, bo w USA w sytuacji gdy senat należy do innej partii niż prezydent, to preydent nominuje osobę umiarkowaną. I zresztą takim kandydatem był Garland, który bez problemu uzyskałby normalnie nominację.
[Pią 20:23] Sędzia:  To było zagranie va banque Mitcha McConnella, gdzie zresztą po nominacji Trumpa wszyscy byli przekonani, że to jest zupełnie na darmo, bo przecież na 100% wygra Clintonowa. I jeszcze dwie kwestie - Mitch McConnell, autor pomysłu z blokowaniem Garlanda, to raczej mało ma wspólnego z religijną prawicą. A wręcz w ramach GOP jest na drugim biegunie. Po drugie, w Polsce taki zwyczaj w ogóle nie istnieje, wręcz wybór przez PO 5 sędziów TK na zapas świadczy że zwyczaj jest zupełnie odmienny.
[Sob 0:09] m_m:  KS //piwo facetom w Twoim wieku to już nie wypada życzyć 100 lat XD a więc 200 lat śpiewajmy !
[Sob 12:29] utrivv:  KS, ładny wiek. Żyj nam na tym forum i kolejne 128 lat! //herbata //utrivv
[Sob 14:30] Trojan:  KS, najlepszego :)
[Sob 15:03] Trojan:  https://pbs.twimg.com/media/F_xBPOFX0AA8Pwq?format=jpg&name=small
[Sob 23:51] KS:  Dzięki :-)
[Nie 11:40] Tomasz:  KS spóźnione, ale szczere. Wczoraj andrzejkowałem to forum nie widziałem, sto lat a nawet więcej //piwo
[Nie 20:18] m_m:  Pisałem już że Kaja G. jest jebnięta? Tym razem odjebało jej w inną stronę
[Nie 20:19] m_m:  https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-awantura-o-lwow-odpowiedz-kai-g odek-wywolala-burze,nId,7172995
[Nie 22:01] Trojan:  płatna kurwa na usługach rosji
[Wczoraj 18:37] Beata:  KS >>> spóźnionam jakby troszku //piwo
[Dzisiaj 1:29] KS:  Podziękowania dla spóźnialskich :mrgreen:
[Dzisiaj 14:16] Fidel-F2:  //piwo