FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Help Desk
Autor Wiadomość
batou 


Posty: 507
Skąd: Tai chi
Wysłany: 2008-05-27, 12:05   

Hmm... A ten dysk to nowy sprzęt czy raczej kilkuletni? Może po prostu pada. Jeśli wydaje dziwne odgłosy, czyli warczy, stuka, albo gwiżdże sugeruję jak najszybszą ewakuację ;)
 
 
Kal 
szukająca swojego m.


Posty: 206
Skąd: z MAG-a
Wysłany: 2008-05-27, 12:22   

batou napisał/a:
A ten dysk to nowy sprzęt czy raczej kilkuletni?

No ale hmm... mam problem tylko z tym jednym. Dwa pozostałe są ok. Działają bez zarzutu :)
I to kilkuletni "staruszek" jest.

batou napisał/a:
Może po prostu pada

o_O

batou napisał/a:
Jeśli wydaje dziwne odgłosy, czyli warczy, stuka, albo gwiżdże sugeruję jak najszybszą ewakuację ;)

Jest głośny jedynie :P
_________________
Nikt nie zasługuje na moje łzy, a ten kto na nie zasługuje, na pewno nie doprowadzi mnie do płaczu
 
 
Mogget 


Posty: 178
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2008-05-28, 16:37   

Mój problem rozwiązany ale sam na dobrą sprawę nie mam pojęcia co tak naprawdę zrobiłem :) http://forum.dobreprogram...5ce0fa&start=15
tutaj jakiś mądry pan opisał ten sam problem i podał link do czegoś co wystarczyło ściągnąć i zapisać aby wszystko wróciło do normy.Działa i to się dla mnie liczy, a co tak naprawdę zapisałem na komputerze jest dla mnie zagadką :)
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-05-30, 22:51   

Mam problem - do mojego laptopa LENOVO 3000 N200 trzeba samemu wgrać sterowniki - większość rzeczy już zainstalowałem, ale zostały mi dwie, z którymi nie wiem co zrobić:

- kontroler sieci
- kontroler magistrali zarządzania systemem

Co to w ogóle jest? Jak to brzmi po angielsku?
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-06-11, 17:38   

to ja tak z głupia frant w tej kategorii ;)
wgrałem sobie patcha 1.3 do wiedźmaka i zonk - nic się nie uruchamia, a na 1.2x działało ok, mieliście z tym jakieś zgrzyty ?
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-06-11, 18:50   

dobra, już ok, reinstalka poprawiła :)
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-25, 00:34   

Ratunku!!! Co zrobić z tym badziewiem: Trojan-DDoS.Win32.Agent.bs w czymś takim: C:\RECYCLER\S-1-5-21-1482476501-1644491937-682003330-1013\spoolsv.exe ?!
W sieci znalazłam tak zawiły opis działań, że nie podejmuję się naprawy... Może jest coś prostszego? :(
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Tigana 
Sandman


Posty: 4427
Skąd: Czerwone Zagłębie
Wysłany: 2008-06-25, 09:56   

Regissa napisał/a:
Może jest coś prostszego? :(

Format dysku ? :perv:
A tak na serio to czasami formatowanie zajmuje mniej czasu i nerwów od bawienia się w "doktora Nortona". Wszystko zależy od tego czy możesz odzyskać niezbędne dane.
_________________
"Z gustami literackimi jest po trosze jak z miłością: zdumiewa nas, co też to inni wybierają"
Andre Maurois

 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-06-25, 10:09   

Żartujesz Tigana ;P - formatowanie to zawsze więcej czasu zajmuje - policz sobie instalkę systemu i wszystkich programów po kolei, poukładanie tego wszystkiego, przeniesienie danych w jedną i drugą, dopieszczenie całości - dobrych kilka godzin - a nie nabywasz wiedzy związanej z wyleczeniem systemu i nie masz pewności, że wszystko będzie ok.

Lepiej wywalić robala ;P

Reg - jak dla Ciebie za trudne jest samodzielne wywalenie tego to mogę zaoferować Ci zdalną pomoc (jak reflektujesz to zapraszam na gg/pw)
 
 
Regissa 
wredna wiedźma


Posty: 578
Skąd: Kraków
Wysłany: 2008-06-27, 11:56   

Wredziu, dzięki za gotowość niesienia pomocy :mrgreen: Póki co zainstalowałam Kaspersky'ego, odinstalowując starą wersję Symanteca i jakoś zadziałało! Ale jak coś będzie nie tak, to od razu się zgłaszam :)
_________________
Paskudny otacza nas świat. Ale to nie powód, byśmy wszyscy paskudnieli. Yurga z Zarzecza
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-06-29, 18:59   

Ja mam pytanie nie - problemowe trochę. Szukam po róznych forach odpowiedzi na pytanie, czy warto korzystać z TOR-a. Jakoś nigdzie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi a nie chce mi się logować na jakieś specjalistyczne fora, na których niczego nie rozumiem. Gdyby ktoś znał odpowiedź na proste chyba pytanie:

czy korzystanie z TOR-a spowalnia znacząco korzystanie z internetu?

to będę dźwięczny za odpowiedź :)

EDIT: zacząłem "się bawić" z TOR-em i jakoś wydaje mi się, że łączę się dłużej ze stronami, ale nie wiem, czy sam siebie nie zasugerowałem teraz...
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-06-29, 19:52   

Nie bawiłem się tym, ba nawet nie wiedziałem, że takie rozwiązania istnieją :P , ale z samej idei takiego sposobu używania sieci wynika, że NA PEWNO będzie wolniejsze niż łączenie się bezpośrednio. Czy bezpieczniejsze ? Nie wiem, najprawdopodobniej.
 
 
Romulus 
Imperator
Żniwiarz Smutku


Posty: 23109
Wysłany: 2008-07-02, 15:28   

Testuję TOR-a od kilku dni i jestem zadowolony. Przy założeniu, że wszystko ustawiłem dobrze i konfiguracja jest prawidłowa (ale chyba bym zauważył, gdyby nie była), nawet to, że spowalania mi trochę łączenie się z siecią nie jest dużym problemem. Najwolniej jest przy otwieraniu strony startowej, potem już nie zauważyłem większych róznic. Program chyba najbardziej kompatybilny z Firefoxem, nie wymaga od użytkownika wiele :) .

Generalnie programik godny polecenia dla delikatnych paranoików - jak ja :)
_________________
There must be some way out of here, said the joker to the thief,
There's too much confusion, I can't get no relief.
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-14, 16:43   

Zwracam się z pytaniem O.o czy jest sens wymieniać teraz moją GeForce 8600GT na nowszą kartę i jeśli tak, to na jaką O.o (póki mam kasę).
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-07-14, 22:29   

kartę sobie zostaw a kasę przepij ;PPP
 
 
Ł 
dziura w niebycie


Posty: 4476
Skąd: fnord
Wysłany: 2008-07-17, 00:31   

Ma problem z kopiowaniem tekstu jedngo .pdfa z którego uprzednio zdjełem zabezpieczenie. Skopiowany tekst wygląda przykładowo tak

"R˛eka, w której trzymała formularz, była sztuczna; dostrzegł błysk metalu i błyskawicznie podniósł głow˛e, aby spojrze´c reszt˛eby nean

c jej w twarz, zobaczy´e. Z˛
dertalczyka, pomyslał; tak wygl ˛´adaj ˛a te wielkie stalowe trzonowce. Regres, dwie
´ace. "


Tak jakby tekst gubił ogonki polskich literek i siał je to tu to tam. Ktoś wie jak temu zaradzić?
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2008-07-17, 09:22   

Planuję się przesiąść na Linuxa(konkretnie Mandrivę). Żeby skonfigurować net w tymże potrzebuję następujących danych: Adres IP (wewnętrzny)
Maska
IP Routera(bramy)
IP serwera DNS 1 i 2. Wygląda to w ten sposób. Oczywiście, najpierw pisałam do admina naszej sieci lokalnej, ale pieprzy, za przeproszeniem od rzeczy, jakby po prostu nie mógł mi podać tych wartości. ><
Teraz pytanie: czy można te informacje uzyskać, nie będąc zdanym humory dawcy łask wszelakich i kilobitów od siedmiu boleści?
 
 
Jimmy Raynor 


Posty: 13
Wysłany: 2008-07-17, 09:31   

Jeśli w tej chwili Twoim systemem jest dowolny Windows, możesz to zrobić w następujący sposób:
1.) przejść do wiersza poleceń (np. w Menu Start -> Uruchom-> Uruchamianie wpisując Command)
2.) w wierszu poleceń wpisać
Kod:

ipconfig /all

Wylistowane zostaną wszystkie informacje, których potrzebujesz.
 
 
Tyraela 
Femme Fatale


Posty: 652
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2008-07-17, 09:35   

Jimmy Raynor napisał/a:
Uruchamianie wpisując Command

...tudzież wpisując "cmd" ;P
_________________
"Jaka jest lepsza nagroda niż ta, kiedy unosimy broń nad pokonanym wrogiem, którym pogardzamy, a potem ją opuszczamy? O tak, szlachetność to najcenniejsza rzecz na świecie."
H. Duncan "Atrament"
 
 
Jimmy Raynor 


Posty: 13
Wysłany: 2008-07-17, 09:41   

Racja Tyraelo :) A co do Twojego pytania odnośnie wymiany GeForce 8600GT na nowszą - to kwestia gustu, ja osobiście uważam, że nie ma sensu, chyba, że jesteś zawodowym grafikiem 3D i czas renderingu jest dla Ciebie kluczowy (bo czy coś się renderuje trzy czy cztery dni to czasem jest duża różnica) :) Generalnie jeśli popatrzeć na rzecz ekonomicznie - nie ma co kupować nowości, bo one najszybciej tanieją.
_________________
z doświadczenia wiadomo,
że doświadczenie niczego nie uczy...
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-05, 20:21   

Vista Home Premium i XP SP2.
Czy zainstalowanie SP1 na Viście wywali bootloader w kosmos i xp mi zaginie w czeluściach dysku? ;__;
Grzebałam w googlu około godzinę i jak na razie dowiedziałam się, że na pewno ultimate i enterprise kontra linux to porażka jak w banku. Widziałam może ze trzy problemy z podwójnym bootowaniem dla niesprecyzowanych vist i xp --_- Czy ktoś się może orientuje, czy mogę instalować ten wredny sp1? .__.
_________________
goodreads .
 
 
Zireael 


Posty: 516
Skąd: Maribor
Wysłany: 2008-08-07, 00:16   

Nie zdążyłam jeszcze zainstalować wszystkich potrzebnych aplikacji, a już mnie męczy jakieś cholerstwo. Co to i jak to zaorać? --_-
Nienawidzę Windy...
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-07, 00:51   

To jakiś kopnięty spyware. Wystarczy wpisać "nowfixpc" w googla i wyskoczy kilka stron, na których są podane sposoby wywalenia tego. Kłopot w tym, że każda różna --_- Więcej nie poradzę >.>;;
_________________
goodreads .
 
 
wred 


Posty: 3609
Wysłany: 2008-08-07, 01:08   

wyłącz sobie usługę posłańca
a w żadnym razie nie słuchaj dobrych rad z takich okienek :P
 
 
Wezyr 

Posty: 94
Skąd: Wrocław/Legnica
Wysłany: 2008-08-07, 11:02   

Zireael napisał/a:
Nie zdążyłam jeszcze zainstalować wszystkich potrzebnych aplikacji, a już mnie męczy jakieś cholerstwo. Co to i jak to zaorać? --_-


Ściągnij sobie programik spybot (darmowy i bardzo użyteczny) i przeskanuj nim system. Jeśli ta przeszkadzajka to faktycznie jakiś spyware, to spybot powinien sobie z tym poradzić.

ps. i najlepiej zmień na avasta na coś innego np. AVG free, bo avast potrafi znaleźć takie cuda na kompie... tyle że w większości to nie wirusy.
 
 
MadMill 
Bucek


Posty: 5403
Skąd: hcubyw ikleiw
Wysłany: 2008-08-11, 20:59   

Reszta się wstydzi, a ja zawsze taki odważny więc piszę:
nie otwiera mi się strona www.empik.com - tzn się otwiera, ale nie wyświetla mi się strona Empiku, tylko jakby domena była nieopłacona przez Empik i zablokowana albo coś. Najfajniejsze jest to, że nie wyświetla mi się na jednym kompie, a na drugim jest wsio ok. Help me! xD
_________________

"Życie... nienawidź je lub ignoruj, polubić się go nie da."
Marvin
 
 
Geoffrey
Pan Kocki


Posty: 562
Skąd: Via Regia
Wysłany: 2008-08-12, 00:26   

A inne strony na tym kompie działają dobrze?
Może coś z adresem serwera DNS jest nie w porządku? Albo firewall go nie przepuszcza.

Zir napisał/a:
Nie zdążyłam jeszcze zainstalować wszystkich potrzebnych aplikacji

To może przewal windę jeszcze raz? //czekam
Niewielki w sercu żal.
I zainstaluj antywirusa przed dostępem do internetu.
_________________
Χριστoς aνέστη εκ νεκρων, θανάτω θάνατον πατήσας, καi τοiς εν τοϊς μνήμασι ζωήν χαρισάμενος.
  
 
 
Dhuaine 
Catty


Posty: 662
Skąd: Łódź
Wysłany: 2008-08-12, 00:28   

Spróbowałabym spłukać dnsy przed wytoczeniem ciężkich armat o.o
Kod:
cmd: ipconfig /flushdns
_________________
goodreads .
 
 
Aexalven 
Prawa Racica Sarenki


Posty: 226
Skąd: Świątynia
Wysłany: 2008-08-12, 01:38   

MadMill napisał/a:
Reszta się wstydzi, a ja zawsze taki odważny więc piszę:
nie otwiera mi się strona www.empik.com - tzn się otwiera, ale nie wyświetla mi się strona Empiku, tylko jakby domena była nieopłacona przez Empik i zablokowana albo coś. Najfajniejsze jest to, że nie wyświetla mi się na jednym kompie, a na drugim jest wsio ok. Help me! xD

Cholera, też mam z tym problem :\ Zaradziłeś już?
_________________
Jam jest Aexalven Fendadra, prawa Racica Pięknej Sarenki.
Wstąp do Kościoła Sareńskiego, sprzymierz się z Sarenką i pokonaj złego Swinetana i jego miniony.
 
 
Maeg 
Trójkoświr


Posty: 2425
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2008-08-12, 09:09   

Google nie gryzie :P

W sprawie empik.com
http://www.wiadomosci24.p...mena_73379.html
_________________
"Czytam, bo inaczej kurczy mi się dusza"
— Wit Szostak

Bistro Californium
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Neil Gaiman- blog w polskiej wersji językowej


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

Nasze bannery

Współpracujemy:
[ Wydawnictwo MAG | Katedra | Geniusze fantastyki | Nagroda im. Żuławskiego ]

Zaprzyjaźnione strony:
[ Fahrenheit451 | FantastaPL | Neil Gaiman blog | Ogień i Lód | Qfant ]

Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 13