FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Robert Jordan - Koło Czasu i okolice
Autor Wiadomość
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2009-11-23, 13:49   

To się nazywa Przodownik Literackiego Trudu XD
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2009-11-24, 15:24   

Romulus napisał/a:
Okładka straszna - czyli akurat pod tym względem nie będzie wyłamywania się z szeregu okładek Koła Czasu (choć niektóre nie były takie złe - "Ten, Który Przychodzi Ze Świtem").

Jeszcze zależy od wydania. Jest też (po angielsku) wersja w dość estetycznych czarnych okładkach i zamierzam jej się trzymać (o ile oczywiście będę kupowała kolejne tomy).
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Tetlanesh

Posty: 10
Wysłany: 2009-12-30, 13:00   

Witam, wiem że może nie do końca na temat, bo nie będe tutaj komentował samej serii (choć ją bardzo lubię)

Mam zebrany komplet po angielsku (bez najnowszej, pierwszej z trzech części przygotowanych przez sandersa), ale jakiś czas temu zacząłem kompletować w naszym rodzimym języku i utknąłem - 5 tom zniknął już nawet z allegro (znalazłem 5.2 za ponad 100 zeta a to troche przesada jak za pol ksiazki). Stąd wielka prośba:

Jeśli ktoś ma na sprzedaż, albo zna kogoś kto ma na sprzedaż 5 tom (ognie niebios / spustoszone ziemie) to proszę o PM albo o odpowiedź w temacie.
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2009-12-30, 19:58   

Hehe pamiętam czasy, gdy "Ognie niebios" były dostępne w księgarni :D Swojego czasu także poszukiwałem owego tumu i raz nawet brałem udział w licytacji. Łudziłem się, że jak dam 153 zł to książka będzie moja :roll:
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Tetlanesh

Posty: 10
Wysłany: 2009-12-31, 11:14   

Heh, co jakiś czas będe sprawdzał Allegro, prędzej czy później coś się znajdzie - w sumie kupiłbym ten drugi tom nawet za te 109 zeta, ale nie chce tego robić dopuki nie będe miał pierwszego, pozatym dopiero co wydałem prawie stówkę na na 1 tom ostatniej części (tej napisanej przez Sandersona) na Amazon.com - bede miał 19 stycznia (buu - czekać 3 tygodnie!!!).
 
 
Tetlanesh

Posty: 10
Wysłany: 2010-06-09, 22:01   

Zakładam że i tak nikt nie odwieza tego tematu, ale się pochwalę że udało mi się WRESZCIE po ponad pół roku wyczaić na allegro i kupic utęskniony 5 i 6 tom (4 książki) za w sumie bagatela 400 zeta!!!! ale wreszcie bedę mógł wznowić czytanie polskiego tłumaczenia.

WOOT

i czekam na nastepną część sandersona :)

jeszcze z pół roku (pisza że jest "planed for late 2010" - czyli pewnie znowu przełom roku) :(
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-06-09, 22:56   

A ja czekam na 1 część autorstwa Sandersona w polsce... ileż można :roll:

gratuluję zakupu. Gdy ja kupowałem (jakoś 3 lata temu), chyba 2 część 6 tomu była jeszcze normalnie dostępna i tak ja kupiłem. A reszta... 80-100 zł za tom. Denerwujące :-)
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-06-09, 23:26   

To przy okazji, kto ma w miarę kompletny cykl Jordana? Tak na przyszłość przydało by się wiedzieć, gdy będę kontynuował lekturę ;)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-06-09, 23:56   

Tetlanesh napisał/a:
udało mi się WRESZCIE po ponad pół roku wyczaić na allegro i kupic utęskniony 5 i 6 tom (4 książki) za w sumie bagatela 400 zeta!!!!
I dlatego sławię swoją komórkę na której kradzione ibóki czytam. Łaa!
Ja wrócę do cyklu kiedy Sanderson skończy definitywnie. Wszystko. Inaczej się nie da.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-06-10, 07:31   

Tixon napisał/a:
To przy okazji, kto ma w miarę kompletny cykl Jordana? Tak na przyszłość przydało by się wiedzieć, gdy będę kontynuował lekturę ;)

Ja. Mam wszystko. Kilka tomów mam jeszcze z pierwszych wydań. Choć 1, 2 i 3 mam z tych nowych - nie dzielonych.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Procella 


Posty: 1193
Skąd: L-space
Wysłany: 2010-06-10, 15:44   

Mam za sobą dwa pierwsze tomy. Czytało mi się nieźle - nie było to jakieś nie wiadomo jakie przezycie czytelnicze, ale jako bajka na dobranoc sprawdzało się jak należy. Czy będę czytać dalej - nie wiem. Całości pewnie nie, ale jeżeli trafi się kolejna część w cenie umiarkowanej (czytam po angielsku, więc nie mam problemu z dostępnością), zastanowię się nad tym, i jeżeli nie będę miała żadnych pilniejszych planów, jest szansa, że się skuszę.
_________________
Well I live with snakes and lizards
and other things that go bump in the night
'Cuz to me everyday is Halloween

http://kotspinaksiazce.blogspot.com/
 
 
Sharin 
Pigeon Slayer


Posty: 1200
Wysłany: 2010-06-10, 16:42   

Smoku, ma mam prawie ;) Tomy dzielone i niedzielone ^^ Człowiek był niemądry to kupował :P
_________________
Próżnia doskonała

Próżnia Doskonała na Facebooku
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-10, 22:54   

Sharin nie ma - zabrałem od niego tom 2 rozbity na dwie części i pierwszą część trzeciego. Dlatego nadal szukam chętnego do pożyczenia następnych (w tym roku tak do 4 tomu).
Na razie skończyłem Wielkie Polowanie i rozpocząłem Róg i zanim napiszę coś dłuższego chwilę pomarudzę - czytać nadal szyta się do szybko, ale jest coraz głupsze. Bohaterowie zachowują się albo emowato (N, doprowadza do szału niekiedy), albo napuszenie (E - Tym tonem to nie będziemy rozmawiać), albo po prostu głupio.
Od chwili dołączenie Selene mam dysonans - oni traktują ją zwyczajnie (jakby piękna kobieta w miejscu niemalże niemożliwym do dostania się była czymś powszechnie spotykanym), mi wszystkie zmysły mówiły by, że coś jest nie tak. Mniemam, że może mieć coś wspólnego z Córką Nocy.

Mam też silne wrażenie, że przybędą goście z za morza.
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-07-11, 20:59   

Niestety, bohaterowie to pięta Achillesa tego cyklu. Chłopaki to takie wsiowe pierdoły, jeśli chodzi o stosunki damsko męskie. Po prostu trzeba ich zgwałcić, żeby wiedzieli o co chodzi i żeby się ośmielili :) Kobiety - jedna w drugą Herod baby. Co niejako usprawiedliwia pierdołowatość i kołowatość facetów :) Chowani w takich społecznościach, gdzie jedno krzywe spojrzenie kobiety zwala z nóg i wywołuje głęboką nerwicę - to musiało się źle skończyć.

Jesteś jeszcze w miarę na początku tego cyklu. Dalej chyba będzie lepiej, szczególnie w przypadku Mata i Perrina. A u Randa strach przed kobietami będzie zamaskowany innymi... problemami. Ale - tak, czy siak - stawiać trzeba na kobiety w tym cyklu :)

Szkoda, że bohaterowie Jordana nie dojrzewali zbyt szybko w miarę upływu akcji. Nadal w gruncie rzeczy pozostaną Tymi Dobrymi, dorosłymi o mentalności nastolatków (w przypadku Randa, nawet rozdziewiczenie niczego go nie nauczy :) ).
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-11, 21:06   

Skoro już jesteś przy spoilerach, to powiedz coś więcej na temat Selene, bo irytuje mnie ona niezmiernie. No chyba, że już powiedziałeś... wtedy mamy ciekawe implikacje.

No to muszę się przemęczyć z mentalnością bohaterów. Wkurzające.

No i przybyli przybysze za morza. Robi się ciekawie :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-07-12, 07:02   

SPOILER????

Selene nie kojarzę. Zatem w następnych tomach albo zginie albo straci znaczenie, albo okaże się kimś innym :) Za to pojawi się Faile :) A z biegiem stron będzie ciekawiej, bo się zrobi bardzo epicko i questowe wątki zejdą na plan dalszy. Ale nie do końca, bo w ramach zamulania akcji questowość i tabuny nowych bohaterów - powrócą.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tixon 
Ukryty Smok


Posty: 6273
Skąd: Piła
Wysłany: 2010-07-13, 21:53   

Skończyłem Wielkie polowanie i Róg valere. O ile przez połowę czasu jest nudno, zaś bohaterowie irytują, to im dalej tym lepiej, tym bardziej epicko i wtedy już się pochłania kolejne strony.
Jakieś rozbudowanej opinii nie będzie, bo musiałbym powtarzać posty Romulusowe.
A i Selene to oczywiście Córką Nocy, jakże by inaczej :)
_________________
Stary Ork napisał/a:
Żelki to prawda, dobro i piękno skondensowane w łatwej do przełknięcia formie żelatynowych zwierzątek. Wyobraź sobie świat bez żelków - byłbyś w stanie żyć pośród tego niegościnnego, jałowego pustkowia wiedząc, że znikąd nadzieje?

MORT napisał/a:
Romulus, Tix właśnie cię pobił w redneckowaniu.

Romulus - nie decydujemy o losach świata.
Ł - CHYBA TY
MrSpellu - Rebe, czego nie rozumiesz w zdaniu:
ŻYDOMASONERIA JEST TAJNA, psiakrew? :/
 
 
Tetlanesh

Posty: 10
Wysłany: 2010-08-19, 16:57   

Dziś dostałem maila z Amazon.com, z następującym linkiem
http://www.amazon.com/dp/...599230_pe_ar_d1

2 Listopada wychodzi Tower of Midnight.

preorder zamówiony (znaczy za chwile będzie zamówiony), akurat będzie na moje urodziny.

Tylko mam zagwozdkę, czy brać transport expresowy (35$ !!!!!!!!!!!!!!) i mieć w ciągu kilku dni, czy czekać tygodniami na dostawę ale zapłacić tylko kilka bucksów
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-08-19, 17:22   

E, czekałem tyle czasu, poczekam na polskie wydanie. Pewnie za rok.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-27, 11:28   

Zysk podaje, że "The Gathering Storm" jest tłumaczone i ma być pod koniec roku, jak się wyrobią. Mam nadzieję że z "Towers of Midnight" nie obudzą się już z ręką w nocniku i nie trzeba będzie czekać znowu przeszło rok. Chociaż ma być to najgrubsza książka od czasu "Lord of Chaos" :mrgreen:
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-08-27, 14:52   

Miło, z chęcią przeczytam. Powstrzymałem się od kupna oryginału, bo i tak to wszystko w Polsce wyjdzie. Ciekawe, czy poszatkują ten tom w Polsce na dwie części. Zapewne tak --_-
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
You Know My Name 
Vortex Surfer


Posty: 7413
Skąd: wyższe sensy lodu
Wysłany: 2010-08-28, 19:08   

Chyba czas przypomnieć sobie na którym tomie skończyłem.
Ech, to chyba najdłuższa saga fantasy czytana przeze mnie.
_________________
Ziuta na Polconie napisał/a:
Pałac Kultury i Nauki...
Mały, ale gustowny
 
 
Tetlanesh

Posty: 10
Wysłany: 2010-08-29, 22:50   

Sammael napisał/a:
Zysk podaje, że "The Gathering Storm" jest tłumaczone i ma być pod koniec roku, jak się wyrobią. Mam nadzieję że z "Towers of Midnight" nie obudzą się już z ręką w nocniku i nie trzeba będzie czekać znowu przeszło rok. Chociaż ma być to najgrubsza książka od czasu "Lord of Chaos" :mrgreen:


tu raczej nie ma "obudza się" albo nie obudzą. chyba każda cześć wychodziła z rocznym opóźnieniem

dotyczy to w ogóle większości książek tego typu.
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-08-31, 16:29   

Mag_Droon, mam tak samo ;)

Tetlanesh, nie wiem, bo kupiłem Koło Czasu akurat niedługo potem jak wyszedł "Książę Kruków" o ile pamiętam, stąd TGS jest pierwszą książką z cyklu na którą czekam. Niemniej mogliby w następnym przypadku się bardziej wysilić i zacząć tłumaczenie tuż po premierze, a nie kilka miesięcy później (bo tak zrobili z TGS). Czekam już rok-dwa na zakończenie, i się denerwuję, współczuję tym którzy weszli w Koło wcześniej :-)
 
 
Tetlanesh

Posty: 10
Wysłany: 2010-10-25, 21:11   

jeszcze tylko pare dni - niecale 2 tygodnie zeby byc dokladnym i ksiazeczka przylatuje do mnie :)
 
 
Tetlanesh

Posty: 10
Wysłany: 2010-11-07, 22:24   

Ksiazke dotarła 2 dni temu (w moje urodziny WOOT - idealny timing)
 
 
AdamB 


Posty: 815
Skąd: Pandora
Wysłany: 2010-11-17, 19:12   

Koniec roku zbliża się dość szybko a polskim wydaniu The Gathering Storm czy Towers of Midnight nic nie słychać. Czy Zysk ma do tego prawa? Zysk wydawał Jordana, Sandersona wydaje MAG. Czy nie ma tutaj jakiegoś klinczu?
 
 
Sammael 


Posty: 668
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2010-11-18, 17:13   

Ma do tego prawa, ma być "najwcześniej pod koniec 2010", czyli pewnie w 2011.
 
 
Tetlanesh

Posty: 10
Wysłany: 2010-11-21, 09:47   

Sammael napisał/a:
Ma do tego prawa, ma być "najwcześniej pod koniec 2010", czyli pewnie w 2011.



Ehhh.... A ja czekam na ostatnią część która będzie nie wiadomo kiedy (za rok pewnie najwcześniej). Za szybko się te książki czyta. 3 dni od dostawy "Towers of Midnight" już musiałem obejść się smakiem, że nie wiem co się stanie dalej.

Ale książka na szczęście więcej wątków wyjaśnia niż zawiązuje, więc pod tym względem jest super.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2010-11-21, 12:06   

Tetlanesh napisał/a:
Ale książka na szczęście więcej wątków wyjaśnia niż zawiązuje, więc pod tym względem jest super.

No do jasnej ciasnej! To w końcu finał!
A generalnie - dużo się dzieje? Tylko bez spoilerów proszę ;) bo ja poczekam na polskie wydanie jednak.
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Wydawnictwo Solaris


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 13