FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Co nas czeka...
Autor Wiadomość
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2007-11-28, 23:36   

Kupię pewnie Hobb - wstyd się przyznać, reszty z wymienionych nie znam (przeleciałam pośpiesznie po liście wzrokiem xD). Ale skoro twierdzicie, że tak się smakowicie zapowiada, to coś mi się zdaje, że półka zaroi się od pożyczonych pozycji.
W ogóle dziwne, że wydawnictwo poleca tylko niektóre tytuły, zamiast wszystkie równo chwalić i zachwalać pod niebiosa xD
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 00:18   

Elektra napisał/a:
Wiem, że nie kupię Mieville'a.


Dlaczegóż to?
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-29, 00:33   

Czuję się strasznie, widzę dla siebie tylko Mistborn Sandersona o_O Może "Dom burz"... może. xD
Niektórych autorów nie znam (Abraham!), więc plany podlegają zmianie, ale ogólnie jest kiepsko xD
_________________
goodreads .
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-29, 00:51   

Jeśli będzie kasa to pewnie Łukjanienko, Kay, MacLeod, Moore, Bishop i Simmons. W planach mam jeszcze zakup całego cyklu Barokowego, teraz już wiem, że kiedyś wrócę do niego więc pewnie i Stephenson. Zapowiada się smakowicie, 8 książek plus zaległości z tego roku, będzie na co wydawać. : D A od lipca co czytać :))
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-29, 01:48   

Widzę, że znowu wydam trochę kasy... Na pewno na pierwszy ogień pójdzie MacLeod i "Dom burz", Kay, spróbuję też Sandersona (zachęciły mnie te głosy, że kolejna jego książka ma być lepsza od Elantris), jak "Hyperion" mi się spodoba to pewnie też znajdzie się miejsce na Simmonsa. I znowu się porobią zaległości :P To jest taka podstawa, może jeszcze na coś innego się wysupła parę groszy. I kiedy ja to wszystko przeczytam? :P
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-29, 07:41   

Dabliu napisał/a:
Elektra napisał/a:
Wiem, że nie kupię Mieville'a.



Dlaczegóż to?

Bo mi on nie podchodzi. Nie dałam rady przeczytać Dworca Perdido i na razie nie będę próbowała dalej. Może kiedyś, ale na pewno nie w najbliższym czasie.


Maeg napisał/a:
W planach mam jeszcze zakup całego cyklu Barokowego, teraz już wiem, że kiedyś wrócę do niego więc pewnie i Stephenson.

HA! Czyli druga osoba, którą zaraziłam Stephensonem porządnie. :))
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2007-11-29, 08:50   

Nie przejmujcie się brakiem Lyncha w zapowiedziach. Na liście były również rzeczy z Nowej Prozy i ktoś wyciął o jedną książkę za dużo. Drugi Locke Lamora ukaże się 18 kwietnia.

Jeśli zaś chodzi o nowych autorów...

K.J. Bishop Akwaforta Poniżej fragment recenzji Jacka Dukaja z Czasu Fantastyki

Przyznaję, proza K. J. Bishop mnie zauroczyła. Można się dopatrzyć w powieści pewnych wad konstrukcyjnych, nie dosyć wyważonego gospodarowania wątkami i postaciami. Raule, zrazu główna bohaterka, rozmywa się do figury trzecioplanowej. Pojawiają się nawiązania do rozmaitych tradycji literackich (pułkownik Bright sprzedający broń tubylcom toczącym plemienną wojnę w sercu dżungli wygląda na żywcem wyjętego z Josepha Conrada czy Grahama Greena), sprawiając wrażenie, że autorka nie tyle pozostawiła wolność odczytania ich sensu czytelnikowi, co sama nie miała serca wyciąć malowniczy nadmiar.

Ale “The Etched City” zwyciężyło mnie stylem, klimatem i nienachalną, nieefekciarską pomysłowością, bardziej jednak niż w scenografii, przejawiającą się w zapętleniach fabularnych, układankach symboli, filozoficznych rebusach. Myślę sobie, że gdyby Julio Cortazar wychował się na urban fantasy, zaczynałby pewnie od czegoś podobnego. Mam tylko nadzieję, że K. J. Bishop osiągnęła ten efekt nie przez ślepe naśladownictwo, ale wędrując samodzielnie własną ścieżką. Co najłatwiej poznamy po drugiej jej powieści: czy będzie kopią “The Etched City” (kopią kopii, tj. odbitką z cudzego sztychu), czy czymś innym – jeszcze bardziej dziwnym.

Daniel Abraham Shadow of the Summer

Solidna fantasy. Nie tak błyskotliwa jak Kłamstwa Locke'a Lamory (choć miłośnikom Martina, Kay'a czy Eriksona może spodobać się bardziej). Poziom zbliżony do Hobb czy Kearney'a. Wkrótce na naszej stronie napisze więcej na jej temat.

Alan Campbell Scar Night

Mam słabość do takich rzeczy. Ktoś napisał o niej "Wheel of Time meets New Crobuzon" i niewiele się pomylił, ponieważ Campbell stworzył bardzo fajne czytadło w sztafażu nie mniej oryginalnym niż Dworzec Perdido czy Blizna. Mamy tu ogromne miasto zawieszone nad otchłanią, na dnie której czai sie pradawny bóg zbierający ciała i duże, aby jeszcze raz zaatakować niebo. Są anioły i demony (jeden z głównych bohaterów jest aniołem, jednym z ostatnich), nieumarli, szaleńcy, klimaty rodem z horroru lub Imajicy Barkera... Jednym słowem bardzo dobra dark fantasy lub new weird, jak kto woli. Wkrótce więcej szczegółów.


Mike Carey Mój własny diabeł

Felix Castor to prywatny egzorcysta; jego podwórkiem jest Londyn. Praca pogromcy duchów ma swoje zalety – płacą dobrze, człowiek nigdy się nie nudzi – ale istnieje też ryzyko: wcześniej czy później jakiś duch okazuje się silniejszy od ciebie. Próbując wycofać się z zawodu, Castor przyjmuje pozornie łatwe zlecenie pozbycia się ducha, nawiedzającego jedno z londyńskich muzeów – w końcu musi z czegoś żyć. Lecz teoretycznie proste egzorcyzmy wkrótce zmieniają się w rozgrywki pod tytułem „Kto Pierwszy Załatwi Castora”, w których o główną nagrodę walczą duchy i demony. Nic nie szkodzi: Castor umie sobie radzić z umarłymi. To żywi go wkurzają…

Carey jest scenarzystą takich serii komiksowych lak Lucifer i Hellblazer (na podstawie, którego powstał film Constantine). Książki o Castorze to jednak inna liga, coś pomiędzy Kingiem, Gaimanem i Chandlerem; zdecydowanie lepsze od filmu.
 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2007-11-29, 17:00   

AM napisał/a:
Nie przejmujcie się brakiem Lyncha w zapowiedziach. Na liście były również rzeczy z Nowej Prozy i ktoś wyciął o jedną książkę za dużo. Drugi Locke Lamora ukaże się 18 kwietnia.

Super! I to dla mnie jest jedna z lepszych wiadomości odnośnie planów wydawniczych.
AM napisał/a:
Alan Campbell Scar Night

Mam słabość do takich rzeczy. Ktoś napisał o niej "Wheel of Time meets New Crobuzon" i niewiele się pomylił, ponieważ Campbell stworzył bardzo fajne czytadło w sztafażu nie mniej oryginalnym niż Dworzec Perdido czy Blizna. Mamy tu ogromne miasto zawieszone nad otchłanią, na dnie której czai sie pradawny bóg zbierający ciała i duże, aby jeszcze raz zaatakować niebo. Są anioły i demony (jeden z głównych bohaterów jest aniołem, jednym z ostatnich), nieumarli, szaleńcy, klimaty rodem z horroru lub Imajicy Barkera... Jednym słowem bardzo dobra dark fantasy lub new weird, jak kto woli. Wkrótce więcej szczegółów.

To brzmi ciekawie...
W sumie jeśli wydawnictwo chce zachęcić do zainteresowania się jakimiś nowymi pozycjami, to kilka słów nie zaszkodziłoby odnośnie książek ;)
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
Himura 


Posty: 229
Skąd: z forum MAG-a
Wysłany: 2007-11-29, 17:30   

Tak będzie łatwiej a więc:
Jestem Legendą - Richard Matheson - kupię
Brudnopis - Siergiej Łukjanienko - nie wiem
Pieśń dla Arbonne - Guy Gavriel Kay - kupię
Dom burz (seria Uczta Wyobraźni) - Ian R. MacLeod - kupię
Koń Wodny Legenda Głębin - Dick-Smith - nie wiem
Z mgły zrodzony - Brandon Sanderson - kupię
Ustrój świata cz2. Cykl Barokowy tom 3. Neal Stephenson - kupię
Mój własny diabeł - Mike Carey - na 101% kupię
Shaman's Crossing - Robin Hobb - nie wiem, ale raczej tak
Absolution Gap cz1. - Alastair Reynolds - raczej tak
Bloodsucking Friends - Christopher Moore - nie
Ustrój świata cz3. Cykl Barokowy tom 3. - Neal Stephenson - tak
Akwaforta (seria Uczta Wyobraźni) - J.K. Bishop - raczej tak
Zagłada Hyperiona - Dan Simmons - tak
Shadow In Summer - Daniel Abraham - tak
Un Lun Dun - China Mieville - nie wiem
Red seas under red skys (czy jak tam nazywa się drugi Lamora) - TAK!!

To będzie ciężki okres dla portfela, ale cieszę się że MAG wydaje tyle interesujących mnie pozycji (prawdopodobnie w przyszłym roku, podobnie jak w obecnym kupię więcej książek z MAG-a niż z wszystkich innych wydawnictw razem wziętych).
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-29, 19:55   

AM napisał/a:
Drugi Locke Lamora ukaże się 18 kwietnia.

Czy ta data jest związana z ewentualną wizytą Lyncha w Polsce ?
Proponuje żeby MAG wprowadził jakiś upust dla swoich stałych nabywców ;)
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Liv 
Sine Qua Non


Posty: 1045
Wysłany: 2007-11-29, 20:08   

Proponuję aby MAG rozdał userom ZB, drugi tom Lyncha za darmo!
_________________
"Life is a bitch and then you die."
Laura Roslin "Battlestar Galactica"

chomikuj.pl/pchlaszachraika
 
 
Archan 
\/ kretyn \/


Posty: 13
Skąd: Uciekinier z Tworek
Wysłany: 2007-11-29, 22:00   hmmm....

A ja czekam na cokolwiek Dawida Webera, zwłaszcza na dalsze części cyklu Honor Harrington i na zakończenie cyklu Dahak.
A tak w ogóle to czekam oczywiście na Toy Andrzeja Ziemiańskiego. Oczywiście kiedy w końcu sz.p. Andrzejpoczuje napływ weny i w końcu otworzy tą ikonkę na pulpicie i ją dokończy.... Może jeszcze przed emeryturą doczekam sie cyklu Ziemcy tegoż Autora:D
_________________
Fif umarł...A Fifowicze?
 
 
andy
[Usunięty]

Wysłany: 2007-11-29, 22:09   

Cykl Dahak się skończył w tym miesiącu, a z HH to chyba, o ile pamiętam nic nowego nie miało być. Ostatnie to Cień Saganami
 
 
Elektra 


Posty: 3693
Skąd: z Gdyni
Wysłany: 2007-11-29, 22:38   

andy napisał/a:
HH to chyba, o ile pamiętam nic nowego nie miało być. Ostatnie to Cień Saganami

Jest jeszcze jeden tom, który się nie ukazał w Polsce: At All Costs. Podobno ostatni (przynajmniej na razie ;) ).

Tigana napisał/a:
Proponuje żeby MAG wprowadził jakiś upust dla swoich stałych nabywców

Ja bym się nie obraziła na taką świąteczną wyprzedaż, jaka była w zeszłym roku. I dwa lata temu. ;)
_________________
Nie mów kobiecie, że jest piękna. Powiedz jej, że nie ma takiej drugiej jak ona, a otworzą ci się wszystkie drzwi.
Jules Renard
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2007-11-29, 22:47   

Mike Carey zaczął wyglądać całkiem interesująco :perv: Pozostałe trzy też nie najgorzej. Odnoszę dziwne wrażenie, że coś jeszcze do mojej listy dołożę ;)
_________________
goodreads .
 
 
Archan 
\/ kretyn \/


Posty: 13
Skąd: Uciekinier z Tworek
Wysłany: 2007-11-29, 23:18   

andy napisał/a:
Cykl Dahak się skończył w tym miesiącu, a z HH to chyba, o ile pamiętam nic nowego nie miało być. Ostatnie to Cień Saganami

Ostatniego Tomu Dahak to jeszcze w łapkach nie miałem. A na dalszy ciąg HH czekam niecierpliwie...
_________________
Fif umarł...A Fifowicze?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2007-11-29, 23:36   

Dhuaine napisał/a:
Mike Carey zaczął wyglądać całkiem interesująco :perv: Pozostałe trzy też nie najgorzej. Odnoszę dziwne wrażenie, że coś jeszcze do mojej listy dołożę ;)


Myślę, że wszystkie nowości (debiutanci) wyglądają bardzo solidnie. Nie zdziwię się, jeśli żaden w skalli katedrowej nie zejdzie poniżej 8. Oczywiście w grę wchodzi jeszcze sprawa osobistych preferencji i lubienia bądź nie pewnych konwencji i smaczków, ale zupełnie obiektywnie to całkiem, całkiem fajne rzeczy. I mam na myśli nie tylko tych autorów, których pokażemy w pierwszej połowie następnego roku, ale i w drugiej oraz roku 2009.

A czekają nas między innymi:

Peter Watts Blindsight - według mnie najlepsza rzecz hard sf jaka powstała w XXi wieku

M. John Harrison Viriconum - książka bez której być może nie byłoby new weird; Harrison jest też pewnie jednym z najwiekszych stylistów na polu fantastyki, a moze i największym.

Anthony Durham Acacia - porównują go do Kaya, Martina i LeGuin. Jest uznanym autorem książek historycznych, który postanowił napisać mądrą, piękną, świetną literacko fantasy. I mu wyszło.

I w pierwszej połowie następnego roku:

Felix Gilman Thunderer - wschodząca gwiazda/nadzieja New Weird. Będzie smakowicie

Tobias Buckel Crystal Rain - science fiction w klimatach piratów z Karaibów. Bardzo fajna przygodowa sf, która zyskał uznanie krytyków i czytelników.

Mam nadzieję, ze coś się wam z tego spodoba.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-11-29, 23:45   

AM napisał/a:
Peter Watts Blindsight - według mnie najlepsza rzecz hard sf jaka powstała w XXi wieku


A można by było coś więcej na ten temat, choćby kilka zdań :) ? Odrobinkę? ;)
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Jander 
Nonholik


Posty: 6189
Skąd: Kolabo. miasto Tichy
Wysłany: 2007-11-30, 01:49   

W ciemno kupię całą Ucztę Wyobraźni, resztę się zobaczy w trakcie roku, pewnie zależnie od tempa czytania, bo nie mam potrzeby zawalać się książkami, które przeczytam po roku, dwóch.
Recka Blindsight (nie moja ;) )
 
 
Achmed

Posty: 24
Wysłany: 2007-11-30, 01:55   

Skoro Jander już zalinkował reckę vaninową, to ja jeszcze tylko jedną - http://paradoks.net.pl/read/3086.

A o tym Gilmanie głośno ostatnio, szum całkiem spory się zrobił. I już właściwie dziwnym nie jest, że to wszystko dzieje się wokół pisarza, jeszcze zanim wydano mu debiutancką książkę ;-) Anyway, zapowiada się fajnie :-)

Kto będzie tłumaczył Harrisona?
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2007-11-30, 10:08   

Achmed napisał/a:
Skoro Jander już zalinkował reckę vaninową, to ja jeszcze tylko jedną - http://paradoks.net.pl/read/3086.

A o tym Gilmanie głośno ostatnio, szum całkiem spory się zrobił. I już właściwie dziwnym nie jest, że to wszystko dzieje się wokół pisarza, jeszcze zanim wydano mu debiutancką książkę ;-) Anyway, zapowiada się fajnie :-)

Kto będzie tłumaczył Harrisona?


Jeszcze jest trochę czasu na podjęcie decyzji. Zastanawiam się ciągle nad tym.
 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2007-11-30, 16:44   

Napisze mi ktoś o tej Uczcie Wyobraźni, bo nie jestem w temacie.
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-30, 17:11   

Kal napisał/a:
Napisze mi ktoś o tej Uczcie Wyobraźni, bo nie jestem w temacie.


Wieki światła
Welin
Atrament

To seria promująca ambitne, wyrafinowane Fantasy, zwykle określane mianem New Weird. Czyli po prostu seria będąca ucztą dla wyobraźni ;)
 
 
AM

Posty: 2899
Wysłany: 2007-11-30, 17:56   

Dabliu napisał/a:
Kal napisał/a:
Napisze mi ktoś o tej Uczcie Wyobraźni, bo nie jestem w temacie.


Wieki światła
Welin
Atrament

To seria promująca ambitne, wyrafinowane Fantasy, zwykle określane mianem New Weird. Czyli po prostu seria będąca ucztą dla wyobraźni ;)


Nie tylko fantasy. Nie ma żadnych ograniczeń gatunkowych, ale akurat tak się złożyło, że 2 piewsi autorzy piszą New Weird. Oczywiście nie bez znaczenia jest również to, iż pewnie najwięcej "fajnych" rzeczy dzieje się teraz na styku różnych konwencji, a sf, horror, bądź też "klasyczna" fantasy przeżywają głęboki kryzys albo pogrążone są w stagnacji.
 
 
Dabliu 


Posty: 834
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-11-30, 23:49   

Mam pytanie do Andrzeja Miszkurki: czy jest jakaś szansa na reedycję paru pozycji? Chodzi mi o książki:

"Gdzie wasze ciała porzucone" - Philip Jose Farmer
i
"Wskrzesiciel" - Sean Stewart

Z góry dziękuję za odpowiedź.
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-11-30, 23:53   

Dabliu napisał/a:
Chodzi mi o książki:
"Gdzie wasze ciała porzucone" - Philip Jose Farmer

Latem (prawdopodobnie w lipcu) wyjdą 3 pierwsze tomy cyklu, później następne.
O "Wskrzesicielu" cicho.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2007-12-07, 20:13   

Są już znane dokładne daty premier z MAGa na pierwsze półrocze 2008 roku

* Richard Matheson - "Jestem legendą" (11 stycznia),

* Siergiej Łukjanienko - "Brudnopis" (25 stycznia),

* Guy Gavriel Kay - "Pieśń dla Arbonne" (8 lutego),

* Ian R. MacLeod - "Dom burz" (22 lutego),

* Dick King-Smith - "Koń wodny Legenda Głębin"(22 lutego),

* Brandon Sanderson - "Z mgły zrodzony" (7 marca),

* Neal Stephenson - "Ustrój świata" część 2 (7 marca),

* Mike Carey - "Mój własny diabeł" (22 marca),

* Robin Hobb - "Shaman's Crossing" (4 kwietnia),

* Alastair Reynolds - "Absolution Gap" część 1 (4 kwietnia),

* Scott Lynch - "Red Seas Under Red Skies" (18 kwietnia),

* Christopher Moore - "Bloodsucking Fiends" (2 maja),

* Neal Stephenson - "Ustrój świata" część 3 (16 maja),

* K.J. Bishop - "Akwaforta" (30 maja),

* Daniel Abraham - "A Shadow in Summer" (14 czerwca).
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-01-15, 19:02   

Na Zachodzie już pojawił się ostatni (?) tom serii



Cytat:
Descending into darkness, about to be overwhelmed by evil, those people still free are powerless to stop the coming dawn of a savage new world, while Richard faces the guilt of knowing that he must let it happen. Alone, he must bear the weight of a sin he dare not confess to the one person he loves…and has lost.

Join Richard and Kahlan in the concluding novel of one of the most remarkable and memorable journeys ever written. It started with one rule, and will end with the rule of all rules, the rule unwritten, the rule unspoken since the dawn of history.
When next the sun rises, the world will be forever changed.


Ciekawe, kiedy u nas. No i jak to się skończy? Czy Nowy Ład zostanie pokanany? Czy Ryś i Kahlan zostaną razem?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
Metzli 
Diablica


Posty: 3556
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-01-20, 21:26   

Ostatni? Wątpię :P Zawsze można opisać perypetie kolejnych pokoleń, wymyślić nowe zagrożenie itd. :P

Nie zamierzam tego kupować, a co dopiero czytać. Zresztą nie przeczytałam części poprzednich tomów i jakoś nie czuję potrzeby, żeby to nadrabiać xD
_________________
Ale to mnie nie wzrusza
W mojej głowie wciąż susza
Bo parasol określa ich byt
 
 
Asuryan 
Król Bogów

Posty: 3386
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-01-20, 22:15   

Metzli napisał/a:
Nie zamierzam tego kupować, a co dopiero czytać. Zresztą nie przeczytałam części poprzednich tomów i jakoś nie czuję potrzeby, żeby to nadrabiać xD

Ja wprost odwrotnie - kupiłem i przeczytałem wszystkie poprzednie tomy, więc ten także kupię by poznać koniec tej historii. Choć pewnie będzie to jakiś kiczowaty happy end :mrgreen:
_________________
"Sometimes known as the Phoenix King, Asuryan was the king and the most powerful deity of the pantheon of Eldar gods. He was believed to be the psychic might of the whole universe."
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Fahrenheit 451


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13